banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2014, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Kakva aktivnost? Pisanje na forumu?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2014, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Sunce vam miša malog, pokakiste mi se u temu od Slika

Slika

Ima neko predlog za neki oduv triler dobar?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2014, 23:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
A.J.V.A.R. je napisao:
Kakva aktivnost? Pisanje na forumu?


Seks, ebla ga ti.


Meni ovsene, a ni pahuljice generalno, nikad nisu održavale nivo energije nešto dugo. Nema šanse da bih izdržala do ručka, bez međuobroka.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Voćni jogurti su takođe prevara, imaju puno šećera.

Ja za doručak pomiješam ovsene pahuljice, ječmene i sjemenke lana i to prelijem sa jogurtom. Još sad ima da se kupe one sitne ovsene pahuljice, pa mi ne zapinju za zube. :)
Volim ih i skuvati i staviti šećera i kakaa u njih. Istina, drže neka 3 sata, i treba užina, ali u tome i jeste poenta, da se pokrene metabolizam.
Ja sam bila kod nutricioniste i sve znam šta trebam raditi da bih smršala, ali se nikako natjerati. U stvari, nisam kadra sastaviti sedmični jelovnik, da bude raznolika ishrana. Imam genetsku predispoziciju za kardiovaskularna oboljenja, svjesna sam da se moram aktivirati, ali nemam vremena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
Koliko si fizicki aktivna?

Pitam jer ako se ne pretrpavas sa odredjenom fizickom aktivnosti mozes da smrsas a da ne budes Sveti Jovan junior, da ne jedes nista 40 godina :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Nikol'ko. :(

Malo što po kući uspijem pospremiti i to je to. Učim sjedeći, radim za računarom, a sada i cijele dane provodim na fakultetu sjedeći. Katastrofalna sam. Uvijek sam u fazonu, od sutra počinjem. Klinac!
Nutricionista mi je rekla da moram redukovanu ishranu, a fizičke aktivnosti ništa pretjerano, toliko da se oznojim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
Od pocetka pogresan pristup. Ok je redukovati ishranu ali najbitnije je povecati fizicku aktivnost. Redukovanjem ishrane bez povecanja fizicke aktivnosti neces smrsati bez jos vece patnje a i to mrsanje ce biti mrljavo i vratices kilograme cim 5 dana krenes malo da se bahatis. Sa treniranjem radis svom organizmu regeneraciju a i manje ces morati da se odrices stvari koje volis jesti. Znam da je ovo najbolnija tema za zene i da ce one sve uraditi samo da ne dignu dupe ali nema izgovora da nema vremena, ima vremena, sat vremena dnevno imas, sigurno. :) Ja stalno trubim ovdje i svagdje, nemojte ljudi to sebi raditi, kakve kase i bakraci, jedine umjereno i normalno ali vjezbajte! I ponavljacu to dok god ima ovakvih tema na forumu 8) :P

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:46 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
slabo tebi muz jede cim nemas puno prljavog sudja.. :D

te pahuljice il ovo sto 800 okaci uglavnom navece mogu pojesti.

ja smrsao od stresa, nekih 12 kg izgubio u zadnjih 5-6 sedmica..dobro je, bar je stomak ravan samo jos koje plocice da nabacim.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Muz pere sudje :lol: I radi dosta toga po kuci, jer ja ne stizem.

Kad sam krenula sa tom redukovanom ishranom, osjecala sam se lose. NIsam ni mogla potrcati, koliko sam slaba i nemocna bila. Smrsala sam bila 4-5kg, za mjesec dana. Vrlo brzo su se vratili.
Poslusacu tvoj savjet skeva.
Ja stvarno volim jesti, uzivam u hrani i okusima i to mi je najteze padalo sto se moram odreci hrane koju volim. Zato i odlazem. Radije cu pokusati pokrenuti tijelo, ima valjda nesto jos u ovoj bivsoj, neuspjesnoj rukometasici. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
Napokon! Ima nade za zene ovog svijeta! :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 01:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Odoh pojesti nesto sad. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 02:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
lijepo je to da muz opere..de ako jedes palacinke ostavi koju pred vrata.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Moja je sreca sto nisam gurman nego mi jelo predstavlja sredstvo za gasenje osjecaja gladi :)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 07:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
bingolina je napisao:
Moja je sreca sto nisam gurman nego mi jelo predstavlja sredstvo za gasenje osjecaja gladi :)

o blago tebi.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Evo on topic da se 800 ne ljuti. :*

Mrzim iz dna duse ovsene i ostale kaše, pahuljice, i papice. Meni je to bljak. Jedino sto mogu pojesti te teksture je cokolino. :)
Za sada nemam problema sa linijom i kilogramima, mada iskreno jedem sve ali taman da se zasitim. Nikad ne jedem da se prezderem ni koliko bih mogla :) vec da ne budem gladna. Uz to mrzim masno i przeno, od toga mi momentalno bude muka. posto sam stalno u kolima, nastojim sedmicno bar 2-3 puta u setnje, brzi hod po 3-4 km.
Po meni ima dosta i do genetike tu u svemu.
Kod mene na poslu ama bas svi vuku te ovsene kase i pahuljice s jogurtom. To je sad kao i hit. ;)

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ja sam veliki gurman. Uzivam u hrani pa to ti je. Godinu dana sam se pokusavala izboriti za dorucak sa svim vrstama pahujica od onih zasecerenih do onih svjeze ubranih kao za ptice. Jedem ja njih jedu one mene, nikako na zelenu granu plus nikako izdrzati do rucka sa takvim doruckom koji bih pojela oko 10:30 (a do tada pregladnim). I fino se ja vratim seljackom dorucku: 2 jaja na oko, malo pavlake, mrvicu domace slanine. Jedem ujutru u 7-7:30, ponesem na posao bananu i jabuku i prezivim bez muke do 17h. Kada pojedete te prave kase (ovsene, zobene), ne ove kupovne, koliko vas one drze?
Sto rece prasica, najveca boljka mi je nacin zivota koji se uglavnom svodi na sjedenje pred racunarom. Polu sam aktivna, ali nedovoljno da napravim uslugu organizmu.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 09:29 
Citiraj:
Kad sam krenula sa tom redukovanom ishranom, osjecala sam se lose. NIsam ni mogla potrcati, koliko sam slaba i nemocna bila.

Prenaglo rezanje kalorija, jesi li mjerila kolicinu kalorija koje si unosila ili si isla onom "dvopek i casa soka na dan"?


Citiraj:
Redukovanjem ishrane bez povecanja fizicke aktivnosti neces smrsati bez jos vece patnje a i to mrsanje ce biti mrljavo i vratices kilograme cim 5 dana krenes malo da se bahatis.

Netacno...

Znam bar 3 osobe koje nisu imale vremena za fizicku aktivnost vec su mogle samo redukovati ishranu i skinule su na taj nacin poprilican broj kilograma ( izmedju 10-20).

Imas dva nacina da budes u kalorijskom deficitu, ili da te kalorije trosis fizickom aktivnoscu ili da unosis manje hrane, ovo prvo ti je bolja opcija. I pod fizickom aktivnoscu ne mislim pola sata lagane setnje, ako se vec bojis tegova onda je recimo HIIT trening dobro rjesenje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 09:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
Pokušaću biti kratak :)

Dobra ovsena kasa 50 g = 0,80 KM (16 KM/kg) cijele žitarice sa voćem koje sameljete u mikseru do praska i dobijete istu stvar 1 kg = 5.5 KM u instant musli formi, pojedinacno ako kupujete jos jeftinije. Izračunajte dalje sami.

Ne podliježite marketinškim trikovima i isključivim paradigmama, koje se nekada proklinjale masti i grdno se prevarile, evo sad sve svaljuju na šećer i opet se grdno varaju.

Odmah da se ogradim - ovo je uvodni i završni post pošto ne diskutujem sa osobama "to je tako jer ja tako mislim" i "vidi mene ne fali mi ništa a radim tako i tako". Isključivo se referišem na dosadašnja naučno-medicinska saznanja iz validnih i dobro postavljenih studija, bez izvlačenja iz konteksta i manipulacije.

Šećer nije nikakvo zlo i slične gluposti, pa čak ni u nešto većim količinama. U pretjeranim svakako da nije optimalan za zdravlje kod neaktivnih osoba, ali da će razoriti organizam su priče i pretpostavke, koje su asocirane sa određenim poremećajima, ali direktna linija na nivou dokazanosti i činjenica isključive odgovornosti još nije klinički dokazana. Recimo, za cigarete je direktan kauzalitet odavno dokazan, pa ćete teško objasniti pušaču da je preko 86% oboljelih od karcinoma pluća "slučajno" baš pušačke sorte itd...
Tako da ne lupate glavu nečim što nema temelj (ovdje govorim isključivo o umjerenom unosu kako šećera tako i kalorija).

Ono što je uočeno kod veoma aktivnih osoba je da uprkos solidnom unosu prostih šećera, nema znakova istrošenosti organa na funkcionalnom nivo, kao ni bilo kakve naznake bolesti kardiovaskulatnog sistema, što je sasvim suprotno kod pretilih neaktivnih osoba. Dakle vigorna fizička aktivnost. Živo, srčano, sa opterećenjem, sa promjenama intenziteta, ne puko džogiranje u ugodnoj zoni i šetkanje, mada i to treba držati u repertoaru za dane "odmora".

Doslovce, kvalitet vašeg života i zdravlja, ako bi se moralo kvantifikovati, slobodno možemo reći, uslovljava fizička aktivnost sa preko 60% u odnosu na sve ostale faktore (ukoliko ste normalne težine, naravno, ukoliko ste pretili, bukvalno sami sebi kopate grob i drasticno skracujute duzinu i kvalitet zivota). (Proučiti i skraćenicu NEAT) (NEAT could be a critical component in how we maintain our body weight and/or develop obesity or lose weight).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 10:00 
Citiraj:
Dakle vigorna fizička aktivnost. Živo, srčano, sa opterećenjem, sa promjenama intenziteta, ne puko džogiranje u ugodnoj zoni i šetkanje, mada i to treba držati u repertoaru za dane "odmora".

Upravo tako, i kada se kaze vjezbe sa tegovima ne misli se na one smjesne tegice od kilogram...

Da se rauzmijemo ja isto sam govorio za prosjecnog srpskog domacina koji nema umjeren unos kalorija, koji ide autom do radnje koja je daleko 100-200 metara itd, itd... Dovoljno je pogledati oko sebe i vidjeti da svaki drugi ili treci ima stomacinu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 10:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9859
Lokacija: Далеко од раја
Čovjek bez stomaka ko mercedes bez znaka.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs