banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 21:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9642 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 483  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Nov 2022, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Vjerovatno ne mogu zastititi branu. Ne zele se dovesti u situaciju da im ostane vise desetina hiljada vojnika sa desne strane rijeke. Sto ima smisla jer su za sada u defanzivi. Za ofanzivu bi im bilo puno lakse da imaju odstupnicu sa desne strane rijeke ali jbg. Cini mi se da ne planiraju tako nesto do iduce godine. Iako spominju kontre na zimu kad zemlja zaledi, cini mi se da lazu. Do zime nema dugo, mogli bi izdurati jos mjesec dana i progutati te manje gubitke stvarno misle preci u napad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2022, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1478
Operacija se koliko vidim nastavlja ne vidim neku potrebu za histerijom i ova twiter pisanija oko losih i nesposobnih rusa ce se za par dana smiriti pa cemo vidjeti sta ce biti dalje. Nije front samo ukrajina trebace ovo sve tek sagledati sa neke distance mada ce ovo povlacenje za neke vjerovatno trajno ostati u sjecanju kao i one kolone sa pocetka.

Realno taj dio i nije bilo perspektivno drzati. Hersonska oblast je i sa druge strane rijek, na ruskoj strani rijeke je ona nuklerka a osigurana je voda za Krim i taj dio fronta se dobro drzao. Ukrajinci su dobro nalupani u onim njihovim ofanizavama a ispada da su trebali samo sacekati da prodju ovi izbori u americi.

Nego, sta ako sad kad se povuku rusi sruse branu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2022, 21:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
Nema potrebe za histerijom, ali teško ko može razumjeti da se Ruska vojska mirno povlači sa ustavno gledano teritorije Ruske federacije i to iz glavnog grada oblasti - Hersona. Razumijem da nemaju dovoljno pješadije na terenu, jer je omjer šest na prema jedna na strani armije Kijevskog režima, te da bi u slučaju "potapanja tog prostora" ostali bez cca 10 000 možda i ponajboljih vojnika, ali se grad nije smio tako lako prepusiti, bez obzira što se nalazi " s druge strane rijeke"
Nakon debakla na Harkovskom ratištu, i odluke da se teritorija od Balakleje do Kupjanska ne vraća u kontraofanzivi, ovo je drugi veliki poraz Ruske vojske u ovom sukobu. Ne treba uopšte pričati koliko će sada nacisti "dobiti krila".


Priča se priča da Rusi odlaze...
https://t.me/boris_rozhin/69892

Stanje na Hersonskom pravcu večeras - nakon povlačenja Ruske vojske i civila:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 06:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9304
Pošto im je cilj bio rušenje Ukrajine kao države, i identiteta, to nećemo moći vidjeti za života, vrlo vjerovatno. Ali da je poraz u ratu, jeste, u konstantnom su povlačenju zadnjih pola godine. Žali bože života izgubljenih za ovo sve, mogli su i pozvati civile da presele na njihovu teritoriju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1478
Opusti se munja ovo ce sve su prilike potrajati s obzirom da se operacija izvodi sa ogranicenim brojem ljudstva, sto ima svoje razloge, u skladu sa tim treba uskladiti i ocekivanja i promjene na terenu i ove koje rusi na svoju ruku naprave a i one pod pritiskom ukrajinaca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Prica da se povlace radi unistenog mosta i nepostojanja putne komunikacije je vredjanje zdravog razuma.
Upadljivo je i da su u nekoliko zadnjih sedmica ucutali od Bajdena, odnosno, nisu ucinili nista sto bi republikancima onogucili dajasno dobiju izbore.

Uglavnom, vazi ono moje od zimus: Ne traziti logiku kod naroda koji se biciklom vozaju pored tenkova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9304
The_new_Statesman je napisao:
Prica da se povlace radi unistenog mosta i nepostojanja putne komunikacije je vredjanje zdravog razuma.
Upadljivo je i da su u nekoliko zadnjih sedmica ucutali od Bajdena, odnosno, nisu ucinili nista sto bi republikancima onogucili dajasno dobiju izbore.

Uglavnom, vazi ono moje od zimus: Ne traziti logiku kod naroda koji se biciklom vozaju pored tenkova.
Ili u prevodu, budalu nit jebi nit kući vodi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Devedesetih se pokazalo kako se cuvaju mostovi i druga infrastruktura, nahvatas par unproforca za bandere ili organizujes rok koncert na mostu. To je sirotinjska verzija zastite, Rusija raspolaze sa dovoljno novca, ljudi i sredstava da ubijedi par stotina, hiljada americkih wokera da dodju stiti taj most jer (u njihovoj percepciji) tako stite civilni zivot u okupiranom Hersonu (ili gdje vec). Pa da vidis hoce li hinarsi ili sta vec gadjati te glave. Nece.

Ali ta prica je davno proslo vrijeme. Buduce vrijeme je da ce u slucaju dugotrajnijeg zatisja gomila ukrajinskih iskusnih boraca i oficira preci wagner-u. Para cuda radi, pogotovo kad je nema.

Wagner je privatno preduzece pa se vodim time da gazda(e) ubuduce itekako racunaju na Ukrajince.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 17:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Rusi povukli skoro svu tehniku i ljude i onda objavili da se povlače... Kako ga Rusi zakomplikuju kada ratuju... Mora to biti kao roman od oko 1000 stranica...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Kao sto nekad rekoh, ni ukr nisu nista bolji u logici. Dozvolise sebi rat iz kojeg ce izaci ekonomski polupani, demografski devastirani, teritorijalno osakaceni. I opet ce sutra-prekosutra sa Rusima ruku pod ruku jer stanje svijesti im je isto ma koliko god i jedni i drugi govorili da nije. Nece se sasvim sigurno druziti sa Kinezima, Francuzima, Amerima i Svabama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 20:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 400
Odluka povlacenja iz Hersona je sasvim logicna. Jedina stvar koja nije logicna je da neko udje u rat sa tako losim obavjestajnim podacima, taktikom a brat bratu i propagandom. Ako neko nije upratio, vise se ne bore za denacifikaciju vec za desatanizaciju Ukrajine. Junak nad junacima Kadirov je to prilagodio svojim vjerskim stavovima pa se on bori za desejtanizaciju. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 20:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
Jedna od najtužnijih scena ovog rata jeste ukrajinska zastava na administrativnim zgradama Hersona. Uz činjenicu da je grad napustilo preko 100 000 njegovih stanovnika koji su tek nedavno na referendumu izabrali da ostanu u Rusiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7189
Danas je Carjov objavio jedan zanimljiv podatak - most kod Antonovke je svo vrijeme bio u funkciji, cak je i gusenicna tehnika prelazila.

I stvarno se vide svjezi tragovi gusjenica na jutrosnjim snimkama.

Ovaj podatak mijenja stanje i razloge povlacenja, dakle postoje neki razlozi cija vaznost prevazilazi stetu koje ovo povlacenje izaziva - stetu po moral i ugled, a naravno i uzalud protraceno vrijeme i zivote uz MTS izgubljen na desnoj obali Dnjepra.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Zato sam i napisao da je vredjanje intelekta govorenje o nekakvoj saobracajnoj izolovanosti Hersona i okoline. Vidjelo se na slikama i video klipovima jutros odmah da je prelaz bio u funkciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1351
sam_protiv_svih je napisao:
Odluka povlacenja iz Hersona je sasvim logicna. Jedina stvar koja nije logicna je da neko udje u rat sa tako losim obavjestajnim podacima, taktikom a brat bratu i propagandom. Ako neko nije upratio, vise se ne bore za denacifikaciju vec za desatanizaciju Ukrajine. Junak nad junacima Kadirov je to prilagodio svojim vjerskim stavovima pa se on bori za desejtanizaciju. :lol:



Jesu ga "malo" pretjerali. Od prvobitnih ciljeva zaštite ruskog stanovništva u Ukrajini i vraćanja matici došlo se do borbe protiv sotone i pitanja opstanka ljudskog roda. :D Sad je to već prešlo i na glavne državne medije, izjavljuju to Medvedev i drugi političari. Ko prati glavne ruske propagandiste, Solovjeva, Dugina i ostale, to izgleda nekako ovako, ne karikiram...oni se bore protiv:

"Zlih sotoninih sinova ukronacista predvođenih nadrogiranim zapadnim plaćenikom, hazarskim cionistom i klovnom Zelenskim, potpomognutim velikim hordama od desetina hiljada NATO LQGBT+ plaćenika koji raznose smrtonosne komarce iz bio labaratorija, koji su došli noseći sa sobom milione komada oružja i tehnike, i koji ujedno ratujući za naciste izbjegavaju sigurnu smrt od hladnoće i gladi u svojim zapadnim nacističkim brlozima."

Ima tu i Soroša i sotone i pape i globalista i pedera i cionista. Od svega po malo. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8536
Gledajući šta se dešava na zapadu, pa onda njihovu umješanost u sukob, nisu puno pretjerali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1280
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ja samo mogu reći da sam zbunjen i razočaran. Sve se nešto nadam da ovo prepuštanje Hersona nije trajno. U ovom sukobu ne vrijedi razmišljati šta će se desiti i praviti pretpostavke nego samo sa strane posmatrati šta se dešava. Nemoguće je predvidjeti šta će se desiti.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Trebalo im je dva rata da smire Čečeniju. Sada Čečeni najglasniji za rat, uz Ruse. Trebalo im koliko godina da srede Siriju, ali su sredili. Nije sređivanje Sirije samo bacanje bombi, nego dobiti Tursku i države Arabijskog poluostrva... koje su bile ključne što se tiče podrške pobunjenicima u Siriji. I sada je Turska bliža Rusiji nego NATO državama. Istina Ukrajina je bliža NATO-u nego Turska, ali polako...
Sada Saudijci srdačno dočekuju Putina i ismijavaju Bajdena. Ali trebale su godine za to. Prije toga Saudijci bili glavna alatka za manipulaciju cijenom nafte. I odradili su tu ulogu za vrijeme SSSR-a i naplatili to. Pokušali sa Rusijom i nije prošlo nego samo na njihovu štetu bilo. Plus taj Zapad zapalio Arapsko proljeće i oni se osjetili ugroženim... Rusija je bila saveznik hlađenja tog proljeća. Još su relaksirali odnose tih država sa Iranom. Ima jedna država tu koja sve to gleda i razmišlja par koraka unaprijed, pa zato se trudi da ne pokvari odnose sa Rusijom. Ako krene frka sa Iranom, tu im samo Rusija može pomoći da ne ode predaleko. Ništa im neće značiti ako i SAD poravna Iran, ako isto tako Iran poravna Izrael.

I tako, Rusija nesposobna i drugorazredna sila... Što ne lupi šakom i pošalje par milion ljudi u smrt da opravda svoju poziciju. Što nisu poravnali Turski kada su im srušili avion itd... Sada se piše kao da je rat u Ukrajini gotov i eto Rusi propali, ne znaju gdje udaraju... a tek je početak nečega što može i preko deset godina da traje...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1280
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ne mislim ja da je ovaj rat gotov, to nikako. Baš zato što mislim da Rusi nisu nesposobni sam prvenstveno zbunjen sa ovim povlačenjem. Bojim se samo da tu nisu neki zakulisni pregovori.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2022, 23:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1351
Na početku je bilo "za tri dana do Atlantika"...sad može i deset godina da traje. Od "gorjeće asfalt, topiće se beton"...došli smo do čuvaj šta se sačuvati može. Ovo je ruski fail, to treba priznati. Rat nije ni izbliza gotov i Rusi će vjerovatno ostvariti dobar dio planova ali ovo je loše urađeno, uz velike žrtve. Da ne pričamo o tome da su Rusi izgubili dosta na "geopolitičkom" ugledu. Poslije Sirije svi su vjerovali da je Rusija supersila, tik uz SAD. Vidimo da to baš i nije tako, sve njihove mane su došle na vidjelo. Uz sve pokušaje i padove, povlačenja i promjene taktike, dodatne mobilizacije, smjene generala, revidiranja ciljeva i propagande, obavještajne failove, manjkove opreme, loše uslove za vojnike...Država je uzdignuta za vrijeme Putina, to je nesumnjivo, ali rusko društvo još nije izašlo iz komunizma koji je za sobom ostavio nepotizam i korupciju koji iznutra izjedaju i koji utiču na sve sfere. Nije to na zdravim temeljima za jednu supersilu. Težak period je pred njima a i pred svima nama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9642 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 483  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs