banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jun 2024, 11:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9637 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 482  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Feb 2014, 14:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
spijo je napisao:
Meni te pipe izgledaju previše zamršene za bilo kakvo jednostavno rješenje.

Најједноставније рјешење је Руси узимају читаву Украјину. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
glupost

u ovom trenutku janukovic treba da sidje s vlasti razguli u rusiju i ode u anonimu
u isto vrijeme demokratski izabrana nova pro evropska vlada bi trebala da dobije PNG status od rusije bez trgovine i specijalnih izvoznih olaksica
za 3-5 god novi izbori i mozda isto mozda drugo ;)

a rusija ce da prezivi 5 god bez izvoza gasa na zapad (kina i arapi jedva cekaju )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не кажем ја да је то највјероватније/најизводљивије рјешење, али му се не може замјерити једноставност. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Nije Rusima problem izvoz gasa već što bi im ako Kličko i ostali plaćenici dođu na vlast za par godina imali NATO rakete tik uz svoju granicu što ne smiju nikako dozvoliti.
Sve se i moglo očekivati ali ovako mlaka reakcija Putina nikako a takva reakcija daje zapadnjacima krila da se ne zaustave samo na Ukrajini već kad završe sa njom da ovako nešto pokušaju i sa Rusijom, dali je ćutanje Kremlja vezano za olimpijadu vidjeće se brzo a i ako je to u pitanju proizilazi da su olimpijadu stavili ispred nacionalnih interesa.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мислим да је у питању класична "навлакуша" типа, ево све смо покушали, испунили смо све захтјеве демонстраната, биће и превремени избори, и реформа Устава и Курта и Мурта, па кад ови опет наставе да праве срања, онда ће да их "угазе" уз поруку, па ето покушали смо да рјешимо кризу мирним путем. :) Макар се надам. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
meni baš djeluje obrnuto,iako sam se samo dva dana "udubio" u to...skoro sam siguran da će ovim "demonstrantima" biti ispunjeni svi zahtjevi,od prevremenih izbora pa nadalje...

vidim ih kao jako odlučnu grupu,sa veoma jakim zapadnim vjetrom u leđa,nasuprot mrljavom janukoviču sa verbalnom podrškom rusije...

a i ja bih volio da ti budeš u pravu,i da ih sataru..u krajnjem slučaju,živio si tamo,i znaš bolje....ali,imam neke neodoljive asocijacije od prije 20 godina :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ja sam kao i doticni gore ubijedjen da se ceka kraj olimpijade...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
I ako je tako da čekaju kraj olimpijade zbog čega su sebi dozvolili da im ta usrana olimpijada veže ruke sami su sebi krivi i mislim da je ovo otišlo predaleko.
Trebalo je jos prvih dana protesta (dok nije ovoliko eskaliralo) pokazati toj zapadnjačkoj bagri čije je Ukrajina dvorište kao što su Amerikanci uradili po pitanju Kube sad se bojim da je kasno i da ovo vodi u građanski rat i raspad zemlje.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Schlager je napisao:
meni baš djeluje obrnuto,iako sam se samo dva dana "udubio" u to...skoro sam siguran da će ovim "demonstrantima" biti ispunjeni svi zahtjevi,od prevremenih izbora pa nadalje...

vidim ih kao jako odlučnu grupu,sa veoma jakim zapadnim vjetrom u leđa,nasuprot mrljavom janukoviču sa verbalnom podrškom rusije...

a i ja bih volio da ti budeš u pravu,i da ih sataru..u krajnjem slučaju,živio si tamo,i znaš bolje....ali,imam neke neodoljive asocijacije od prije 20 godina :( :(

Нисам у Украјини него у Грузији. Други пар опанака скроз. Грузинима неће пасти на памет да покушају неко срање као оних "чувених" 6 дана рата (на шта се ми са Балкана поизврћемо од смијеха) ни за идућих 100 година, минимум. :) Поготово што им се економија поправља (полако али ипак поправља) а и Руси су им укинули санкције након демократске смјене власти, јелте.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Wrangler je napisao:
I ako je tako da čekaju kraj olimpijade zbog čega su sebi dozvolili da im ta usrana olimpijada veže ruke sami su sebi krivi i mislim da je ovo otišlo predaleko.
Trebalo je jos prvih dana protesta (dok nije ovoliko eskaliralo) pokazati toj zapadnjačkoj bagri čije je Ukrajina dvorište kao što su Amerikanci uradili po pitanju Kube sad se bojim da je kasno i da ovo vodi u građanski rat i raspad zemlje.

А чуј, зна се чије је двориште, чисто географски, али ето, кога брига са обичан свијет да не кажем сиротињу. И у Сирији се вуче ситуација већ 3 године али кад је било стани-пани да Запад крене у војну интервенцију, било је чекај мало да ми нешто кажемо... :) А обичан свијет је и даље у говнима. Нема ту сентименталности, само политика и интереси.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 15:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne znam..naš srpski narod je ovdje kroz čitavu istoriju uvijek više poštovao ruskog cara,nego svoje vlastite vladare...zato je nama,pa i meni prvom,teško pojmiti da postoje i narodi koji uopšte ne pate od toga da budu u ruskom zagrljaju...narodi koji su kroz istoriju osjetili da to i nije baš bajno....

zato mi se zasad čini,da je mnogo odlučnije ovo NE,na zapadu ukrajine,nego DA,koje se zasad skoro i ne čuje u smislu podrške janukoviču is istočnog dijela...kad tome dodam da me i on svojom "odlučnošću" neodoljivo podsjeća na borilava jovića,miru marković i veljka kadijevića,eto odakle moj pesimizam :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
sinip je napisao:
А чуј, зна се чије је двориште, чисто географски, али ето, кога брига са обичан свијет да не кажем сиротињу. И у Сирији се вуче ситуација већ 3 године али кад је било стани-пани да Запад крене у војну интервенцију, било је чекај мало да ми нешто кажемо... :) А обичан свијет је и даље у говнима. Нема ту сентименталности, само политика и интереси.

Možda si i u pravu ali zbog čega dozvoliti da ti neko vršlja u susjednoj državi u kojoj živi velik broj tvojih državljana koje si dužan da zaštitiš.
Kratkoročno gledajući Rusi su na gubitku u vidu smanjenog izvoza svake vrste robe u tu istu Ukrajinu od kad su počele demonstracije, rublja je izgubila 10% vrijednosti u odnosu na dolar, protok ruskog plina je ugrožen itd a dugoročne posledice su katastrofalne i za Rusiju i za Ukrajinu.
Boga molim da se medo trgne iz sna.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4119
:D

Ehh da.
Velika je nepoznanica da li Janukovic ima vlast nad vojskom??? Dalje isto kako ce se vojska ponasat?
U krizama, podjelama ovog tipa, dolazi do raskola i pucanja po svim savovima!!!

Na sceni je klasicni generisani udar iz vana, ociti, jedan od dokaza izmedu mnogih za to je inkrimisani razgovor americkog ambasadora u ukrajini Geoffrey Pyatt i slatke Victorice Nuland jednog od glavni Obamini ljudi za Evropu koji je procurio u javnost preko Rusa.


Obama iz Meksika potencira i naziva demonstrante "mirnim demonstrantima", sve zapadne glavne mediske kuce koriste termin mirni protestanti.
U top vjestima se pocinje sa recenicama policija otvara vatru po demonstrantima....

Kao sto jedan rece Obama je morao reci:" Mi osudujemo i zgrazamo se kad ljudi na ulicama napadaju i pucaju na policajce i organe vlasti, Mi takode ne volimo ljude koji pisu po zgradama i kucama "Zidovi zive ovdje".

Ali to je jos uvijek misaona mantra iz sfere brace Grim. Obamin narativ je otvorena licenca zapada demonstrantima za dalju eskalaciju.
Kad Obama otvoreno ovako prica, moze se mislit sta je tek u pozadini. :D
Zato sam jako skeptican po pitanju mira i daljeg razvoja dogadaja. :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Citiraj:
"AKO SE Ukrajina raspadne, to će sigurno izazvati rat. Najprije će izgubiti Krim, jer ćemo ga mi braniti, baš kao što smo napravili u Gruziji".

Izjavio je to za Financial Times neimenovani član ruske vlade.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 16:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ako bi se rusija zadovoljila uticajem na tom krimu,ili čak i da postane i dio rusije,a da veći dio ukrajine ode iz "keca u qurac",mene bi to najviše podsjećalo na onu akciju "imaš kuću,imaš stan,imaš vikendicu,imaš šator,imaš vreću za spavanje-vrati vreću za spavanje" :(

pa eto im "protivnuklearni štit" na kilometar od granice. :( :( ....

ne znam..al da je u pitanju opasno ispipavanje mišića,to definitivno...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4119
Jos od Klintona se Rusima trlja nos, guraju se Rusi i ponizavaju.
Od Jelcinove rasprodaje svega i svacega. :P

Dalje gura se na prosirenje NATO-a, pa opet prosirenje NATO-a ka Ruskim granicama. :D
Ubacuju se NGO u Rusiju, pa Gruzija, pa onda dolazi stit uz Rusku granicu navodno zbog opasnog "Irana" koji nema ni R od nuklearni rakete i nuklearnog oruzja. Pa sad upad u Ukrajinu.

A Rusi to sve strpljivo gledaju.
Medjutim, zapad hoce izvinjavanje, gledanje nije dosta. :D :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Schlager je napisao:
ako bi se rusija zadovoljila uticajem na tom krimu,ili čak i da postane i dio rusije,a da veći dio ukrajine ode iz "keca u qurac",mene bi to najviše podsjećalo na onu akciju "imaš kuću,imaš stan,imaš vikendicu,imaš šator,imaš vreću za spavanje-vrati vreću za spavanje" :(

pa eto im "protivnuklearni štit" na kilometar od granice. :( :( ....

ne znam..al da je u pitanju opasno ispipavanje mišića,to definitivno...

Ako se nastavi ovim tempom u Ukrajini,a za to su sve prilike,za očekivati je sličnu situaciju i u Rusiji.Niko pametan neće potezati nuklearno oružije jer ono danas služi za ucjenjivnje i zauzimanje boljih strateških pozicija.
Na kraju krajeva Rusiju je nemoguće vojno poraziti ma kako ona slabašno djelovala.Vjerovatnija je solucija ukrajinskog scenarija pošto u Rusiji ima širok spektar kandidata koji samo čekaju pogodan trenutak i mig sa zapada.
Rusija je trenutno imperija kaao i u vrijeme carevine koja nije vojno poražena već upravo uveženom revolucijom.Sjećate li se.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
chils je napisao:
glupost

u ovom trenutku janukovic treba da sidje s vlasti razguli u rusiju i ode u anonimu
u isto vrijeme demokratski izabrana nova pro evropska vlada bi trebala da dobije PNG status od rusije bez trgovine i specijalnih izvoznih olaksica
za 3-5 god novi izbori i mozda isto mozda drugo ;)

a rusija ce da prezivi 5 god bez izvoza gasa na zapad (kina i arapi jedva cekaju )


A sto ce mojoj guzici biti 'ladno bez ruskog gasa, to nikom nista? Fino ti to, k'o pravi Englez... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ukrajinski parlament izglasao pustanje Julije Timosenko na slobodu.

Demonstrantima stize pojacanje:

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2014, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Džabe njima puštanje i popuštanje kad su lovci nanjušili lovinu (čitaj resurse) pa kidišu ko kojoti, pustio je i Putin onog oligarha i one kurve što oskrnaviše hram nebi li se dopao zapadu pred olimpijadu ali ovi kidišu još više (eno napraviše i film gdje se Ruse prikazuju kao zaostale i maloumne) nego Vladimire batinu u ruke i rastjeraj fukaru ispred kuće dok nisu banuli i u samu kuću.
P.S. Ustaj Staljine jer Rusi razumiju samo čvrstu ruku a fašisti pod plaštom NATO-a batinu kakvu su nacisti već jednom osjetili. Ustaj i spaljuj redom ko god uzme Rusiju u usta. Kreni od Poljske.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9637 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 482  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs