banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Сви ми смо робови неких навика када је храна у питању. Наравно да није све што конзумирамо здраво, а понекад није здрав ни начин како уносимо храну у себе.

Ево кад кренем од себе могу набројати неколико ружних навика које бих требао мало да регулишем:
1.пребрзо једем. знам да треба мало више жвакати храну, ал' џаба. брзо једем и готово. није сад да сам халапљив и ко свињче, али дефинитивно није здраво ово што радим. па ми се због тога што брзо једем некад деси да ми застане храна "у грлу" па морам попити воде
2.и тако долазимо до друге ствари за коју нисам баш ни сигуран да ли је лоша, а то је заливање и уношење воде и других течности за вријеме јела. не радим то баш често, али ето знам понекад. мени је стари поповао читавог живота како не ваља пити воду за вријеме јела, ал' то мени није имало баш неке логике. мислим, зашто не смијем док једем, а чим једем онда смијем попити чашу воде? :roll:
прије једно 2-3 године негдје на нету сам налетио на чланак о томе и једино такво објашњење ми је логично, а по њему воду не треба пити ни прије, ни за вријеме, ни послије јела, јер ваљда вода разблажи желучану киселину
3.једем преслано, масно, зачињено, превише слаткиша, тијеста и нездравих намирница. пуно хљеба, чак и уз макароне узмем хљеб... мада ова ставка под три је чини ми се генерално присутна овдје на нашим просторима

Имате ли ви неке лоше навике? и евентуално неке савјете?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
:D :D :D :D :D

Ova treca stavka ti je odlicna, dodje mi da te sad zagrlim kako si to iskreno napisao :D :D
Realno, svak normalan voli zacinjenu hranu, slanu, slatkise, masno, osim zirija, ali on nije covjek i starijih ljudi kojima je zeludac otisao u vraga zbog ovakvih stvari. :D :D
Sad bi mi trebali napisati da ti to smanjis, ali ja necu, udri dok si ziv, ako si alergican na hladnocu, tebi vise ni cak noris ne moze nista, imas bozanski imunitet! :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Imam ja....uopste nisam gojazan niti imam stomak....ali pre 2m. Sam kontrolisao krv i imam visok holesterol....ja sok!? Wtf! Uglavnom nije bitno koliko jedes vec sta jedes....ja sam se razbijao cipsom , suhomesnatim proizvofima , gotovom hranom , ruskom salatom , majonezom....rezultat povisen holesterol!
Sad svaki put kad udjem u super market gledam nutricionu vrednost proizvoda

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Srecom ja to i ne jedem, nema se :D :D :D

Salu na stranu i bozanski imunitet, sto se tice tih stvari treba obratiti paznju, a da kruh jedes sa tjesteninom mi nije jasno. Ja ga jedem samo kad bas moram, to je uz grah ili corbu i to po pola snite. Zeleni caj je navodno dobar i za to holesterol, ne da mi se sad guglati, ali valjda provjeriti.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
ja uz jelo bar 2-3 case vode popijem :)

jednom sam zavrsio u hitnoj zbog jakih bolova u stomaku i sexy teta u mantilu mi je rekla da je problem bio u tome sto ne jedem cesto nego 1 ili 2 puta maksimalno tokom dana ali tada se bukvalno prezderem i da je to jako lose uticalo na mene tako da sada jedem manje ali bar 4 do 6 puta na dan trebalo mi je dosta vremena da se naviknem na takav nacin ishrane...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Neam pojma al sam stvarno ostao u soku...jer nisam gurman plus sam mlad....ziv dokaz koliko je danasnja ishrana losa...zato sam izbacio mnogo sto sta pre svega sireve i svinjsko meso...inace volim govedinu al je skupa a ja skrtica :angry3:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2013, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Nije bog bez razloga zabranio svinjetinu!! :) :) :) Ma moze se sve jesti, ako jedes umjereno, to je najveci problem, kad covjek nema granicu pa se prezderava kao da nema sutra. :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Jedem grickalice u velikim kolicinama pijem pivo isto tako a kazu da to dvoje jako deblja jbg ja nisam vidio nikakvog pomaka sem malo pivskog stomaka :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Ima fora sa tim ko se prezderava popijes pola litra vode pre jela pojedes mnogo manje...al to ne pomaze ako jedes samo 1 2 dnevno...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Kažu da svaki zalogaj treba prežvakati 30 puta. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
GialloRosso je napisao:
Kažu da svaki zalogaj treba prežvakati 30 puta. :)


Ko ima vremena za to....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
apokalipto je napisao:
Jedem grickalice u velikim kolicinama pijem pivo isto tako a kazu da to dvoje jako deblja jbg ja nisam vidio nikakvog pomaka sem malo pivskog stomaka :D


Vidjeces za 2 godine, kad popijes casu vode primice ti se i to. :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mifko je napisao:
apokalipto je napisao:
Jedem grickalice u velikim kolicinama pijem pivo isto tako a kazu da to dvoje jako deblja jbg ja nisam vidio nikakvog pomaka sem malo pivskog stomaka :D


Vidjeces za 2 godine, kad popijes casu vode primice ti se i to. :D


Nece takva mi genetika uvijek mrsav :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
треба умјрено јести, али треба убацити и неку физичку активност. убјеђен сам да кад бих сваки дан уносио намирнице које су препуне холестерола и када бих након тога имао добар тренинг да се то скоро не би ни осјетило.
али свакакво смеће од хране плус данашњи начин живота... што је најгоре већина нас је очигледно тога свјесна, али док се нешто не деси нико неће да мијења навике


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 00:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Pa nije problem za vjezbe, na skajpu svako drugo vece se mozes pridruziti paklenom dvojcu i spaliti masne naslage i holesterol :) :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 01:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
хаха :D нека хвала али пропустићу :P а немам ни камеру, плус сјебан ми лаптоп па не може скајп :D
и да ти одговорим ово за хљеб. опазио сам да иначе људи овдје једу доста хљеба. овог куповног у просјеку за ручак поједем 2-4 шните. некако навикао уз све да га једем. поготово уз кување
али то је ништа, имам друга који стварно претјерује са хљебом. велика домаћа погача, он и стари поједу за један дан


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 01:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Sto se mene tice imam slicnih problema :) . Al nisam ja kriv za to, djed me je forsirao da uzmem svega po malo kad jedem, i sad se ne mogu najesti ako ne natrpam puna usta :lol: . Dzaba je, umro bih od gladi kad bih sporo jeo :D ... Sto se tice masnoce, nemam pojma, jedem svasta i ne pazim bas puno na ishranu ali trudim se da vjezbam i trcim po malo pa se nadam da izbacujem taj otrov iz sebe po malo.
Apocalipto, doci ce vrijeme kad ce ti se sve poceti lijepiti, taj perod je nekad oko 24-25 godine, to se jednostavno desi brzo, jednostavno se hrana pocne primati i sve se lijepi :) , ja sam se tada poceo po malo debljati ali se trudim da koliko toliko odrzim liniju.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 07:11 
To prebrzo mi je glupost, sazvacem da se moze progutati i dovidjenja, najbolje da rizu sa piletinom 30 puta prezvakam... :D

Ovo za vodu isto tako glupost, ako sam zedan popicu je, ako ne nista, ionako niko nece piti pola litre vode za obrok vec gutljaj-dva da "prodje" zalogaj...

Jedino treca stavka je stinita, pogotovo nasa "zdrava domaca" kuhinja sa cvarcima i slaninom, ali zato smo u vrhu u Evropi sto se tice srcanih oboljenja. Volim i ja pojesti slan'nu i rakiju, ali jbg, ne ide to svakodnevno tuci i biti zdrav, sem ako nisi moj djed. Ja pazim na hranu, na mene i najmanja kolicina promjene secera u krvi utice, odmah sam pospan ili slicno, a imam i predispozicije za dijabetes tako da se ne volim igrati sa tim.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Treca stvaka ce mi definitivno doci glave :D. Doduse pocela sam konacno jesti vise manjih obroka tokoma dana umjesto 2 obilna i smanjila unos slatkisa na minimum. Jos da provjezbam i nece mi biti kraja :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 10:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
no_pasaran je napisao:
Neam pojma al sam stvarno ostao u soku...jer nisam gurman plus sam mlad....ziv dokaz koliko je danasnja ishrana losa...zato sam izbacio mnogo sto sta pre svega sireve i svinjsko meso...inace volim govedinu al je skupa a ja skrtica :angry3:

Nemoj izbjegavati sireve i svinjetinu...Izbjegavaj hranu koja sadrži procesuirane masnoće tipa margarina, hidrogenizovne biljne masnoće i sl. Masnoća iz sira ili mesa ne može biti toliko štetna, a ima i dobrih strana, da ti može stvoriti problem sa holesterolom. Znači, izbjegavati u što širem luku prerađenu hranu. Čipsovi, keksovi (makar oni bili i "zdravi" integralni), razni sosevi, paštete, naresci....
Mifko je napisao:
Nije bog bez razloga zabranio svinjetinu!! :) :) :)
Nemoj da počnemo o religijskoj strani prehrane.
tensSa je napisao:
To prebrzo mi je glupost, sazvacem da se moze progutati i dovidjenja, najbolje da rizu sa piletinom 30 puta prezvakam... :D

Kako je glupost? Ako mozgu treba da "shvati" da je sit 15-ak minuta, a ja svoje jelo završim za pet zar nije velika mogućnost prejedanja i unošenja nepotrebnih kalorija? Zar to dodatno žvakanje ne produžuje obrok na tih potrebnih 15 minuta?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs