banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 12:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Posljednji put kad sam pojeo dva jajeta bilo je onda kad nisam imao više u frižideru. Trudim se da ne pretjerujem pa pojedem tri uvijek ali nikad to meni nije dovoljno, a bjelanjaka bih mogao pojesti čitav karton i opet se ne bih najeo. Inače za doručak tamanim musli sa mlijekom i kafu ili nešto slično musliju. To mi je navika već jedno godinu i po...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma probala ja musli ali mi je to malo. :?
Ustajem u 06h, doručak oko 09.30h a do 15.30h tj. do 16.00h bih iznemogla od gladi da sam jela samo musli.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:11 
Nije to samo do muslija, musli ima i dosta secera u sebi, pa kada naglo digne secer u krvi onda on poslije jos vise padne sto prouzrokuje glad (ovo sa secerom takodje zavisi od ososbe do osobe).

Onaj njemacki hljeb ili ovsene su zakon za dorucak, drze secer pod kontrolom, a samim time i napadaje gladi, a daju dovoljno energije za normalno funkcionisanje, neki izvor proteina uz to i imate pefektan dorucak.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Kontam da musli za doručak može neko ko će ručati već oko 12-13h. I zar nisu voćni jogurti prepuni šećera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Pa u musliju ima ovsenih? Ne? Inače meni bi te ovsene vjerovatno bile bljutave, mora biti barem nešto slatko da mi doručak ne postane samo 15 minuta ispunjavanja potrebe za preživljavanjem...

EDIT: Da, ja ručam oko 12, a doručkujem malo prije 7. U najgorem slučaju ručam malo prije 2 ali to kad idem u teretanu pa poslije nje...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:19 
Citiraj:
Pa u musliju ima ovsenih? Ne? Inače meni bi te ovsene vjerovatno bile bljutave, mora biti barem nešto slatko da mi doručak ne postane samo 15 minuta ispunjavanja potrebe za preživljavanjem...

Vjerovatno ima, ali takodje ima i hrpa nepotrebnih secera...

Zato ja ovsene konzumiram ponekad sa wheyom, stavim whey od cokolade i imam superukusan dorucak.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Da, da, čuo sam za te kombinacije sa wheyom od jagode recimo, samo što ja ne mislim uzimati whey... :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:23 
Jbg ima drugih opcija, ako ti ne smetaju vjestacki zasladjivaci onda step mozes staviti (ukus tresnje odlican), ako smetaju imas cimet, mozes neke vocke ubaciti, malo kreativnosti i to je to...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Vještaki zaslađivači tipa saharina? Sad sam već zaintersovan. :D
A nemam ja voća u stanu, ili idem prekasno sa fakulteta da kupim to ili zaboravim uglavnom... :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2012, 22:35
Postovi: 32
_зока je napisao:
Sto grama lanenog sjemena? Da nije to malo puno za nešto za šta postoje osnovane sumnje da je štetnije nego što imaš koristi od njega? Plus, to je oko 500 kalorija koje potiču skoro u potpunosti od masnoće.....

To doruckujem 2x sedmicno i veoma dobro se osjecam i citiram ti sta pise na pakovanju: "neobradjeno sjeme lana sadrzi nezasicene masne kiseline,fosfor,zeljezo,nijacin i proteine,koristi de u preventivi katara,nekih vrsta tumora i stvaranja ugrusaka povecanog holesterola u krvi"....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja slušala jednog dr koji kaže da zaslađivači nisu zdravi (nikakva novost) a on je samo dao komentar - zamisli ti šta je to koncentrisano u onolicku tableticu a koja je jaka kao 5 kašika šećera! Takođe je protivnik i espreso kafe.

Edit: Da, laneno ulje je protiv zatvora dušu dalo, skoro kao ricinus. Znam da su to pojedini uzimali u zdravoj hrani baš zbog zatvora. Mada ne mora na svakoga da ima isti efekat.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2012, 22:35
Postovi: 32
E ovo me Talija zanima zasto nevalja espreso kafa i koju kafu inace piti,hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:42 
Citiraj:
zamisli ti šta je to koncentrisano u onolicku tableticu a koja je jaka kao 5 kašika šećera!

Iskreno, ovo je bas slab argument. I secer nije koncentrisan u tu tableticu.

Ali da ne idemo u offtopic, ovo gore nije uopste tema...

Citiraj:
Znam da su to pojedini uzimali u zdravoj hrani baš zbog zatvora.

Da su jeli voca i povrca (citaj: hranu koja sadrzi dosta vlakana) u normalnim kolicinama ne bi im to trebalo protiv probave. Steta sto se sjete jesti dobru stvar tek kada "zacepe"...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 16:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nisam rekla da ne valja, kafa ko kafa ima svoje pozitivne sastojke i pozitivna dejstva ali ne u prevelikoj mjeri.
U espreso kafi iz koje svu jačinu izbije para pod pritiskom od nekoliko atmosfera ima daleko veća koncentracija koefina nego npr. u kuvanoj tzv. turskoj kafi. Iako je ista količina kafe stavljena i u jednu i u drugu u drugoj se dosta tih sastojaka lakše eliminiše iz organizma nego iz espreso kafe.

Tenssa, link: O štetnosti aspartama

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 17:07 
Citiraj:
Tenssa, link: O štetnosti aspartama


Vrlo dobar i pouzdan izvor (znam da to nije bitno puno ali smjesan mi ovaj sajt :D ).

http://www.galaksija.com/ :D :D :D :D

Talija, citao sam i ja studije koje kazu da je aspartam bezbjedan za ljudsku upotrbu (a desavalo se da cesto "slucajno" zaborave da kazu da su misevima davali kolicinu koja je ekvivalent kada bi covjek unjeo 10.000 tableta), a generalno ni ti ni ja nemamo pojma, mozemo samo bacati neke studije i bakcati se o tome, 'naci (kako vjecna mu pamjat OFM kaze) beskrajno prepucavanje.

Na kraju krajeva ja licno aspartam ni ne koristim...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zašto vječna mu pamjat?? OFM se vratio na forum, bio je na DiR. :P :D
Ne znam, više puta sam čula i pročitala da je štetan tako da ga nikad nisam ni koristila.
U kafiću npr. izaberem crni šećer ili nikakav.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 19:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
tensSa je napisao:
Nismo svi isti.

Ja zaista ne mogu reci da sam se najeo od dva jajeta, to je bas malo.

Zadnji put spremio prije neki dan 3 cjela jajeta, 4 bjelanjka i uz to 2 kriske hljeba i to mi je bilo taman (to je i po planu kojeg se pridrzavam naravno), vjerovatno bi mi bilo dovoljno ako bih ta 2 jajeta spremio u hrpi ulja ili masti, inace ovo na teflonu przim na bukvalno 2 kapi ulja.

Pa ne spremam ih ni ja na kili masti ili litri ulja. Kajgana od dvoje cijelih jaja, 100-150 grama sira (posnog) na par kapi ulja i jedna pogačica crna sprema moja mama (crno brašno sa mlina i heljdino brašno) od 80 grama je sasvim dovoljno za doručak. To je skoro 400 grama hrane. Naravno, ja sledeći obrok, neku užinu, jedem za 3-4 sata. To pretjerivanje sa količinom hrane je stvar navike. Narodski rečeno, razvalio si želudac.
I da, aspartam je zaslađivač koji se u tijelu pretvara u kancerogeni otrov. To je dokazana činjenica. Uprkos tome stavlja se u sokove, žvake i slatkiše. Mišljenja sam da na našem tržištu nema vještačkog zaslađivača koji ne sadrži aspartam.
Ova teorija oko espresa je glupa. Kofein nije štetan osim ako se ne bi nalijevao litrama kafe.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Pa šta ti onda predlažeš da stavim u te ovsene pahuljice?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 19:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
janmastami je napisao:
_зока je napisao:
Sto grama lanenog sjemena? Da nije to malo puno za nešto za šta postoje osnovane sumnje da je štetnije nego što imaš koristi od njega? Plus, to je oko 500 kalorija koje potiču skoro u potpunosti od masnoće.....

To doruckujem 2x sedmicno i veoma dobro se osjecam i citiram ti sta pise na pakovanju: "neobradjeno sjeme lana sadrzi nezasicene masne kiseline,fosfor,zeljezo,nijacin i proteine,koristi de u preventivi katara,nekih vrsta tumora i stvaranja ugrusaka povecanog holesterola u krvi"....

Argument ti je nešto što je proizvođač napisao na pakovanju svoga proizvoda? Neozbiljno.

Citiraj:
Laneno sjeme zanimljiva je mješavina vrlo štetnih tvari i tvari vrlo visoke hranidbene vrijednosti.
U lanenom sjemenu nalaze se glikozid linamarin (sadržaj ovisi o sorti) i encim linamaraza, koja u želucu razgrađujući linamarin daje među ostalim i cijanovodičnu kiselinu.
Određenim postupcima ove tvari se mogu svesti na količinu koja više nije opasna za zdravlje.
Akademik Sergej Forenbacher u svojoj knjizi "Otrovne biljke i biljna otrovanja životinja" objašnjava kako se u "kućnoj radinosti" mogu linamarin i linamaraza svesti na količinu koja više nije škodljiva.
Citiram: "Vlaženjem lanenih uljnih pogača toplom vodom pospješuje se oslobađanje cijanovodične kiseline, a kuhanjem (najmanje 10 min) razara se linamaraza i sprečava oslobađanje cijanovodične kiseline. Sadržaj pak linamarina smanjuje se do neznatnog i neopasnaog ostatka ako se uljne pogače u obliku fino usitnjene sačme pomiješaju s kipućom vodom i ostave stajati do sljedećeg dana."

Laneno sjeme sadrži peptid linatin, antivitamin B6 (antipiridoksin), koji sprečava djelovanje vitamina B6. Linatin se može iz lanenog brašna ukloniti ispiranjem vodom.
U Francuskoj je zabranjena komercijalizacija lanenog ulja jer je otrovno.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta za dorucak?
PostPoslato: 27 Okt 2012, 19:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Panzer je napisao:
Pa šta ti onda predlažeš da stavim u te ovsene pahuljice?

Kašiku meda? Tako ja jedem zobene. Pet supenih kašika zobenih, jedna čajna kašika meda, čaša mlijeka, tri minute na najjače u mikrovalnoj i ako mi padne na pamet mjerica wheya...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs