banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2003, 17:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Vader, kada citiras pola recenice ili misli onda ta recenica ili misao gubi svoj smisao. Moja misao je bila da mi znamo i te kako da kritikujemo sve drugo sem svoga. Svoje naravno moramo pohvaliti dobro pa cak i onda kada ne valja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2003, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Balkan Expres je napisao:
Moja misao je bila da mi znamo i te kako da kritikujemo sve drugo sem svoga

Uopšte se ne radi o tome. Ja nisam tvrdio da je Jadransko more najljepše već sam pitao nešto u nadi da će neko ko je bio na svim tim morima potvrditi ili demantovati to da ona baš i nisu tako lijepa.

Mislim da je zvanično mišljenje da je Sredozemno more jedno od najljepših ako ne i najljepše, samim tim i Jadranako spada među ljepša pri čemu se naravno ne misli na Talijansku obalu već Hrvatsku. Ta strana mora koja se prikazuju na reklamama nisu sva toliko dobra koliko dobro izgledaju. Po mom mišljenju kupanje na otvorenom moru tj. okeanu je dosta lošije nego na nekom moru. Mada okean ima svoju prednost, za daskaše.

Ne hvalim ja svoje, mi faktički sad i nemamo more :). Znam da mnogi Srbi više vole ljetovati u tuđoj Hrvatskoj iako je skuplja jer se isplati u odnosu na crnogorsko primorje koje je kao eto naše.

Citiraj:
Svoje naravno moramo pohvaliti dobro pa cak i onda kada ne valja


Slažem se da su mnogi takvi ali ja nisam, ja sam inače veliki kritičar mnogo toga našeg, ima kod nas stvari i za pohvaliti ali malo, sve manje. Znao sam da imamo potencijala i imamo ali je taj potencijal zakazao zadnjih deset godina kad je trebao da dođe do izražaja...a za mnogo toga je sad kasno. Zato su stvari ovako loše i zato će biti još mnogo lošije :(

Ali opet...sve po zaslugama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2003, 19:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Vader je napisao:
Mislim da je zvanično mišljenje da je Sredozemno more jedno od najljepših ako ne i najljepše, samim tim i Jadranako spada među ljepša pri čemu se naravno ne misli na Talijansku obalu već Hrvatsku. Ta strana mora koja se prikazuju na reklamama nisu sva toliko dobra koliko dobro izgledaju. Po mom mišljenju kupanje na otvorenom moru tj. okeanu je dosta lošije nego na nekom moru. Mada okean ima svoju prednost, za daskaše.


U pravu si kupanje na okeanu se ne moze porediti sa morem, ni miris, ni boja ni uzitak. Mada opet zavisi gdje ides i koliko para mislis potrositi.
Slazem se sa tobom , Hrvatska obala je prelijepa ali ugostiteljstvo je nula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2003, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Balkan Expres je napisao:
Hrvatska obala je prelijepa ali ugostiteljstvo je nula.

A ja sam čuo da je dosta bolje nego u Crnoj Gori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2003, 20:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
I ja sam to cula ali ne mogu ih uporediti posto na crnogorskom primorju nikada nisam ljetovala, ne znam jednostavno me nikada nije privlacilo da idem tamo.

Hrvati su uvijek bili dobri ugostitelji strancima , nama nikada, pogotovo kada im kazes odakle dolazis :lol:

Mozda bi sada bili ljubazniji jer imam USA pasos.... hahaahhaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2003, 22:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
neko je spomenuo da nas tamo gledaju kao građane drugog reda!
pa gdje je onda uopšte smisao ovolike rasprave o standardu, ljepoti prirode i sl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2003, 23:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Mozda u zemljama Zapadne Evrope... mozda kazem, nisam sigurna, ali znam da u USA niko me nikada nije smatrao takvom... U USA su svi dosli odnekud ( izuzev Native Americans/ Indians).
Samo jos da kazem da je zalosno sto je iko od nas otisao ili namjerava otici, jer kamo srece da je zivot tamo dole kao nekada.... strasno mi nedostaje takav zivot, ljudi koji su se kao i sve ostalo promijenili. Valjda ce nekada postojati opet ona stara Juga, koja ma kako je pojedinci mrzili je ipak bila zemlja snova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
amila.j. je napisao:
Valjda ce nekada postojati opet ona stara Juga, koja ma kako je pojedinci mrzili je ipak bila zemlja snova

Potojaće. Jedino je pitanje kada. To će biti kao stara Juga ali neće biti stara nego Nova, na novim osnovama. Da smo bili bolji kao što nismo mogli smo je već sada imati. To dosta zavisi od ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Miss30, ne znam kako da protumacim tvoj post.
Zadovoljna ili ne ?
Svi se slazemo da bi covjek trebao da bude "kovac svoje srece", ali na zalost - svi to nisu u mogucnosti. I ja sam u Svedskoj, zadovoljan sa zivotom i njihovim odnosom prema meni. Iskolovao se, radim svoj posao dobro - i ne znam kako bi me drugacije i gledali nego RAVNOG NJIMA.
U Svedskoj si zavrsila fakultet - pretpostavljam da si kao i svi drugi uzela kredit za skolovanje. Mjesecno je to nekih 750-800 eur ali ipak dovoljno da ne moras raditi nocu - studirati danju.
Nesto tako, bar koliko ja znam - ne postoji dole. Znaci ko nema starce da ga poguraju - nista ni od fakulteta.
Dalje - plata 2500 eura je iznad svedskog prosjeka, znaci fakultet i "ulaganje" ti se isplatilo.
Dole fakultet nije nikakvo mjerilo - cak ni da ces dobiti posao, a kamo li da ces biti adekvatno placen.
Ustedis 3000 eur za ljetovanje, a ides i na zimovanja.
Kako se dole moze ustediti 3000 eura, uz to sve sto si i ti nabrojala (zimovanje, auto, ....)?
NIKAKO.

E to i jesu te stvari o kojima je ovdje rijec.
Ti vodis jedan sasvim normalan zivot, i mozes da si priustis skoro sve sto pozelis (u granicama normale), a vjerujem da te NORME normalnog zivota (na zapadu) dole malo ko moze da ispuni.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 14:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
EZAN je napisao:
Ti vodis jedan sasvim normalan zivot

Šta je normalan život???
Definicije su individualne.
Dobro, slažem se da postoje neke više-manje opšte definicije kad su u pitanju primanja ali...

Miss30 je napisao:
ja ustajem svako jutro u 5h, kuci dolazim oko 18.00 (uvijek moras biti spreman da radis extra), zaspem umorna oko 21.00 i sutra opet tako


Da li je ovo normalan život?!?

Nije mi namjera da nekoga uvijedim ali ja ne bih želio tako živjeti ni za 30.000 eura mjesečno.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 15:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Vader,
moje radno vrijeme je 7 sati i 40 min plus pauza za rucak.
Fleksno - dodjes u principu kad hoces, odradis svoje i caos. Niti te ko pita sto, kad i kako - samo da posao ne trpi. Puno toga na povjerenje - sve sam pises i prijavljujes, od vremene provedenog na poslu pa do prijavljivanja prekovremenog. Sam odlucujem da li je to prekovremeno ili ne, prava stvar -zar ne.
Ovdje niko ne ostaje prekovremeno DZABA. Ako nije placeno - onda makar dobivas slobodne sate ili dane - sto je puno bolje nego pare.
NORMALNO nisu sve firme iste - ali nisu bas velike ni razlike.
Citiraj:
Šta je normalan život???

Kakvo je to filozofiranje majke ti ?
NORMALAN ZIVOT je raditi a platu dobivati svaki treci mjesec, dizati kredit za 10-odnevno ljetovanje na moru, voziti auto starije od sebe, zivjeti sa starcima do 55 godine zivota, nositi lijekove, posteljinu i hranu sa sobom u bolnicu (ne daj boze), i naravno uz to sve biti sretan u ljubavi.
Eto to je NORMALAN ZIVOT.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 15:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Kada se ko dize i u koliko se vraca kuci zavisi od mnogo cega, kao npr. koliko im je udaljen posao od kuce , u kolikom gradu zive i cime idu na posao.
Ja zivim u gradu koji je tri puta velicine banja luke, radim 8:30-4:30, ustajem u 6:30 a kuci sam nazad u 5:15, sto i nije lose. Ja sam zadovoljna sa svojim poslom i zivotom ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 17:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Ja radim od 7:00 do 3:00,ustajem u 6:15,a kući dolazim u 3:20.Pa vi vidite kome je bolje,bar što se toga tiče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 17:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Balkan Expres je napisao:
Ja zivim u gradu koji je tri puta velicine banja luke, radim 8:30-4:30, ustajem u 6:30 a kuci sam nazad u 5:15, sto i nije lose. Ja sam zadovoljna sa svojim poslom i zivotom ovdje.


Miss30 je napisao:
ja ustajem svako jutro u 5h, kuci dolazim oko 18.00 (uvijek moras biti spreman da radis extra), zaspem umorna oko 21.00 i sutra opet tako


e, kada bi se ovdje radilo ovim sistemom, vecina bi govorila kako je grozno, kako se previse radi,kako se ne postuju osnovna ljudska prava i slicno. Kada bi se vise radilo i ovdje vise bi se i imalo.
Medjutim kod nas je problem ako ti je posao udaljen 2-3 km od mjesta prebivalista.
to je ovdje nepojmljivo, ne iz razloga sto nemaju sredstava za prevoz, vec sto treba mnogo vremena izgubiti , treba ranije ustati, bla bla....

Vecina rodbine koja mi je vani, svi rade sasvim solidne poslove, ali svi putuju 50-100 km do radnog mjesta, i zadovoljni su time.
Dok na ovim prostorima to nije slucaj??!! (opet cast izuzecima, znam one malobrojne koji zive u BL , rade u Gradisci, Knezevu, Mrkonjic-Gradu i naravno ta zrtva se isplati :wink: ...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 18:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
missice zar plata jednog inzenjera nije veca gore????

sto se tice ustajanja i putovanja do posla - moj muz ima posao na koji ne mora da dolazi u oderdjeni sat, nego ono, kad dodjes ( ezan je vec spominjao o tome ). Isto tako sa njim u kancelariji radi jedna teta koja ustaje svako jutro oko 5h a ovaj moj drinca :lol: do 9h. Ona dodje mozda nekih pola sata prije a ne stanuje nista dalje nego mi. Ali tetka treba svaki dan frizuru da namjesti, pa boja noktiju se ne slaze svaki dan, pa sta ja znam sta sve radi :o

bice da smo otisli malo off topic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Zbor radni ljudi! Radnici, mi smo u teskoj buli! Proizvodite samo skarta,
zajebavate se tu na poslu, niko nista ne radi. Zasto? Zato sto se nakrkate!
Japan, mala zemlja, mali ljudi, male masine, a najbolji su.
Zasto? Zato sto u Japanu jedan covjek na dan pojede saku rize,
i sit je! A vi, dva kila mesa s' buta, kilo i po' kobasica, cvaraka i svargle,
nakrkate se, trpate u taj stomak ko u vrecu, i ne mozete da radite.
Normalno da ne mozete da radite kad ste se nakrkali! Ali, buducnost svetska, svetski trendovi, tehnologije, to vise nije u trulim fabrikama, propalim preduzecima. Jebes fabrike, u fudbalu je posao, u fudbalu je kapital! Sad cemo oformiti fudbalski klub! Evo ja cu biti direktor, ti ces biti clan uprave, ovaj mali sto radi na strugu on ce biti bek,
ovaj komsija iz kantine-golman. Trojica na krilo, jedan half, nema dva centarhalfa-kak'i dva! Ima da budemo najbolji! Bajern - nula, Minhen - nula, Papen - kakav, nista! Ko, Talijani!? Nemaju oni pojma, mi smo uvek bili najbolji! Kad nam skinu sankcije pokazacemo svima! Jel' tako? Tako je! Kraj zbora radnih ljudi.
Jebes fabrike!
Svi na polje, svi na fudbal, da trenirate!

Ajd' zdravo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 19:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Rosy je napisao:
e, kada bi se ovdje radilo ovim sistemom, vecina bi govorila kako je grozno, kako se previse radi,kako se ne postuju osnovna ljudska prava i slicno. Kada bi se vise radilo i ovdje vise bi se i imalo.


zar je 8 sati radnog vremena puno, sta da li se tu radi mozda 4 sata. Ni mi ovdje ne radimo efektivno tih zapravo 7 radnih sati,
Ja znam tu ljude koji rade 12 ili vise sati dnevno a placeni su 400 KM, da li je to normalno?

Ja bih Taurus voljela da mi je radno vrijeme od 7-3, no tako ovdje rade samo fabrike. Ne moze se sve u zivotu uskladiti kako mi hocemo. Kada bi mogla da biram to radno vrijeme ili zivjeti i raditi u Americi sa ovim radnim vremenom , opet bi naravno izabrala ovo sto imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 21:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vader je napisao:
Miss30 je napisao:
ja ustajem svako jutro u 5h, kuci dolazim oko 18.00 (uvijek moras biti spreman da radis extra), zaspem umorna oko 21.00 i sutra opet tako


Da li je ovo normalan život?!?

Nije mi namjera da nekoga uvijedim ali ja ne bih želio tako živjeti ni za 30.000 eura mjesečno.


Zavisi gdje zivis. Banjaluka ima 300.000 (otprilike) stanovnika i nije velik grad. U milionskim gradovima imas autoput koji ti koristi da dodjes iz jednog u drugi dio grada. Maltene je taj grad kao RS.

U Beogradu djeca idu u skolu 1h javnim prevozom u jednom pravcu, a ljudi na posao i do 2h.
Ne trebas ici na zapad da bi saznao sta je zivot u metropoli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 17:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
zar je 8 sati radnog vremena puno, sta da li se tu radi mozda 4 sata.


Ja bih Taurus voljela da mi je radno vrijeme od 7-3, no tako ovdje rade samo fabrike.


Ja nisam mislio na radno vrijeme,moj post se odnosio na vrijeme potrošeno na putu od kuče do posla i obratno.
Ova tema se razvlači u beskonačnost,vrijeme je da je neko zaključa!!!!! :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 19:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
taurus pa ne moras ti vise dolaziti na ovu temu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs