banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Novi vozovi
PostPoslato: 27 Jun 2008, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jun 2008, 18:37
Postovi: 224
Iako uglavnom pisem protiv vlasti i kako baca pare na gluposti, prvi put poslije dugo vremena imam rijeci pohvale za odluke vlade da vozove iz 19 vijeka zamijeni savremenim koji se koriste u civilizovanim zemljama. Konacno da i oni nesto korisno predloze, obicno samo bacaju pare na parkove, koncerte, zabavu, zgradurine, skupa auta i druge stvari nekorisne za narod.
Naravno, ako se ovo realizuje, ako nebi novac zalutao u necije dzepove.
O tome citajte na: http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 199&meni=2
i naravno, napisite vase misljenje. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 28 Jun 2008, 06:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2005, 09:34
Postovi: 731
samo da ih ne sjebu ko one autobuse sto su japanci dali autoprevozu..za 2-3 godine potpuno novi busevi su bili isarani poderani i razdrndani, znaci ja ne znam da li su ih uopste i prali..a kamoli odrzavali...inace voz mi je najomiljnije prevozno sredstvo.

_________________
ovo je kratak tekst koji mozete da dodate vasim porukama.ogranicenje duzine je na 255 kara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 28 Jun 2008, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
uuuu che bellezza! Kako bi bilo super da idemo na more vozom, a ne glupim busevima...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 28 Jun 2008, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mislim da je to sa vozovima odlican potez. Kao i subvencije za avio linije. Jest skupo, ali mislim da se na duge staze isplati.

Za razliku od tunela u Centru cija isplativost je upitna i u slucaju atomskog napada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 28 Jun 2008, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
ima li novih avio linija?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 28 Jun 2008, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tivat :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 09:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kakve su nam pruge, a putnici pogotovo ja bih ove mijenjao za jos starije vozove

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 10:03 
e bas sam to htjela reci. kakvi novi vozovi za ove nase divljake pa to je tek bacanje para. razvalice sve za par dana. strasno... :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
BSE je napisao:
kakve su nam pruge, a putnici pogotovo ja bih ove mijenjao za jos starije vozove


jest, kad baje i nane izuju cipele, a čarape danima nisu presvukli aaaa, pa ih dignu u zrak :lol: :lol:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 10:06 
pa kad ni KUPEJ ne budu znali otvoriti, nego nogom grunu, pa uprde ona nova sjedista.... aaaaa... uzas......


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 10:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
prije nekoliko godina smo dobili nekoliko novih vagona koji nisu ostali novi ni 24 h

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
BSE je napisao:
prije nekoliko godina smo dobili nekoliko novih vagona koji nisu ostali novi ni 24 h


NOVI????

Jesu novi prema onim koji su bili u upotrebi, ali i ti vagoni su bili praistorijski. Samo što su bili kvalitetno održavani.
Mislim da je to bila neka donacija iz Njemačke.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 12:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Više je bila reciklaža, nego donacija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 12:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
wow kakvo razmisljanje
znaci cak i ako je polovno ali odrzano, to treba uzeti i unistiti ?
autobusi su bili novi pa su u stanju raspada
cinjenica je da stoka nije naucila da cuva imovinu, samim tim nema potrebe da se ulaze u nesto sto ce sluziti retardima kao ventil za lijecenje kompleksa

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 13:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2007, 09:47
Postovi: 261
Ja se zaista nekada ne mogu načuditi koliko ljudi bez svoga zdravog razmišljanja prihvataju činjenice koje im budu servirane i pokušaju "dobronamjerno" da nas ostale "neuke i loše informisane" ubijede kako je nešto dobro zato što to kaže neko. Da ste imalo istraživali dubinu ove licemjerne novinske priče, bilo bi vam jasno da neko ovu državu opet hoće da "okupa" za 40-tak miliončića.
Prvo, govori se o kompozicijama vagona (provjereno ipak samo vagona bez lokomotiva!?) pa se postavlja pitanje šta li će to vući ove vagone (konji, a možda i volovi jer naše lokomotive nisu kompatibilne - treba im prepravka).
Drugo, sklapanje ovog "ugovora" kao pregovarač ispred RS je Mile Bajalica bivši generalni direktor Telekoma Srpske, a sadašnji savjetnik premijera čija se lična imovina procijenjuje na nekoliko miliona KM, što odmah dovodi u sumnju da tu nisu čista posla.
Treće, pružna infrastruktura kojom raspolažemo nije više dovoljna ni za one vozove iz 19. vijeka, kako ih neko nazva, već je otprilike na nivou porodice Kremenko.

Pa šta mi to onda velelepno, extra i moderno (da ne kažem svjetsko) dobijamo?

Dobijemo novog poršea sa full opremom, kojemu je mjenjač blokiran tako da može samo u prvu brzinu i rikverc jer zaboga nemamo puta gdje bi ga vozili po projektovanoj brzini od 320 km/h.

Ali to nam je extra dobro jer komšije još to nemaju pa ćemo mi nešto folirati.... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Otkrio si nam Ameriku.... U ovoj drzavi je sve pranje para.... Al ja se svejedno radujem vozovima...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 17:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...novi vagoni...ubilo se za grafite...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
nesot je napisao:
Ja se zaista nekada ne mogu načuditi koliko ljudi bez svoga zdravog razmišljanja prihvataju činjenice koje im budu servirane i pokušaju "dobronamjerno" da nas ostale "neuke i loše informisane" ubijede kako je nešto dobro zato što to kaže neko. Da ste imalo istraživali dubinu ove licemjerne novinske priče, bilo bi vam jasno da neko ovu državu opet hoće da "okupa" za 40-tak miliončića.
Prvo, govori se o kompozicijama vagona (provjereno ipak samo vagona bez lokomotiva!?) pa se postavlja pitanje šta li će to vući ove vagone (konji, a možda i volovi jer naše lokomotive nisu kompatibilne - treba im prepravka).
Drugo, sklapanje ovog "ugovora" kao pregovarač ispred RS je Mile Bajalica bivši generalni direktor Telekoma Srpske, a sadašnji savjetnik premijera čija se lična imovina procijenjuje na nekoliko miliona KM, što odmah dovodi u sumnju da tu nisu čista posla.
Treće, pružna infrastruktura kojom raspolažemo nije više dovoljna ni za one vozove iz 19. vijeka, kako ih neko nazva, već je otprilike na nivou porodice Kremenko.

Pa šta mi to onda velelepno, extra i moderno (da ne kažem svjetsko) dobijamo?

Dobijemo novog poršea sa full opremom, kojemu je mjenjač blokiran tako da može samo u prvu brzinu i rikverc jer zaboga nemamo puta gdje bi ga vozili po projektovanoj brzini od 320 km/h.

Ali to nam je extra dobro jer komšije još to nemaju pa ćemo mi nešto folirati.... 8)


Ovaj put se sve to radi jer su komšije to već ranije najavile i ugovorile.
Ništa se ti ne brini, pošto neće biti lokomotiva Telebak će rashodovati nove vagone i dobro ih unovčiti.
A imam i bolje prijedloge za željeznicu. Postojeće vozove bi trebalo usporiti na rijetkim dijelovima na kojim prelaze 30 Km/h da se možemo u trku hvatati i priključivati, karte i konduktere treba ukinuti i napraviti ljestve da se možemo i na krov penjati i zabavljati. U mnogo razvijenim zemljama kao Indija je tako.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 30 Jun 2008, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
nesot je napisao:
Drugo, sklapanje ovog "ugovora" kao pregovarač ispred RS je Mile Bajalica...

Sve mi je jasno... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi vozovi
PostPoslato: 01 Jul 2008, 16:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
znaci, nista posebno.

prvo sanacija (moza ipak nova?) pruga, potom nove lokomotive, onda vagoni.
do tada, mozemo da se vozimo u klimatiziranom vagonu sa lcd-om i uticnicama za struju .. 30 na sat.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs