banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Jul 2024, 07:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471 ... 483  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12798
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
I drzali bi ga da mi nismo ispali picke i rekli im da se povuku. Tad se moglo uzeti pola Kosova a gdje smo sad.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3589
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Moglo moglo jos malo Beograd da se poravna.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2931
Lokacija: još mAlo i tU smo
Citiraj:
Prekaljeni borci iz jednog od najdugovječnijih oružanih sukoba dolaze u Ukrajinu

Ukrajinski borci iscrpljeni dvogodišnjim borbama s ruskom ratnom mašinerijom dočekuju i prekaljene borce iz jednog od najdugovječnijih oružanih sukoba na svijetu - profesionalne vojnike iz Kolumbije.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 22:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 402
krajo je napisao:
Sad na Klix forumu.Tema Ukrajina.Ima dosta ovakvih postova.

Citiraj:
iskreno, više nisam optimista kao prije, mislim da ukrajina više nikad neće vojno stići na liniju razgraničenja prije 22 februara 2022, a kamoli osloboditi zemlju.


Jest' a optimisticni rusofili pucaju od srece jer postoji realna mogucnost da Rusi mozda nece biti istjerani iz ona dva-tri sela sto su nekako teskom mukom zauzeli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1571
Ma ja, par sela i 20% teritorije. Sitno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5781
Lokacija: Banja Luka
sam_protiv_svih je napisao:
krajo je napisao:
Sad na Klix forumu.Tema Ukrajina.Ima dosta ovakvih postova.

Citiraj:
iskreno, više nisam optimista kao prije, mislim da ukrajina više nikad neće vojno stići na liniju razgraničenja prije 22 februara 2022, a kamoli osloboditi zemlju.


Jest' a optimisticni rusofili pucaju od srece jer postoji realna mogucnost da Rusi mozda nece biti istjerani iz ona dva-tri sela sto su nekako teskom mukom zauzeli.
Rat nije gotov, na kraju će biti više od 2-3 sela.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2024, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1571
Mamicu vam pedersku. :angry4:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2024, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5930
Али им не смета, рецимо, кад свита сенилног председника највеће војне силе свијета масовно увози латино сељачине како би у блиској будућности имали сигурне гласаче и ефективно једнопартијску државу у "светионику демокрасија". Не знам јесу ли више лицемјерни или глупи.
А види стварно, ови педери. Па не можеш ту ни очекивати морални компас. Само неку елитистичку надувеност одљуђеног интелекта.

Узгред, овај интервју Такера са Путином је подарио свијету нови meme. Не може се изгуглати примјера...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2024, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5930
https://t.me/RVvoenkor/62024

Авдејевка пресјечена. Не знам, некако ми то пребрзо ишло, након онолико крварења, да ли су их коначно исциједили и избомбардовали толико да су морали попустити, или их ови пуштају унутра да би их у неком контранападу покушали затворити, као што се говорка... Кажу, генерал мраз и пуковник магла помажу Русима. Добро, с обзиром на то колико дронови раде посла у извиђању и стварању "транпсарентног бојишта", звучи као да има смисла, али... видјећемо већ.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1500
Ma nema Ukrajina te kapacitet da može sebi da dozvoli luksuz da nešto pusti pa da zauzima ponovo a teško da će vise i imati za bilo kakvu vecu operaciju.
Džaba dolari i gejm celendzeri biološke rezerve su sve tanje. Mada dodje trenutak kada se nesto isplati napustiti, ali nemaju izbora, s jedne strane moraju da se opravdaju investitoru koliko god ih pa to kostalo
a sa druge gdje god da se povuku Rusi će ih pritisnuti ponovo.
Avdejevka je važnija Ukrajincima se jer vrijeme ne radi za njih, bitna kao i svako ono drugo mjesto koje su Rusi oslobodili jer otvara odnosno zatvara prostor za dalje djelovanje.
Bahmut je isto Ukrajincima bio bitniji nego Rusima. Sta bi na primjer značilo da je ona propala ofanziva mogla da krene iz Bahmut ili da su bar bili u Bahmut i tada.

Izgleda i da su Rusi u Selidovo dobro poklopili ukro rezervu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 16:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31262
Lokacija: Je Suis Ahmed
drug je napisao:
Definitivno krah ukrajinske kontraofanzive.


Slika


Slika

Čovjek koji ovako pozira ne zaslužuje da vodi ni izviđače a kamoli da vodi ratne operacije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1500
Lijevi ili desni?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1500
Nego zna li se ko će biti prva zvijezda na najvećoj vježbi NATO-a od Hladnog rata. Nakon što je naprasno otkazala
Queen Elizabeth nastup otkazao i Princ Wales.
Ima li Kraljevska mornarica još neki nosač spreman za rat sa Rusijom koji može da plovi ili samo ova dva.

Inače sa ovim im Princom “one of the most powerful surface warships ever.”  od Velsa se tajms sprdao još 2022. da više vremena provodi na popravci nego u službi, ulupanih 3.8 milijardi $.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31262
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tabako Pit je napisao:
Lijevi ili desni?


:lol: :lol:


_______
I Rusi imaju sličnih problema sa nosačem aviona.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2412
Tabako Pit je napisao:
Nego zna li se ko će biti prva zvijezda na najvećoj vježbi NATO-a od Hladnog rata. Nakon što je naprasno otkazala
Queen Elizabeth nastup otkazao i Princ Wales.
Ima li Kraljevska mornarica još neki nosač spreman za rat sa Rusijom koji može da plovi ili samo ova dva.

Inače sa ovim im Princom “one of the most powerful surface warships ever.”  od Velsa se tajms sprdao još 2022. da više vremena provodi na popravci nego u službi, ulupanih 3.8 milijardi $.


Pravi si novinar. Završi navod do kraja: “one of the most powerful surface warships ever..." ever šta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1500
:lol: a Što da li imaju neki bolji koji zna da plovi.

u Engleskoj. Da li mijenja šta na stvari da ne mogu da isplove na najveću vojnu vježbu ikad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2412
Ti nemaš ni za po Vrbasu, a keslaš se nekome ko ima da "spička" 4 milijarde.

Vijest od 13. februar 2024.

"Britain's largest warship sets sail for Norway in the face of Nato's biggest military exercise for over 40 years."

“I would like to congratulate the crew of HMS Prince of Wales for their hard work and dedication in rapidly preparing the ship for departure. The ability to deploy hundreds of crew to make ready one of the world’s most complex aircraft carriers within a week is testament to the skill and ability of the Royal Navy,” stated U.K. Defence Secretary Grant Shapps in the release.


Kada već spominješ nosač aviona,
uvijek su mi bili impresivni. Doslovno grad na vodi. Npr ovaj nosač može da primi 1600 ljudi i 36 aviona F35 što je stvarno vrtoglava cifra.
Imam želju da samo jednom stanem na palubu jednog nosača aviona.


Poslednji put menjao Aikus dana 14 Feb 2024, 18:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 18:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 402
Pečenko je napisao:
Ma ja, par sela i 20% teritorije. Sitno.


Pa jeste sitno bar ako pricamo o osnovi za neki optimizam. Od ~20% koliko sad drze, bar ~15% je uzeto na prepad u prvim danima rata. Jedino sto je uzeto nekom vrstom borbe je pravac od Popasne do Bahmuta (Wagner), Marijupolj (okruzen grad) i ovo malo oko Avdejevke. Za taj procenat od ~5% sprzeno nekoliko stotina hiljada kmetova. Da zaokruze samo citav Donbas trebace im vjerovatno jos toliko.

Danas Lavrov u parlamentu rece da je Rusija za prekid rata ako bi im se dozvolilo da zadrze ono sto trenutno drze. Znaci i njemu je jasno da je bolje motati kablove jer ovo ne vodi nigdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 18:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 402
Aikus je napisao:
Ti nemaš ni za po Vrbasu, a keslaš se nekome ko ima da "spička" 4 milijarde.

Vijest od 13. februar 2024.

"Britain's largest warship sets sail for Norway in the face of Nato's biggest military exercise for over 40 years."

“I would like to congratulate the crew of HMS Prince of Wales for their hard work and dedication in rapidly preparing the ship for departure. The ability to deploy hundreds of crew to make ready one of the world’s most complex aircraft carriers within a week is testament to the skill and ability of the Royal Navy,” stated U.K. Defence Secretary Grant Shapps in the release.


Nema on a nece ni Rusi kako su krenuli.

Ovo je vec drugi brod u zadnji desetak dana:

https://www.msn.com/en-us/news/world/ru ... r-BB1ig7B6


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2412
sam_protiv_svih je napisao:
Pečenko je napisao:
Ma ja, par sela i 20% teritorije. Sitno.


Pa jeste sitno bar ako pricamo o osnovi za neki optimizam. Od ~20% koliko sad drze, bar ~15% je uzeto na prepad u prvim danima rata. Jedino sto je uzeto nekom vrstom borbe je pravac od Popasne do Bahmuta (Wagner), Marijupolj (okruzen grad) i ovo malo oko Avdejevke. Za taj procenat od ~5% sprzeno nekoliko stotina hiljada kmetova. Da zaokruze samo citav Donbas trebace im vjerovatno jos toliko.

Danas Lavrov u parlamentu rece da je Rusija za prekid rata ako bi im se dozvolilo da zadrze ono sto trenutno drze. Znaci i njemu je jasno da je bolje motati kablove jer ovo ne vodi nigdje.


Naravno da ne vodi nigdje. Ako staviš po strani emocije (kakve god to čudne emocije bile) shvatićeš da Rusija već 2 godine ratuje protiv Ukrajine (uz "injekcije" pomoći sa zapada) i samo protiv nje (ne pričam o političkim i ekonomskim sankcijama i sl) i nisu napravili generalno ništa. Kada pogledate kartu koliko su napredovali u početku i gdje su se povukli, tu sada stoje već više od godinu dana (+ -)

Rusija ne ratuje sa NATO, ovo je samo "predpranje", a ne mogu dalje. Mene čudi da i ovoliko traje. Očekivao sam da će sve završiti za koji mjesec: u korist Rusije ili Ukrajine. Sve mimo toga je ludost.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471 ... 483  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs