banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 03:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Mislim da će Cap-Cap dobiti ozbiljnu konkurenciju što se tiče govana koje prodaju ljudima kada McDonalds dođe u grad...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Ka kakva konkurencija svi ce ici u Mec jer je to IN u svjetu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo je sjajna vijest. Kada je Srbija bila pod sankcijama i kada je ovdje bio rat Mc je u BG radio bez problema. Tako da Mc nikad nisam dozivljavao kao nesto americko, tek kada sam prvi put otisao do Grcke shvatio sam da je to internacionalna kompanija.

One njihove slatke i mekane zemicke sto se u ustima tope i neobicno hladna kola, koja se niz grlo sliva se ne mogu zaboraviti.
7 godina patim za Mc. :(

Jos vise sam se razocarao, kada sam cuo da oni nisu jedina rostiljnica te vrste u svijetu i da ih ima jos.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Dosad sam iz mekdonaldsa jela na prste svojih ruku mogu nabrojati i mislim da nije toliko katastrofalno, jer volim pomfrit mnooooogoooo :)
Druga je stvar pretjerivanje, koja ne valja ni u cemu.

Kad sam bila u Sangaju prosle godine, gdje niko ne zna ni u turistickim centrima ni beknuti engleskog, mekdonalds nam je dosao kao spas, jer sam bila trudna pa nisam smjela sebi dozvoliti eksperimentisanje sa hranom.
A i sladoled im je njami. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 15:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nama tuđa govna ne smrde nego lijepo mirišu, a u taj MCgovnars će se ići iz čistog pomodarstva a ne zbog klope. Ja ionako rijetko jedem brzu hranu ali mi je draži nomativ jedne leskovačke pljeskavice sa prilogom nego Big Mac od kog se najede prosječan Srbin ili tri Engleza ili 40 Etiopljana. Ja se držim one da nema ručka bez čađava lonca :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 16:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
o kom pomodarstvu pricate?pa tanzanija ima mek, to je sirotinjski djir.bar ja to tako dozivljavam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Leskovačka pljeskavica je melem za napaćenu dušu i primjer prave hrane, znam za slučaj kada su neki Englezi došli u Beograd (sa neke ekspedicije na nekoj planini) i domaćin koji ih je ugostio odveo ih je u leskovačku prčvarnicu gdje su naručili 4 velike, ljute i začinjene, kažu da nakon jela samo što nisu ljubili cipele vlasniku prčvarnice i sledeći dan opet su došli, jeli i kupili za put!
Ovaj Cap-Cap nudi bezlične splačine (vidjeli ste kako žena uzme šaku mesa, oblikuje pljeskavicu i baci na ražanj, bljak :pukeleft: ), ali sa druge strane čini mi se da je onaj '016' iza Adrije slovi kao pravi leskovački roštilj, vlasnici i neki od radnika upravo su iz Leskovca a pljeskavica je tu 100 puta bolja i ukusnija.
Sad, Srpska Pljeskavica nudi brojne pogodnosti - za 4-5 maraka možeš uzeti gomilu onih priloga i najesti se za cijeli dan!
A oni sendvičići od klovna Pennywisea?! Ajde, priznajem, imaju neki šmek za šta su krivi začini i raznorazne hemikalije, miris onih kiselih krastavčića i paradajza mmmm, ali to je isto što i Cola (koja se prodaje uz McGovnars specijalitete) ili Kinder, ne možeš se najesti a potrošiš velike pare.
Još nam samo to fali pored sve ovakve bijede, i bolje da to bude negdje dalje od centra. Bilo bi dobro da se nakon godinu dana ponovi isti slučaj ko u Zrenjaninu, kad ovdje mogu propadati mehaničarske radnje i na njihovom mjestu se otvarati second hand shopovi, onda može i američka smočnica, uz malo negativne propagande :wink:

Upamtite ovo, McGovnars je jedna od najvećih svjetskih sekti ikada, to mi je jedan đedo rekao koji je svijeta vidio.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Halpert je napisao:
čini mi se da je onaj '016' iza Adrije slovi kao pravi leskovački roštilj, vlasnici i neki od radnika upravo su iz Leskovca a pljeskavica je tu 100 puta bolja i ukusnija.

gdje se to tacno nalazi?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
halpert, daj se opusti malo. ;)
super je sto ce biti mek u bl, zbog mogucnosti izbora.
a tebe niko ne tjera, ne moze i nece naterati da jedes tamo.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
alkibijad je napisao:
Halpert je napisao:
čini mi se da je onaj '016' iza Adrije slovi kao pravi leskovački roštilj, vlasnici i neki od radnika upravo su iz Leskovca a pljeskavica je tu 100 puta bolja i ukusnija.

gdje se to tacno nalazi?


Tamo u prolazu u onom malom zanatskom centru sa desne strane bivše Adrije a današnjeg ''dm''-a, kad ideš prema onoj tekstilnoj prodavnici, teško je primjetiti ali pronaći ćeš. Najbolji leskovački roštilj u gradu.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Halpert je napisao:
alkibijad je napisao:
Halpert je napisao:
čini mi se da je onaj '016' iza Adrije slovi kao pravi leskovački roštilj, vlasnici i neki od radnika upravo su iz Leskovca a pljeskavica je tu 100 puta bolja i ukusnija.

gdje se to tacno nalazi?


Tamo u prolazu u onom malom zanatskom centru sa desne strane bivše Adrije a današnjeg ''dm''-a, kad ideš prema onoj tekstilnoj prodavnici, teško je primjetiti ali pronaći ćeš. Najbolji leskovački roštilj u gradu.

Prolaz izmedju aleksandrije i foto nedje.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
5 mekova nece moci zamjeniti 016, bar sto se mog ukusa tice, ali neka se otvori pa posle 016 u mek na pomfrit i sejk!

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
A gdje se spominje Mc u BL?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
filozof sa vrbasa je napisao:
A gdje se spominje Mc u BL?

u prvom postu
Macr0 je napisao:
Mcdonalds konačno u Sarajevu i Banjoj Luci!

...

Ubrzo nakon Sarajeva slijedi otvaranje restorana u Banjoj Luci i ostalim vecim gradovima u BiH.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Citiraj:
McDonalds do ljeta u Sarajevu

Najpoznatiji svjetski lanac brze hrane "McDonald's" zvanično ulazi na tržište Bosne i Hercegovine, a prva dva restorana otvoriće u Sarajevu do sredine ljeta, potvrđeno je "Nezavisnim" u kompanijama koje su u kontaktu sa predstavnicima ove globalne tvrtke.
Izvori "Nezavisnih" navode da "McDonald's" neće otvoriti restoran u Sarajevu u zgradi "Napretka", u Titovoj ulici, kako su spekulisali pojedini mediji, nego na mjestu nekadašnjeg ekspres restorana "Bosna", u blizini sjedišta "Energopetrola", takođe u Titovoj ulici.
Drugi restoran, potvrdili su nam izvori, biće otvoren u naselju Nedžarići, pored hotela "Radon plaza" i u njemu će se hrana kupovati bez izlaska iz automobila.
Izvođenje unutrašnjih građevinskih radova na restoranu u centru grada već je počelo, dok bi radovi na objektu u Nedžarićima uskoro mogli početi.
Izvori "Nezavisnih" navode i da je nakon Sarajeva na redu Banjaluka, gdje će prvi "McDonald'sov" restoran biti otvoren u saradnji sa "Deltom" u "Delta siti" centru koji treba da bude izgrađen, a u skorije vrijeme treba očekivati i otvaranje centra u Bihaću. Nakon toga "McDonald's" će se proširiti na Tuzlu, Mostar i druge bh. gradove.
Budući da posluje na principu franšiza (davanje svog brenda i svog načina rada lokalnim partnerima), "McDonald's" je našao partnera u BiH s kojim će otvoriti restorane, ali naši izvori njegovo ime u ovom trenutku nisu spremni da saopšte.
Banjalučki ekonomista Saša Grabovac kaže da ulazak "McDonald'sa" na tržište BiH ima pozitivne i negativne strane.
"Pozitivno je što jedna ovako velika kompanija dolazi u BiH, čime daje signal da se u ovu zemlju isplati ulagati. To pokazuje i da na tržištu BiH postoji mogućnost razvoja i povećanja standarda stanovništva. Negativne strane ogledaju se u sličnim efektima koje je prouzrokovao dolazak velikih trgovačkih lanaca u BiH, odnosno u mogućem gašenju ćevabdžinica, hamburgernica i drugih objekata koji prodaju brzu hranu", kaže Grabovac i dodaje da će broj otpuštenih vjerovatno biti veći od onoga koji će "McDonald's" zaposliti u svojim restoranima.
Ideja o otvaranju "McDonald'sa" u BiH potiče još iz doba sarajevske Olimpijade, održane 1984. godine, a poslije rata aktuelizovana je u više navrata. Ovaj lanac brze hrane imao je namjere da otvori restorane u sarajevskom Starom gradu, na mjestu tadašnje "Gradske kafane", te u Nedžarićima, navodno je imao franšizera koji bi bh. tržište pokrivao iz Makedonije, ali je odustao nakon analize tržišta koje je tada ocijenjeno malim i rizičnim.
Otvaranje restorana u Sarajevu nudio je "McDonald'su" i BBI centar prije nego što je ovaj objekat završen, ali je regionalna podružnice ove kompanije u Austriji ponudu odbila. Spekulisalo se i o otvaranju restorana u nedavno otvorenom "Alta" šoping centru u Sarajevu, ali su i te informacije demantovane.
"McDonald's" je na kraju 2010. godine imao više od 31.000 restorana širom svijeta, u kojima se svakodnevno posluži više od 50 miliona gostiju. U Evropi ima 6.700 restorana koje posjećuje 12,3 miliona gostiju. Prisutan je u zemljama okruženja, a primjerice, u Hrvatskoj ima 18 restorana.
Ne plaše se konkurencije
U sarajevskom fast fud lancu "Urban Grill" kažu da ulazak "McDonald'sa" neće toliko poljuljati tržište koliko se u javnosti spekuliše.
"U BiH je došlo mnogo poznatih imena iz ove oblasti. Nedavno je 'Vapiano' otvorio restoran u Sarajevu i to nije dovelo do potresa. Vjerujem da tako neće biti ni sa dolaskom 'McDonald'sa'. Za mene ulazak ove kompanije znači mnogo više od ugostiteljske ponude. To govori da se nalazimo na karti interesantnih svjetskih investitora", kazao je Admir Smajlagić, direktor "Urban Grilla".


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Mc ... 82412.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 23:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
boa je napisao:
o kom pomodarstvu pricate?pa tanzanija ima mek, to je sirotinjski djir.bar ja to tako dozivljavam.

salis se? nije pomodarstvo gdje se Mac nalazi, vec se govori o mentalitetu prosjecnog Balkanca koji ce da poleti na novo k`o muva na go***

interesantno kako najveceg lanca nema u prici (koliko mi je poznato) na citavom Balkanu. znam da ne nude nista posebno, ali mi je zanimljivo da ih nema nigdje u blizoj okolini

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 23:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
? како нема?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 11 Mar 2011, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mcdon ... ns_map.PNG


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 12 Mar 2011, 00:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
'016' i fast food 'Pizza & Pie' tamo kod studentskog centra morali bi proširiti djelatnost i na ostala mjesta u gradu, tamo su ubjedljivo najbolji roštilj i pizze.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: McDonalds u BiH
PostPoslato: 12 Mar 2011, 00:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Пилеће пљескавице у 016 једноставно разваљују, колико су добре....
Њам :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs