banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Podržavate li izgradnju novih hidroelektrana na Vrbasu?
Glasanje se završava 06 Dec 2004, 13:24
da 24%  24%  [ 9 ]
ne 71%  71%  [ 27 ]
svejedno 5%  5%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 38
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2004, 15:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Apsolutno podrzavam ideju da se stane na put izgradnji HD na Vrbasu !!!
Time se unistava Vrbas a samim tim i Banjaluka ! Kanjon Vrbasa je od neprocjenjive vaznosti i zato apelujem na sve clanove ovog foruma da i na ovaj nacin dignu svoj glas protiv ove gluposti !!!!!!

Iskerno se nadam da ce peticije i ostali vidovi borbe uroditi plodom i da ce se zaustaviti moguca gradnja HD !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2004, 15:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
.i ja se nadam..ali koliko vidim nista od toga..sve je vec unaprijed dogovoreno i namjesteno..tako da mi obicni smrtnici nemamo pravo glasa :cry: :x !
Peticija je prosla gradom..i skupljeno je na hiljade potpisa..ali na to se nije obracala paznja uopste. :cry:
..sta ce biti dalje...vidjecemo..BORBA TRAJE I DALJE..

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2004, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Takvo nesto se ne smije dozovliti,mi "obicni smrtnici" moramo dici glas jer ako ga ne dignemo i ako jednom ne kazemo dosta ima da nam ser.u po glavi i narednih 50 godina !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2004, 18:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
..slazem se! :evil:

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2004, 22:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Kad se obične smrtnike bilo šta pitalo :roll:
Trebalo bi "da se pita" baš nas banjalučane..jer sve ćemo mi osjetiti na svojoj koži, nadam se da će peticija uroditi plodom..ako treba preći i na neke "radikalnije" metode..i za to sam.. :x treba sve uraditi da se spriječi gradnja.

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2004, 23:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2002, 04:20
Postovi: 31
Necete HE, a hocete napredak.
To je cijena progresa.
Sta mi mozemo kad nemamo neke pustahije da tamo gradimo HE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2004, 11:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 709
Gradjenje hidroelektrane je cisto sranje, tako nesto nam ne treba,imamo dovoljno elektricne energije, cak mi se cini oko 30% da izvozimo (!), a hidroelektrana ce biti u nekom privatnom vlasnistvu, tj grad ili vlada ce od toga dobijati nekih 300, 400 hiljada maraka godisnje sto je smijesno kolike ce se tu pare okretati....a sta ce se sve sjebati to cemo mi uskoro osjetiti na vlastitoj kozi, posto su guzonje za taj projekat vec uzeli pare, a nas kao i za sve ostalo niko ni ne pita...
takodje sam za "radikalnije" mjere od potpisivanja peticija, ali kod nas toga nema, jedva se moze sakupiti sacica studenata da se bore za svoja prava, a kamoli nesto drugo...kad smo takav neorganizovan narod..bleuh :-?

_________________
To fight a demon you must become a demon yourself!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2004, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...e , posto nas nikonista ne pita , a i mi nikoga nista ne pitamo , osim ovako po forumima , bolje je da zacepimo i pokrijemo se usima po glavi...kad bi trebalo na ulicu u januaru , ne bi bilo nikog...e , kakvi smo...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2004, 00:13 
Ne znam, mislim da je citava prica toliko prenapucana hard-emocijama, da covjek ne moze uopste normalno razmisljati u toj atmosferi pa bi najradije na kolac ponabijao sve odgovorne za izgradnju elektrane. Svi smo revoltirani i ne razmisljamo previse glavama.

Te elektrane su cisto iskoristavanje nase gluposti, tj. dolaze slovenci i srbijanci together da iskoriste ono sto oni nemaju (ili nece kod sebe da rade), jer mi smo ipak ovde poligon za svakakva sranja, od eksperimentisanja sa drzavnim i drustvenim uredjenjima pa sve do ekploatacije prirodnih bogatstava.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2004, 20:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2004, 12:13
Postovi: 332
Lokacija: Lhffazija
Naravno da nisam za elektranu,svjestan svih posljedica koje slijede nakon izgradnje svako normalan je protiv toga.Medjutim" pare pare pokrecu svijet"i nasim politicarima su toliko bitnije pare od svega ostaloga da su spremni na sve pa i ugrozavanje vlastite zivotne okoline.Sa druge strane taj tzv energetsti lobi je pretjerano jak,da su nam sanse malo je reci male.I mislim da je to sve vec dogovoreno,zalosno ali tako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2004, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Kako ce nam uvaliti HE, to je cudo jedno... a jos ce nas naterati da vicemo kako nam je lepo... a ako budemo dobri mozda nam i vodu puste... oca im... :evil:

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2004, 16:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2004, 12:13
Postovi: 332
Lokacija: Lhffazija
Nove informacije su da ce se vjerovatno traziti referendum povodom izgradnje,ako ne dozvole i to, onda ce se snimiti kao dokument ko je dozvolio izgradnju.Znace se ko je odgovoran za buduce katastrofe.A onda jednoga dana kada bude pravde u nasem selu ce da i odgovara,nadam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2004, 19:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2004, 00:56
Postovi: 27
Lokacija: Negde In BL!!!
Mene licno ne interesuje izgradnja HE,ali znam koje su posledice njene izgradnje i posledice dok bude u pogonu i nimalo mi se ne svidjaju.
Za NE izgradnju elekrane!!!
:D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2004, 02:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Citiraj:
Slijedi tekst o katastrofi koja se desila u italiji, možda bi iz toga trebalo nešto naučit! Konfiguracija terena i kanjon veoma liče onom na Vrbasu. Da nesreća bude veća kroz korito vrbasa je naj trusnije područje u regiji!


...ne znam sta da vam kazem.Oni koji makar malo imaju pojma bi trebali vidjeti da svi vi ovdje muljate ono o cemu nemate pojma.
...da ponovim:

Citiraj:
Slijedi tekst o katastrofi koja se desila u italiji, možda bi iz toga trebalo nešto naučit!


...da ljudi su naucili mnogo...brana se ne gradi od kamena(osim ako kamen ne sluzi kao popuna,u veoma malo slucajeva). Osim toga,pomenutu sam branu imao prilike vidjeti u knjizi(geologije),dok sam spremao zemljotrese(iz istog). Caka je da je brana gradjena od gipsita... da ne zavlacim... derivata gipsa(jedini slucaj uspjele izgradje je negdje u Rusiji...niko ne zna kako su uspjeli...pretpostavlja se radi temperaure).

Citiraj:
Konfiguracija terena i kanjon veoma liče onom na Vrbasu.


...da,kao i cijela Evropa,i dio Azije(isti Blok...Afrika je drugi,Amerike treci....)...to si trebao znati jos u 5.osnovne,kad se ucila geografija(sastav i oblik Zemlje)... ako cemo u detalje,najzastupljeniji su oksidi Silicijuma.

Citiraj:
Da nesreća bude veća kroz korito vrbasa je naj trusnije područje u regiji!


...istina...6,7 stepen Rihterove skale(zemljotres u epicentru se racuna pomocu Magnitude-propisane od strane Rihtera)...ako gledamo makroseizmicki(mikroseizmicki:zavisno od tipa tla i nivoa podzemne vode taj stepen se dize za 1 ili 1,5).
Da pojasnim...(ukoliko neko ne moze da razdijeli velicinu zemljotresa od 1 do 9)....Postoji varijacija na temu Rihterove skale(ono sto na tv cujete "Merkalijeva skala") ili MSK-64 skala(Merkalij-Siberg-Kankanijeva skala) ona je namiljenjena objasnjenju stete na objektima,promjenan reljefa i uticaja na covijeka.

Ono sto niko od vas,cini mi se ne zna,je to da je u toku gradjenja brane Bocac registrovan Indukcioni zeljotres. Kako je bio jedan od prvih u svijetu,ako se ne varam,analiza podataka je koristena,ma ne znam gdje nije jbga.
Greska koja se javlja kod nase "brane" na Vrbasu(Bocac) su klimatski poremecaji(desava se da je tzv.Ruza vjetrova poremecena). Isti slucaj je na cijelom toku Dunava....od elektrane Djerdap I,pa do usca u Crno more. Kasnije je izgradjen Djerdap II,koji je regulaciona brana. To znaci da Djerdap I ispusta vodu u Djerdap II,da ne bi poremetio vodostaj(i sta on sve povlaci za sobom),a ovaj tek ispusta "preradjenu"vodu u Dunav.
Plan je da se izgradnjom ove elektrane o kojoj mi govorimo izgradi i regolaciona brana koja ce imati istu ulogu,da ispravi gresku koja je davno napravljena.

Na kraju krajeva,izjasnio sam da se ne gradi,jer mi imamo dovoljno struje (cak je i izvozimo...znam da je bilo milion malverzacija u toku rata. Izvoz u Veliku Britaniju,dio njima,a dio mi opet kupimo...da se neko namaze para). Toliko od mene.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2004, 00:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
eto prilike da se rijeshim vikendice u rekavicama za realnu lovu :) shalu na stranu, ne da mi se sve citati gore napisano, pa da mi samo objasnite hoce li potapati do krupe ili ce to ici josh nize, konkretno na vec pomenute rekavice? ne trebam pominjati da sam protiv toga, ali ko mene pita


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2004, 01:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...ah cuj,rejkavik I i II su van domasaja:)

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2004, 09:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
midwest je napisao:
Necete HE, a hocete napredak.
To je cijena progresa.
Sta mi mozemo kad nemamo neke pustahije da tamo gradimo HE.


Nikada mi nece biti jasno kako ljudi mogu da izjavljuju oakve gluposti ! Da li vi svi sto ste za HE svatate da se izgradnjom iste gubi i unistava predivni kanjon Vrbasa !!!

Ali sta vi "pridosllice" znate sta je Vrbas....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2004, 14:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Sep 2001, 01:00
Postovi: 209
prije dvadeset godina hidrocentrala je pretrpila znatna ostecenja u poslednjem zemljotresu koji se desio augusta 84-e

da bi izbjegli katastrofu koja bi se mogla desiti a desice se sigurno,prislo
se idejnom rjesenju o gradnji jos dvije centrale koje bi vodenu stihiju i
rusilacke gromade betona tj prvi i najjaci udar amortizovale stijene u kanjonu tijesno....teoretski opravdano jer ogromna kolicina betona sa
he bi napravila sa stijenama kanjona membranu koja bi stihiju u prvom momentu oslabila itd ali jos uvijek se vrse analize koja snaga udara ce to biti i kakva ce biti pomijeranja tla koja mogu u samom gradu banjaluci da
prouzrokuju zemljotres veoma jake razorne moci....
drzi vodu dok majstori odu i klepi sto vise novcanica jer ispustanje kompletnog akumulacionog jezera i sanacija vec postojece brane a nakon toga ponovno akumuliranje jezera iziskuje vise napora nego napraviti dvije nove....ok to ali na kojem mjestu...na mozda jos jedinom netaknutom prirodnom fenomenu ...kanjonu tijesno koji se rijetko po ljepoti srece u svijetu......
trceci za materijalnoscu izgubicemo osjecaj za ljepotu...a onda nista vise
nece imati smisla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2004, 06:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
nek ti znash gdje se sta rijetko nalazi nek si ti obishao citav svijet...jel da nece imati smisla zato sto ce se graditi na srpskom djelu...a trovachu jedan..koliko si boravio u bl dok nije bilo struje koliko si puta cuo da je akumulaciono jezero prazno...da li si cuo da na brani postoje nivelatori koji regulishu akumulaciju...zasto se vishak vode pushta svakog dana da li znash koliko treba da s eisprazni jezero...o chemu ti prichas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2004, 13:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2001, 01:00
Postovi: 54
Radi se o dvije protocne brane,jedna u Krupi tacno na mjestu gdje je sada most ivisoka 22m a druga na izlazu iz Tijesnog u Karanovcu visine 44 m.Investicija 330 mil.KM.Nema potapanja.Najrealnija opcija puta je most u Karanovcu,LJubacevo,Krmine,Bocac.Vjerovatno je izumiranje Rekavica i Krupe zbog izmjestanja puta.Eko situacija je svakako sjebana stalnim mjenjanjem nivoa vode.
Kazu da su zagovornici neizgradnje centrale ustvari gradonacelnikovi lobisti da bi se izgradila termocentrala na banjaluckom.Uzeo covjek proviziju da bi bili druga Tuzla.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs