banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 09:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jul 2014, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2005, 01:35
Postovi: 1237
Citiraj:
"Irgun, shorthand for Irgun Tsvai Leumi was a paramilitary Zionist group that operated in the British Mandate of Palestine from 1931 to 1948. In Israel, this group is consistently referred to Etzel, a contraction of the Hebrew initials. It was classified by British authorities as a "terrorist organization" but many regarded it to be a "liberation movement".


Citiraj:
"Lehi (Hebrew acronym for Lohamei Herut Yisrael, "Fighters for the Freedom of Israel") was a radical self-described terrorist group that had as its goal the eviction of the British from Palestine to allow unrestricted immigration of Jews and the formation of a Jewish state.


http://en.wikipedia.org/wiki/Haganah

Iskreno ne zanima me previse sranje u Izraelu, ali sam fascinran propagandom...Uzrok sranja u svim zabitima afrike, azije, evrope, amerika je uvijek isti...neobrazovan, naivan narod kojega je lako zapaliti posto je nezadovljan situacijom u kojoj se nalazi (opravdano, posto su uglavnom na rubu siromastva). Malo nacionalisticke retorike i par novinara posvecenih blacenju istorijskih neprijatelja...provjeren recept, koji je danas dodatno zacinjen internetom i njegovim najvecim nusproduktom facebook-om.

Niko u srednjoj nije ucio istoriju...Nikome nije palo na pamet poredjenje Fataha (politika) i Hamasa (terror) sa Haganah (politika) i Irgun,Lehi (terror)...niko se ne sjeca kako su se Jevreji borili za nastanak Izraela i ne primjecuje slicnost sa borbom Palestinaca...

Istorija se uvijek ponavlja, jer nismo dovoljno pametni da ucimo iz gresaka drugih...a cesto i previse tvrdoglavi da bi ih priznali kao greske.

Zao mi je nas obicnih ljudi, bez obzira gdje zivimo, posto smo na milost radikalnim idiotima i neobrazovanim umisljenim idealistima...I naravno Dzej (pohlepa, nafta, resursi,...)

_________________
-I cant take his money, I cant print my own money, I have to work for my money. Why dont I just lay down and die
-I believe children are our future, unless we stop them now
-Einstein didnt speak until he was 3 and even then he could only speak German


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2014, 14:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12141
mirdza je napisao:
Kojim čudom si dobio dozvolu za ulazak :roll:


Eee moj ti Mirdza... Mala ali znacajna podrska ljudi upucenih u odnose nase i njihove drzave je bila dovoljna da se ode tamo... Zato sad znam da u Iran ne mogu... :D

A zasto mislis da smo Arapima mentalno slicni? Zbog pola milenijuma haraca? Ili zbog ovih u Kozarcu sto uzvikuju tekbir i slicno?

_Felix_Moses_ je napisao:
Zao mi je nas obicnih ljudi, bez obzira gdje zivimo, posto smo na milost radikalnim idiotima i neobrazovanim umisljenim idealistima...I naravno Dzej (pohlepa, nafta, resursi,...)


I ja imam isto misljenje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2014, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
_Felix_Moses_ je napisao:
Citiraj:
"Irgun, shorthand for Irgun Tsvai Leumi was a paramilitary Zionist group that operated in the British Mandate of Palestine from 1931 to 1948. In Israel, this group is consistently referred to Etzel, a contraction of the Hebrew initials. It was classified by British authorities as a "terrorist organization" but many regarded it to be a "liberation movement".


Citiraj:
"Lehi (Hebrew acronym for Lohamei Herut Yisrael, "Fighters for the Freedom of Israel") was a radical self-described terrorist group that had as its goal the eviction of the British from Palestine to allow unrestricted immigration of Jews and the formation of a Jewish state.


http://en.wikipedia.org/wiki/Haganah

Iskreno ne zanima me previse sranje u Izraelu, ali sam fascinran propagandom...Uzrok sranja u svim zabitima afrike, azije, evrope, amerika je uvijek isti...neobrazovan, naivan narod kojega je lako zapaliti posto je nezadovljan situacijom u kojoj se nalazi (opravdano, posto su uglavnom na rubu siromastva). Malo nacionalisticke retorike i par novinara posvecenih blacenju istorijskih neprijatelja...provjeren recept, koji je danas dodatno zacinjen internetom i njegovim najvecim nusproduktom facebook-om.

Niko u srednjoj nije ucio istoriju...Nikome nije palo na pamet poredjenje Fataha (politika) i Hamasa (terror) sa Haganah (politika) i Irgun,Lehi (terror)...niko se ne sjeca kako su se Jevreji borili za nastanak Izraela i ne primjecuje slicnost sa borbom Palestinaca...

Istorija se uvijek ponavlja, jer nismo dovoljno pametni da ucimo iz gresaka drugih...a cesto i previse tvrdoglavi da bi ih priznali kao greske.

Zao mi je nas obicnih ljudi, bez obzira gdje zivimo, posto smo na milost radikalnim idiotima i neobrazovanim umisljenim idealistima...I naravno Dzej (pohlepa, nafta, resursi,...)



Vidiš i mene to nervira na ovom forumu. Jedna se strana naziva teroristima dok je i druga strana tj. Jevreji takođe su terorističkim metodama dobili državu. Dizali su u zrak automobile, postavljali bombe po hotelima. I oni su imali razne PLO, Hamas i Fatah tj. Haganu i Irgun samo su se iste poslije formiranja Izraela pretopile u IDF, Mossad, Šin Bet i srodne organizacije. Naravno i medijska propaganda je i tada bila na njihovoj strani. Hagana i Irgun su formirane 20-tih godina prošlog vijeka i još tada su počeli etnički čistiti teritoriju od Arapa nekada čak i uz blagoslov pojedinih britanskih oficira.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2014, 21:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Koliko je trajalo to jevrejsko terorisanje? Jbt, ovi se decenijama raznose bombama i šta? Ništa. Neka se izbore za svoju zemlju, završe to za godinu dana, a ne sjede nam na glavi čitav život. Da ne spominjem da svaki put oni naprave sranje iako znaju da će Izrael pobiti sto puta više Arapa nego oni Izraelaca i ona kukaju i plaču.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K2A-Ke9fV9Y[/youtube]
.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2005, 01:35
Postovi: 1237
Nema politicke volje da se Palestincima dozvoli organizacija drzave...Jevreji su dobili drzavu kao rezultat kolektivnog osjecaja krivice saveznika nakon WWII. Prije rata su ih kategorisali kao teroriste, a poslije niko nije bio voljan da ih sve primi u svoju drzavu, pa su im dozvolili da se organizuju u pustinji...

_________________
-I cant take his money, I cant print my own money, I have to work for my money. Why dont I just lay down and die
-I believe children are our future, unless we stop them now
-Einstein didnt speak until he was 3 and even then he could only speak German


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
jedna slika sa naših prostora,istorijska a mnogo šta objašnjava :wink:

Spoiler:
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
_зока je napisao:
Koliko je trajalo to jevrejsko terorisanje? Jbt, ovi se decenijama raznose bombama i šta? Ništa. Neka se izbore za svoju zemlju, završe to za godinu dana, a ne sjede nam na glavi čitav život. Da ne spominjem da svaki put oni naprave sranje iako znaju da će Izrael pobiti sto puta više Arapa nego oni Izraelaca i ona kukaju i plaču.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K2A-Ke9fV9Y[/youtube]
.



Problem je Zoka što nema političke volje da im se dozvoli da imaju državu nego se toleriše okupacija Izraela iz 1967. godine što Izrael koristi da proširi vlastitu teritoriju. Normalno je onda da to stvara revolt kod druge strane koja se onda služi raznim metodama da privuče pažnju na položaj u kojem se nalaze. Kako da se izbore protiv izraelske okupacije? Da napadnu Izrael? Neće ići! Jedino da najveći izraelski sponzor lupi šakom o sto ali to njima ne odgovara.
Mnogo bi bolje bilo da je teritorija podijeljena između Izraela, Jordana i Egipta. Palestinci ne postoje kao narod. Narod su Arapi a Palestina je samo naziv teritorije na kojoj obitavaju. U istoriji nije postojala nikada država Palestina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Od kad Zoka koristi citate domaćih filmova koje, kako on kaže, ne gleda?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 10:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
NenadV je napisao:
Kako da se izbore protiv izraelske okupacije? Da napadnu Izrael?

Kako su se Izraelci izborili za svoju državu u središtu arapske teritorije? Je l' im neko poklonio ili su napali Arape? Plus su Englezi svo naoružanje prilikom povlačenja iz regiona ostavili Arapima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 12:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12141
NenadV je napisao:
Problem je Zoka što nema političke volje da im se dozvoli da imaju državu nego se toleriše okupacija Izraela iz 1967. godine što Izrael koristi da proširi vlastitu teritoriju.


Nisu Izraelci ni prvi ni posljednji koji okupiraju i proširuju svoju teritoriju. Ko može - proširuje se, ko ne može - kuka...
Nije valjda da još uvijek u moral i slične tričarije vjerujemo? :confused2:
Pitanje je šta bi svi ti jadni Arapi u Palestini radili da su na mjestu Izraelaca.

Kako li mi samo kukamo što otimaju Kosovo, a pod Dušanom smo i mi nekome nešto otimali... Tako to jednostavno ide... :wink:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4124
Sargas je napisao:
NenadV je napisao:
Problem je Zoka što nema političke volje da im se dozvoli da imaju državu nego se toleriše okupacija Izraela iz 1967. godine što Izrael koristi da proširi vlastitu teritoriju.


Nisu Izraelci ni prvi ni posljednji koji okupiraju i proširuju svoju teritoriju. Ko može - proširuje se, ko ne može - kuka...
Nije valjda da još uvijek u moral i slične tričarije vjerujemo? :confused2:
Pitanje je šta bi svi ti jadni Arapi u Palestini radili da su na mjestu Izraelaca.

Kako li mi samo kukamo što otimaju Kosovo, a pod Dušanom smo i mi nekome nešto otimali... Tako to jednostavno ide... :wink:



Tako je Sargas, u ljudskom drustvu vladaju zakoni prirode samo to necemo da priznamo...jel?
Borba za opstanak i prezivljavanje, jaci i sposobnih gaze, slabi umiru i nestaju,cisti Darvin kako su ga nakaradno prevodili.
Onaj rad znas: "Ako ja ne otmem tebi ti ces meni, to ti je brate cisti Darvin". :roll: :roll:
Jel tako i djecu ucimo??? :roll:


Znaci tako zivimo i tako treba. Po tebi guraj...Homo homini lupus.

Brale, idi u cosak na kukuruze da klecis, nista nisi naucio....Plutarh i Hobs su davno umrli.
A i Darvin nije to.
:)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 21:18 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13217
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 03:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12141
Brale001 je napisao:
Tako je Sargas, u ljudskom drustvu vladaju zakoni prirode samo to necemo da priznamo...jel?
Borba za opstanak i prezivljavanje, jaci i sposobnih gaze, slabi umiru i nestaju,cisti Darvin kako su ga nakaradno prevodili.
Onaj rad znas: "Ako ja ne otmem tebi ti ces meni, to ti je brate cisti Darvin". :roll: :roll:
Jel tako i djecu ucimo??? :roll:


Znaci tako zivimo i tako treba. Po tebi guraj...Homo homini lupus.

Brale, idi u cosak na kukuruze da klecis, nista nisi naucio....Plutarh i Hobs su davno umrli.
A i Darvin nije to.
:)



Ljudi su godinama shvatili da su ovakvi omraženi principi jednostavno isuviše radikalni da bi bili prihvaćeni, pa smo ih umakovali u šarene papire i stavili mašnice...
Tržišna ekonomija kao jednostavan primjer. Ideje su iste, mada su sredstva malo drugačija...

Pa nije Microsoft to što je danas zarad romatičnih ideja... :D

A i Darvin je to... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
https://twitter.com/underattackbot


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 13:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13217
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=etXAm-OylQQ[/youtube]

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
https://www.facebook.com/pages/Standing ... tos_stream


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vNArBQxvCvA#t=23[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2014, 08:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Jul 2014, 18:08
Postovi: 1
Miko Peled je Izraelac koji se usuđuje reći u javnosti ono što drugi često odabiru da poriču. Rođen je u Jerusalemu 1961. godine u poznatoj cionističkoj obitelji. Njegov otac Matti Peled je bio mladi oficir u ratu 1948. godine kao i general u šestodnevnom ratu 1967. godine kada je Izrael osvojio Zapadnu obalu, Gazu, Golansku visoravan, i Sinai.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DMiXhfnYAGw[/youtube]

_________________
Jedan od libertarijanskih blogova
Libertarijanska mreža na Zapadnom Balkanu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2014, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
cargo je napisao:
Miko Peled je Izraelac koji se usuđuje reći u javnosti ono što drugi često odabiru da poriču. Rođen je u Jerusalemu 1961. godine u poznatoj cionističkoj obitelji. Njegov otac Matti Peled je bio mladi oficir u ratu 1948. godine kao i general u šestodnevnom ratu 1967. godine kada je Izrael osvojio Zapadnu obalu, Gazu, Golansku visoravan, i Sinai.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DMiXhfnYAGw[/youtube]



Konačno neko normalan! Možda bi dobro da forumaši čitaju njegov blog. Ja sam već pisao da je Izrael daleko od demokratske zemlje za sve njene stanovnike. Milion i po stanovnika Izraela su Arapi koji su i većina na okupiranoj Zapadnoj obali. Izrael je kreiran za Jevreje dok se Arapi smatraju neželjenim građanima. Neko će reći da je arapski takođe službeni jezik. Vjerovali ili ne ali je na papiru i u Prištini srpski jezik službeni ali je stvarnost drugačija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2014, 09:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Aj dečko dosadan si. Kakva jednakopravnost za Arape kad u arapskim zemljama ne-arapi nemaju nikakva prava. U S.Arabiji nemaju pravu ni na ispovijedanje vjere. U UAE i Kataru ne-arapski radnici umiru od teških uslova rada jer nemaju prava na nikakvu zaštitu. U Iranu Jevreji žive u getu, nemaju prava ni da se liječe u istim bolnicama kao muslimani. Kakva ljudska prava za Arape kada oni ne poštuju ničija prava?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs