banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 10:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2010, 19:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Ima dosta knjiga, pogledaj u knjizari sta imaju, Google ???
Par primjera:

Tesla Carobnjak i genije. 2005 Aleksandar Milinkovic
Tako je govorio Tesla 2004
Nikola Tesla Slobodna energija umjesto krvi i nafte
Teslino tajno oruzje Aleksandar Milinkovic
Nikola Tesla Pronalazac, Madjionicar, Prorok Margaret Cheney


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2010, 17:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2007, 17:53
Postovi: 65
Tesa je napisao:
Citiraj:
Wtf? Ovo je autentican dokument?


Ovo se zaista tako desilo.
Tesla je stit ponudio Engleskoj 1937-38. (postojao je ugovor) Oni su ga prvo prihvatili, a nakon sto je premijer Chamberlain 1940 morao dati ostavku zbog saradnje sa Hitlerom. Novi premijer je rekao: Mi necemo covjeku od 80-i nesto godina povjeriti odbranu Engleske.
Tesla je radi na nekoliko tajni projekata americke vlade na samom pocetku rata, ( Filadelfiski eksperiment)
Tom prilikom je pokazao snagu stita, koji se moze koristiti ne samo u odbrambene, nego i u napadacke svrhe, zasto su ga Amerikanci htijeli koristiti.
Iz tog razloga se Tesla povukao iz projekta 1942. Njemci su istrazivali i htjeli to da naprave, i pokusali su preko svojih spijuna u Americi da saznaju od Tesle nesto o tome. George Scherff je bio Teslin asistent u ranijim godinama, a kasnije se ukljucio u Njemacku spijunsku mrezu. On je trebao da izvuce podatke od Tesle. (mada mu to nikad ne bi uspjelo) FBI je to sve pratio i zakljucili su da je rizik veliki, pa su odlucili ubiti Teslu. Tako je to bilo...


Uh ako Den Braun cuje za ovo.............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 16:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Juce je bilo 68 godina od kad je Tesla pronadjen mrtav u svojoj sobi.

Da podsjetim na jedan izum koji nije usao u upotrebu.
Auto na energiju iz svemira.

1931 je prepravio jedan Pierce Arrow, jedan od najluksuznijih auta tog vremena.
Auto je dobio skroz novo od vlasnika fabrike, koja je upala u financiske probleme izazvane ekonomskom krizom.
Pierce Arrow je imao fabriku u mjestu Buffalo u blizini Nijagarinih vodopada. Umjesto 12-cilindarskog motora na benzin, stavljen je elektro motor, koji je napravio General Electric, po Teslinom nacrtu.
Tesla je doputovao iz New Yorka, i donio drvenu kutiju velicine 25-30 cm. unutra je bilo 12 lampi od kojih su neke imale oznaku 70L70, (sluze za ispravljanje napona) koje je kupio u prodavnici elektronike.
Tesla je kutiju stavio naprijed kod istrument table i spojio je sa elekromotorom.
Imala je odozgo dva crna stapa na sebi, nakon sto je izvrsio podesavanja, gurnuo je stapove unutra i rekao:sada imamo energiju.
Sve su zabiljezili novinari New York times-a, i neki lokalni koji su dosli na promociju.
Kada su ga pitali odakle dolazi energija koja pokrece motor, rekao je da dolazi iz etera i da je ima u neogranicenim kolicinama,tj kutija se moze izvaditi iz auta i napajati kucu energijom.
Konvertor energije, kako ga je nazvao je bila jednostava naprava, nije htio reci na koji nacin radi.
Namjeravao je prekookeanski brod i jedan voz napraviti na tu energiju.
Imao je jednu antenu 1,8 metara na zadnjem dijelu auta.
Auto je dostizao brzinu 90 milja (140km) na sat i probno je vozen 7 dana u blizini Buffal-a.
Nije usao u serisku proizvodnju iako su to namjeravali i Tesla i vlasnik Pierc Arrows-a.
Nije tesko zakljuciti zbog cega. Naftna industrija i vlada Americka sprijecili su takav pronalazak jer su na nafti zaradjivali sasvim solidno.

Nakon toga Tesla je izjavio novinarima:

Meni je zao sto jos nije doslo vrijeme za moje pronalske, ali siguran sam,zivice u buducnosti...

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
наравно да то нафташи никад не би дозволили.
па хеј! америка је данас то што јесте захваљујучи нафти и ничем другом!

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 06:12 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Jan 2011, 09:35
Postovi: 1
Lokacija: + 3.5 sati
Nikola Tesla je bio rodjeni hrvatski drzavljanin, bio je pravoslavac...i neznam zasto ga srbi svojataju ....i sam Tesla kaze "Drago mi je što sam Hrvat i moji preci su hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra, a isto tako mi je drago sto Srbi kazu da sam i njihov......" : :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 09:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
a oni sto su protjerani i poklani iz njegovog rodnog sela, i iz tih lickih krajeva su srbocetnici, njegov otac je bio svestenik u Srpskoj pravoslavnoj crkvi , ali samo Tesla je Hrvat pravoslavac? Uostalom on nije rodjen u Hrvatskoj nego u Vojnoj Krajini, Austrougarska monarhija, zato ne lupetaj misu

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 09:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kakav Hrvat šta bulazniš?? Toliki je Hrvat da je tražio da mu na sahrani svira "Tamo daleko"
što je i zabilježeno na ploči što nije tražio "Lijepa naša" kad je što veliš Hrvat???

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 09:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Nije lijepo spominjati ime Nikole Tesle u tom kontekstu. Ko ne zna da je on prije svega
bio ispred svog, a bogami i ispred našeg vremena neka trivijalne rasprave tipa gore
navedenog izbjegava.
Umjesto da pišete da li je bio Hrvat ili Srbin, pišite o njegovim dostignućima.
Ako znate koja su.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
osa74 je napisao:
Nikola Tesla je bio rodjeni hrvatski drzavljanin, bio je pravoslavac...i neznam zasto ga srbi svojataju ....i sam Tesla kaze "Drago mi je što sam Hrvat i moji preci su hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra, a isto tako mi je drago sto Srbi kazu da sam i njihov......" : :evil3:


Nikola Tesla je na samrti htio da cuje "Tamo daleko". :wink:
Bio je dokumentarac na HRTu o njemu. I na kraju filma, pustaju "Tamo daleko", kao da ispune Teslinu poslednju zelju. Nisam mogao vjerovati. Istina, nije bilo teksta, samo muzika. Ali opet :o

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5026
Lokacija: Banja Luka
osa74 je napisao:
Nikola Tesla je bio rodjeni hrvatski drzavljanin, bio je pravoslavac...i neznam zasto ga srbi svojataju ....i sam Tesla kaze "Drago mi je što sam Hrvat i moji preci su hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra, a isto tako mi je drago sto Srbi kazu da sam i njihov......" : :evil3:

Nikola Tesla je rodjeni Austrougarski drzavljanin, a Srbi ga svojataju zato sto je Srbin. Eto sada znas...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 17:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Jun 2009, 16:30
Postovi: 487
Ma bio je Austrougarin.
Da se ne svadjate. :lol:

Nije on dzaba pobjegao u Ameriku. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2010, 08:17
Postovi: 1720
Lokacija: Republika Srpska
osa74 je napisao:
Nikola Tesla je bio rodjeni hrvatski drzavljanin, bio je pravoslavac...i neznam zasto ga srbi svojataju ....i sam Tesla kaze "Drago mi je što sam Hrvat i moji preci su hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra, a isto tako mi je drago sto Srbi kazu da sam i njihov......" : :evil3:
:lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
TaškoBL je napisao:
Nikola Tesla je na samrti htio da cuje "Tamo daleko". :wink:
Bio je dokumentarac na HRTu o njemu. I na kraju filma, pustaju "Tamo daleko", kao da ispune Teslinu poslednju zelju. Nisam mogao vjerovati. Istina, nije bilo teksta, samo muzika. Ali opet :o

Misliš na sahrani? Ovo?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KYX41_-eiV0[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 15:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
osa74 je napisao:
Nikola Tesla je bio rodjeni hrvatski drzavljanin, bio je pravoslavac...i neznam zasto ga srbi svojataju ....i sam Tesla kaze "Drago mi je što sam Hrvat i moji preci su hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra, a isto tako mi je drago sto Srbi kazu da sam i njihov......" : :evil3:

Bozemprosti gluposti..hahahahaaa.....Otac NIkoletnin ,pravoslavni svestenik Milutin ,majka Nikoletnina, Djuka djevojacki Mandic ,ciji je brat takodje bio pravoslavni svestenik.Kad je krajem 19 vijeka Nidzo posjetio Beograd ,odrzao je govor gdje je rekao da je ponosan sto je Srbin..ne znam da li treba uopste odgovarati na svakakve gluposti raznih provokatora,kao i na onu pricu da je Tesla rekao da je ponosan sto je Srbin i sto mu je domovina Hrvatska ,ali to je malo drukcije i za one koje zanima istina neka odu u muzej.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 16:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
veljko je napisao:
Bozemprosti gluposti..hahahahaaa.....Otac NIkoletnin ,pravoslavni svestenik Milutin ,majka Nikoletnina, Djuka djevojacki Mandic ,ciji je brat takodje bio pravoslavni svestenik.Kad je krajem 19 vijeka Nidzo posjetio Beograd ,odrzao je govor gdje je rekao da je ponosan sto je Srbin..ne znam da li treba uopste odgovarati na svakakve gluposti raznih provokatora,kao i na onu pricu da je Tesla rekao da je ponosan sto je Srbin i sto mu je domovina Hrvatska ,ali to je malo drukcije i za one koje zanima istina neka odu u muzej.

Ta izjava da je ponosan na Hrvatsku se izvlaci iz konteksta sa njegovim dopisivanjem sa tadasnjim premijerom Vlatkom Macekom, koji je bio Hrvat, koji mu je prethodno napisao da je Hrvatska ponosna na takvog velikana, a Tesla kao kulturan covjek odgovorio ono sto je odgovorio...
Inace Teslu je patila teska nostalgija, a zadnje godine zivota proveo je o trosku vlade tadasnje kraljevine Jugoslavije.
Ako neko smatra da Teslin nacionalizam ima ikakve veze sa nacionalizmom tipa danasnjeg Srpstva i Hrvatstva onda je u grdnoj zabludi. Ljudima takvog kalibra kakav je Tesla je pogled prema nacionalnoj podijeli svijeta zadnja rupa na svirali. Danasnji nasi nacionalisti, od te Tesline nostalgije i ono malo uspomena iz rodnog kraja, majke, brata... koje je odnio u svijet, prave nekakvu sliku Tesle kao velikog Srbina koji se bori za "njihovu stvar", a da pri tom ne znaju nabrojati ni 5 patenata koje je Tesla zastitio.

A onaj video gdje ga iznose u kovcegu u nekakvom Njujorku preko mora... naseg covjeka, covjeka koji je pobjegao od ove nase camotinje, a dao nam svima vise nego sto smo zasluzili... i jos violina sa sumornim tonom... Tamo daleko... da ti srce prepukne. :cry:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Da Talija, na sahrani :)

Kako fino stoji HRT-2 u gornjem, desnom uglu, a "peva" Tamo daleko :D

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 00:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Citiraj:
djesburaz je napisao:
Ako neko smatra da Teslin nacionalizam ima ikakve veze sa nacionalizmom tipa danasnjeg Srpstva i Hrvatstva onda je u grdnoj zabludi. Ljudima takvog kalibra kakav je Tesla je pogled prema nacionalnoj podijeli svijeta zadnja rupa na svirali. Danasnji nasi nacionalisti, od te Tesline nostalgije i ono malo uspomena iz rodnog kraja, majke, brata... koje je odnio u svijet, prave nekakvu sliku Tesle kao velikog Srbina koji se bori za "njihovu stvar", a da pri tom ne znaju nabrojati ni 5 patenata koje je Tesla zastitio.

Odlicno receno.

Da li je bio Srbin ili Hrvat ?
Ni Srbi ni Hrvati nisu pomogli kad je trebalo.
Prilikom posjete Zagrebu 1892,nudio je svoju pomoc za izgradnju centrale izmjenicne struje, sto su odbili.
A dok je bio mlad student, Matica Srpska mu je odbila dati stipendiju, ali pozitivno je sto je od Kraljevine Jugoslavije 1933 dobio mjesecnu penziju od 600 dolara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 16:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Predlagao je izgradnju "nevidljivog kineskog zida" oko Amerike. (pred sam drugi svjetski rat)
Pomocu aparata koji bi kostao 2 miliona dolara, je mogao zgusnuti zrak,koji bi bio cvrst kao celik, tako da bi postao neprobojan.
Nauka je tek nedavno utvrdila da materija nije nista drugo nego zgusnuta energija, Tj, atomi se brze krecu i to cini materiju tvrdom.Dok se kod predmeta koji su meksi, atomi sporije krecu (imaju nizu frekvenciju)
Sto znaci da kamen moze da se istopi kao voda, ako se stavi pod dejstvo takvog aparata.
Ili obrnuto: Zrak se moze sgusnuti da bude tvrd kao kamen.
Na primjedbu novinara da je 2 miliona dolara puno para, Tesla kaze:Pa sta ako je. I izgradnja Panamskog kanala je kostala puno para, ali covjecanstvo sada ima veliku korist od toga.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2011, 00:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Pismo sestri 1936

Slika

.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2011, 17:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
svaka cast za slike, gdje ih nalazis?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs