banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Dec 2011, 13:12 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2008, 23:15
Postovi: 9
Pozdrav svima.

Kazu da su ga jedno vrijeme prodavali u Merkatoru ali ga tamo vise nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 20:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2011, 23:55
Postovi: 40
Lokacija: Banja Luka
Treba i meni.
Pravio sam medovaču, samo što u tom receptu što sam našao piše
da ide korijander. Ovaj put sam napravio bez korijandera.

Ako neko zna gdje ga ima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Koliko žarko ga želite? :D Ja sve te začine kupujem u Sarajevu, za nepar dana mi dolazi drug u goste, pa ako želite naručim i vama, naravno ako on bude mogao donijeti. Ljetos sam ga sadila u vazi na balkonu, samo što sam dobila isto onoliko koliko sam i usijala :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2011, 01:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2011, 23:55
Postovi: 40
Lokacija: Banja Luka
Pa dobra je medovača i bez njega.
Kontam ako ima negdje u BL da kupim čisto da probam, ne bih sad da cimam nekog iz Sarajeva.

Možda nisi dovoljno zalijevala, bila je sušna godina :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2011, 03:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Jeste dobra :D
Koliko ti korijandera treba? Imam ga još, pa mogu malo udijeliti.
Nije do zalijevanja već do klijanja, nisu mi proklijali svi koje sam posijala, al je zanimljiva biljčica.
U indijskim i sl jelima se dosta koristi lišće korijandera, svježe, zbog toga sam i sadila, mislim da ništa užasnije u životu nisam probala.
Što se mene tiče ima okus spaljene najlon kese i taj smrad traje u ustima dan-dva. BIljka izgleda isto kao list mrkve ili peršuna.
Kasnije sam skontala da je smrad istovjetan onom koji ispušta smrdibuba, ili smrdljivi Martin, kako ga ko zove.
Znači ako želiš saznati kakvog je okusa svjež korijander samo žvakni bubu.
Suhe bobice su sasvim druga priča. Veoma prijatno mirišu, stavljam ih i u slatkiše, pogotovo sa jabukama, ali i u gulaš i jela sa mesom.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2011, 13:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 23:00
Postovi: 62
...e J.bem ti korijander, pošalji mi Medovača adresu na priv. Poslaću ti ja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2011, 13:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2011, 23:55
Postovi: 40
Lokacija: Banja Luka
PlavaMaca je napisao:
Koliko ti korijandera treba? Imam ga još, pa mogu malo udijeliti.


Ajd pa ćeš mi udjeliti :)
Kad budem pravio medovaču za par dana pa da ubacim.
Treba mi prstohvat dva ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2011, 22:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Važi, samo se javi na pp, pa se dogovorimo. To sve zbog ovog avatara, inače ništa :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2011, 22:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2011, 23:55
Postovi: 40
Lokacija: Banja Luka
Može.
Ajd onda tamo poslije nikoljdana iduće sedmice,
pošto moram kući slava mi.

A što se tiče avatara, znaš o kome ili čemu se radi? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Hahahhaa, pa baštardi :D Naravno da znam!

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2011, 13:51 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2008, 23:15
Postovi: 9
PlavaMaca je napisao:
Jeste dobra :D
Koliko ti korijandera treba? Imam ga još, pa mogu malo udijeliti.
Nije do zalijevanja već do klijanja, nisu mi proklijali svi koje sam posijala, al je zanimljiva biljčica.
U indijskim i sl jelima se dosta koristi lišće korijandera, svježe, zbog toga sam i sadila, mislim da ništa užasnije u životu nisam probala.
Što se mene tiče ima okus spaljene najlon kese i taj smrad traje u ustima dan-dva. BIljka izgleda isto kao list mrkve ili peršuna.
Kasnije sam skontala da je smrad istovjetan onom koji ispušta smrdibuba, ili smrdljivi Martin, kako ga ko zove.
Znači ako želiš saznati kakvog je okusa svjež korijander samo žvakni bubu.
Suhe bobice su sasvim druga priča. Veoma prijatno mirišu, stavljam ih i u slatkiše, pogotovo sa jabukama, ali i u gulaš i jela sa mesom.

Plava Maco,
treba mi suvi, sjeckani korijander kao zacin za Indijska jela. Da li ces ga dobijati uskoro iz Sarajeva? Hajde javi, molim te ako mozes da mi prebacis nesto?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2011, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Hmmm, ti bi znači onaj zeljasti dio, al osušen? Jesam li dobro skontala?
Ja imam samo bobice, tj sjeme korijandera. To je ono što treba Baštardu za medovaču. Ne znam da li ima suhi list korijandera, mogu pogledati. Okus i miris svježeg korijandera, sušenog i bobica su skroz različiti, pa ne znam da li bi ti pomoglo. Ja pravim bez korijandera, jer ga nikako ne volim svježeg. Koje recepte imaš i praviš? Dobila sam na poklon indijski kuhar, pa sam pravila ono za šta sam imala dovoljno sastojaka. Pravila sam i svoju mješavinu garam masala, odlično je.
Ja ću nekad uskoro u Sarajevo, pa mogu donijeti kome šta treba, nije mi problem, jer ionako idem u tu prodavnicu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -spice.jpg

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2011, 12:21 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2008, 23:15
Postovi: 9
PlavaMaca je napisao:
Hmmm, ti bi znači onaj zeljasti dio, al osušen? Jesam li dobro skontala?
Ja imam samo bobice, tj sjeme korijandera. To je ono što treba Baštardu za medovaču. Ne znam da li ima suhi list korijandera, mogu pogledati. Okus i miris svježeg korijandera, sušenog i bobica su skroz različiti, pa ne znam da li bi ti pomoglo. Ja pravim bez korijandera, jer ga nikako ne volim svježeg. Koje recepte imaš i praviš? Dobila sam na poklon indijski kuhar, pa sam pravila ono za šta sam imala dovoljno sastojaka. Pravila sam i svoju mješavinu garam masala, odlično je.
Ja ću nekad uskoro u Sarajevo, pa mogu donijeti kome šta treba, nije mi problem, jer ionako idem u tu prodavnicu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -spice.jpg


Pardon na losem opisu.

Korijander sjemenke (bobice) je ono sto trazim. List se iskljucivo koristi svjez ali ja ga nesto ne praktikujem. Indijci sjemenke grubo isjeckaju ili ako su bas sitni, takve ih i koriste.

Ja koristim mjesavinu zacina koje su osnova indijske kuhinje. Preprzi se na ulju (vrlo kratko) korijander, kumin i djumbir (chili paprika po volji) pa se preko toga izdinsta crveni luk. Na ovu osnovu moze se dodati razno povrce i (ili) meso pa preliti vodom (ne mnogo). Ja sam dugo vremena trazio zacin koji ce povrce uciniti ukusnijim, nesto sa slicnim dejstvom vegete koju sam zelio da izbacim iz upotrebe zbog nezdravog MSG-a i ova indijska kombinacija cini cuda za jela s povrcem.

Molim te, ako budes isla do Sarajeva, kupi mi korijandera a volio bih i da mi prebacis nesto sjemenki da ga posadim. Hvala ti.

Jos nesto, kako se zove ta prodavnica u Sarajevu i sta se jos tamo moze pronaci?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2011, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Prodavnica se zove Butik Badem, be znam koliko dobro poznaješ Sarajevo, ali imaš tri takve radnje, jedna u BBI centu, druga odmah u blizini BBI ulica koja vodi ka Baščaršiji i treća na Baščaršiji. Gledala sam njihovu stranicu na internetu, ali nemaju nikakav spisak stvari koje prodaju.
Ja kupujem kordamon, korijander, curry, cimet mljeveni i u štapićima, čili, sumak, kim...onda pinjoli, makadamija, bademi, sezam, znači svi orašasti plodovi. Pored toga imaju njihovi slatkiši, bademi u čokoladi sa cimetom, to mi je odlično, i sve ostale dražeje u čokoladi ili šećeru, razne halve, čokoladna, sa pistacijama, sa orasima, sa kakaom, rahat lokumi u oblatnama...Ne mogu sad više da se sjetim.
Ono što uvijek kupujem je crni i zeleni rinfuz čaj. Ne mogu sad da se sjetim cijena svega posebno, čini mi se da je čaj 30KM kg, ali znam da pola kese tog čaja ne platim više od 10KM, ako i toliko. Mislim da je kordamon najskuplji, ali ako uzimaš npr po 100g može da ti bude dovoljno dugo da zaboraviš kad si kupio, jer su svi ti začini lagani.
Planiram u Sa u toku slijedećih 15-30 dana, ako sve bude po planu. Slobodno se javi ako nešto želiš pa se dogovorimo.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2011, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Htio sam vas obradovati, naletio danas na sjemenke komoraca u Interexu, 0.9KM 100 grama, kad ono vi trazite korijander... Cini mi se da imaju i sjemenke ruzmarina pored ovoga, isto pakovanje.
Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2011, 21:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hvala za info blafe, meni i komorac treba :D

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 02:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Komorača ima po svuda, to bebači piju protiv prdeža :D Ima miris ko bronhi.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
PlavaMaca je napisao:
Komorača ima po svuda, to bebači piju protiv prdeža :D Ima miris ko bronhi.

Znaci , kad prcuknes ide reklama - zemite komorac, prducnite i lakse se dise . :)

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 19:56 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2008, 23:15
Postovi: 9
PlavaMaca je napisao:
Prodavnica se zove Butik Badem, be znam koliko dobro poznaješ Sarajevo, ali imaš tri takve radnje, jedna u BBI centu, druga odmah u blizini BBI ulica koja vodi ka Baščaršiji i treća na Baščaršiji. Gledala sam njihovu stranicu na internetu, ali nemaju nikakav spisak stvari koje prodaju.
Ja kupujem kordamon, korijander, curry, cimet mljeveni i u štapićima, čili, sumak, kim...onda pinjoli, makadamija, bademi, sezam, znači svi orašasti plodovi. Pored toga imaju njihovi slatkiši, bademi u čokoladi sa cimetom, to mi je odlično, i sve ostale dražeje u čokoladi ili šećeru, razne halve, čokoladna, sa pistacijama, sa orasima, sa kakaom, rahat lokumi u oblatnama...Ne mogu sad više da se sjetim.
Ono što uvijek kupujem je crni i zeleni rinfuz čaj. Ne mogu sad da se sjetim cijena svega posebno, čini mi se da je čaj 30KM kg, ali znam da pola kese tog čaja ne platim više od 10KM, ako i toliko. Mislim da je kordamon najskuplji, ali ako uzimaš npr po 100g može da ti bude dovoljno dugo da zaboraviš kad si kupio, jer su svi ti začini lagani.
Planiram u Sa u toku slijedećih 15-30 dana, ako sve bude po planu. Slobodno se javi ako nešto želiš pa se dogovorimo.

Hvala na ponudi, Plava Maco ali sam se vec snasao. Drug mi kupio korijander u Bademu i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Mnogo je jak, nakon kuvanja ne mogu prozraciti kucu dva dana :-)
Hvala ti na informaciji.
Ciao


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs