banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 14:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Zvučiš kao ona tetka iz prve sezone Crnog Gruje, od pokojnog Toze vampira. Neljudski uslovi u kojima prevoziš prasiće u monarhiju...pa nisu ljudi, pa im zato i ne trebaju bolji uslovi...što se tiče seljaka i starinskog načina, najteži je ali i najzdraviji, jbg. Manji urodi ali vrijedni.
GM proizvodi su strah zbog toga što izmjena prehrane dovodi i do izmjene konzumenata u sledećih par generacija,.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 14:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne, ne. Pogrešno si me razumio. Ne kukam ja da li su uslovi odgovarajući ili ne. Iskren da budem, ne sikiram se nešto oko toga.
Interesuje me mišljenje foruma o tome. Dakle, da li vas interesuje na koji način su konkretno prasići uzgajani, da li vam išta znači da li su imali prostora da se kreći ili ne i tako to...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 15:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
super_koza je napisao:
Dakle, da li vas interesuje na koji način su konkretno prasići uzgajani, da li vam išta znači da li su imali prostora da se kreći ili ne i tako to...

Ako ćemo iskreno, mi ni ne možemo uticati na to kakvu hranu jedemo. Jedemo ono sto ima u marketima, i to je istina.
Ko u gradu ima svoje voće i povrće? (u zadovoljavajućim količinama)
Druga priča je šta bi mi konzumirali. Odgovor je valjda svima jasan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 17:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
munja.alex je napisao:
Ono po starinski, recimo u zabačenim selima poput Imljana. Ko ima krave i ovce ima i stajnjak. Sjemenje da nije gmo i udri. Svako malo baštu plijeviti i po mogućnosti kakav plastenik. Poljop. apoteke zaboraviti da postoje. Eto, moj pogled kao nekog ko nema blage veze.
Isto tako od takvih kupovati mlijeko i jaja, meso...

Što važi samo za tzv. 1% i seljake.Šta je sa ostalima?Neki se kunu u seljake na pijacama a ko garantuje da ti ne prodaju otpad ili preprodaju isto što i supermarketi?U kakvim je uslovima to pravljeno?Više pouzdanja imam u supermarkete i veće kompanije, ako se neko sr4nje desi cijela država može saznati za to i popljuvati ih, ako se desi nešto kod seljaka Jove niti možeš saznati za to niti možeš obavijestiti ostale ljude.

munja.alex je napisao:
Zvučiš kao ona tetka iz prve sezone Crnog Gruje, od pokojnog Toze vampira. Neljudski uslovi u kojima prevoziš prasiće u monarhiju...pa nisu ljudi, pa im zato i ne trebaju bolji uslovi...što se tiče seljaka i starinskog načina, najteži je ali i najzdraviji, jbg. Manji urodi ali vrijedni.
GM proizvodi su strah zbog toga što izmjena prehrane dovodi i do izmjene konzumenata u sledećih par generacija,.

To što nisu ljudi ne znači da su loši uslovi opravdani.Zamisli da dođu vanzemaljci i isto tako se počnu odnositi prema nama jer nismo oni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 18:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Koza
Ne znam šta si čitao ali da si čitao od čega se sastoje organska sredstva vjerovatno nebi dolazio u dilemu o štetnosti.Mnoga organska sredstva možeš popiti ko vodu i neće ti ništa biti.....ne ostavljaju rezuide kao sintetička sredstva,dakle neotrovni jer su na bazi pozitivnih bakterija i sl.
To je jedina prednost bio uzgoja,dakle biološki zdrava hrana za razliku od hrane dobijene intezivnim zgojem koja u sebi sadrži tragove pesticida kojim su tretirani.Stepen tolerancije zatrovanosti hrane pesticidima određuje SZO.E sad ako vjeruješ njima to je tvoja lična stvar.Ugl,hranjive materije,ukus i ostale trice i kučine nisu u uvjetovane načinomuzgoja već je to sortna odnosno rasna osobina.
Krompir sorte Dezire će biti jednako ukusan ako ga tretiramo hemijom ili biološkim sredstvima.Dok je Kondor ružan,neukusan i sedrav kako god ga gajio.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 20:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@Čiča

Ima smisla to što pišeš. Što se tiče štetnosti, napisao sam samo da ako već nisu bolja, lošija sigurno nisu... :D

Evo članak koji sam čitao: https://blogs.scientificamerican.com/sc ... riculture/

Evo i isječak:
Citiraj:
According to the National Center for Food and Agricultural Policy, the top two organic fungicides, copper and sulfur, were used at a rate of 4 and 34 pounds per acre in 1971 1. In contrast, the synthetic fungicides only required a rate of 1.6 lbs per acre, less than half the amount of the organic alternatives.


E sad, i bakar i sumpor su organski, al' nešto ne vjerujem da bismo ih trebali piti... :lol:

@h4xx0r

To je upravo ono što sam i ja pisao, minus vanzemaljci... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 20:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Već sam negdje pisao, ali da ponovim - tetka moje supruge je ing. hemije, sa preko 30 godina staža u prehrambenoj industriji. Smije se kad čuje pojam ekološka / bio proizvodnja. Po njenim riječima, sredina u kojoj živimo je u tolikom stepenu kontaminirana svim mogućim hemikalijama, da one kroz vodu i vazduh ionako utiču na konačni proizvod (bez obzira da li su u pitanju biljke ili životinje).

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Znači Švabe su glupe što troše toliko energije na proizvodnju no gmo soje .

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Ko piše o nemodifikovanim organizmima?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
h4xx0r je napisao:
munja.alex je napisao:
Ono po starinski, recimo u zabačenim selima poput Imljana. Ko ima krave i ovce ima i stajnjak. Sjemenje da nije gmo i udri. Svako malo baštu plijeviti i po mogućnosti kakav plastenik. Poljop. apoteke zaboraviti da postoje. Eto, moj pogled kao nekog ko nema blage veze.
Isto tako od takvih kupovati mlijeko i jaja, meso...

Što važi samo za tzv. 1% i seljake.Šta je sa ostalima?Neki se kunu u seljake na pijacama a ko garantuje da ti ne prodaju otpad ili preprodaju isto što i supermarketi?U kakvim je uslovima to pravljeno?Više pouzdanja imam u supermarkete i veće kompanije, ako se neko sr4nje desi cijela država može saznati za to i popljuvati ih, ako se desi nešto kod seljaka Jove niti možeš saznati za to niti možeš obavijestiti ostale ljude.

munja.alex je napisao:
Zvučiš kao ona tetka iz prve sezone Crnog Gruje, od pokojnog Toze vampira. Neljudski uslovi u kojima prevoziš prasiće u monarhiju...pa nisu ljudi, pa im zato i ne trebaju bolji uslovi...što se tiče seljaka i starinskog načina, najteži je ali i najzdraviji, jbg. Manji urodi ali vrijedni.
GM proizvodi su strah zbog toga što izmjena prehrane dovodi i do izmjene konzumenata u sledećih par generacija,.

To što nisu ljudi ne znači da su loši uslovi opravdani.Zamisli da dođu vanzemaljci i isto tako se počnu odnositi prema nama jer nismo oni.


Valjda i seljake na selu ganjaš da ih znaš i raspitaš se i uvijek kod istih uzimaš. I njima je u interesu da prodaju tako da im se dolazi na noge da ne moraju vući na pijacu. To sa supermarketima i lancima, pa kad si čuo da je bilo ikakvo trovanje npr. sirom ili jajima od seljaka, pogotovo koje znaš iz svog sela? Ili si možda nepi, 44. koljeno graditelja Kastela pa se nema otkud a nije pala na pamet ova ideja da se ode u npr. Imljane pa uzme sira?

Što se tiče "prasića i neljudskih uslova" pa i moj pokojni djed je na selu držao par krmača i krmka sa prasićima, ograđenih sa sve svinjcem na nekih max 100kvm. Ako želiš da uzgajaš za preprodaju sad bi trebao imati 20 dunuma za do hiljadu odhranjenih krmadi. Jbg ne ide. Ko ima 2-3-5 ima i dvorištance za njih a ko drži više, ne drži svako u zasebnom apartmanu. A kad dođu vanzemaljci, polako, pustimo TNSa da ih učlani u partiju i kozu da ih ispita. Pobjeće brzo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Aj mani me se munja, dosadio si više sa tim doskočicama...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Najjači su oni na pijaci, piše "kukuruzno brašno sa vodenice", pitaš ga što je tako skupo, kaže jbg poskupila struja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Iz kategorije “nije se desilo”


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 15 Jul 2018, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Iz kategorije "juče baždarena vaga".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 16 Jul 2018, 06:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
mirdza je napisao:
Ko piše o nemodifikovanim organizmima?

Jbg imenjače ako si pratio raspravu znaš o čemu govorim.
Reci supruginoj tetki da nije isto popiti čašu dvije rakije i nalokati se ko stoka.....i tako svaki dan :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 16 Jul 2018, 11:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
munja.alex je napisao:
Valjda i seljake na selu ganjaš da ih znaš i raspitaš se i uvijek kod istih uzimaš. I njima je u interesu da prodaju tako da im se dolazi na noge da ne moraju vući na pijacu. To sa supermarketima i lancima, pa kad si čuo da je bilo ikakvo trovanje npr. sirom ili jajima od seljaka, pogotovo koje znaš iz svog sela? Ili si možda nepi, 44. koljeno graditelja Kastela pa se nema otkud a nije pala na pamet ova ideja da se ode u npr. Imljane pa uzme sira?


h4xx0r je napisao:
Više pouzdanja imam u supermarkete i veće kompanije, ako se neko sr4nje desi cijela država može saznati za to i popljuvati ih, ako se desi nešto kod seljaka Jove niti možeš saznati za to niti možeš obavijestiti ostale ljude.


:-?
Jesi pročitao šta sam napisao?Još pretpostavljaš da svi žive na selima, ko će ganjati neke seljake i raspitivati se o njima i još očekivati da je sve što čuješ o njima istina...Ne funkcioniše to za 99% ljudi.Uzmimo u obzir šta se dešava kada se nekome poveća popularnost i promet pa kako kvalitet počne opadati i onda to "domaće" postane preprodaja onoga što nađeš u supermarketima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 16 Jul 2018, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Имаш ли ти више од 20 година?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 16 Jul 2018, 11:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Dovoljno je reći "Perutnina ptuj".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 16 Jul 2018, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
munja.alex je napisao:
GM proizvodi su strah zbog toga što izmjena prehrane dovodi i do izmjene konzumenata u sledećih par generacija,.

kolegfa, možete li ovo elaborirati?
nešto konkretno, a ne sa srbin.info, dnevno.hr i sličnih pobornika teorija zavjere

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bio hrana
PostPoslato: 16 Jul 2018, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mrkva je bila ljubičasta, pa eto...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs