banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Sep 2017, 10:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Gledam mekove i termo blok... Termo blok mi je velika investicija u startu, a u suštini zasad grijem dnevni boravak i jednu dodatnu prostoriju... Znam da ni na struju neće biti jeftino, al bar me neće u avgustu radovati čestitka od toplane...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 12:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Mala djeca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 14:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Da... Planirana je nova stolarija na proljeće (ovu zimu moramo ovako...), a onda bi prešli na neki drugi način grijanja, jer svakako prije 16h nikog nema kući... Stan je visoko prizemlje, garaža ispod, sa obe strane i odozgo okružen drugim stanovima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 16:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Za 80m2 trebao bi ti biti dovoljan termo blok 9ka, mada 12 ka je bolja opcija (ipak si ti u prizemlju, losa stolarija, garaza ispod), to zadovoljstvo za kotao Vaillant kosta 1200 maraka (bio je toliko u martu dole kod Binga), majstor za ruke po izlazu najjeftiniji je 60maraka, ne znam oko saglasnosti za struju (treba jaci kabal do bloka), vjerovatno ces povezati bojler u kupatilu, pa cijevi. Ugrubo to bi te doslo oko 2500-3000 maraka da sve sredis.

Najbolje je uzeti dobre konvektore (npr. Vaillant od 2.4) tri komada za 600 maraka, bog te veselio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 19:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Ja sam prije 3 mjeseca (dok je još bilo ljeto) predao zahtjev za raskid njihove usluge grijanja, oni se samo nasmijali, kažu džaba vi to predajete, nema od toga ništa. Ja kažem, samo vi to zaprimite i protokolišite, oni tako i odradili, ali samo se smiju i govore da su ove godine imali preko 600 zahtjeva za raskid i da nijedan nije odobren. Znači, prošlo je 3 mjeseca, nisu se ni usudili da mi napišu odgovor na moj zahtjev, a ako nisu dosad, onda neće nikako. Poslije sam ih zvao, kažu da je grad Banja Luka donio odluku da se nikome ne odobri taj zahtjev za raskid. Znam ako ih tužim da od toga nema ništa, jer i toplana i sud i grad Banja Luka rade zajedno, tako da mislim da bi tu samo bacio pare za advokata. Ako neko zna kako raskinuti sa njima, molim vas da objavite, da se i ja njih riješim. Sad ne mogu jer su kao napunili cijevi, ali onda da to odradim čim završi sezona. To samo kod nas ima da se ne može raskinuti usluga ako nisi zadovoljan, a ljudi samo šute kao da je to normalno. Nije ni čudo da se onda tako prema nama ponašaju i rade od nas šta god hoće, a iza leđa nam se smiju i govore: "Vidi budala, koji levati."
Sramota za naš grad, a i mi smo velikim dijelom krivi što dopuštamo da sve to prođe. Ova vlast samo uzima, sve više i više, a mi samo šutimo. Kako su krenuli, uzimaće dok nam ne zagusti, dok ne dođe dan kad nećemo imati šta za jesti, vidićemo onda šta će biti. Oni misle samo na sebe, da uzmu što više dok su na vlasti, a za narod niko ne pita. Sramota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2364
Da li su počeli sa grijanjem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Mastazz je napisao:
Ja sam prije 3 mjeseca (dok je još bilo ljeto) predao zahtjev za raskid njihove usluge grijanja, oni se samo nasmijali, kažu džaba vi to predajete, nema od toga ništa. Ja kažem, samo vi to zaprimite i protokolišite, oni tako i odradili, ali samo se smiju i govore da su ove godine imali preko 600 zahtjeva za raskid i da nijedan nije odobren. Znači, prošlo je 3 mjeseca, nisu se ni usudili da mi napišu odgovor na moj zahtjev, a ako nisu dosad, onda neće nikako. Poslije sam ih zvao, kažu da je grad Banja Luka donio odluku da se nikome ne odobri taj zahtjev za raskid. Znam ako ih tužim da od toga nema ništa, jer i toplana i sud i grad Banja Luka rade zajedno, tako da mislim da bi tu samo bacio pare za advokata. Ako neko zna kako raskinuti sa njima, molim vas da objavite, da se i ja njih riješim. Sad ne mogu jer su kao napunili cijevi, ali onda da to odradim čim završi sezona. To samo kod nas ima da se ne može raskinuti usluga ako nisi zadovoljan, a ljudi samo šute kao da je to normalno. Nije ni čudo da se onda tako prema nama ponašaju i rade od nas šta god hoće, a iza leđa nam se smiju i govore: "Vidi budala, koji levati."
Sramota za naš grad, a i mi smo velikim dijelom krivi što dopuštamo da sve to prođe. Ova vlast samo uzima, sve više i više, a mi samo šutimo. Kako su krenuli, uzimaće dok nam ne zagusti, dok ne dođe dan kad nećemo imati šta za jesti, vidićemo onda šta će biti. Oni misle samo na sebe, da uzmu što više dok su na vlasti, a za narod niko ne pita. Sramota.


Imaš li zaključen Ugovor sa njima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Jutros 4jutarnja, sutra 3 i likovi ne reaguju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
15. oktobra počinje sezona ako se ne varam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2364
Ako 2 noci za redom temperatura padne ispod 12, treba da puste grijanje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Zar nije to vezano za prosječnu dnevnu od 12 stepeni.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Члан 34.

(1) Гријна сезона почиње 15. октобра текуће године, и завршава се 15. априла сљедеће године.

(2) Гријна сезона може да почне и прије рока из става 1. овог члана - када је, према подацима Републичког хидрометеоролошког завода, температура спољног ваздуха у граду Бањој Луци, три дана узастопно, у 21,00 сат - 12°C, или нижа, али не прије 1. октобра.

(3) Гријна сезона може да траје дуже од рока из става 1. овог члана, и то све док температура спољног ваздуха, три дана узастопно, у 21,00 сат, не буде виша од 12°C, али не дуже од 30. априла.

(4) Прекид испоруке топлотне енергије се врши када је вањска температура ваздуха + 14°C, и има тенденцију раста, а испорука поново започиње када вањска температура ваздуха износи + 12° C, и има тенденцију опадања.

Члан 35 .

У току гријне сезоне, гријни дан траје од 6,00 до 22,00 сата.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 13:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ovaj član je, moram priznati, prilično glup.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
@despot777

Ne znam imam li ugovor sa njima, mislim da ga nikad nije ni bilo, provjeriću pa javim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2017, 20:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
@ despot777

Provjerio, nemam ugovor sa toplanom niti ga nikad nisam imao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
2° jutros, juce 3°, ali pravila...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Tužba vrhovnom sudu RS-BiH? Naravno poslije Osnovnog i Okružnog..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Mastazz je napisao:
@ despot777

Provjerio, nemam ugovor sa toplanom niti ga nikad nisam imao.

Ništa, onda, samo ih obavjesti da više ne korisiš njihovu uslugu i da ti ne šalju više račune, te da i nemate zaključen ugovor a što je osnov za bilo kakvu naplatu ekonomske usluge prema zakonu o zaštiti potrošača. Potraži ovde na forumu, ima tema o zaštiti potrošača, i pisao sam već o tome... Jednostavo, ako bi i došli do suda, sud bi odbio njihovu tužbu za naplatu jer nema ugovora...

Sent from my Redmi Note 3 pro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2017, 16:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Krenuli sa zagrijavanjem vode?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2017, 17:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Топлана: Данас "топла проба"

Бањалучка Топлана је спремна за почетак гријне сезоне и данас, 2. октобра, у поподневним часовима, биће извршена тзв. топла проба – најављено је из овог предузећа.

- То значи да ће бити пуштено гријање како би, сада када је систем напуњен водом, још једном провјерили све инсталације и производну опрему. Могуће је да се приликом пуштања система у погон појаве мањи кварови на топлификационој мрежи, као и на кућним инсталацијама који се нису могли уочити док у систем није пуштена топла вода. Све наше техничке екипе биће на терену и трудиће се да што хитније отклоне евенталне кварове, који се могу појавити када се пусти врела водa – кажу у Топлани.

Подсјећамо, гријна сезона званично почиње 15. октобра. Међутим, према Одлуци о општим условима за испоруку топлотне енергије, усвојеној 2013. године, уколико температура три дана узастопно буду испод 12 степени са тенденцијом пада, мјерена у 21 час, гријање ће почети раније.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs