banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2011, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Citiraj:
Квас ми треба као ваздух

На руско тржиште вратио се као патриотска алтернатива "кола" пићима квас, који су својевремено "одували" увозна Кока-Кола и Пепси. Још је Пушкин писао да Русима пиће треба као и ваздух. Притом је мислио на квас.

Slika

Руси квас праве хиљаду година и данас је он индустрија вредна више милиона долара. Повратак кваса, које укусом подсећа на слабо пиво или још више на бозу, почео је у време председниковања Владимира Путина и нове ере руског поноса и моћи, наводи АП. Продаја флашираног кваса утростручена је у последње три године. Подаци показују да је удео "кола" на тржишту безалкохолних пића смањен на 32 са 37 одсто између 2005. и 2007. док је удео кваса у истом периоду више него удвостручен, на 16 одсто. Али, ни произвођачи кола напитака се не предају и осмислили су стратегију "ако не можеш да победиш квас, прави га". Тако је Кока-Кола увела своју марку у мају а и Пепси је недавно постигао споразум о дистрибуцији са једним руским произвођачем кваса. Повратку кваса није допринео само руски патротизам. Нове технологије у дистрибуцији и складиштењу, као и добар маркетинг "удахнули су живот" тржишту на које су од 2004. изашле три нове, велике марке кваса. Некада је квас точен из жутих танкова величине пивског бурета а данас се флаширан или у лименкама развози земљом.

"Жив" квас непрофитабилан

За разлику од претходника, нови квас се не квари брзо и Руси сада могу да га купе током целе године. И, мада Руси пију више кваса, неки кажу да је ужитак мањи него пре и да квас из нове масовне производње није тако добар као онај пре. Стручњаци су трагајући за аутентичним квасом стигли до Звенигорода, градића западно од Москве, на сат вожње, где се квас прави у православном манастиру из 15. века. Више од 600 година монаси манастира Савино-Сторожевски правили су квас за себе а пре седам година почели су да га продају. Од кваса из масовне производње манастирски се разликује по томе што не садржи конзервансе и што му је рок трајања пет дана. Монаси квас који праве описују као "жив" и подсмевају се конкурентима који користе вештачке додатке. "Није им профитабилно да праве живи квас. Зато морају да трују људе", каже отац Игњат за комерцијалне произвођаче кваса.

Slika

Кока-Кола прави совјетски квас

Велики произвођачи кваса пак хвале свој производ као здраву, патриотску алтернативу нездравим западним безалкохолним пићима. Произвођач кваса Никола водио је "оштру" рекламну кампању у којој су они који пију кола напитке личили на Мајкла Џексона или певача групе Кис Џина Симонса и плашили руску децу. Затим би се ти ликови преобратили у "праве Русе" и почињали да пију квас. "Не кола-низацији. Квас. За здравље нације", био је слоган рекламне кампање, успешне, како се показало. Наиме, компанија Никола је стартовала 2005. и врло брзо постала други по величини продавац кваса у Русији. У међувремену Кока-Кола свој квас прави искључиво од руских састојака и користи рецепт који пићу, тврди њен портпарол Владимир Кравцов, даје укус који "највише могуће подсећа на квас продаван у совјетско доба". Упркос свим напорима, квас из производње на велико није као онај из Звенигорода - што рече отац Антоније, њихов је прављен "уз божји благослов".

Slika



Ja mislim da je u svakom slučaju voditi kampanju protiv uvoznih američkih kapitalističkih ponosa.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ja ga ne mogu nikako. Ima neki opor ukus, kao blato da pijem. (ne pitajte kako znam okus blata)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ne znam kakvog je blato ukusa,al' znam ukus zemlje iz cvijeca :lol: salu na stranu,probala sam kvas koji se kod nas prodaje flasiran,bip puni cini mi se,bas je gadan,nesto preslatko,sluzavo.. :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 19:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Dovescu vam dobar kvas iz PL - ohladjen je definitivno bolji od Cole i sl. Ali Cockta ipak nema konkurencije 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2011, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Joj, čim mi neko BIP spomene...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2011, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
kvas mi je odvratan,gotovo odvratan kao grcki uzo.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs