banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 13:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jan 2011, 13:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39448
Lokacija: Месечева икра
Sreća pa ni trgovački lanci me mute....Skoro su našli meso kengura u ponudi jednog od marketa iz lanca Tuš....Naravno,nije prodavano kao kengur,nego neko drugo meso...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9319
Jeste naivni ko' djeca, cuj ne moze biti kopija?! Otkud nam onda kopije svih mogucih gaziranih voda (Knjaz, Minakva...), Stock-a, vinjaka, Johnny Walker-a... da ne nabrajam dalje, kad je takvo nesto nemoguce? Jel' niste nikad vidjeli na vijestima da je zatvorena ilegalna tocionica takvih pica? Jel' se neko zapitao kako to da su se u Incelu pravile kese za Persil, Ariel i jos neke strane marke deterdzenata?
Dobro, mozda ovo za eurokrem i nije tacno, ali je sasvim noguce i da jeste, u moru laznjaka koje kupujemo a da nismo toga ni svjesni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
и мени исто остала навика из дјетињства да купујем Таково. мада данашњи Таково Еурокрем није ни близу оног од прије једно десетак година! али опет бољи ми је од већине(наравно кад налетим на оригинал). Нутелу апсолутно не волим, мислим далеко да ју нећу јести, али ми уопште није нешто. и сматрам да је мало прецјењена, поготово што се на наше тржиште шаљу производи лошијег квалитета него за ЕУ.

е сад још да споменем да у задње вријеме често купујем Меркатор еурокрем!! Одличан је, а много јефтинији од Такова. Кантица од 750 грама кошта око 3,60 КМ. препоручујем да пробате.

А за таково, чини ми се да га је најсигурније куповати у Слаткој кући


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Eurokrem se pravi u trebinjskom Takovu.
Gledam na desnoj slici logo i vidim da je ispravan, samo što je logo kružnog oblika zlatne boje po pravilu.
Prije dvije godine SL je imao problem sa lažnim proizvodima, ali nisu lako mogli ući u trag jer inače policija i ne obavlja detaljno tu vrstu istraživanja.

Ovo je originalni logo

Slika

kao i na artiklima: (zelene boje)

Slika Slika

Tako da logo na "originalu" (lijeva slika na prvoj slici uvodnog posta) nikada nisam vidjela.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
skitnica je napisao:
Nije lazan, nego je drugaciji.

Tommy Vercetti je napisao:
Skitnica, po cemu zakljucujes to?


vec je dobrim dijelom odgovoreno
dakle, ne vjerujem da neko tajno pravi eurocrem niti sam obratila paznju na te razlicite nijanse u oznakama na pakovanju
ali pad u kvalitetu je evidentan

moze da se radi o:
1. razlici izmedju tog eurocrema koji se proizvodi u Takovu i onog koji se pravi u nista manje legitimnom pogonu u Trebinju ili o
2. padu kvaliteta Takovo eurocrema uopsteno bez obzira gdje se proizvodi (ne bi bilo prvi put)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 23:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
KOBAYASHI Eurocrem
Mislim da je Tommy Vercetti u stvari hoće da nam podvali fake Eurocrem. Sva sreća što imamo Taliju koja radi u Eurocrem City - 02. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2011, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Šajin je napisao:
е сад још да споменем да у задње вријеме често купујем Меркатор еурокрем!! Одличан је, а много јефтинији од Такова. Кантица од 750 грама кошта око 3,60 КМ. препоручујем да пробате.


I od mene preporuka, uglavnom taj kupujem u posljednje vrijeme. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 01:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ako je fake onda mora da ga SL plasira na trziste kao takav jer ne moze niko da se pojavi i kaze "evo ja imam SL/Takovo Eurocrem, hocete kupit`?" osim distributera/uvoznika ;)
btw na trzistu postoje 3 krema od Barpeha i niti jedan nije fake, najbolji je onaj koji pakuju za Konzum koji je meksi tako da se lakse razmazuje, a razlika izmedju svih njih je u % odredjenih sastojaka

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 01:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
Jesenas je bila priča o proizvodnji Eurocrema i uvozu iz RS u Srbiju...
Citiraj:
Rodoljub Drašković: Ništa nije tačno!

Vlasnik „Svislajon Takova" Rodoljub Drašković demantovao je juče da će delovi kompanije otići u stečaj i da će biti otpuštanja. Drašković tvrdi i da nikada proizvodnja „eurokrema" i ratluka neće biti preseljena u BiH, a da je ona podeljena radi racionalizacije troškova.

- Sve je ortodoksna laž, kao i to da smo imali prisilna otpuštanja - rekao nam je Drašković, koji je objasnio da je prodaja „eurokrema" i ratluka porasla za 40 odsto od kada se proizvode na dve lokacije.

- Kompanija „Takovo" dobila je najsavremeniju svetsku opremu. Da stara oprema ne bi otišla u staro gvožđe, mi smo je reparirali i kao takvu dislocirali u BiH kako bismo se približili tom tržištu i racionalizovali svoje troškove. Sada se „eurokrem" u Bosni proizvodi na toj staroj opremi, a u Srbiji, odnosno u Gornjem Milanovcu, na novoj - tvrdi Drašković.


Dve linije za proizvodnju, pa moguće i da su dva pakovanja. Samo ovo što Talija ne prepoznaje "originalnu" ambalažu, to me čudi.

Jer nepoznati logo postoji i na drugim proizvodima.
Slika
Slika

Da li su ti proizvodi možda iz Gornjeg Milanovca?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 09:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12479
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Не, као што сам прије рекао, код мене је са тим знаком а пише да је произведен у Требињу.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
а таково нема ни поштене интернет странице :roll:

http://www.swisslion-takovo.com/

мораћу им једном приликом кад будем имао живаца послати мејл на ову контакт адресу да их тачно питам за таково еурокрем, шта и како


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 10:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39448
Lokacija: Месечева икра
BSE je napisao:
ako je fake onda mora da ga SL plasira na trziste kao takav jer ne moze niko da se pojavi i kaze "evo ja imam SL/Takovo Eurocrem, hocete kupit`?" osim distributera/uvoznika ;)

Kako ne može?Dođe komercijalista neke firme i ponudi eurokrem po jeftinijoj cijeni.Naravno da će gazda ili poslovođa prodavnice pristati.Nema samo jedan "distributer" eurokrema...Stotinu firmi prodaje iste prozivode..Neki kupuju od prozivođača,neki dobiju u kompenzaciji za neki svoj proizvod za koji su oni "ekskluzivni" zastupnici...Da ne pričamo o onim radnjama koji pola robe nabavljaju na crno na pijaci.
Nikad od tebe ne bih očekivao takvu lakovjernost.U državi u kojoj sve ima na crno i na kvarno,očekuješ da se nešto radi po "PS".....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 14:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2009, 02:25
Postovi: 19
E jbg, sad cu postati paranoican i sa eurokremom, pa zbog ovog proizvoda je i nutella eurokrem a sad da pazim dal' se pravi kod komsije il' u Takovu. Nevjerovatno!

_________________
- Now, put the lotion in the basket!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
синоћ сам на кратко свратио до Максија доле у подруму Боске. и случајно налетим на Таково Еурокрем, па рек оај да провјерим како изгледа. Оно што сам опазио је да паковање од пола кг има онај лого без златног прстена, а ова већа паковања имају лого са прстеном. дакле и на то не треба пуно гледати пошто и они очигледно стављају 2 различита лога


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 10:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Šajin je napisao:
синоћ сам на кратко свратио до Максија доле у подруму Боске. и случајно налетим на Таково Еурокрем, па рек оај да провјерим како изгледа. Оно што сам опазио је да паковање од пола кг има онај лого без златног прстена, а ова већа паковања имају лого са прстеном. дакле и на то не треба пуно гледати пошто и они очигледно стављају 2 различита лога

dzaba tebi pricat' da Talija radi tamo. valjda zna sta stavljaju na svoje proizvode.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
cicak je napisao:
Šajin je napisao:
синоћ сам на кратко свратио до Максија доле у подруму Боске. и случајно налетим на Таково Еурокрем, па рек оај да провјерим како изгледа. Оно што сам опазио је да паковање од пола кг има онај лого без златног прстена, а ова већа паковања имају лого са прстеном. дакле и на то не треба пуно гледати пошто и они очигледно стављају 2 различита лога

dzaba tebi pricat' da Talija radi tamo. valjda zna sta stavljaju na svoje proizvode.

јесам ли ја можда дематовао нешто што је Талија рекла?
Уколико се не варам Талија рече да је прави лого овај са златним прстеном, а ето у Максију се продаје еурокрем и са једним и другим логом. нејасно ми то


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1870
Lokacija: Banja Luka
Vjerovatno se radi o dva ista prozivoda iz razlicitih proizvodnih pogona, a ko zna ko im izradjuje ambalazu, a pri tome se izgleda slijepo ne pridrzavaju knjige grafickih standarda.

Vidim neki hvale prozivode koji se prodaju pod robnim markama trznih centara (premia, k-plus, mercator). Nadam se da ne mislite da Merkator ima svoj pognon za proizvodnju eurokrema. Unutra je vjerovatno Barpreh, Takovo ili nesto slicno, mada bi na deklaraciji trebalo pisati ko proizvodi odredjeni prozivod za tu robnu marku.
Ali moc autosugestije je cudo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Да ли Мерктор има свој погон за производњу еурокрема то не знам, али оно што знам је да је доста јефтин, а веома укусан. послије такова најбољи ми је. а од оног барпеха се доста разликује по укусу(бар мени)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Šajin je napisao:
cicak je napisao:
Šajin je napisao:
синоћ сам на кратко свратио до Максија доле у подруму Боске. и случајно налетим на Таково Еурокрем, па рек оај да провјерим како изгледа. Оно што сам опазио је да паковање од пола кг има онај лого без златног прстена, а ова већа паковања имају лого са прстеном. дакле и на то не треба пуно гледати пошто и они очигледно стављају 2 различита лога

dzaba tebi pricat' da Talija radi tamo. valjda zna sta stavljaju na svoje proizvode.

јесам ли ја можда дематовао нешто што је Талија рекла?
Уколико се не варам Талија рече да је прави лого овај са златним прстеном, а ето у Максију се продаје еурокрем и са једним и другим логом. нејасно ми то

mozda jedno pravi Tb drugo GM. a kako onda imaju isti naziv? ako je jedna firm onda je i jedan logo. ILI, je neko "posudio" lazni logo. onda je to laznjak i to zesci.
ne znam fakat.
ako znamo da je ovaj sa zlatnim vjencem pravljen u tb, onda haj da kupujemo taj, za njega bar znamo odakle potjece.
doduse, nutela rules!
merkator ima dobre cokolade za kuhanje. eto, provjereno, info iz prve ruke.

pih, eo gledam eurokrem blok kupljen u Tušu u Mostaru, onaj logo bez vijenca. a pise, Takovo, Niksicki put bb, Trebinje.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 11:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
U Merkatoru pod Starčevicom imaju oba pakovanja od 0.5 kg. Ako može Intel Dual Core, zašte ne bi mogao i Eurocrem Dual Logo.
Mogli bi organizovati forumsku degustaciju. Da samo odabrani znaju koji Eurocrem je iz kojeg pakovanja , pa da vidimo ko će prepoznati razliku. Talija će biti sponzor dešavanja :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs