banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jan 2013, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Make it baby :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sta je planinski caj? :-?

Ja pijem ove klasicne, kamilica & menta.
Volim sa limunjem :D sa secerom i ne bas.

Zeleni sam pio i kod nas, kucne varijante, i po kafanama, i u Engleskoj...
I skontao sam da nije do mene, nego do njega. On je dobar jedino za zaliti cvijece.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
E'o:

Planinski čaj

Laksativno djelovanje čaja postiže se kombinacijom lišća sene (Sennae folium) i kore krkovine (Frangulae cortex).

Cvijet prave kamilice (Matricariae flos), list paprene metvice (Menthae pip.folium), plod kima (Carvi fructus), plod gorkog komorača (Foeniculi amari fructus), plod borovice (Juniperi fructus) i korijen sladića (Glycyrrhizae radix) imaju spazmolitsko i karminativno djelovanje.

Antrakinonske aktivni sastojci iz sene i krkovine jačaju pokretljivost debelog crijeva i time pospješuju pražnjenje crijevnog sadržaja. Aktivni sastojci sa spazmolitskim i karminativnim djelovanjam zastupljeni su u količini potrebnoj za kompenzaciju mogućih grčeva i nadutosti kod preosjetljivih osoba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 12:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta je cilj, da se svi kolektivno useremo... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Pa vidim ti se već bacio na posao pa reko' bar da znaš od čega je.

Čaj je odličan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
zeleni+menta plantago sasvim dobar,svete trave,9 trava...isto plantago,isto dobri,u posljednje vrijeme mi bas prijaju ti biljni cajevi,skoro negdje u nekoj kafani mi donese neki tropsko voce,mislim da ga na kraju i ne popih,odavno nesto tako gadno nisam popila

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Zeleni čaj koji vi uglavnom kupujete u filter vrećicama je obično smeće i prašina, znači, probajte npr. Twinings - gunpowder green tea, pa ćete vidjeti šta je zeleni čaj. Inače zeleni čaj se nikad ne preliva ključalom vodom, već ga treba preliti vodom zagrijanom na nekih 60 stupnjeva C, po mogućnosti da ne bude voda iz vodovoda koja je hlorisana, već neka flaširana. Što se tiče dužine držanja čaja u vodi, što se duže drži to izlučuje više tanina i samim tim je gorči, međutim to ne znači da je manje ljekovit, ustvari, do tri minute ima stimulirajuće djelovanje, a preko tri minute ima smirujuće djelovanje.
Ko želi da pije čaj sa mlijekom, tada neka pije isključivo crni čaj, npr. sorte Ceylon ili Assam. Još bolje od mlijeka je slatko vrhnje, jer veći udio mliječne masti poboljšava apsorpciju ljekovitih tvari iz čaja.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Rtanjski čaj. Nisam ga pio od prije rata. Nedavno vidio da ima kupiti amer čaj i rtanjski čaj u jednom, pa se sjetio kako je to dobar čaj... danas prolazio kraj apoteke i uzeo, ali ne amer verziju nego Moć bilja

Vezano za zeleni čaj ima u/od Delhaize, robna marka 365, kupiti zeleni čaj sa limunom i za one kojima treba dodatak za promjenu ukusa možda se i svidi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 16:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam kupio zeleni caj ko onog lika sto drzi prodavnicu pored apoteke prvi maj. Nije u filter vrecicama, nego onako na grame kupis.

Bio sam ko lika u sarajevu sto prodaje cajeve, bas ima mnogo vrsta, pise i da je somelijer za cajeve. Kada se prodje sa bascarsije iza crkve, pa predjes ulicu i kada krenes uzbrdo ima njegova radnja. Nema cega nema :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2013, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
U zeleni čaj staviti listiće mente, plošku limete, pa dodati malo ruma.
Sjajna kombinacija!

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2013, 20:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Hertzog je napisao:
Ja sam kupio zeleni caj ko onog lika sto drzi prodavnicu pored apoteke prvi maj. Nije u filter vrecicama, nego onako na grame kupis.

Bio sam ko lika u sarajevu sto prodaje cajeve, bas ima mnogo vrsta, pise i da je somelijer za cajeve. Kada se prodje sa bascarsije iza crkve, pa predjes ulicu i kada krenes uzbrdo ima njegova radnja. Nema cega nema :-)


E koliko sam ja trazila taj sto se kupuje na grame i nisam mogla naci i na kraju kupila onaj u vrecicama. Najveca mi je zalost bila sto sam kupila super malo cjedilo :D :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2013, 00:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Mifko je napisao:
Hertzog je napisao:
Ja sam kupio zeleni caj ko onog lika sto drzi prodavnicu pored apoteke prvi maj. Nije u filter vrecicama, nego onako na grame kupis.

Bio sam ko lika u sarajevu sto prodaje cajeve, bas ima mnogo vrsta, pise i da je somelijer za cajeve. Kada se prodje sa bascarsije iza crkve, pa predjes ulicu i kada krenes uzbrdo ima njegova radnja. Nema cega nema :-)


E koliko sam ja trazila taj sto se kupuje na grame i nisam mogla naci i na kraju kupila onaj u vrecicama. Najveca mi je zalost bila sto sam kupila super malo cjedilo :D :D

pa kupis bar plantago rinfuzni ako nista drugo,cajevi su im sasvim solidni jedino me nervira ambalaza,losa ona kutija pa sve sipa na sve strane :-?
e imam i ja ta mala cjedila,a skoro vidjeh i kod zoke u knjizari bas neko preslatko,kao mali spajdermen se kaci na rub solje :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2013, 03:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ja zeleni caj pijem na litre :) , stara mi drzi neke dijete pa sam je nalozio da je zeleni caj dobar za probavu tako da kuhamo sebi svaki dan malo vecu kolicinu :) . Sto se tice ukusa, ja sam navikao, mogu ga piti umjesto vode :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 00:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
И ја зелени чај пијем обично без икаквих додатака. Од ароматизованих варијанти сам пробала комбинацију с ђумбиром и медом, и била ми је ок, тако да можда може да се експериментише с ђумбиром у праху :)...
Кад смо код зеленог чаја, мало података које до недавно нисам знала:
Citiraj:
Retko ko prica o losim stranama zelenog caja,pogotovo u poslednje vreme,kada je ovaj caj postao "cudesni lek" za skoro sve moguce bolesti od lose koze i probave,do kancera...
Buduci da sam veliki postovaoc biljne medicine (pa i zelenog caja) volela bih da ovde pojasnim neke stvari i upozorim ljude koji ga koriste,na neka njegova malo poznata,negativna dejstva,o kojima,u odusevljenju njegovim pozitivnim dejstvima,nedovoljno ili nikako prica.
U prekomernim dozama,ovaj caj moze da izazove svakakve nezeljene posledice.Pre nego sto ih nabrojim,verovatno se pitate sta je prekomerna doza?Oni koji su u skorije vreme citali bilo koji casopis o zdravlju i lepoti,koji na sav glas hvale zeleni caj,odmah ce sa sigurnoscu reci 5 solja.
Nazalost ovo je cesta (i velika) greska.Radi se o nenacitanosti i pogresnom prevodu casopisa...stvar je u tome da zapadni prevodioci Japanskih recepata jednostavno zanemaruju razlicite mere (u ovom slucaju velicinu solja) koje se koriste za merenje istog.Pogledajte bilo koju sliku/fotografiju Japanskog rituala caja i videcete da su soljice male,skoro upola manje nego nase (zapadne),koje su standardno od 2 dl (za one koji piju iz onih jos vecih,neka vam je nebo u pomoci).Znaci,prava mera je 5 solja od oko 1 dl,nikako onih nasih od 2 dl.
Takode,nikada ne pijte zeleni caj posle pet sati popodne.Uticace veoma lose na vas san i tezice da se talozi u jetri,kao toksin.
A ostale (i mnogo teze) negativne posledice su:
Uznemiren stomak
Zatvor
Glavobolja
Znojenje (ovo je istovremeno i pozitivna osobina,jer se telo oslobada toksina (ipak,pripazite da ne dehidrirate))
Anksioznost
Nervoza
Nesanica
Nemir
Agitacija
Tremor
Iritacija
Srcana aritmija
Drhtanje
Gorusica
Gubitak apetita
Mucnina
Povracanje
Dijareja
Nesvestica
Zvonjava u usima
Pojacan secer u krvi
Pojacan holesterol u krvi
Trovanje jetre
Konvulzije

Takode je VEOMA (moguce cak pogubno) losa ideja kombinovati ovaj caj sa lekovima za umirenje,anti-depresantima,lekovima protiv bolova,lekovima protiv alergija (bilo koji antihistaminik),pilulama za kontracepciju,lekovima za snizenje temperature...po nekim novijim istrazivanjima (od pre mesec-dva) Americke zdravstvene agencije,kombinovan sa nekim antibioticima izaziva mozdani udar.
Kombinovan sa obicnim aspirinom (acetylsalicylate) ili sam,u vecim dozama,sprecava zgrusavanje krvi i podstice obilno krvarenje (obicno iz nosa).Takode kod osoba neznijeg nervnog sastava u istoj ovoj kombinaciji (sa aspirinom) moze da dovede do ozbiljne nervne krize,pracenje krvarenjem,grcenjem,gubljenjem,buncanjem...ovome sam pre samo tri dana uzivo prisustvovala.
Osoba kojoj se dogodilo je dvadesetih godina,nikada nije bolovala ni od cega ozbiljnijeg od blage anksioznosti i nepusac je i vegeterijanac.Pravovremenom reakcijom lekara,sve se zavrsilo u urgentom centru,a obavesteni smo da je moglo mnogo,mnogo gore...Stanje u kojem se osoba nalazila pre intervencije je izgledalo tako specificno,da mogu da ga opisem samo sa dve reci:los trip.
Zbog ovog skoro iskustva,a i zbog svega sto sam od tada saznala o zelenom caju,evo ovaj topic.
I jos nekoliko saveta za kraj:zeleni caj nikako ne davati deci ispod 12 godina,nikako ne piti za vreme menstruacije i duplo nikako za vreme trudnoce.Takode pripaziti (i po mogucstvu izbegavati) kada uzimamo lekove,a ako bas ne mozemo da ga isbegnemo,obavestiti svog lekara o mogucim posledicama i posavetovati se sa njim/njom.
To je to....nadam se da je dovoljno i da ce nekome pomoci.Sve dobre strane zelenog caja nastavljaju da vaze,ali uz oprez.

http://www.herbateka.eu/node/4188


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 07:54 
Ja sam na dijeti i po 10 kesica na dan tukao, da li je to predoziranje ne znam...

Citiraj:
Kombinovan sa obicnim aspirinom (acetylsalicylate) ili sam,u vecim dozama,sprecava zgrusavanje krvi i podstice obilno krvarenje (obicno iz nosa).

Dovoljno je popiti sam aspirin za ovo, ne rade oni sinergijski..

Citiraj:
U malim dozama deluje kao antikoagulans (sprečava zgrušavanje krvi), pa se koristi u sekundarnoj prevenciji infarkta miokarda.


Citiraj:
Osoba kojoj se dogodilo je dvadesetih godina,nikada nije bolovala ni od cega ozbiljnijeg od blage anksioznosti i nepusac je i vegeterijanac.

:roll:


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 18:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
Квалитет филтер чајева који се могу пронаћи на нашем тржишту, част изузецима, није за похвалу. Да ли се радило о предозирању :), зависи колико је у филеру заиста било зеленог чаја :). Што се мене тиче, тестирање зелених филтер чајева је једноставно, ако ме не успије разбудити, пада на тесту :D .

Извињавам се за наводе из непровјереног извора :oops: . Није све нетачно, али ево и података из бољег извора:

Citiraj:
How to Take It:

Pediatric

Green tea has not been studied in children, so it is not recommended for pediatric use.

Adult

Depending on the brand, 2 - 3 cups of green tea per day (for a total of 240 - 320 mg polyphenols) or 100 - 750 mg per day of standardized green tea extract is recommended. Caffeine-free products are available and recommended.
Precautions:

The use of herbs is a time-honored approach to strengthening the body and treating disease. However, herbs contain active substances that can trigger side effects and interact with other herbs, supplements, or medications. For these reasons, people should take herbs with care, under the supervision of a practitioner knowledgeable in the field of botanical medicine.

People with heart problems or high blood pressure, kidney problems, liver problems, stomach ulcers, and psychological disorders, particularly anxiety, should not take green tea. Pregnant and breastfeeding women should also avoid green tea.

People with anemia, diabetes, glaucoma, or osteoporosis should ask their health care provider before drinking green tea or taking an extract.

People who drink large amounts of caffeine, including caffeine from green tea, for long periods of time may experience irritability, insomnia, heart palpitations, and dizziness. Caffeine overdose can cause nausea, vomiting, diarrhea, headaches, and loss of appetite. If you are drinking a lot of tea and start to vomit or have abdominal spasms, you may have caffeine poisoning. If your symptoms are severe, lower your caffeine intake and see your health care provider.

Source: http://www.umm.edu/altmed/articles/gree ... z2K2rGrzss



Citiraj:
You should not mix green tea and aspirin because they both prevent blood from clotting. Using the two together may increase your risk of bleeding.

Source: http://www.umm.edu/altmed/articles/gree ... z2K2rGrzss


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Mozda jedini zeleni caj u f.kesicama koji moze proci mi je bio Sir Winston,najbolji su ko sto vecina kaze ovi sto se na kilo kupuju.Mada mene jedino jos jaka domaca kafa moze razbudit/dignut,a toliko je mogu popiti da mi je ovaj tekst iznad smjesan- tolerancija je majka.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 19:28 
Ja sam jednom pio jedan sto je pun'ca iz njemacke donijela i on me je malo razmrdao, a ovi u kesicama su smjesni, kao da sokic pijem.

Mada i nuspojave su, ono, ne desavaju se bas svakome i ne bas tako cesto, procitajte nuspojave vitamina C i aspirina, pomislio bi covjek da su neki teski otrovi u pitanju, a ne nesto sto se dobija bez recepta bilo gdje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Ja zeleni caj kupujem u Sarajevu u radnji zdrave hrane "Badem."

U rinfuzi je, nije skup. 2km 100grama, tako da tih 200grama moze biti dosta dugo. Ima jako prijatan miris i okus.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
tensSa je napisao:
Ja sam jednom pio jedan sto je pun'ca iz njemacke donijela i on me je malo razmrdao, a ovi u kesicama su smjesni, kao da sokic pijem.

Mada i nuspojave su, ono, ne desavaju se bas svakome i ne bas tako cesto, procitajte nuspojave vitamina C i aspirina, pomislio bi covjek da su neki teski otrovi u pitanju, a ne nesto sto se dobija bez recepta bilo gdje...

e moj tenssa ko zna sta je bilo u tom caju :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs