banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Podržavate li izgradnju novih hidroelektrana na Vrbasu?
Glasanje se završava 06 Dec 2004, 13:24
da 24%  24%  [ 9 ]
ne 71%  71%  [ 27 ]
svejedno 5%  5%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 38
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2005, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
nisam rekao da trebamo da pravimo vjetrenjace nego sam samo rekao da su one najcistiji oblik dobijanja elektricen energije.

sto se tice obrade sljiva i njihove starosti mislim da pocinjes da ucis popa kako se krste djeca. Te sljive se redovno obnavljaju i na njima rade 3 generacije. najstarije stablo je posadjeno prije 15-20 godina a vise od polovine su desetogodisnje sadnice. Sto se tice redovnog prskanja okopavanja, djubrenja i svega ostalog te sljive pucaju od zdravlja.

Nisam htio da ulazim u polemiku ni sa kim nego samo iznosim dokaze da blizina hidrocentrala moze da narusi prirodne procese oprasivanja bilja bas zbog povecane kolicine magle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2005, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Niko ne spori da će izgradnja HE uticati na prirodu. Šta god da se izgradi uticaće (negativno) na prirodu. Mislim na fabrike npr.
Da li onda treba dizati hajku na svakoga ko pokuša da izgradi fabriku?
Treba da se vidi u kojoj mjeri će izgradnja ovih HE uticati na ekologiju, a u kojoj mjeri će doprinjeti razvoju države. Ove dvije stvari treba odvagnuti, (dodati jednu žlicu vegete :-) ) i pravilno odlučiti.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ko i kako
PostPoslato: 22 Feb 2005, 23:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Apr 2003, 02:05
Postovi: 46
Za mane zbilja nema dileme da ce se one graditi.
Za mene je pravo pitanje ko i kako?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 10:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
NE ISPLATI SE!!!Nek si grade branu kod Sarajeva , jebala ih brana.Ionako bi pola para išlo u federaciju , a preko naše grbače . Onaj ludi Bukeilović neće da podnese ostavku , a hoće da gradi branu. Da hoće neku dobru stvar uraditi za RS...Ništa bez revolucije...Idemo srušiti zgradu vlade , dobro sad sam se zanio :D .Otkud njima pravo da promijene kanjon Vrbasa koji je takav već cca. 500 godina?

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2005, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Čista energija
Svjetska banka darovala Hrvatskoj 5,5 milijuna dolara za razvoj obnovljivih izvora energije
Svjetska banka jučer je odobrila projekt obnovljivih izvora energije za Hrvatsku, koji bi trebao omogućiti veće korištenje čiste energije u Hrvatskoj. Projekt će se financirati darovnicom Globalnog ekološkog fonda (GEF) u iznosu od 5,5 milijuna dolara, a očekuje se da će privatne komercijalne banke i korisnici projekta dodati još oko 120 milijuna dolara, priopćila je Svjetska banka. Cilj projekta je pomoći stvaranje tržišta za tehnologije obnovljive energije u Hrvatskoj, što bi vodilo korištenju čišćih energija, otvorilo nova radna mjesta i smanjilo ovisnost Hrvatske o uvozu energije. Projekt će potaknuti i korištenje goriva koja manje onečišćuju okoliš te poboljšati kvalitetu zraka smanjenjem emisije stakleničkih plinova. Iscrpnije...

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2005, 01:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Kao prvo, izvjesno je da ce se brane graditi hjeli mi to ili ne.
Kao drugo, ekoterorizam je skup "sport", ali mozda je to jedini nacin da se stvari dovedu na svoje mjesto... :evil:
Dakle, ako bi se pronasao dovoljno bogat i dovoljno lud sponzor, spreman da finansira rusenje ovih brana, onda nebi bio problem isplanirati akciju. Brane treba srusiti NAKON njihove izgradnje, jer ih jednom porusene niko nece obnavljati (ako se to i desi, uvijek ih je moguce ponovo srusiti :wink: ).

Znaci, ne treba odustajati od borbe ni sad, iako je ocigledno da je bitka unaprijed izgubljena, ali isto tako ne treba odustati od borbe ni nakon izgradnje doticnih brana, jer rat moze da bude dobijen... :D

8) Support Ecoterrorism 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2005, 13:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jun 2005, 18:37
Postovi: 6
ne treba ti eko terorizam ili kako si vec to nazvao,postoji gradjanska neposlusnost,koja bi u ovom slucaju bila opravdana i na neki nacin legalna.
zadnju rec za izgradju daje skupstina grada,koja se MORA izjasniti negativno,ako se uzme u obzir 25000 potpisa banjalucana(mozda se vec i izjasnila,nisam u toku).
ako ovi nastave s izgradnjom,onda brate "organizovati" spontana okupljanja i proteste koji nece biti to 8) ,pa na gradiliste...ne znam ko bi mogao da zaustavi desetine hiljada gradjana,a kasnije kako se situacija bude pogorsavala bice ih i vise....

terorizam kakav god da je nije prihvatljiv i njim se stvara kontra efekat,kao i konstataciju da dolazi od pojedinaca ili nekih grupica(kao sto i dolazi)a da nije izraz kolektivnog drustvenog raspolozenja u gradu,regiji i drzavi.

pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: 12 Apr 2007, 11:51 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2007, 08:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
svaka cast za pokrenutu temu..

naj vise mi se svidio Astor_Piazzolla jer on je ovde naj glasniji ali veze nema uopste sta je TE, HE, mHE isl isl.

brate, jedina prepreka napredka jedne civilizacije je sta????

ENERGIJA!!!!

nisam ni ja za to da se grade velike Hidroelektrane preko 25m. mada nisam ni da se grade ni preko 10 m ali et..

ali zbog toga ne odbijam sve sto ima veze sa tim segmentom.

dolje navedeni link vam pokazuje na sta ja tacno mislim
http://www.evn.at/download/presse/wasse ... muehle.jpg
sama mHE i umjetno kupaliste koje bi naravno i gradu banja luci donijelo dodatnu atraktivnost, a kako to kupaliste izgleda.. ma pogledajte sami
http://www.evn.at/download/presse/wasse ... turbad.jpg

et, pa nek sad neko od ucesnika ovog foruma nesto negativno vezano za ovu malu hidroelektranu napise..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2007, 12:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
naravno da sam protiv plucnih oboljenja i povecane vlaznosti vazduha!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: verry funny
PostPoslato: 12 Apr 2007, 12:54 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2007, 08:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
onda bi te uputio da procitas studije vezano za izgradnju malih hidroelektrana gdje se ne prave akumulaciona jezera jer su protocne. :)

Firma Extrem d.o.o iz Sarajeva je jednu veoma opsirnu i edukativnu studiju bas i na ta pitanja napravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: :)
PostPoslato: 12 Apr 2007, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Eiswuerfel je napisao:
dolje navedeni link vam pokazuje na sta ja tacno mislim
http://www.evn.at/download/presse/wasse ... muehle.jpg
sama mHE i umjetno kupaliste koje bi naravno i gradu banja luci donijelo dodatnu atraktivnost, a kako to kupaliste izgleda.. ma pogledajte sami
http://www.evn.at/download/presse/wasse ... turbad.jpg

et, pa nek sad neko od ucesnika ovog foruma nesto negativno vezano za ovu malu hidroelektranu napise..


Samo što ovi naši ne mogu sinhronizovati ni ovih 6 elektrana koje imamo, pa stalno neka "iskače"!
Zamisli šta bi tek bilo sa 106! :roll:

Mada... ideja mi se sviđa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2007, 14:35 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Sve u svemu ništa gluplje od potpisivanja peticije i masovne inteligencije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2007, 14:44 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2007, 08:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
fantastican komentar brate..

e sad da hoce da zavrsimo ovu temu.. no ko da gledam, neko ce morati iz svoje koze....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2007, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Eiswuerfel je napisao:
fantastican komentar brate..

e sad da hoce da zavrsimo ovu temu.. no ko da gledam, neko ce morati iz svoje koze....


A što ti otvori temu staru dvije godine????

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2007, 07:04 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2007, 08:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
zato sto je opet aktualno pitanje hidroelektrana.

i zato sto nisam uopste gledao kad je prvi post bio. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2007, 07:29 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
I zato jer "godine nisu vazne" :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2007, 08:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
u ljubavi nisu bitna agragatna stanja :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 19:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Nov 2007, 17:15
Postovi: 9
Ovu temu sam mislio staviti pod ekologiju, ali je problem mnogo sire prirode nego sto se cini na prvu!!!!
Vidim mali milion tema na ovom forumu(neke muci koka kola, neke bubuljice itd.), a niko se nije zapitao o buducnosti ove zemlje-o njihovoj vlastitoj buducnosti-o buducnosti njihove djece i unucadi!!!!
Radi se o 200 protocnih HE koje ce se izgraditi u ovoj nasoj jadnoj drzavici! Jedino sto cupa ovu nasu drzavicu je hidropotencijal-koji cemo dati olako(za saku dolara) slovencima i cesima da eksperimentisu na nasoj kozi, i jos zaradjuju u isto vrijeme! Ti isti slovenci su izglasali zakon o zabrani izgradnje istih HE u svojoj drzavi, ali zato u nasoj je to odlicna ideja! Normalno nasi iz vlade su to objerucke prihvatili, jer svaki projekat koji se usvoji odmah znaci ogroman priliv novca u njihove dzepove-svi mi dobro znamo da 20-30posto svake novcane investicije ide direkt u dzepove nasih vitkih politicara!
I dok se njihova djeca budu vozikala u nabrijanim autima i isli na rafting i pecanje u Sloveniju, vi necete imati sta da kazete svom djetetu koje vas tuzno gleda i pita zasto se nema onih bistrih rijeka i netaknute prirode sa fotki iz vase mladosti, zasto je samo beton ostao!!!!
Pokusajte malo vise razmisljati svojim plitkim mozgicima, malo dalje od setalista u gospodskoj i jeftinog piva u nekoj od kafanica, pa se zapitajte DO KADA CE O NASOJ SUDBINI ODLUCIVATI NEKOLICINA DEBELIH POLITICARA KOJI NE VIDE DALJE OD SVOG DVORISTA, KOJI SA PODSMJEHOM GLEDAJU NA MLADE LJUDE KOJI PASIVNO ZIVE SVOJ ZIVOT, CEKAJUCI DA SA NEBA PADNE BLAGOSTANJE-JER IPAK DOBRO NA KRAJU POBJEDJUJE!
JEST AL U FILMOVIMA, A ZIVOT NIJE FILM, A ZIVOT JE SAMO JEDAN, A MI GA BACAMO LADNO DA IDE NIZ VRBAS ULJULJKANI U MONOTONIJU NOCNIH IZLAZAKA I DNEVNIH ODLAZAKA NA POSAO KOD NEKOG NEPISMENOG PRIVATNIKA KOJI NE ZNA TRI CISTE DA PROGOVORI!
Umjesto parkova nicu nam zgrade, umjesto cistih rijeka elektrane, zivot se svodi na prezivljavanje, ugledamo se na zemlje koje su sve svoje unistili, da bi opet iz nicega poceli!
Kazu glup uci na svojim greskama, a pametan na tudjim!!!
Preskocimo njihove greske i pocnimo iz pocetka da prihvatamo ekoloski prihvatljiva rjesenja,napravimo od nasih cistih rijeka i planina BREND,da stranci dolaze kod nas da ostave pare , a ne da uzmu iste i uz to da nam pounistavaju sve zivo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
oh!!! DOBRO JUTRO! !!!
a ti si se SAD PROBUDIO!(i odmah se raspisao...)
,ako to prije nisi primjetio,i ako ti ta situacija vec otprije nije poznata...onda hm...,btw nisi dobro obavesten bice i TE!!!

tj situacija ti je ovakva:u svjetu i europi(tuminismo :D sto je nekadi+) sprema se(ko fol)en kriza(kao fali "struje"),
a kod nas ima dosta..a bice i vise...
(pogadam da je razlok sto NEMA VELIKI POTROSACA(firmi)jer privreda NERADI=NEMA!!!

e sad logika ide ovako;zasto se'muciti i patiti" kad se moze "brzo i lako" doci do kesha,preko tudi ledja(i zdravlja...)
osim toga situacija za okolis je globalno jos gora,pa ako bude neka katastrofa sigurno nas nece zaobici...

PRAVO PITANJE JE:GDJE SU NASI "ZELENI"??? ista rade za zastitu zivotne sredine?(a i mi skupa s njima...) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2008, 09:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Nov 2007, 17:15
Postovi: 9
Nije dobro jutro, vec LAKU NOC!!!
Trubim ja to vec dugo vremena, ali jebe se raji za sve zivo! Htio sam da vidim kakva je reakcija na forumu, odn, da izadje tema malo van granica foruma!
Da se pocnu desavati neka okupljanja, da se desi cudo, da bude HAPPY END!!! (jebiga nada umire zadnja)
Nisu samo u pitanju HE, vec stav drzave prema svim pitanjima-pocev od rusenja malog igralista kod hotela bosna(gdje su bile najljepse tekme i koncerti) zarad izgradnje ruzne zgrade, pocev od prijetnji novodiplomiranim ekolozima kojima se prijeti ako ne podrze izgradnju svakakvih sranja.......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs