banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Stalno zaboravim da napisem ovu temu/informaciju;
Prije koju sedmicu sam u Tempu primijetio da one skupe nestle cokolade (200gr.) sto se krecu izmedju 5.50 i 6km, tj. kod vecine njih rok trajanja je utisnut do 10/2012.
Priupitam radnicu koja je u tom momentu prolazila da li ce biti uskoro na akciji, jer, je li, manje je od mjesec dana do isteka roka... kad ona rece da nece i da oni te nestle cokolade u takvim slucajevima vracaju nazad (u nestle, valjda... sta god to znacilo).

Sad se ja pitam, opravdano - cuj salju nazad u fabriku (?!), da rade s njima sta? Sigurno ne da ih tamo bace u smece...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
na tim jos pise rok,koliko samo artikala nema utisnut rok,narocito one najlon kese tjestenina,brasno... u posljednje vrijeme niti jedno vrhnje nema vidno utisnut rok nego na poklopcima onim sarenim nista ne vidis :( a i te cokolade ce vjerovatno u najboljem slucaju samo prepakovati :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Bilo je neko istraživanje kolika je razlika proizvoda za tržište EU, pa za nas koji smo tako blizu, a tako daleko, itd.
Na primjer Milka je ista za sve, dok je za Nestle druga priča. To nije bio razlog da ne kupim onaj njihov namaz koji se bio pojavio. I ako je pisalo da je u Turskoj proizveden... Optimizam me napustio kada sam ga probao. Tako da je i ličio kao da su preradili čokolade kojima je istekao rok trajanje. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ovo je istina što Danijel kaže. Ne znam tačno kako to ide, ali znam da su tržišta podijeljena po kupovnoj moći i sl (A,B,C,D..)

Ona splačina od kole u RS se ne može porediti na primjer sa švedskom ili danskom koka kolom. Isti proizvođač, ista boca, ali okus nije isti. Više puta se uvijerio za više stvari, a Koka kola ima najviše odsupanja do sada što sam ja primjetio. Mislim da i čokoladica Toblerone ima isto drugačiji okus, ali nisam siguran, jer miješam nazive tako da me nemojte držati za riječ.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa nekadašnji banjalučki Pepsi, prije nego što je počeo izdisaj Fruktone, i ovaj sarajevski nisu ni za porediti. Bez ikakvog lokal patroitizma. Tako da nije ni čudna razlika Coca-Cole ovdje i u Švedskoj :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 08:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Danny ^_^ je napisao:
Ovo je istina što Danijel kaže. Ne znam tačno kako to ide, ali znam da su tržišta podijeljena po kupovnoj moći i sl (A,B,C,D..)

Ona splačina od kole u RS se ne može porediti na primjer sa švedskom ili danskom koka kolom. Isti proizvođač, ista boca, ali okus nije isti. Više puta se uvijerio za više stvari, a Koka kola ima najviše odsupanja do sada što sam ja primjetio. Mislim da i čokoladica Toblerone ima isto drugačiji okus, ali nisam siguran, jer miješam nazive tako da me nemojte držati za riječ.

nije isti proizvodjac, isti je samo vlasnik licence

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 08:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
kad ona rece da nece i da oni te nestle cokolade u takvim slucajevima vracaju nazad (u nestle, valjda... sta god to znacilo).

Sad se ja pitam, opravdano - cuj salju nazad u fabriku (?!), da rade s njima sta? Sigurno ne da ih tamo bace u smece...

Kako prodavačica može znati šta se radi sa čokoladama nakon isteka upotrebe? Ne mogu ih oni poslati proizvođaču jer ih oni od proizvođača nisu ni uzeli....Mogu da ih vrate lokalnom distributeru, a on onda polijepi dvije zajedno i napiše 1+1 gratis ili ih proda domu za nezbrinutu djecu, robnim rezervama, đačkim domovima.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Rekla je ovim rijecima "nema nestle nikad akciju za te cokolade, kad istekne rok vracamo im nazad"... sad ko su tacno oni - da li distributer, ili jos dalje u fabriku iz koje su dosli... ne znam...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
E da, evo jedan primjer u "nasu" korist, bar onako subjektivno...
Prije par godina mi je jedna prijateljica donijela Nutellu (pola kg) koju je kupila u francuskoj kad je bila tamo. Igrom slucaja, bas prije nego sto je dosla ja sam imao jednu nutelu kupljenu ovde, tek ju bio otvorio. Razlika je bila i vizuelna ("nasa" nutella je bila nesto tamnija), a i ukusom. Doduse ukusom ne bas pretjerana razlika, ali meni je malo ljepsa bila ova sto sam kupio ovde...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Vracaju ih nazad al' u Zoki komerc na prestampavanje i dalju prodaju.

A sto se tice koka kole, moze se razlikovati zbog vode sa kojom se puni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2012, 21:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
To za rok trajanja mi je bas glupost ako nesto traje od 1.1.2008 do 1.1.2012 se garant moze jesti jos 6 mjeseci bez problema.
Nisam jednom u vojsci ili za vrijeme rata pojeo nesto cemu je istekao rok, sticajem okolnosti radim posao vezan za kafanu pa smo znali piti i pivo/sok kojem je rok istekao mjesec dana nikakve razlike samo ga nesmijes prodavati zbog inspekcije.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Mislim da to ipak ne moze da vazi za sve.
Ja sam nedavno, negledajuci, kupio 7up, kojem je rok isticao za 2-3 sedmice... I bio je vidno manje gaziran, nego kad je svjez...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 13:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Mislim da to ipak ne moze da vazi za sve.
Ja sam nedavno, negledajuci, kupio 7up, kojem je rok isticao za 2-3 sedmice... I bio je vidno manje gaziran, nego kad je svjez...


to je sigurno do loseg skladistenja kojem nasi distributeri/uvoznici nisu skloni

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 15:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
danijell je napisao:
Na primjer Milka je ista za sve

Nije. Kupio sam par komada u Holandiji i sasvim drugi (bolji) ukus... ista stvar sa Heinekenom, mada mi kolega koji radi distribuciju za njih tvrdi da nije tako...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 15:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
BSE je napisao:
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Mislim da to ipak ne moze da vazi za sve.
Ja sam nedavno, negledajuci, kupio 7up, kojem je rok isticao za 2-3 sedmice... I bio je vidno manje gaziran, nego kad je svjez...


to je sigurno do loseg skladistenja kojem nasi distributeri/uvoznici nisu skloni

Kad mi je kolega pričao šta se radilo sa Nestle proizvodima i kako se skladište ne bi ih ni džabe uzimao....od tada Nescafe ni pod razno :angry3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
<Enter_name> je napisao:
danijell je napisao:
Na primjer Milka je ista za sve

Nije. Kupio sam par komada u Holandiji i sasvim drugi (bolji) ukus... ista stvar sa Heinekenom, mada mi kolega koji radi distribuciju za njih tvrdi da nije tako...

Heineken mali se puni u Olandiji, a onaj 0.33 kod nas... Bar tako kazu, a meni je razlicit ukus ta dva piva


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs