banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1861
Lokacija: Banja Luka
sudeci po tome da nemam stomak i da mi je holesterol i secer u granicama normale nemam lose prehrambene navike.

jedino zlo su mi slatkisi. dnevno pojedem oko sto grama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:28 
@Zoka
Ne ako znas koliko trebas kalorija po obroku i ako tacno toliko konzumiras, a cak i da ne znas umjerenost je kljucna, onaj ko voli zderati natrpace u sebe koliko moze bez obzira da li mu treba 5 ili 15 minuta za to. Druga bitna stvar, bitan je i izbor namirnica, ti mozes biti gladan 30-45 minuta poslije tog obroka ako pojedes nesto sto drnda insulin, bez obzira sto si pojeo vise kalorija nego ti treba.

Citiraj:
Izbjegavaj hranu koja sadrži procesuirane masnoće tipa margarina, hidrogenizovne biljne masnoće i sl. Masnoća iz sira ili mesa ne može biti toliko štetna, a ima i dobrih strana, da ti može stvoriti problem sa holesterolom. Znači, izbjegavati u što širem luku prerađenu hranu. Čipsovi, keksovi (makar oni bili i "zdravi" integralni), razni sosevi, paštete, naresci....

x2
Preradjena hrana je zlo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja cesto jedem neredovno, pogotovo mi se desava da preskacem dorucak, poremetio sam i vreme ishrane, pa tako doruckujem izmedju 11 i 12, rucam oko 5, a veceram izmedju 10 i 12... Pa onda celu noc ustajem i pijem vodu, jer je vecera uglavnom nesto suhomesnato... Povrce slabo jedem, a o nezdravoj hrani da ne pricam koliko je unesem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
tensSa je napisao:
@Zoka
Ne ako znas koliko trebas kalorija po obroku i ako tacno toliko konzumiras, a

Dobro crni tensSa, pa koji procenat ljudi je toliko upućen u kvalitet i količinu onoga što jede i da ih to uopšte interesuje? Koliko ti znaš ljudi, izuzimajući one što si upoznao u teretani, da važu obroke i sabiraju kalorije? Ovo o žvakanju je jednostavno pravilo koje će pomoći većini ljudi da se ne prejeda.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:37 
Opet, umjerenost i izbor namirnica je glavna stvar, ako pojedem nesto slatko opet cu biti gladan za pola sata, a to nije rjesenje, ali ako pojedem nesto sto ima dosta masti u sebi i isto kalorija kao i to slatko onda nema nikakvih problema sto se tice gladi, secer u krvi je stabilan, leptin pod kontrolom itd, itd.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
no_pasaran je napisao:
Imam ja....uopste nisam gojazan niti imam stomak....ali pre 2m. Sam kontrolisao krv i imam visok holesterol....ja sok!? Wtf! Uglavnom nije bitno koliko jedes vec sta jedes....ja sam se razbijao cipsom , suhomesnatim proizvofima , gotovom hranom , ruskom salatom , majonezom....rezultat povisen holesterol!
Sad svaki put kad udjem u super market gledam nutricionu vrednost proizvoda


Ja sam do prije par godina bio mnogo, mnogo, mnogo debeo ali nikad nisam imao problema sa zdravljem. Svaki put su nalazi bili u redu, dva puta me testirali na dijabetes i ništa. Još bih i genetski trebao imati problema ali nisam, vjerovatno jer sam samo jeo puno al' nisam jeo "smeće", nikad se nisam tovio čipsom, majonezom, slatkim i slično tako da stoji to koliko jedeš i šta jedeš...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
skeva je napisao:
Sto se mene tice imam slicnih problema :) . Al nisam ja kriv za to, djed me je forsirao da uzmem svega po malo kad jedem, i sad se ne mogu najesti ako ne natrpam puna usta :lol: . Dzaba je, umro bih od gladi kad bih sporo jeo :D ... Sto se tice masnoce, nemam pojma, jedem svasta i ne pazim bas puno na ishranu ali trudim se da vjezbam i trcim po malo pa se nadam da izbacujem taj otrov iz sebe po malo.
Apocalipto, doci ce vrijeme kad ce ti se sve poceti lijepiti, taj perod je nekad oko 24-25 godine, to se jednostavno desi brzo, jednostavno se hrana pocne primati i sve se lijepi :) , ja sam se tada poceo po malo debljati ali se trudim da koliko toliko odrzim liniju.



Nece nikada ja mogu jest koliko hocu i sta hocu nema efekta imam brata dosta starijeg od sebe i on jede svasta i nista ima perfekt kilazu :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
apokalipto je napisao:
Nece nikada ja mogu jest koliko hocu i sta hocu nema efekta imam brata dosta starijeg od sebe i on jede svasta i nista ima perfekt kilazu :D


Vidjećemo, moj stari je do 20 i neke bio suv ko grana, a sad ima 120 kila. Ako ti je genetika dobra, moguće da se tebi to neće desiti ali da sam na tvom mjestu ja bih ipak pripazio...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Panzer je napisao:
apokalipto je napisao:
Nece nikada ja mogu jest koliko hocu i sta hocu nema efekta imam brata dosta starijeg od sebe i on jede svasta i nista ima perfekt kilazu :D


Vidjećemo, moj stari je do 20 i neke bio suv ko grana, a sad ima 120 kila. Ako ti je genetika dobra, moguće da se tebi to neće desiti ali da sam na tvom mjestu ja bih ipak pripazio...


Ne sumnjam u svoje mogucnosti ne debljanja :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Ala jest čovjek zapeo ne debljam se, pa se ne debljam.
Nisi debeo, al zato nema niđe ni mišića i vučeš se ko puž :P

Možda to koliko ti pojedeš nekom drugom i ne spada u neograničeno jedenje.
To je više-manje lični doživljaj "puno jedem".

Ja imam osrednje zdravu prehranu, ne pijem sokove, ne pijem, ne pušim, ne volim masnu hranu,
al kad mi dođe onda praktikujem sve od gore navedenog.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
PlavaMaca je napisao:
Ala jest čovjek zapeo ne debljam se, pa se ne debljam.
Nisi debeo, al zato nema niđe ni mišića i vučeš se ko puž :P

Možda to koliko ti pojedeš nekom drugom i ne spada u neograničeno jedenje.
To je više-manje lični doživljaj "puno jedem".

Ja imam osrednje zdravu prehranu, ne pijem sokove, ne pijem, ne pušim, ne volim masnu hranu,
al kad mi dođe onda praktikujem sve od gore navedenog.



Ja se ne vucem to je tvoj "licni dozivljaj" da sakrijes svoje lose procjenjivanje udaljenosti objekata od tacke A do tacke B :P

Spoiler:
Sto se tice misica kladim se da sam jaci od tvog dragog 8)


Pa sta znam hmm ja npr jedem 3 puta od 08:00 pa do 13:00 i to mi je navika i onda jos 2 puta do 22:00..pa nekom jeste nekom nije puno :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
GialloRosso je napisao:
Kažu da svaki zalogaj treba prežvakati 30 puta. :)



Ja ovoliko ne zvacem u 3 dana jedenje, sveukupno. :lol:
Ko Saja, jedem veoma brzo i jos veoma puno. :D Slatkisi nikad, fuj to, dok sve ostalo moze, iako ne jedem puno hljeba za razliku od vecine kod nas. :) Dok vodu pijem stalno ali nikad kad jedem, tad mlijeko, barem pola litre uz svaki obrok, tacno ne znam gdje mi stane sve. :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
apokalipti, vec sam ti jednom napisao, pogotovo ako volis pivcugu popiti, sacekaj do 24-25, tad se metabolizam polako pocinje usporavati i onda cuvanje linije ide veoma tesko. :) Ja sam u nekim tinejdzerskim godinama jeo kao nenormalan, i to najvise hljeba i pio pivo kao smuk. ali opet salo na stomaku mi je bio strani pojam, dok sad, iako sam prepolovio ishranu, manje pijem i vjezbam redovno ali opet salo i gicepsi su tu, ne mogu ih skinuti nikako :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 13:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
zerocool je napisao:
GialloRosso je napisao:
Kažu da svaki zalogaj treba prežvakati 30 puta. :)



Ja ovoliko ne zvacem u 3 dana jedenje, sveukupno. :lol:
Ko Saja, jedem veoma brzo i jos veoma puno. :D Slatkisi nikad, fuj to, dok sve ostalo moze, iako ne jedem puno hljeba za razliku od vecine kod nas. :) Dok vodu pijem stalno ali nikad kad jedem, :) tad mlijeko, barem pola litre uz svaki obrok, tacno ne znam gdje mi stane sve. :D :lol:


A od tog si se ti razrastao :) ... Ja sam u razvoju tamanio svako vece bijelu kafu ili kakao sa hljebom i to u malo vecim kolicinama :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
поред тога онога што је Зока написао да ћемо ако више жваћемо храну брже се заситити и нећемо се прејести, мислим да добро сажвакана храна позитивно дјелује и на нашу перисталтику и поспјешује варење. бар мислим да је тако :D

иначе гледао сам документарац о неким Јапанцима што живе баш дуго. главна им је животна филозофија да једу док не буду 80% сити и онда стану


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
skeva je napisao:
zerocool je napisao:
GialloRosso je napisao:
Kažu da svaki zalogaj treba prežvakati 30 puta. :)



Ja ovoliko ne zvacem u 3 dana jedenje, sveukupno. :lol:
Ko Saja, jedem veoma brzo i jos veoma puno. :D Slatkisi nikad, fuj to, dok sve ostalo moze, iako ne jedem puno hljeba za razliku od vecine kod nas. :) Dok vodu pijem stalno ali nikad kad jedem, :) tad mlijeko, barem pola litre uz svaki obrok, tacno ne znam gdje mi stane sve. :D :lol:


A od tog si se ti razrastao :) ... Ja sam u razvoju tamanio svako vece bijelu kafu ili kakao sa hljebom i to u malo vecim kolicinama :)


Sreca pa si ti malen onako. :D A dobro i ja sam ko klinac jeo dosta hljeba, to govorim da sad ne jedem nesto previse. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Radije cu umrijeti ranije ali cu jesti kako treba, a ne ostajati gladan svaki put 8)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Amin! 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N9qe1YhNSps[/youtube]

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 14:41 
skeva je napisao:
Radije cu umrijeti ranije ali cu jesti kako treba, a ne ostajati gladan svaki put 8)

Ti si ionako mrsav (k'o i ja skoro :D ), ali meni je najjace kada neko od 130 kila ovo kaze i pojede boga oca za obrok, a nije malo takvih... :D :D :D


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs