banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 15:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Nov 2012, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
tensSa je napisao:
To i mene interesuje, kako on zna koliko ja rakije napravim.

Pa, očekuju da ćeš biti savjestan građanin, i da ćeš biti pošten prema državi...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tennsa, ne zna... Odokativno, vocke, urod, matematika, ono sto ti prijavis...

Znaci, mozes ti malo da odstupis, ali ne mozes praviti hektolitre brlje :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 16:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
tensSa je napisao:
Bitch please...

I zašto bi ti onda sa takvom realizacijom stava smet'o zakon?
U kontekstu rečenog samo navodim da je to dobro.
Slika
The_new_Statesman je napisao:
matematika

E to! Živ bio.
Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 16:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ako moj sljivik (nekad dao Bog kad i BiH ude u EU) rodi sljive za 100l rakije jel mogu ja to podijeliti na dva domacinstva moje i rodene sestre, sljivik na selu a nasa domacinstva u gradu :D :lol:

Rakija se pece na selu u fazonu stigo koto i pece cijelo selo(bar kod mene tako ide) ja imam 100l, TNS 30l, tensSa 70l, sakal 15l... tome niko ne moze stati u kraj ako su slozna domacinstva u selu a ako nisu ima da te prijavi rodeni brat za 2l.

Mene puno ne sikira rakija Turci su otimali pa se opet pekla i sakrivala :wink: mene brine da oni nama ne zabrane pecenice da je kao moram kupiti u pecenjarama e to ako ukinu ja necu u EU

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 17:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sakal pravi brlju i secerusu, sad sakal ima najmanje rakije... Pa dobro ljudi, dokle vise?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vuk_samotnjak je napisao:
Ako moj sljivik (nekad dao Bog kad i BiH ude u EU) rodi sljive za 100l rakije jel mogu ja to podijeliti na dva domacinstva moje i rodene sestre, sljivik na selu a nasa domacinstva u gradu :D :lol:

Rakija se pece na selu u fazonu stigo koto i pece cijelo selo(bar kod mene tako ide) ja imam 100l, TNS 30l, tensSa 70l, sakal 15l... tome niko ne moze stati u kraj ako su slozna domacinstva u selu a ako nisu ima da te prijavi rodeni brat za 2l.

Mene puno ne sikira rakija Turci su otimali pa se opet pekla i sakrivala :wink: mene brine da oni nama ne zabrane pecenice da je kao moram kupiti u pecenjarama e to ako ukinu ja necu u EU


A za pecenje se ne sikiraj :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Mnogi vlasnici seoskih domaćinstava ozbiljno razmišljaju o tome da prestanu sa proizvodnjom rakije, a državni zvaničnici su potvrdili da su brojni voćari već porušili svoje šljivike zbog visokih akciza i neisplativosti proizvodnje.


Kome trebaju šljivici i garavi kazani pored čiste komadare i skrivenih plinskih kazana.
:D Živjela prohibicija.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
A ko kaze da se o ovom zakonu nemoze diskutovati i raspravljati EU je prema dobrom broju drzava snizavala kriterije ili mjenjala zahtjeve jer te drzave nisu htjele uci pod nekim njima neprihvatljivim zahtjevima al nas vuce za nos ko stigne....

Ajd ja ne pijem rakiju pa mi je svejedno ali kad sam cuo da ako udjemo u EU vise necemo moci klati stoku u dvoristima i okretati na raznju ili nesto slicno tj da ce se i na to placati neki ku... palci i morati ispuniti neki uslovi dobro sam se zabrinuo :confused1:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 18:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ovi iz EU nisu normalni kako se krenulo zabranice slavljenje Slave il ce i tu biti neki ogranicen broj gostiju i da ne mogu isti dan dolaziti i kumovi i rodbina.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 19:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Tpojka je napisao:
O čemu si razmišljo kad si me citir'o?

O tome da nemaju svi uslove da ispeku rakiju ali vole da je popiju i kupe je od seljaka koji je prodaje. Ovako će seljak biti ograničen količinom koju može ispeće ili će krijući morati da je prodaje, a porasti će prodaja industrijski proizvedene rakije. Pošto kod nas 90% proizvođača ŽAP kupuje "koncentrat" od "Prijedorčanke" (mislim da se tako firma zove) i samo ga "razvodni" sa alkoholom interesuje me tvoje objašnjenje kako će to dovesti do povećanja kvaliteta rakije koja se pije. Ono, spomoenuo si da će novi propisi dovesti po kvalitetnijeg proizvoda....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
Tpojka je napisao:
O čemu si razmišljo kad si me citir'o?

O tome da nemaju svi uslove da ispeku rakiju ali vole da je popiju i kupe je od seljaka koji je prodaje. Ovako će seljak biti ograničen količinom koju može ispeće ili će krijući morati da je prodaje, a porasti će prodaja industrijski proizvedene rakije. Pošto kod nas 90% proizvođača ŽAP kupuje "koncentrat" od "Prijedorčanke" (mislim da se tako firma zove) i samo ga "razvodni" sa alkoholom interesuje me tvoje objašnjenje kako će to dovesti do povećanja kvaliteta rakije koja se pije. Ono, spomoenuo si da će novi propisi dovesti po kvalitetnijeg proizvoda....


Cek a ti mislis da to niko ne provjerava ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 19:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Provjerava šta?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Kvalitet rakije tj kako se proizvodi da li se nesto fuseri ili ne...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Tacno si naivan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
Kvalitet rakije tj kako se proizvodi da li se nesto fuseri ili ne...

Nema tu šta da se provjerava. Tako se industrijska rakija proizvodi, ne misliš valjda da peku i destilišu rakiju?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
apokalipto je napisao:
Kvalitet rakije tj kako se proizvodi da li se nesto fuseri ili ne...

Nema tu šta da se provjerava. Tako se industrijska rakija proizvodi, ne misliš valjda da peku i destilišu rakiju?



Industrijska rakija ?! kakva je razlika od rakije iz kazana mslm posto ne pijem nisam ni upucen

@ Sakal Zasto naivan mislis da ta firma koja bi eventualno proizvodila rakiju nebi bila pod kontrolom da li prave kvalitetnu ili fus rakiju !

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
_зока je napisao:
apokalipto je napisao:
Kvalitet rakije tj kako se proizvodi da li se nesto fuseri ili ne...

Nema tu šta da se provjerava. Tako se industrijska rakija proizvodi, ne misliš valjda da peku i destilišu rakiju?



Industrijska rakija ?! kakva je razlika od rakije iz kazana mslm posto ne pijem nisam ni upucen

Razne Stomaklije, Vinjaci, Lozovače, Šljive...Sve to voća vidjelo nije...nego fino kupe "koncentrat, aromu" i razmute je sa alkoholom....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
@ zoka

Pa neko ce otvoriti firmu gdje ce praviti rakiju bez tih "aroma" pravit ce je u manjim kolicinama ali skuplju vjerovatno i placat ce sve zive dadzbine koje nametne EU pa ko voli neka pije

mada mislim ovo je AKO ikada udjemo u EU a to se nece desiti nikada tako da mislim da ce kazani u Bosni raditi jos mnogo mnogo godina bez problema ;)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kad bi većina forumaša znala kako se proizvode razni likeri, travarice i sl ne bi nikad im palo na pamet da to piju. Moj se prijatelj bavi konditorskom proizvodnjom i pokazivao mi je arome i koncentrate likera, sa destilovanom vodom i alkoholom napraviš obojeno piće po želji. Ja kad cugam žestu u zadnje vrijeme najviše gledam da je domaća šljiva ili loza bar znam da mi neće otkazati nijedan unutrašnji organ sutra (ako preživim noć naravno :-? )
Drugo Zoka je u pravu šta vi mislite da Prijedorčanka i slične firme peku kotlove rakije na hektolitre? Najjače je neki dan ja u marketu i gledam šljivovica proizvođač iz Čitluka :confused2: otkud tamo šljive??? :banghead:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
@ zoka

Pa neko ce otvoriti firmu gdje ce praviti rakiju bez tih "aroma" pravit ce je u manjim kolicinama ali skuplju vjerovatno i placat ce sve zive dadzbine koje nametne EU pa ko voli neka pije


Pa postoje takve firme. Proizvode vrhunsku rakiju. Samo, ona košta oko 30-40 maraka po litri....i reci ti meni sada, sudeći po našem standardu, koju rakiju će onda kupovati ljudi koji je žele piti (ne govorim o alkoholičarima) i kako će to uticati na sveukupno zdravstveno stanje tih ljudi?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs