banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 03:46 Danas je 22 Jun 2026, 03:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2020, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9598
Grad Banja Luka ukida javni prevoz, ali ostavlja par linija (malo nelogično, ali ajde)
I napraviće belaj radnicima koji se voze na drugim relacijama koje su ukinute.
A masa firmi radi, mnogi što rade u firmama koje se bave proizvodnjom idu ovim prevozom. Mnoge manje firme ne mogu organizovati prevoz kao Bema (koja će i dalje raditi).
Idioti. Umjesto da gase sve, oni polovična rješenja nude

To je to kada je na čelu "projekat" gradonačelnik koji nema dodira sa realnošću.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 17:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31563
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jesu li ove linije za obične smrtnike?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9598
Valjda jesu, ali ako budu puni busevi (a možda i hoće jer se gase druge linije, a i džabe je prevoz), koja je svrha zabrane javnog prevoza?
Tačno treba ovima iz gradske uprave oduzeti službena vozila i dati im karte za taj bus, da vide kakav belaj prave.


Poslednji put menjao Choban dana 24 Mar 2020, 18:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4994
Još 11 zaraženih, 10 iz BL, jedan iz Laktaša.

Testirano je 55


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Da li je ovo 24 nova u zadnja 24 sata?


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4994
Da. Ovih 11 novih je danas testirano.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9598
Je li vrijeme za ozbiljnije mjere u Banjaluci i zatvaranje većine firmi (sve osim trgovina i apoteka i, naravno, zdravstva) na par sedmica?


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Te ozbiljne mjere sam pominjao kada smo se svadjali oko skola. Ili odmah sve zatvoriti ili samo matore i bolesne, a da se svi drugi dobro paze.

Sve je ovo sada kilavo. U citavoj Evropi je kilavo.

Ovo danas je oko +35% i to onda znaci da bi sutra trebalo biti 43 nova slucaja.

Po Kinezima, mjere zabrane kretanja pocinju davati vidljiv rezulat devet dana nakon uvodnjenja. Koji je dan?


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6287
@ Choban

Svakako da jeste,trebalo je i ranije.
Blokirati cijeli grad 24 časa dnevno.

Broj zaraženih iz BL i onih u drugim opštinama kojih su povezani sa BL to opravdava.

Sada možemo pametovati da je 5.3 kada je otkriven prvi slučaj zaraze trebalo odmah zatvoriti sve kafiće,diskoteke ali nema koristi.

Sad ostaje samo totalna blokada BL.


Poslednji put menjao boban1982 dana 24 Mar 2020, 18:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 532
Ako se i sutra nastavi ovakav trend u najvecem gradu Srpske, neminovna je potpuna izolacija... Da li je to i moguce u praksi provesti... ne znam.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10579
TNS nije kilavo jer se malo testiralo. fora je da se do danas ciljano testiralo, znaci testiralo se one koji su bili u direktnom kontaktu sa zarazenim ili one sa izrazenim simptomima.
kada se krene sa masovnim testiranjem(a msm da sutra stize veca kolicina testova) procenat zarazenih u odnosu na testirane ce da opadne.

i meni je ovo sa studenjakom odlicno! od sutra ce sve pozitivne a koji su u kucama u izolaciji, sanitet pokupiti i prebaciti u kampus dok ce istovremeno ostale clanove domacinstva, koji nisu bili, testirati.

i druga stvar, svi koji budu uhvaceni da ne postuju mjere izolacije ce biti zatvoreni u satore na rakovackim barama koji se postavljaju.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6287
Tek naredne sedmice stiže 25 000 testova i tada kreću masovna testiranja.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6934
Cini mi se da rece 1500 sutra odnekud..pa onda 25 000 kao neka donacijA

Prelazi na 200 dnevno....sa 1500 to je 7 dana..do tad ce stici i tih 25 000


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 7111
Nije prijatno slušati o porastu, ali je ipak očekivano, pa i znamo 10-ak dana unazad da je najavljen vrhunac ovih dana. Kontam da su to u dobroj mjeri ukućani ljudi koji su već bili pozitivni.
Po broju slučajeva na milion populacije, nije to još ni blizu Italije, Španije...

Srbija sad pokreće, kako sam shvatio, agresivno testiranje, testiraju ne samo one sa simptomima, već i kontakte, slušao sam onu Lončarevu konferenciju...

Citiraj:
Ako se i sutra nastavi ovakav trend u najvecem gradu Srpske, neminovna je potpuna izolacija...


Ma trebalo je samo ranije oštru kontrolu i kazne ovih foliranata što krše samoizolaciju.

Citiraj:
i meni je ovo sa studenjakom odlicno! od sutra ce sve pozitivne a koji su u kucama u izolaciji, sanitet pokupiti i prebaciti u kampus dok ce istovremeno ostale clanove domacinstva, koji nisu bili, testirati.


Nisam čuo, ali mora se ovako.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Kosta, ne pricam o odnosu testirani/pozitivni vec o dnevnom skoku pozitivnih. Sa vecim brojem testiranja taj skok ce biti jos visi.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2476
Agencija za zastitu licnih podataka BIH zabranila objavu imena onih koji krse izolaciju.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6934
The_new_Statesman je napisao:
Kosta, ne pricam o odnosu testirani/pozitivni vec o dnevnom skoku pozitivnih. Sa vecim brojem testiranja taj skok ce biti jos visi.
Pa dobro...valjda svi znamo da je zarazenih sigurno 5-6 puta vise od ovog broja...vece testiranje ce to samo potvrditi. Kako god okrenem, treba testirati...i ova mjera odvajanja zarazenih u posebne centre je po meni super.Brzo udjes,brzo izadje...ako lako preguras virus.

Studentski dom je hotel sa 5 zvijezdica u odnosu na BG sajam .


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2011, 14:24
Postovi: 189
Lolly mangup je napisao:
Agencija za zastitu licnih podataka BIH zabranila objavu imena onih koji krse izolaciju.
Kakvi konji...

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 pomoću Tapatoka


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
To je svakako bila propagandna ideja preuzeta od Crnogoraca.
A ovi iz Agencije su se mogli napraviti blentavi pa na upite odgovoriti za sedmicu ili dvije. Ali jok, svako hoce da bude na Dnevniku.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
wizzy_bl je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Kosta, ne pricam o odnosu testirani/pozitivni vec o dnevnom skoku pozitivnih. Sa vecim brojem testiranja taj skok ce biti jos visi.
Pa dobro...valjda svi znamo da je zarazenih sigurno 5-6 puta vise od ovog broja...vece testiranje ce to samo potvrditi. Kako god okrenem, treba testirati...i ova mjera odvajanja zarazenih u posebne centre je po meni super.Brzo udjes,brzo izadje...ako lako preguras virus.

Studentski dom je hotel sa 5 zvijezdica u odnosu na BG sajam .


Jeste.

Nesto se naivno nadam da je vecina nas u zadnjih mjesec, mjesec i po imala bliski susret sa koronom. I da smo je pregurali, a da ne znamo.


Vrh
  
 
 [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Semrush [Bot] i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs