banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Okt 2010, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Društvo, treba mi pomoć!

Planiram sad neke proslave :D pa me zanima gdje u gradu ima živa muzika u restoranima? I koja vrsta zike, ako znate?
U ostalim temama o restoranima uglavnom spominjete hranu, cijene, usluge i sl. ali meni je bitnije da ubodem mjesto sa dobrom atmosferom od hrane (ako već moram da biram, poželjno bi naravno bilo oboje. :wink:)

Jel' istina da su zatvorili "Jezero"? Tako čuh, a ne pamtim kad sam zadnji put bila.
Kazamat mi je sumoran.
Ima li muzika još uvijek u "Obali"? Ili u "Krčmi kod Alekse"?
Jednom sam, doduše daaaavno, vidjela miša u "Starom mlinu". Nikad više nisam ušla.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 09:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
u jezeru sam bila pocetkom septembra, bio je radni dan, bila je i muzika, neki bend. malo narodnjaci malo zabavnjaci. nas je bilo desetak. klopa pristojna, usluga takodje a fajront najavise u 12. sve u svemu, nista posebno ali moze proci. nama je bilo bitno drustvo i da se malo opustimo a to se moze tamo jer su cijene korektne u odnosu na neke manje restorane gdje ima muzika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
zavisi koliko je drustvo,kakva vrsta klope,muzike...nesto mi ne pada na pamet ni jedan restoran koji ima finu muzikicu a dorbu klopu...krcma ima tamburase,ali su postali ocajni,ne znam sta je sa alasom,jezero ko narodna kuhinja zimi...ako je manje drustvance i neka klopica lagana onda Provansa :)Vrbas je bas za ozderati se ali nemaju muziku...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Konoba Fortuna - Irić bend, petkom, subotom

Restoran Obala - Starogradski orkestar, petkom subotom


Uskoro se otvara restoran na krovu nove zgrade rtrs-a sa pogledom na grad.. za romantične večere...


Moj izbor je uvijek Obala........

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
azdajica-ny je napisao:
zavisi koliko je drustvo,kakva vrsta klope,muzike...nesto mi ne pada na pamet ni jedan restoran koji ima finu muzikicu a dorbu klopu...krcma ima tamburase,ali su postali ocajni,ne znam sta je sa alasom,jezero ko narodna kuhinja zimi...ako je manje drustvance i neka klopica lagana onda Provansa :)Vrbas je bas za ozderati se ali nemaju muziku...

Nisam znala da u Provansi ima nesto za jest, kladila bih se da nema. :D



Krcma kod Alekse Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 21:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Laush -Bronx ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
HugoLina je napisao:
azdajica-ny je napisao:
zavisi koliko je drustvo,kakva vrsta klope,muzike...nesto mi ne pada na pamet ni jedan restoran koji ima finu muzikicu a dorbu klopu...krcma ima tamburase,ali su postali ocajni,ne znam sta je sa alasom,jezero ko narodna kuhinja zimi...ako je manje drustvance i neka klopica lagana onda Provansa :)Vrbas je bas za ozderati se ali nemaju muziku...

Nisam znala da u Provansi ima nesto za jest, kladila bih se da nema. :D



Krcma kod Alekse Slika

od prije par dana...a u krcmi je horor klopa... :(

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 22:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jedino sto znam da ima zivu svirku su Obala i Krcma kod Alekse, od cega moj glas ide Obali, jer je Krcma postala totalno razocaranje u ovoj godini.
sto se tice Jezera, bilo je u vijestima zasto je zatvoreno - zato sto je drzavno zemljiste i nesto ce da se gradi tamo :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 09:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Krcma kod Alekse


:thumbup: i od mene
Sad su (dobro ne znam koliko je to bas 'sad' jer nisam odavno bio :D) i prosirili onaj prostor dole uklonivsi sank i pripojivsi drugu prostoriju. A na stranu sto one slatke kiflice iz krusne peci lijece sidu :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
BSE je napisao:
jedino sto znam da ima zivu svirku su Obala i Krcma kod Alekse, od cega moj glas ide Obali, jer je Krcma postala totalno razocaranje u ovoj godini.
sto se tice Jezera, bilo je u vijestima zasto je zatvoreno - zato sto je drzavno zemljiste i nesto ce da se gradi tamo :)

Jezero zatvoreno - shit . Volio sam tamo otici ljeti ,bilo je fino jesti pored vode,mislim da nikad nisam bio unutra. Steta , moglo se fino jesti za male pare.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Alas.
Bili su tamburaši, a sada će još malo pripreme za Novu godinu, pa su vjerovatno učestali tamo, iako je atmosfera malko sumorna.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2010, 10:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jun 2009, 11:24
Postovi: 26
Studenac ima muziku vikendom, imaju i klopu ali ne znam kakva je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2010, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
tureburegura je napisao:
Studenac ima muziku vikendom, imaju i klopu ali ne znam kakva je.

i brdo alkosa,pravi birc,jedino valja u basti janjetina :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2010, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Hvala, hvala drugari! Divni ste! Slika

U suštini mi je potreban neki restoran da izvedem matorce i brata na čast (i ono jedva ušteđene stipendije da potrošim, ali valja se! lol) Mama (teški antialkos) je rekla da će da se napije kada završim faks. Da vidim i to čudo neviđeno! :evil3: :lol:

A restoran za raje i provoda,"Zlatni lav". Mi smo sinoć slavili! :D :oops: Slika

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 01:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Gdje je to, šta je u ponudi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 18:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
DANA to je pivnica i restoran, kod venecija mosta ..odredjenim danima budu tamburasi
Phoenix sta ste jeli i kakva je hrana, koliko znam nije ekstra povoljno a nije ni izbor hrane nesto velik? Kolike su porcije :D
Najvaznije da vam je bilo fino

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Pojefinila je hrana u Lavu nakon ovog skorasnjeg 'renoviranja', a i prosirili su jelovnik. Najvjerovatniji razlog tomu je sto je dobar dio ljudi presao iz Lava u Kriglu zbog previsokih cijena. (koliko sam ja primjetio, mada ovo treba uzeti sa dozom rezerve jer nisam bas pretjerano obracao paznju na cijene ranije, cijene se nisu znatno snizile, ali sada uz porciju jela automatski dolazi i prilog gdje ga ranije nije bilo (npr kobasice i pomfrit/cips))
S obzirom da nije u pitanju klasicni restoran nego pivnica izbor hrane je sasvim korektan (koljenice, kobasice, piletina, prilozi, salate), a porcije su taman - ni premalene ni prevelike. Poslednji put kada sam bio nas 4 smo porucili 2 jela (jedno se vodi kao 'za dvoje') i nesto sitno priloga i niko nije ostao gladan :oops:

Meni licno je Lav mjesto #1 za izlazak u BL :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
breskvica je napisao:
DANA to je pivnica i restoran, kod venecija mosta ..odredjenim danima budu tamburasi
Phoenix sta ste jeli i kakva je hrana, koliko znam nije ekstra povoljno a nije ni izbor hrane nesto velik? Kolike su porcije :D
Najvaznije da vam je bilo fino


Pravo da ti kažem, nemam pojma kolike su cijene! :lol:

Nas tri iz generacije smo završile faks taj dan (i to prve :lol: ) pa je jedna, koja nije iz BL, tu bila zakazala proslavu i sve je ona plaćala tako da ne znam koliko je platila hranu. Nije plaćala porciju svakome nego je bila meza i poslije toga koljenica sa krompirom i kobasicama. Sad ja baš nisam ljubitelj koljenice, ali bila je ukusna, ostali su se "podavili" jedući. Piće je naručivao šta je ko htio, s tim što imaju dobro domaće vino, što je većina i pila, mislim da je litra crnog bila negdje prošle godine 10ak km, ne znam sad koliko je.

Inače može da bude problem ako ima dosta starijih koji mogu da ukoče atmosferu. Jednom me je prošle zime to potrefilo i bilo mi je bezze, poslije toga nisam ni dolazila do te proslave. Ali mi smo slavili tu noć, znači bili smo glavna atrakcija. Kako je odnos snaga na farmaciji približno 1:10 za žene, (i većina njih su non-stop napucane, kamoli kad izađu) onda ti je jasno i zašto to kažem. :lol:

Vidiš, moglo bi se opet upasti, taman nisam od tada... :wink:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 19:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
Vanja hvala na info, moram otici sljedeci put obavezno..nego jesu li ove cijene aktuelne , sad nadjoh na netu:

http://www.pivnica.ba/jelaponarudzbi.html

jel kobasica domaca ili industrijska? :)
posto su sada tocena piva 0,5 l?

phoenix drago mi je da je bilo super, najbitnija je atmosfera ..sto se tice koljenica ne bi bio ni moj izbor no.1
E da cestitam na zavrsetku faksa, sve najbolje!! jos samo da se dobro udas :lol: :wink:

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
breskvica je napisao:
jel kobasica domaca ili industrijska? :)


Mesarska. :lol:

breskvica je napisao:
phoenix drago mi je da je bilo super, najbitnija je atmosfera ..sto se tice koljenica ne bi bio ni moj izbor no.1
E da cestitam na zavrsetku faksa, sve najbolje!! jos samo da se dobro udas :lol: :wink:


Hvala na čestitkama! Slika A udaja će da pričeka. :wink:

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gYUbM0mkZCk[/youtube] :lol: :lol: :lol:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs