banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 10:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jul 2010, 16:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Kosmicki bol:
Kada bi mene ili osobu kojom sam bio privrzen, ili ideju kojoj bih se posvetio,drugi izrazito povrijedili,sto bi se najjednostavnije moglo okrstiti krajnom nekorektnoscu, osjetio bih jedinstvenu i neobjasnjivu bol koju sam neznajuci bolji naziva nazvao Kosmicka bol, i ubrzo nakon toga, oni koji su nanijeli bol,neminovno su to pozalili.

Westinghouse:
George Westinghouse je bio po mom misljenju, jedini covjek na kugli zemaljskoj, koji je mogao da pod postojecim okolnostima preuzme moj naizmjenicni sistem i dobije rat protiv predrasuda i moci novca. Bio je pionir impozantnog stasa, jedan od istinskih svjetskih plemica kojim Amerika treba da se ponosi.

Tjelesne vjezbe:
Na aktivnost misljenja vrlo povoljno utice hodanje.Svakog dana hodam najmanje 10 milja.Ovo me je odrzalo uvijek u dobrom stanju.Osim toga kupam se svaki dan i izvodim tjelesne vjezbe u kupatilu.

Napisacu jos..


Poslednji put menjao Tesa dana 13 Jul 2010, 13:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 22:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
....
Daleki svemir,drugacije zore
za nas okeani,za njega ni more
Munje i gromovi,ne predvidivi,glasni
njemu dragi i potpuno jasni
Brilijantan um,pogled u daljinu...
ne poznaje mir i umnu tisinu
Dusa koja daruje cijelom svijetu sjaj
ne poznaje zaborav i nema kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2010, 13:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Evo jos par interesantnih Teslinih razmisljanja:

Ideje:
Nije mi zao sto su ukrali moje ideje, nego mi je zao sto nisu imali svoje :lol: :lol: :lol:

Zemlja-Sijalica:
Prozicanje dovoljne kolicine elektriciteta u podesnom obliku kroz gornje slojeve atmosfere, ucinio bi da vazduh svijetli. Cijela bi zemlja bila pretvorena u dzinovsku sijalicu, a nebo bi i nocu bilo potpuno osvjetljeno.
Da posjetim: Nakon sto je Titanik potonuo,Tesla je predlozio da osvjetli okean izmedju Engleske i Amerike, tako da brodovi putuju kao po danu. Nije prihvaceno, jer bi to islo sa tornja pored Newyork-a koji je ujedno trebao da emituje besplatnu energiju u citav svijet.

Djavo:
Bankar J.P.Morgan (dao je pare za toranj koji je trebao emitovati struju za dzabe)
Je rekao Tesli: Idite do djavola, a Tesla mu je odgovorio: Idem od djavola :D :D :D

Molitva:
Jos od mladosti,prije spavanja,klececi na golim koljenima molio sam se Bogu.Tako sam se molio sve do svoje 50-te godine.Od toga toba se molim drugacije, no to je svejedno,sustina je ista. Ja se molim Bogu svakoga dana.

Spavanje:
Radan covjek treba da spava 7-8 sati dnevno,da bi se oporavio, ali ja spavam samo 2 sata dnevno, ali kad spavam,spavam dobro,umjetnicki, jer je spavanje umjetnost kao i duboko disanje koje se mora nauciti. To je jedna od tajni Istoka, koja za mene nije tajnaPoslije svakog spavanja moram da izvodim tjelesna vjezbanja da bih uravnotezio npvodobivenu zivotnu snagu.

Broj tri:
Brojao sam korake u setnji, izracunavao zapreminu tanjira za supu i soljice za kafu, kao i zalogaje hrane-dugacije ne bi mogao da uzivam u jelu. Sve moje ponavljane radnje morale su biti djeljive sa tri, a ako bih pogrijesio, poceo bih od pocetka.

Tesla:
Vama mozda nije jasno da sam ja jedan od onog malog broja ljudi koji se pojavljuju sa vremena na vrijeme i koji mjenjaju lice zemlje novim idejama.
Uskratiti mi pomoc koju imam pravo da trazim, vezati mi ruke i dovesti me do bespomocnosti, predstavlja istoriski zlocin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2010, 13:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Citiraj:
Stvarno kao da je bio prorok. Od ovih stvari koje si naveo nismo uspjeli jos iskorijeniti patriotizam koji je smetnja napretku po Teslinim rijecima.


Patriotizam je jako los ako ga ljudi stave na prvo mjesto, To su nacionalisti. Inace nema nista lose u patriotizmu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2010, 21:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Ovo je jako interasntno, Tesla je ovu spravu napravio pocetkom 2svjetskog rata, i zbog toga sto nije htio da otkrije tajnu kako radi, je ubijen. Ponudio ga je i vladi Jugoslavije 1941

Teslin odbrambeni stit:

Stit je zasnovan na potpuno novim principima fizike o kojima niko do sada nije mogao ni da sanja.
Ova sila djeluje zracnim snopom od svega stomilionitog dijela centimetra u precniku a stvara ga poseban uredjaj cija izrada nebi premasila 2 000 000 $ i koji bi mogao da bude konstruisan za samo tri mjeseca.Zrak bi mogao da istopi bilo koju masinu ili da aktivira eksploziv u avionu na razdaljinama do 400 Km. Top kao dio sistema zasnovan je na cetri nivoa pronalaska mogao bi da postigne snagu od 50 000 000 volti. (1940)

Proizveo sam nedavno novo nacelo prenosa neogranicene sile za potpunu odbranu nase predrage domovine. Ta sila koju sam prakticno dokazao, dat ce Jugoslaviji uzasnu moc jer ce joj biti moguce unistiti svaku spravu, upaliti barut Itd.
Novo nacelo je veoma jednostavno jer dejstvuje mehanickom snagom izvan ogranicenja poznatih sredstava promjena u elektricnu silu. Izvrsuje se bez iskri, Vidi se samo tanka neskodljiva magla..
Drzim nemoguce da drugi mogu prisvojiti novo nacelo posto upotrebljavam preko 50 patenata u sastavu.
U sistemu nema elektrona.Energija ide u istom pravcu bez ikakvog rasirenja i jednaka je na sve daljine. Sastoji se iz neutrona.
Prodire kroz oklop najvecih ratnih brodova, dakle barut u njima-moze se upaliti na neogranicenu daljinu. Isto tako aeroplani.

Trebace devet stanica: Cetri za Srbiju, tri za Hrvatsku, i dve za Sloveniju, svaka 200 konjskih snaga. Koja ce osigurati nasu milu otadzbinu protiv svih vrsta napada. (1941)

Moj stit je savrsena odbrana od najsnaznije artiljerije, ali u pogresnim rukama takodje moze da ima ogromno razorno dejstvo. Narod pod zastitom Trojstva moze da napadne druge bez ikakvog straha.
Zbog toga sam model oruzja napravio iz tri dijela, ako bi jedan dospio u pogresne ruke, bar postoji nada da nece pronaci ostala dva, pa bi tako tajna ostala sacuvana.

Slika

Slika


Poslednji put menjao Tesa dana 13 Jul 2010, 21:45, izmenjena 4 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2010, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
E? :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2010, 22:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:04
Postovi: 247
Wtf? Ovo je autentican dokument?

_________________
Mile - posljednji album
http://www.youtube.com/watch?v=_-TfJpQ0Tfg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Tesa je napisao:
Ovo je jako interasntno, Tesla je ovu spravu napravio pocetkom 2svjetskog rata, i zbog toga sto nije htio da otkrije tajnu kako radi, je ubijen. Ponudio ga je i vladi Jugoslavije 1941

Teslin odbrambeni stit:

Stit je zasnovan na potpuno novim principima fizike o kojima niko do sada nije mogao ni da sanja.
Ova sila djeluje zracnim snopom od svega stomilionitog dijela centimetra u precniku a stvara ga poseban uredjaj cija izrada nebi premasila 2 000 000 $ i koji bi mogao da bude konstruisan za samo tri mjeseca.Zrak bi mogao da istopi bilo koju masinu ili da aktivira eksploziv u avionu na razdaljinama do 400 Km. Top kao dio sistema zasnovan je na cetri nivoa pronalaska mogao bi da postigne snagu od 50 000 000 volti. (1940)

Proizveo sam nedavno novo nacelo prenosa neogranicene sile za potpunu odbranu nase predrage domovine. Ta sila koju sam prakticno dokazao, dat ce Jugoslaviji uzasnu moc jer ce joj biti moguce unistiti svaku spravu, upaliti barut Itd.
Novo nacelo je veoma jednostavno jer dejstvuje mehanickom snagom izvan ogranicenja poznatih sredstava promjena u elektricnu silu. Izvrsuje se bez iskri, Vidi se samo tanka neskodljiva magla..
Drzim nemoguce da drugi mogu prisvojiti novo nacelo posto upotrebljavam preko 50 patenata u sastavu.
U sistemu nema elektrona.Energija ide u istom pravcu bez ikakvog rasirenja i jednaka je na sve daljine. Sastoji se iz neutrona.
Prodire kroz oklop najvecih ratnih brodova, dakle barut u njima-moze se upaliti na neogranicenu daljinu. Isto tako aeroplani.

Trebace devet stanica: Cetri za Srbiju, tri za Hrvatsku, i dve za Sloveniju, svaka 200 konjskih snaga. Koja ce osigurati nasu milu otadzbinu protiv svih vrsta napada. (1941)

Moj stit je savrsena odbrana od najsnaznije artiljerije, ali u pogresnim rukama takodje moze da ima ogromno razorno dejstvo. Narod pod zastitom Trojstva moze da napadne druge bez ikakvog straha.
Zbog toga sam model oruzja napravio iz tri dijela, ako bi jedan dospio u pogresne ruke, bar postoji nada da nece pronaci ostala dva, pa bi tako tajna ostala sacuvana.

Slika

Slika


Ovo me podsjeca na ona prorocanstva o svemocnosti Jugoslavije. Eto da su prihvatili to tad od Tesle mozda bi se ta prorocanstva tad ostvarila.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 12:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Citiraj:
Wtf? Ovo je autentican dokument?


Ovo se zaista tako desilo.
Tesla je stit ponudio Engleskoj 1937-38. (postojao je ugovor) Oni su ga prvo prihvatili, a nakon sto je premijer Chamberlain 1940 morao dati ostavku zbog saradnje sa Hitlerom. Novi premijer je rekao: Mi necemo covjeku od 80-i nesto godina povjeriti odbranu Engleske.
Tesla je radi na nekoliko tajni projekata americke vlade na samom pocetku rata, ( Filadelfiski eksperiment)
Tom prilikom je pokazao snagu stita, koji se moze koristiti ne samo u odbrambene, nego i u napadacke svrhe, zasto su ga Amerikanci htijeli koristiti.
Iz tog razloga se Tesla povukao iz projekta 1942. Njemci su istrazivali i htjeli to da naprave, i pokusali su preko svojih spijuna u Americi da saznaju od Tesle nesto o tome. George Scherff je bio Teslin asistent u ranijim godinama, a kasnije se ukljucio u Njemacku spijunsku mrezu. On je trebao da izvuce podatke od Tesle. (mada mu to nikad ne bi uspjelo) FBI je to sve pratio i zakljucili su da je rizik veliki, pa su odlucili ubiti Teslu. Tako je to bilo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nisam znao da postoji teorija da je Tesla ubijen. Iako ima logike jer Amerikanci u literaturi skoro sve tesline zasluge pripisuju Edisonu i Markoniju. Bas citam u najnovijem broju national geographica, u kom ima poglavlje o elektricnoj struji, sve pripisuju Edisonu, iako se zna da je Edison vecinu tih izuma uzeo od Tesle, ili cak da ih je Tesla sam pronasao.
Ali eto kad su nase vlasti bile uvijek glupe pa nisu prihvatili ovu ponudu. Sad smo mogli biti mozda najrazvijenija zemlja a ovako smo ostali otpad. Nisu ga cijenili zbog cega je morao otici u Ameriku, a i kad je tamo postigao nesto nisu opet prihvatili. Tipican balkanski mentalitet, istorija se ponavlja, i danas se mozgovi odlijevaju na zapad i tamo grade napredak, a kod nas ostaje bijeda i neznanje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ма даје бре људи, ко је убио Теслу. Човек је умро у дубокој старости.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 16:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Silvio Dante je napisao:
Ма даје бре људи, ко је убио Теслу. Човек је умро у дубокој старости.


To je najveca glupost koju sam cuo u zadnje vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Највећа глупост који сам ја прочитао у задње време је да га ја убила ЦИА.
Имаш ли ти некакав доказ за то, нешто конкрето или си чуо ти причу од теткиног ујака?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 17:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Ja imam siguran dokaz, ali necu da ti kazem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2010, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Важи.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2010, 00:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:04
Postovi: 247
Tesa je napisao:
Ja imam siguran dokaz, ali necu da ti kazem.

Reci meni, reci meni :)

_________________
Mile - posljednji album
http://www.youtube.com/watch?v=_-TfJpQ0Tfg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2010, 15:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Ovako se desilo:
Dva covjeka su usla u sobu, Bili su fino obuceni, imali su fina odjela,nisi bili nepoznati Tesli. Bio je pod prismotrom vec nekoliko godina.Tako da ih je poznavao, Ranije mu je jedan od njih pokazao znacku/zvijezdu u unutrasnjosti svog sakoa. Ispod znacke je pisalo FBI.
Ovaj prvi je bio smireniji, on je pricao, dok je drugi nizi rastom, "nabijen" bio ostriji. Ovaj prvi je nesto pricao i izmedju ostalog jednostavno rekao:Mi smo dosli da te ubijemo tj. imamo zadatak, Nizi rastom je prisao, uzeo stap Teslin i udario ga jako u desnu stranu glave i ubio ga. Stavili su ga na krevet i zakljucali sobu, a na bravi su okacili "Do not disturb"
Poslije tri dana, posto se nije javljao, Teslin necak Sava Kosanovic (pravo ime je Savica Kosanovic. On je sin Tesline sestre Marice i bio je Jugoslovenski diplomata, izmedju ostalog on je prenio sve Tesline stvari iz Amerike u Beogradski muzej 1952.) je otvorio vrata uz pomoc osoblja hotela i tako je nadjen.
Sva Teslina imovina je zaplijenjena od FBI-a, i prenesena u Manhattan Storage Warehouse.
Odneseno je sve iz sobe : Metalni krevet, Veliki Trezor koji se sada nalazi u muzeju. Pretresli su sve vise puta trazeci jedan papir na koji je Tesla zapisao kako radi Odbrambeni stit.



Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2010, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Проблем је само што ја нигде не видим везу између ових слика и твоје приче горе.
То је прича рекла-казала без икакве основе.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2010, 16:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Ako ti tako kazes, neka ti bude. Ako ne vidis, ja ti ne mogu pomoci. Vazi ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 12:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Maj 2010, 18:21
Postovi: 6
Hmm.
Moze li neko da mi da imena knjiga o Nikoli Tesli.
Hvala x)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs