banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 142  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2017, 08:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Za aerodrom koji je godinama pustinja i jeste vijest. Ako ovi budu pametni s cijenama i uslugom , ovo moze postati nesto vece. Sto se tice vlade i njihovih sposobnosti, mislim da nema smisla , vec su se debelo dokazali i pokazali sto se tice aerodroma, kao i mnogih drugih stvari. Ja sam vise za da se ne petljaju, samo nek ne smetaju.

Citiraj:
@ERROR, problem je taj što ovi likovi na jednoj adresi imaju nekoliko firmi, od kojih je dobar broj propao ili su u minusima...


Ovdje, za razliku od BiH, firmu otvoriti/zatvoriti i nije neka peripetija, samo se pravila moraju postovati. Probali, vidjeli, idu dalje. Ne sporim da ovo bas nije neki info za pohvalu, ali ne mora znaciti ama bas nista. Ovdje , za razliku od dole, ako ozbiljno useres stvar s firmama bilo koje sorte, dobijas vrlo lako nesto sto se zove zabrana poslovanja na 3-10 godina i to ti ni kralj ne moze skinuti. Samo to sto ljudi mogu otvoriti , dobiti potrebne dozvole je jedna dobra garancija od Svedske da nisu klosari.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ma ovo je ziva prevara. Pokupice pare od karata i nestati. Mozda bude i par letova, da navuku narod.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 09:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Prvo, firma je registrovana u Svedskoj, klijenti su u Svedskoj, a u Svedskoj nema tih zajebancija sa nestajanjem bez traga. A i zasto bi nestali kada mogu fino da zarade laku paru oko Nove godine?

Drugo, kao sto se vidi iz prilozenog teksta, rijec je o tri (3) leta. To su carter letovi, a ne linijski. Znas li razliku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Svakako treba biti oprezan...
Evo prije nekoliko godina se pojavila kompanija Air Croatia, sa sjedistem u Holandiji cini mi se, i nudila je povoljne letove iz Zagreba prema Milanu, Pragu i jos par destinacija. Ja tad nasao povratnu kartu do Milana za 100Eur... Kad sam vidio u avionu 7 putnika, bilo mi je jasno da to nece potrajati. Ostajao sam samo par dana u Milanu, i vece pred polazak dobijam mail da je let otkazan...
Vratili su mi 50 Eura, ali moj povratak je svakako kostao puno vise, i duze od tog planiranog...
U cemu je stvar: ljudi nisu bas povjerljivi prema novim nepoznatim kompanijama sto vodi malom odzivu, a sto opet vodi ukidanju linija, jer se za 7 putnika ne isplati paliti avion :) ... treba biti dovoljno jaka kompanija pa da moze to da izdrzi, a ovo mi bas ne mirisi na to...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Carter letovi su uobicajena pojava. Njihov najveci problem je marketing, ali obzirom da je u pitanju Malme - BL, to je kao da stanes 13-kom pred Bosku. Samo se puni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31207
Lokacija: Je Suis Ahmed
E nekada je na liniji 13 saobraćao harmonika autobus, sad je dovoljan i onaj bez prikolice.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Carter letovi su uobicajena pojava. Njihov najveci problem je marketing, ali obzirom da je u pitanju Malme - BL, to je kao da stanes 13-kom pred Bosku. Samo se puni.


Ne bih se bas slozio oko ovog zadnjeg. Prva stavka sto zeza je Wizzair, puno su jeftiniji, vec su etablirani, i vec su zadobili povjerenje nasih ljudi. Transferi iz Tuzle idu vec uhodano a i ova spajanja autoputeva (iako pomalo) prema Bl i krajini njima jos idu u prilog. Danas je cijena ono sto igra mozda najvecu ulogu, a obzirom da ovi udaraju odmah prilicno visoku cijenu a i torbe naplacuju extra, mislim da nemaju bas ogromne sanse. Ipak im zelim srecu i nadam se da ce se korigovati i ustabiliti nakon nekog vremena. Nije nemoguce, ljudi putuju, imaju novac i jos im niko dole nije skroz ubio zelju za dolaskom, tako da klijentela postoji.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dobro, u pravu si za autoput, ali opet, klackanje je klackanje... A 100-150€ vise za nekog ko ide jednom u dvije tri godine i nije nesto. Realno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Naravno, samo sto odavde raja ide vecinom bar 2x godisnje. Zaboravih jos jednu minus stavku, a to su avioni. Ako budu raju vozili ovim kao sa slike, nece se nesto navozati, nasi ljudi su jos malo divlji po ovom pitanju, znam ih masu sto cesto prepricavaju "onaj jedan put kad su morali letiti s nekim malom avionom" , sa Cro airlines ili sl. Nista pozeljno uglavnom, i mislim da je Airbus 320 najmanje sto se ocekuje.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
To, to, ne mogu da lete sa ATR 72, ali zato mogu svaki dan jesti paštetu... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma avioni su mlaznjaci, ovo sa slike je za lokala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 11:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ako nista drugo, mozda tih par letova pokaze mogucnosti trzista velikim kompanijama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Sargas je napisao:
To, to, ne mogu da lete sa ATR 72, ali zato mogu svaki dan jesti paštetu... :D


Ma naravno, sve je kako ti kazes. Zalosno je sto nam je zavist jedna od jacih osobina, odmah poslije inata .

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 12:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma kad dođem u rodno selo, nek' svi misle da sam pravi bos tamo. Nek' umru od zavisti... :D

Naša draga dijaspora je jedna jako čudna pojava. Ali dobro, heleknuli bismo mi davno da nema te iste dijaspore...

Sve to na stranu, firma BRA koja iznajmljuje avione Montefly firmi u svojoj floti ima:
- 13 ATR72 (72 putnika, 1500km dolet, turboprop motori)
- 10 AVRO RJ 100 (112 putnika, preko 3000km dolet, turbofan motori)
- 2 AVRO RJ 85 (95 putnika, preko 3000km dolet, turbofan motori)

Geteborg - Banjaluka je taman na 1500km vazdušne udaljenosti. Tako da mislim da neće letiti ATR letjelicama. Pretpostavljam da će izbor pasti na AVRO RJ85, kojeg proizvodi BAe.

Spoiler:
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nasa draga dijaspora su isti ljudi ko i ti sto su tu. Seljak bio tu - seljak ovamo, gospodin tu - gospodin ovamo. Seljacke smo i nepismene nacije vecinom i to je to , jbga, to dokazuje i dijaspora , a boga mi i oni sto su ostali, primjeri su bezbrojni.

Nego, avioni...
Kao sto napisah, znalo se desiti i jacim i boljim da na poneki let ubace ove manje avione s propelerima i to nije bas nesto sto raja hoce i voli. Nadati se da ce ovi momci biti pametniji, da ce ovih par tura odraditi kako treba, te napraviti podlogu za dalju konkurenciju Wizz-u i Tuzli i naredne godine. Nas narod se ovdje naucio od Sveda da se treba zaliti i da ne oprasta i prelazi olako preko gresaka , a institucije rade svoj posao. Ako se bude sfusarilo i nesto odradilo ofrlje i na brzaka, nece biti dugog vijeka, a ako sve bude stimalo, ne vidim razloga da ovo ne bude ponovljeno i ubuduce, sa otvaranjem linija i saobracaja tokom cijele godine.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne mislim da ce Wizz samo sjediti i gledati sloznu bracu kako im otimaju posao.
Madjari su to, a i dalje tvrdim da smo ih trebali napasti :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9218
Majku im j×@$# prečansku!
Jel tako Tns?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 19:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Možda Švedi da ih malo bombarduju u preletu, a TNS?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da li ste vas dvojica rodjeni kao lozionicari ili ste negdje usput zakacili tu gadnu infekciju? :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9218
Ko mi kaže, ne izbivaš sa SDS teme. Digo si Šlagziju tlak za sledeća 3 dana...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 142  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs