banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
apokalipto je napisao:
@ zoka

Pa neko ce otvoriti firmu gdje ce praviti rakiju bez tih "aroma" pravit ce je u manjim kolicinama ali skuplju vjerovatno i placat ce sve zive dadzbine koje nametne EU pa ko voli neka pije


Pa postoje takve firme. Proizvode vrhunsku rakiju. Samo, ona košta oko 30-40 maraka po litri....i reci ti meni sada, sudeći po našem standardu, koju rakiju će onda kupovati ljudi koji je žele piti (ne govorim o alkoholičarima) i kako će to uticati na sveukupno zdravstveno stanje tih ljudi?



Pazi ako ikada zabrane da se pece rakija mislis da ce to kod nas zazivjeti pff ljudi ce ovdje peci rakiju i pod prijetnjom kazne a sanse da na snagu stupi takav zakon je 0,001 % jer u EU necemo nikada uc ili cemo uci dan prije raspada

a sto se tice te "lazne" rakije mislim da prije svega tu drzava/entiteti trebaju da reaguju da se takva rakija i ne prodaje ako je vec losa tj ako se dokaze da lose utice na zdravlje

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Te rakije vrhunskog kvaliteta tipa Žuta osa npr su 60 i više KM po flaši skuplje od većine viskija, čisto sumnjam da će obično pučanstvo kupovati po par litara takve za slavu...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
jer u EU necemo nikada uc ili cemo uci dan prije raspada

Sa ovim se slažem u potpunosti....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 20:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Al to ne smeta naše poglavice da budu veći katolici od pape....po svaku cijenu :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 21:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
e dok je kotla deda Mice, vecna mu slava tesko se ja odreknem pecenja rakije, ionako cu morati od necega da zivim. kad bosna udje u eu osta ja bez posla.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Tvoja zamjena teza sa mnom i mojim odgovorom na temu nema nikakve veze, a pomoći ću ti da odgovoriš sam sebi kako:
_зока je napisao:
Spoiler:
Tpojka je napisao:
O čemu si razmišljo kad si me citir'o?

O tome da nemaju svi uslove da ispeku rakiju ali vole da je popiju i kupe je od seljaka koji je prodaje. Ovako će seljak biti ograničen količinom koju može ispeće ili će krijući morati da je prodaje, a porasti će prodaja industrijski proizvedene rakije. Pošto kod nas 90% proizvođača ŽAP kupuje "koncentrat" od "Prijedorčanke" (mislim da se tako firma zove) i samo ga "razvodni" sa alkoholom interesuje me tvoje objašnjenje kako će to dovesti do povećanja kvaliteta rakije koja se pije. Ono, spomoenuo si da će novi propisi dovesti po kvalitetnijeg proizvoda....

U suštini, ne mogu svi sve da rade i sve proizvode. Navešću ti primjer kladionica u početku i potom zatvaranja onih koji nisu bili u stanju da ostave polog od 100.000 KM u banku (mislim da se o toj cifri radilo)?
Slično je i ovde. Ti stvarno misliš da mušterije od 90% proizvođača koji kupuju repromaterijal od Prijedorčanke zanima kvalitet proizvoda na način na koji mene zanima ili da razmišljaju o zdravstvu na način na koji ja razmišljam?
Meni je to zadivljujuće presmiješno povezivanje. Slika
apokalipto je napisao:
Pa neko ce otvoriti firmu gdje ce praviti rakiju bez tih "aroma" pravit ce je u manjim kolicinama ali skuplju vjerovatno i placat ce sve zive dadzbine koje nametne EU pa ko voli neka pije.

Pa naravno. K'o što se i sada se iz raznih Litvanija, Rumunija i ko zna otkud voze (i) takvi proizvodi u zapadne krajeve Evrope.
Isto će da postoji tržište i isto će da skoči kupovna cijena kao i ostalih proizvoda koji idu za izvoz (koga baš zanima može da prosurfa koja je to cijena i gdje je više tražena - mene mrzi).
Svaka roba nađe svoju mušteriju, ne zaboravite to. Slika

Sve mi miriše da bi ovaj zakon mogao donijeti najviše dobrobiti poljoprivrednim zadrugama. Tačnije, zadruge bi trebalo već sada da se baziraju na to i usmjeravaju, ne samo prema proizvodnji rakije, već i ostaloj poljoprivrednoj proizvodnji. Država bi trebala da subvencioniše takav vid, a ne da plaća dugove željeznice od 10 milki mjesečno i slične propale avanture.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 22:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ne znam da li je do mene ali ja stvarno imam problema sa razumijevanjem tvojih postova.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 23:03 
Citiraj:
Ne znam da li je do mene

Nije...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
@tensSa 2
Pročitaj ponovo moje i svoje postove.
Ako i dalje uočiš da ne shvataš nešto, postavi mi konkretno pitanje i rado ću ti odgovoriti ili pojasniti dio koji te buni.
Slika

Kažem da bi puno bolje bilo za ekonomiju da se bazira na poljoprivredi i
kroz poljoprivredna udruženja i zadruge može najjednostavnije da se prevaziđe usaglašavanje EU zakona i domaćih proizvođača.
Dalje, to znači da će se rakija peći u krugu gazdinstva zadruge koja će imati svoje kotlove i sertifikate za odradu tog posla. Mogla bi i da otkupljuje rakiju.
Onaj ko nije sposoban da vidi dalje od svoje avlije i sela, ne očekujem da će imati pozitivan stav u vezi ovakvih zakona.

Prosto: opcija je EU zakonske mjere i prilagođavanje, a alternativa Pakistan i arapsko proljeće mjere.

'Ajde ti meni kaži kako ti misliš da te stvari funkcionišu tamo gdje smatraš da funkcionišu i bez zamjene teza ili odgovaranja na nešto što te upravo nisam pitao, (ako može).

A sad me izvinite, odo' gledati španski erotski film što ga supruga dobi od koleginice sa posla. Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 12:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Tpojka je napisao:
Tvoja zamjena teza sa mnom i mojim odgovorom na temu nema nikakve veze, a pomoći ću ti da odgovoriš sam sebi kako:

U suštini, ne mogu svi sve da rade i sve proizvode. Navešću ti primjer kladionica u početku i potom zatvaranja onih koji nisu bili u stanju da ostave polog od 100.000 KM u banku (mislim da se o toj cifri radilo)?
Slično je i ovde.


U ovom poslu sam 15g i nemoj pisati u sta nisi siguran :wink:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
e jebi ga vuce
pa sta ce onda pisati

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Nemam pojma kako prave industrijske brlja rakije, ali znam da nam je profesor organske hemije pričao i objašnjavao (sve potkrepljeno formulama) da se proizvodnja bojenog alkohola uveliko odvija preradom nafte. Sad da li sam ja to umislila ili ne, ali par puta kasnije kada sam omirisala neki lošiji viski (da ne spominjem vinjake, štok i slične brlje) da sam stvarno imala osjećaj da miriše na naftu. :-?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 17:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Tačno tako, industrijski alkohol se tako proizvodi. Ovaj medicinski je mislim od trske ili čega već ne sjećam se :scratch: Uglavnom ovaj prvi pomenuti je otrovan ( a koji nije ) al je jeftiniji na veliko.....pa sad ti vidi :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 17:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Чак и ако се којим случајем деси да приступимо ЕУ, неће то пуно утицати на живот на селу.
Млади људи одлазе и полако изумиру све традиције, па и ова.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
BMary je napisao:
Чак и ако се којим случајем деси да приступимо ЕУ, неће то пуно утицати на живот на селу.
Млади људи одлазе и полако изумиру све традиције, па и ова.



Ma jok pecenje rakije da izumre LOL ;)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Vuk_samotnjak je napisao:
U ovom poslu sam 15g i nemoj pisati u sta nisi siguran :wink:

Pa baš tada je bila takva priča, ali de - možda nam jednom na adekvatnoj temi i ispričaš pravu istinu.
U svakom slučaju novi zakoni i mogu pogodovati udruženim ili većim/jačim (proizvodnim) jedinicama, ali isto tako često služe da zaštite standarde koji imaju pozitivne efekte na krajnjeg kupca - u ovom slučaju:
Citiraj:
Za tako nešto moraju se ispoštovati evropski propisi o porijeklu sirovina, o higijeni proizvodnje, deklarisanju proizvoda, kontroli kvaliteta, obaveznom izdavanju računa.

Itd, itd...
Spoiler:
Citiraj:
e jebi ga vuce
pa sta ce onda pisati

Slika

Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2012, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Phoenix je napisao:
Nemam pojma kako prave industrijske brlja rakije, ali znam da nam je profesor organske hemije pričao i objašnjavao (sve potkrepljeno formulama) da se proizvodnja bojenog alkohola uveliko odvija preradom nafte. Sad da li sam ja to umislila ili ne, ali par puta kasnije kada sam omirisala neki lošiji viski (da ne spominjem vinjake, štok i slične brlje) da sam stvarno imala osjećaj da miriše na naftu. :-?


Sad sam se sjetio jedne priče iz Ružine kafane kad si spomenula bojeni alkohol i naftu. Jednom je par mojih drugova sjedilo kod Ruže u kafani i pili crno vino i neko ga je slučajno prosuo po stolu. Kažu da je na stolu ostala fleka ali takva da liči na fleku od nafte ili ulja kad se prospe na beton, dakle u onim duginim bojama. U principu me ne bi čudilo da se ono Ružino vino miješa u nekoj kadi, a čuo sam zaista jednom i tu priču...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2012, 10:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
ali isto tako često služe da zaštite standarde koji imaju pozitivne efekte na krajnjeg kupca - u ovom slučaju:

Koliko se meni čini najzdravija je jabuka koja je crvava i koja ne izgleda kao da je plastična,ali eto takva se jadna jabuka ne uklapa u standarde koji imaju zadatak da zaštite krajnjeg kupca. :evil3:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2012, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Nažalost, promašena poenta, jer je citirani dio nezgrapno izvučen iz konteksta onog što sam rekao
a i nikako ne može postojati niti se može posmatrati bez boldovanog dijela kojeg sam upravo nakon toga naveo i posebno naglasio.
Sam boldovani dio je dio izvornog teksta prvog posta i još niko nije konkretno objasnio zašto bi imao išta protiv takvih mjera.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2012, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Onda trebaš naučiti čitati između redova.Većina tih evropskih propisa ne štiti potrošača nego velike korporacije.Uzmi primjer mlijeka koje smo u samoposlugama imali u kesicama nekuhano i nepasterizovano i niko se nije otrovao.Naprotiv bili smo zdraviji.
Danas je sve upitno,da li krava koja za čitav život ne izađe iz štale i živi u za nju potpuno neprirodnim uslovima može uopšte dati zdrav proizvod.O pasterizaciji malo proguglaj pa ćeš naći koliko je ona zdrava za ljudsku ishranu.Suprotno od čega vas prehrambena industrija želi uvjeriti, najbolje mlijeko koje možete konzumirati je (svježe) organsko, nekuhano mlijeko koje nije bilo pasterizirano ili homogenizirano. Pasterizacija uključuje grijanje mlijeka da se ubiju bakterije. Nažalost, proces isto ubija enzime potrebne za pravilnu probavu. Prehrambeni elementi mlijeka su uništeni tokom ovog procesa.
Slično je i sa skoro svim ostalim evropskim pravilnicima vezanim za poljoprivrednu proizvodnju od svinjogojstva,živinarstva itd.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs