banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Nov 2014, 10:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
A zena bez dupeta k'o selo bez Crkve 8)

skeva je napisao:
Od pocetka pogresan pristup. Ok je redukovati ishranu ali najbitnije je povecati fizicku aktivnost. Redukovanjem ishrane bez povecanja fizicke aktivnosti neces smrsati bez jos vece patnje a i to mrsanje ce biti mrljavo i vratices kilograme cim 5 dana krenes malo da se bahatis. Sa treniranjem radis svom organizmu regeneraciju a i manje ces morati da se odrices stvari koje volis jesti.


Ja sam tako pocetkom 2012-te krenuo da trcim i nesto malo vjezbam. Za nepuna dva mjeseca sam skinuo 10-12kg (sa 105+ na 95kg). Hranu nisam ogranicio, ali sam poceo da jedem daleko vise mesa, sira i povrca a manje UH.
A onda sam promijenio pristup i poceo da "rukam" u teretani, uz nesto malo trcanja u cilju zagrijavanja. U principu, od tada mi tezina stoji na tih 94-95kg, ali sam nabacio podosta misicne mase a skinuo salo. A jedem vise nego ikada. Jedino sto kad navece ogladnim pojedem komad kobasice ili sira, umjesto sendvica i sl. ;)

Philby je napisao:
šest polupečenih jaja je zdrav obrok?


U principu jeste :)
Daleko je bolja probavljivost sirovih jaja nego pecenih ili kuhanih. Negdje sam citao da tvrdo kuhana jaja imaju negativan energetski bilans, tj. organizam vise potrosi na probavu nego sto unese.
Govorim naravo o jedenju samih jaja bez hljeba i dodataka.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 10:56 
Ne, sirova jaja = salmonela...

Citao sam sta su pisali neki ljudi sto su je dobili jeduci sirova jaja, ne zelim to ni najgorem neprijatelju, a neko ko redovno jede sirova jaja kad-tad ce je zakaciti.

Citiraj:
Negdje sam citao da tvrdo kuhana jaja imaju negativan energetski bilans, tj. organizam vise potrosi na probavu nego sto unese.

Ne, to si procitao o vlaknima iz povrca, tkz. negativne kalorije...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 11:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Isto sam citao i za jaja, ali nebitno.
A dobiti salmonelu od kupovnih jaja, tj. od nosilica sa farme, je skoro pa nemoguce. Sopaju ih tolikom kolicinom antibiotika, da ja salmonela skoro u potpunosti nestala. Makar ovdje kod mene ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 11:03 
Ok tu, ali ovdje se na zalost jos uvijek desi da neko dobije istu jer glumi rokija...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ovsene, svježi sir, mlijeko, protein od jagode i kafa uz to. Em je ukusno, em se proserem ko grlica.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Milan je napisao:
Netacno...

Znam bar 3 osobe koje nisu imale vremena za fizicku aktivnost vec su mogle samo redukovati ishranu i skinule su na taj nacin poprilican broj kilograma ( izmedju 10-20).

Imas dva nacina da budes u kalorijskom deficitu, ili da te kalorije trosis fizickom aktivnoscu ili da unosis manje hrane, ovo prvo ti je bolja opcija. I pod fizickom aktivnoscu ne mislim pola sata lagane setnje, ako se vec bojis tegova onda je recimo HIIT trening dobro rjesenje...


Sta je netacno? Niko nije rekao da se ne mogu kilogrami tako skinuti nego da je dosta teze i da ce se vratiti prvim opustanjem duplo, jer je receno da je gurman i da uziva u hrani, a taki ljudi kad tad popuste i vrate se starim uzivanjima, zato joj nema vajde od dijeta nego mora ukljuciti fizicku aktivnost.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 17:33 
To da.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 20:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Panzer je napisao:
Ovsene, svježi sir, mlijeko, protein od jagode i kafa uz to. Em je ukusno, em se proserem ko grlica.


Joj
U zadnje vrijeme vidim dosta ljudi se lozi na one walden farms "0 kalorija" proizvode u kombinaciji sa svjezim sirom (maline, cokolada, karamela) i to sve neki komentari "mljac" "kakva poslastica" "mmm preukusno"
Ja vece splacine u zivotu probao nisam
A kao "bolje nego pravi slatkis"
:? :banghead:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 20:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
I to 0 kalorija je prevara žešća...Prema američkim zakonima, ako u porciji (serving size) ima manje od pet kalorija može se staviti da je proizvod bez kalorija. I onda stave čajnu kašičicu (onu najmanju) kao porciju, a ti zagrabiš supenom kašikom i opaaaa.
Btw, Waldenov kikiriki puter ne sadrži kikiriki čini mi se.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 20:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Pa da, tako nesto
To je neka kao cokoladna kikiriki smjesa
U principu veselje raznoraznih aditiva

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 10:02 
Imao sam ja od jagode sirup, meni je bogami bio dobar, nije kao prvi dobar, ali posto ja nisam ni ljubitelj slatkog nisam primijetio neku razliku...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs