banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2437 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Feb 2012, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Red velvet se obično pravi sa jestivom bojom, ali ako neko izbjegava nije neophodno. Bilo koji crveni džem ili marmelada će pomoći. Moja torta je sa višenjvačom, i ona je intenzivno crvena, pa doprinosi.
Dodala sam novu sliku na stranicu, "Cars" torta.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
nasla sam recept za tu tortu pa cu je praviti ubrzo. :D
ali jel´ dovoljna marmelada za tako intenzivnu boju?
ja mrzim te boje i ne koristim ih, tako da nemam pojma koliko su intenzivne u biskvitu koji se pece.
imam i visnjevacu, pa cu i nju koristiti. u ovom receptu koji sam nasla je beli fil, ali cu praviti cokoladni kao ti (ta verzija mi je mnoooogo bolja :D )

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Pretpostavljam da neće biti tako crvena kao kad se stavi boja, ali nije ni bitno. Samo uzmi neku intenzivno crvenu marmeladu, naravno pročitaj prije kupovine da li ima vještačkih boja, ako da, onda ti je trud uzaludan ;)
Drenjci su najcrveniji koliko ja znam. Eventualno dodaj kašiku kakaa, i on malo da boje, nemoj previše, da ne bi bilo pretamno.
Ako ne uspiješ iz prvog puta pokušaj ponovo. Meni dođeš komad, kakav god da ispadne!
Sjećam se da je mama u ratu pravila neki kolač sa pekmezom od šljiva koji je bio ljubičast kad se ispeče.
Evo ti moj recept
http://www.coolinarika.com/preview/rece ... chocolate/

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
a to si ti!!! :D :D :D
znam te i tvoje recepte :D :D :D

nego, mislila sam da su ti recepti tajna, kad ono ... tnx za link. :D
pokusacu sa marmeladom, mada razmisljam i o soku od cvekle (boja bi bila ludilo). videcu jos, mislim da ne bi uticalo na okus, probacu.
ma imam stvarno averziju prema tim bojama u tubi i zelatinu.
fotkacu pa cu ti pokazati kako izgleda.

nego... da budem malo i ontopic :lol: :lol: :lol:
da preporucim plava-macin recept za kraljicu cokolade. jednostavno, brzo i jako ukusno. ja obicno pravim tu tortu za posebne prilike. ne zahteva puno vremena i truda, a svi je obozavaju. jedino izbacim onaj gornji sloj sa belom cokoladom jer nisam ljubitelj iste, pa mi nesto ne smeka. ali zato "podebljam" ostala dva. i koru obilno zalijem likerom, ali dok je jos vruca, da alkohol ispari. aroma likera ostane, a kora bude socna. to je zato sto imamo dece kojima ne mozemo uskratiti tu tortu.
a kada se kora ohladi, jedan deo jos malo zalijem i obogatim alokoholom (to je za nas velike :lol: :lol: :lol: ).

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 00:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Nije nikakva tajna. Nije je kod mene ikad bila. Jednostavno, ko zna da napravi sam, napraviće i bez mene, ko ne zna ili ne želi naručiće i gotovo.
Ja sam danima kljuvila kako ide kraljica, tad na netu i nije bio recept za nju i čim sam skontala okačila.
Kako god ja volim da znam recept, znam da vole i drugi :D
Pravim svu moguću i nemoguću hranu, sve što se kod nas može kupiti, pa ako ti zatreba neki savjet ili ideja, pitaj, možda znam.
Znači na coolki si, sad ti odaji koja si ti!
I klikaj like i share na fb, moram se promovisati,
Svako ko mi nađe mušteriju dobije muffins gratis :D

Može sa sokom od cvekle, ali sirove, narendaj je ili u blender, pa procijedi. Ne treba toga puno.
Skoro sam pravila jednu organsku tortu, bez šećera i vještačkih boja, farbala sam šafranom, da dobijem žutu.
Postoje tako neke metode, ali je puno teže, naravno.

On topiĆ, ja preporučujem mlinara iz Krupe na Vrbasu, skoro smo išli kod njega. Melje naravno u mlinu. Prodaje organsko integralno brašno od pšenice, raži, ječma, heljde, žuti i bijeli kukuruz...brašna su 2KM za pšenicu, kukuruz i raž, ostala su nešto skuplja.
Imam broj, pa ko je zainteresovan neka se javi.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 16:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Slika

Одлична филет паприка од Сава Семберија. И Танасић из Дворова код Бијељине има одличне. Стврано су укусне.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 10:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nema teme o sirevima kmeeek :(. Nedavno sam prvi put probala Dziugas Litvanski sir i odusevila se, tople preporuke. Moze se uzeti u svakom bolje snabdjevenom supermarketu, radi se o tvrdom kravljem siru savrsenog ukusa :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ako kupujete Takovo Swisslion eurokrem, gledajte da bar kod počinje sa 860 (Srbija), umjesto sa 387 (valjda Trebinje). Primijetna razlika u kvalitetu. Mislim da su 860 u kantici, u "čaši" i onaj najmanji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2012, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Eto mi izgovora da kupujem kanticu umjesto ono skrtog maleckog pakovanja u posudi :D. Nikada necu prezaliti sto su ukinuli malo pakovanje u posudi samo crni krem :(.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2012, 01:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Meggle svjezi sir sa vrhnjem. Savrseno ide uz ustipke i pecenicu :lol:

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2012, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Preporuka za 2 proizvoda koji su toliko dobri (a opet pristupačni) da je teško povjerovati da su napravljeni na ovim prostorima u ovom vremenu, kad manje-više i nekad dobre stvari postaju šećerni treš.

Štark "Integrino", keks sa integralnim pšeničnim brašnom, zobenim pahuljicama i kakao prelivom. Ukus - podsjetilo me na neke strane slatkiše što sam davno jeo :) Dobra strana je i što ti se ne traži puno, ne možeš da smažeš kao neke čoko napolitanke, recimo. Sve preporuke.

Drugo, čokoladica "Sweet heroes". Vodi se kao "kikiriki bar", tako da sam očekivao blijedu kopiju Snikersa, ali potpuno drugačiji ukus, nalik bombonjerama. Ne znam da li ima igdje osim u "Mom Marketu", ja je bar nisam vidio. Nema slike na netu, inače je malena, piše "heroes" velikim slovima, na braon podlozi, a ono "sweet" se jedva i vidi. Ukus odličan, za domaće standarde.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2012, 13:42 
Citiraj:
Štark "Integrino", keks sa integralnim pšeničnim brašnom, zobenim pahuljicama i kakao prelivom. Ukus - podsjetilo me na neke strane slatkiše što sam davno jeo :) Dobra strana je i što ti se ne traži puno, ne možeš da smažeš kao neke čoko napolitanke, recimo. Sve preporuke.

Moze nutritivni sastav?

Koliko masti, hidrata (od toga secera)?

Guglao sam, ali ne mogu nista naci...


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Dec 2012, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Nije čudo što ne možeš naći, nisu još stavili ni na Štarkov sajt ništa o proizvodu, bar ja nisam pronašao.

Nutritivna vrijednost 100 g proizvoda:

Energetska vrijednost - 2042 kJ / 488 kcal
Proteini - 7,7 g
Ugljeni hidrati - 55,5 g (od toga šećeri - 26,5 g)
Masti - 24,5 g (od toga zasićenih masnih kiselina - 10,8 g)
Vlakna - 7,2 g
Natrijum - 0,27 g

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2012, 18:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Rivaldinho je napisao:
Ako kupujete Takovo Swisslion eurokrem, gledajte da bar kod počinje sa 860 (Srbija), umjesto sa 387 (valjda Trebinje). Primijetna razlika u kvalitetu. Mislim da su 860 u kantici, u "čaši" i onaj najmanji.


Ja u slatkoj kuci kupio eurokrem iz Trebinja, 880 gr na akciji 5,60 km mislim. Meni je dobar. Nije tvrd, super za mazati i okus mi je isti kao i onaj iz Srbije. A kupovao sam u Zokiju onaj od 500 gr iz Srbije, sta god radio nikako da bude malo tecniji. Jedva se maze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 01:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Turi u mirkovalnu.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
nikolaa82 je napisao:
Rivaldinho je napisao:
Ako kupujete Takovo Swisslion eurokrem, gledajte da bar kod počinje sa 860 (Srbija), umjesto sa 387 (valjda Trebinje). Primijetna razlika u kvalitetu. Mislim da su 860 u kantici, u "čaši" i onaj najmanji.


Ja u slatkoj kuci kupio eurokrem iz Trebinja, 880 gr na akciji 5,60 km mislim. Meni je dobar. Nije tvrd, super za mazati i okus mi je isti kao i onaj iz Srbije. A kupovao sam u Zokiju onaj od 500 gr iz Srbije, sta god radio nikako da bude malo tecniji. Jedva se maze.

Pisala sam xxxxy puta, radi se o zimskoj i ljetnoj recepturi, pa je do prodavača koju je uzeo u velikoj zalihi.
Ljetna i zimska receptura se razlikuju u količini masnoće, u ljetnim danima je manje masnoće da se ne bi istopio a u zimskoj više da ne bi bio tvrd.
Inače, nema razlike između srbijanske i trebinjske recepture u proizvodnji.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Zašto onda razlika u Eurokrem bloku? Možda nema razlike u recepturi, ali ima u kvalitetu sirovina? U ukusu je razlika očigledna, maltene original - falš. Ja kad kupujem 100 g eurokrem blok, uzmem dva po 50 jer je ovaj trebinjski od 100 g jednostavno loš.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Predrasude :) nema mijenjanja sirovine, a mašine su prenesene iz Sr u BH.
Sad ćeš jesti samo trebinjski.
PS Kao da ovdašnji skeptici već nisu gledali u sitna crijeva valja li to čemu. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Nisu predrasude, jer zapravo nisam obraćao pažnju na to ko proizvodi, samo je bilo jasno da su baš otresli sa kvalitetom eurokrem bloka, a i eurokrema (kao da ima osjetno više šećera). Tek kasnije sam provalio razliku po mjestu proizvodnje i od tad sam isključiv.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Isti tehnolozi jbg. sva proizvodnja seli u BH.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2437 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs