banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 14:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Mar 2010, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Ja imao u saksiji zasadio i prije nego sto cu krenuti na teren ( prije jedno mjesec dana) poklonim kolegici da ne propadne :( mogao sam ga tebi dati
a zna li neko ima li gdje svjeze metvice za mojito

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 09:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
chils je napisao:
Ja imao u saksiji zasadio i prije nego sto cu krenuti na teren ( prije jedno mjesec dana) poklonim kolegici da ne propadne :( mogao sam ga tebi dati
a zna li neko ima li gdje svjeze metvice za mojito


E jbg... Nabavicu ja sjeme, pa ima da botanika radi po kuci! :wink: A sto ce onda guacamole da bude, prste da polizes...

A metvice sigurno imas na pijaci, kod onih bakica sto raznorazne biljcice prodaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nema kod bakica svjeze metvice samo susena za caj a to nije to ne ide Mojito od suve trave

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Ma uzmi u OBIju slobodno, samo nemoj uzeti vec napola crknuto kad im dugo stoji. Ja sam mami kupio majcinu dusicu, lavandu, mentu, tamjan, i jos neku ne mogu se sjetiti (ali ne i korijandar) i sve je posadjeno u dvoristu i sad ima po zbun od svakog, nista se nije osusilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Metvicu barem mozes posaditi lako. Metvica se siri kao korov, jako brzo se prima iz grancice i brzo raste.

blaf77 je napisao:
Ma uzmi u OBIju slobodno, samo nemoj uzeti vec napola crknuto kad im dugo stoji. Ja sam mami kupio majcinu dusicu, lavandu, mentu, tamjan, i jos neku ne mogu se sjetiti (ali ne i korijandar) i sve je posadjeno u dvoristu i sad ima po zbun od svakog, nista se nije osusilo.


Upravo te biljcice treba uzimati kad se rasprodaju, ono sto je ostalo, jer to ce da prezivi, a ne cim im stigne, jer te sve izgledaju zdravo, a posle par dana krenu da se suse. ;)
Meni ide na zivce sto oni sve te biljke drze u isitm uslovima, na istoj temperaturi, jednako vlaze...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Meni je malo logicnije da prezivi ono sto zdravo odmah odneses u normalne uslove, a ne polucrknuto. Al' dobro, necemo jos i oko toga pametovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 12:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
Ma nisu ni preskupe (gledam juce u prospektu 3,9 KM saksija), pa i ako koja rikne, nije velika steta.
Samo sam generalno primjetio (otkako sam se nesto ufurao u kulinarstvo) da u je BL vrhunac zacina persun i Vegeta. Ovo ostalo k'o da trazis osiromaseni uranijum. Svi nesto blijedo gledaju, dosaptavaju se kad se okrenes... Uzas!

Nego jos nesto: Zena mi se nameracila praviti cheesecake, pa nas oboje interesuje cream cheese (koji je po receptu). Vidim da je najbolji onaj sir Philadelphia Cream Cheese, ali to kod nas nema nidje. Pa imate li ideju sta bi moglo posluziti kao substitut tome siru? Ne znam da li bi mogao Mascarpone ili nesto slicno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Kako nema zacina, pa imas Kotamy i Droga zacine u Tropiku, Interexu... Ima stvarno svega, polica od 2-3 kvadratna metra. Ok, nema vecinu onog sto ti treba za neki strani recept, ali nije ni tako oskudno kao sto kazes.

Zna li neko gdje se moze naci After Eight cokolada, Nestle je proizvodi. Nekad je bilo svuda, a sad nigdje ne mogu naci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Nisam mislila polu-crknuto, vec ono sto je ostalo, iako mozda nije u punom sjaju, to ce opstati i napredovati posle. Naravno mislim na zdravu, ali pomalo neuglednu ili zakrzljalu biljku.
U dosta slucajeva, to naglo prebacivanje od tamo u kucne uslove zna "slomiti" biljku. :-?
Zato sam i rekla da sa tim staklenickim i forsiranim biljkama treba dosta strucno rukovati.

Te zacinske biljke lako je samostalno zasaditi a i barem znas da nije nicim tretirano, sto je meni jako bitno, jer to ide u hranu.
Jednom sam imala cak vlasac i korenasti persun u dobokim saksijama. :D
Za cvece mi i nije toliko vazno, ali volim gledati kako se razvija.
Kad posadis mali pelcer, pa gledas kako od toga nastaje biljka, pa se radujes svakom novom listicu... nezamenjivo!

Odosmo predaleko od gastronomije. :D


Ako ti treba metvica za specijalnu priliku onda kupi tu, neku, u saksiji. Ako ti treba cesce, onda probaj sam/a da zasadis. Ako ti se ne da, onda cu ti ja zasaditi. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 13:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
blaf77 je napisao:
Kako nema zacina, pa imas Kotamy i Droga zacine u Tropiku, Interexu... Ima stvarno svega, polica od 2-3 kvadratna metra. Ok, nema vecinu onog sto ti treba za neki strani recept, ali nije ni tako oskudno kao sto kazes.

Zna li neko gdje se moze naci After Eight cokolada, Nestle je proizvodi. Nekad je bilo svuda, a sad nigdje ne mogu naci.


Pa dobro, suvih ima standardnih: bosiljak, ružmarin, biber, i možda još neki. Ali više sam mislio na svježe začine... No, never mind.

Što se tiče After Eight, skoro sam je vidio u Mercatoru, pa malo rovari po onim rafama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
E, hvala, jedino jos tamo nisam trazio (cini mi se). Sestra obozava After Eight pa hocu da je obradujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Philadelphia sirevi bejahu u Tempu, oni sa okusima, ne znam za neutralni.
To sam jos ranije vidjala, pre Mercator doba. :lol:

After eight sam ja trazila drugarici da kupim i nisam nasla.
Ako nadjes, javi.
Ja znam da ima u HR. Bas sad, zadnji put kad sam bila, gledala sam na nekoj akciji su bili.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Javicu. U LIDL-u sam gledao i nisu imali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
after eight nema poodavno,jedino nisam dugo bila u poljoeksportu ili kako se vec zove ona radnja u gospodskoj,nekad bio free shop,oni su ranije imali
za cheese cake,bilo kakav neutralni,ja trenutno za kolace sa sirom kupujem neki u merkatoru na vagu,cijena 2,8 za kg(to mi je orjentir kad ga trazim)a sasvim je ok,blag...
a zacina sad i ima u vecim marketima a sve ove biljcice brzo narastu i drzis ih u kuci umjesto cvijeca :lol: ja imam na jednom prozoru onu dugacku saksiju i nekoliko vrsta zacina u njoj 8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 10:30 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2010, 10:21
Postovi: 1
Znali neko gdje ima ze kupiti silikonske kalupe za preline


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
HugoLina je napisao:
After eight sam ja trazila drugarici da kupim i nisam nasla.
Ako nadjes, javi.

Nasao sam pristojnu zamjenu za After Eight u Mercatoru - Anidor euphorie menthe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
MC4 je napisao:
Znali neko gdje ima ze kupiti silikonske kalupe za preline

Praline mozda?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Kad sam bio na ekskurziji probao sam twix sladoled i oduševio me. Međutim, kod nas ga nigdje ne mogu pronaći u prodavnicama i marketima :(

Djevojka mi je bila u Njemačkoj pa je u povratku pokušala da mi donese ovamo čitav paket tog sladoleda, ali se naravno sve istopilo do BL :lol:

Zanima me da l iste probali ove sladolede i da li znate mogu li se kupiti igdje u BL???!!!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
zna li neko gdje ima kupiti jogurt od soje ili neceg drugog a da nije mlijeko?hvala

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 18:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Gdje se u Bl mogu kupiti usoljene srdele ? Jeo sam ih nedavno nakon poduzeg vremena ,pa sam po obicaju rokao vino i legle su mi samo tako,sta mogu kad imam djelomicno dalmatinske korijene.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs