banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2018, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sta mu bi?

https://youtu.be/SSRrr6CuuhI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2018, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Dosadilo mu
:-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2018, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2018, 22:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ima covjek obraz. Ne moze sebe lagati. Vjerovatno ce i on potrazili bolji zivot na zapadu, zajedno sa svojom porodicom. Imaju srecu da bar mogu raditi po EU bez viza, zato i iseljavaju u tom broju. Dobro kaze. Ima dvoje djece, supruga ne radi,roditelji ne rade o cemu da prica. Koji je razlog za ostanak? :D Ona baba prica istu pricu kao i ovi nasi. Kao da se dogovaraju sta ce lagati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2018, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:lol:
šta veli onaj dolje....rađaj ne odgađaj i slične parole.
na kraju ova debela ministrica reče da on kao mlad čovjek nije imao strpljenja :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2018, 23:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Treba i nama jedna takva parola za posticaj rađanja. Ako nas to ne spasi, neće nista. Predlažem: "Dosta reči, nek zakmeči". Oni su to odbacili, a bolja je od "Rađaj ne odgađaj". Nadam se da mladi vladajućih partija ovo čitaju i da će spasonosnu parolu, koliko sutra već plasirati! Za spas!

A što se tiče ovog čovjeka, čudi me da im je to promaklo. Zaposliti čovjeka na takvoj poziciji, a koji ima vlastito mišljenje??? WTF? Koji im je?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 03:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mene cudi da on sa te pozicije trazi ljeba preko pogace, ovi nasi nikada ne bi staklenu zgradu napustili, mozda jedino zbog jaceg zemljotresa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 07:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Fiki zar ne vidiš da čovjek neće da bude dio sistema koji je odgovoran za egzodus i nestajanje nacije.....da je živio periodu s kraja osamdesetih vjerovatno bi krivicu bacio na Srbe i njihovu centralističku politiku,kako novci od turizma odoše u Bg i sl....ovako ljut je na svoje a ne može protiv njih.Zato su mu i oči zacaklile. :cry: :evil3:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Covjek radi kao profesor na ekonomskom fakuletu pa nece bas toliko pasti sa platom.Kod njih je taj problem posebno izrazen u Slavoniji koja je pusta. Kad se oni iseljavaju sa skoro duplo boljim standardom sta tek reci za nas i nas zivot. Ovdje kod nas treba pustiti parole, vec imati pravi politiku. Vrtici nam kostaju 200KM,a da ne pricam o ostalim troskovima za dijete. Uvesti besplatne vrtice , nultu kamatnu stopu na kredite za stambeno zbrinjavanje mladih parova, besplatne knjige u osnovnoj skoli, materinski dodatak za sve do npr. 3-4 godine( jer za vise nemamo para) ...

Posto od toga nema nista za nekoliko godina bicemo zemlja staraca i bijede.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Poslednji put menjao ssaassaa dana 21 Feb 2018, 10:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I sve nabiti u dva tri grada, jel?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Pa mladi bracni parovi nam i jesu u gradovima, sela su pusta, podrucne skole se zatvaraju.Da selo ozivimo jednostavno nemamo mi para , a ni volje za to kao narod.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 10:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Sela su infrastrukturno potpuno propala. Ko je vidio u Njemačkoj šta znači funkcionalno selo zna o čemu govorim. Oživljavanje sela bi potrošilo 10 puta više para nego popravljanje gradske infrastrukture. Selo je piši propalo, ne treba se uopšte vraćati na tu temu više. Poljoprivreda kod nas ima šanse samo u obliku velikih farmi, sa malo radne snage i upotrebom moderne tehnologije i automatizacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Last December je napisao:
Sela su infrastrukturno potpuno propala. Ko je vidio u Njemačkoj šta znači funkcionalno selo zna o čemu govorim. Oživljavanje sela bi potrošilo 10 puta više para nego popravljanje gradske infrastrukture. Selo je piši propalo, ne treba se uopšte vraćati na tu temu više. Poljoprivreda kod nas ima šanse samo u obliku velikih farmi, sa malo radne snage i upotrebom moderne tehnologije i automatizacije.

E odlično...a sad pronađi procentualni podatak koliko u RS ima ruralnog stanovništva u odnosu na urbano pa nam na osnovu toga obrazloži na koji način izbjeći egzodus i spriječiti migraciju?
Usput,Hrvati su u svojim naporima u oživljavanju sela odmakli od nas miljama daleko...otvorili neke teme koje su za nas misaona imenica...ono za šta se danas bore ljudi koji žive u hr selima kod nas neće ući u svijest naroda namanje za dvije do tri decenije.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Last December je napisao:
Sela su infrastrukturno potpuno propala. Ko je vidio u Njemačkoj šta znači funkcionalno selo zna o čemu govorim. Oživljavanje sela bi potrošilo 10 puta više para nego popravljanje gradske infrastrukture. Selo je piši propalo, ne treba se uopšte vraćati na tu temu više. Poljoprivreda kod nas ima šanse samo u obliku velikih farmi, sa malo radne snage i upotrebom moderne tehnologije i automatizacije.


Alternativa su sjajne gradske ulice i stan od 40, plafon 50 kvadrata. I djeca ima da se radjaju. Ej, prst u uvo :-D

A rijec "potrosilo" nemam volje da komentarisem.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 21 Feb 2018, 11:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Čiča ti nemaš pojma šta se dešava u 'rvackoj :lol: Kakav oporavak sela, pogledaj Slavoniju, pola ih je u Irskoj i Njemačkoj. Nema oporavka, ni za sto godina, onakvo selo kakvo je bilo neće više nikad biti. Emigracija je realnost i smrt sela je realnost. Budućnost naših sela je populaciona pustoš i velike farme sa naprednom mehanizacijom i malo ljudske radne snage. Ako i takvu budućnost dočekamo to će biti premija.

TNS, alternativa je takva kakva jeste, jedina je koja postoji, ili Banja Luka ili emigracija. Sve ostalo je neminovna propast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Propast je u ljudskoj gluposti i bolovanju dogmama. A jedna od dogmi je da narod treba preseliti iz sela u gradske velike fabrike i male stanove. I sve drugo treba biti otpisano i podredjeno tome.

Sto se HR tice, meni je na oko fantastican region oko Varazdina i njegov razvoj u zadnjih 10 i kusur godina. Pre toga su bili kao Srbac. Na oko sve isto kao kod nas, a danas kada se vozis kroz te krajeve i sela kao da ides kroz Austriju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Oporavak sela u 'rvackoj...

Blokirano gotovo 900 obiteljskih gospodarstava, njihov dug veći od 420 milijuna kuna
http://www.index.hr/vijesti/clanak/blok ... 07757.aspx

U HRVATSKOJ NESTALO VIŠE OD 20 TISUĆA OPG-ova: ‘Osnovni problem je nespremnost i nesposobnost države’
http://www.zagreb.info/potrosacki-kutak ... ave/110257

IZGUBIO BITKU S DRŽAVOM 'Sustav me uništio! Pošteno sam radio, a danas je sva moja imovina pod ovrhom'
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... om/470842/

Mali dobavljači: Propada 10.000 OPG-ova, Konzum će napuniti strana roba
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/m ... 0404/print

Lani zatvoreno 3.000 OPG-ova, a Hrvatska uvezla hrane u iznosu 2,5 milijarde dolara: Proizvodimo voće na 3 posto površine, a povrće na 0,41 posto
http://www.index.hr/vijesti/clanak/lani ... 12611.aspx

Most upozorava: Novi zakon uništit će OPG-ove! Pogledajte samo što bi se dozvoljavalo strancima, no ima još štetnih prijedloga...
http://maslina.slobodnadalmacija.hr/nov ... prijedloga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mislim da ovde niko ne brani vlast i njihov mafijaski sistem ovrha (u prvom redu). Cica je fino naveo da se stanovnici zalazu za nesto sto ovde nece stici za par decenija. Negdje uspije, negdje ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ajde :D
Ne vidim šta se dešava preko plota :lol:
Propast hrvatskog sela se nije desio na neki poseban način....sve je isto kao kod nas ili u Srb. I pusta prostranstva imaju svoju perspektivu,ne u intenzivnoj proizvodnji (koju ti zagovaraš,kao i sve vlade u spomenutim banana državama) već u ekstenzivnoj a to je ipak materija u koju se ne razumiješ jer se tim poslovima nikoad nisi bavio.
Oporavka ima i nije sve propalo...najveći neprijatelji sela su upravo "stručnjaci" poput tebe kojima su pune oči moderne tehnologije i sistema sa ful opremom.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2018, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nadam se da ne mislis na mene :-D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs