banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2011, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
mikrovalna je zlo....ja se satra sendvicima od kad sam je kupio :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 10:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Da ne otvaram novu temu, gdje u BL kupiti mikrovalnu? Gdje imaju najbolje ponude i na sta obratiti paznju pri kupovini

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Lg stanić, Fis, Robot. Razlika može biti u zapremini, snazi, broju programa i komandama.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2012, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Kokice, podgrijavanje/odmrzavanje i topli sendviči. Što se mene tiče, s tim je već opravdala kupovinu :) Puno jednostavnije i ekonomičnije je ugrijati nešto u mikrotalasnoj nego na šporetu. I nema ribanja šerpe i dima po kući poslije kokica :) . Šteta što još tost iz mikrotalasne ne valja. Pokušala sam jednom napraviti filet oslića ali ništa nije valjalo :confused3: . Još je pisalo na kutiji da kao može mikrotalasna...
Što se kupovine tiče ja bih uzela neku jednostavniju. Ono osnovno može svaka, a te razne programe i obrtaje malo ko koristi.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Frenki je napisao:
Da ne otvaram novu temu, gdje u BL kupiti mikrovalnu? Gdje imaju najbolje ponude i na sta obratiti paznju pri kupovini

ja sam do prije nekih mjesec dva imala neku panasonic bezobrazno skupu koju kao sto ej revan napisala koristim za kokice,podgrijavanje i odmrzavanje uglavnom,ali bukvalno ne znam nista ugrijati na ringli sve prigori :)elem,ta mikrovalna nije trajala ni 2 god ,samo je umrla,a prethodna neka no name nekih 20 g trajala,krenem u obilazak i na kraju kupim kod komsija u tehnomarketu neku no name za 89,00km koja je jaca od te pokojne panasonic ima 2g garancije pa nek toliko i posluzi i super :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 00:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Revan je napisao:
Kokice, podgrijavanje/odmrzavanje i topli sendviči. Što se mene tiče, s tim je već opravdala kupovinu :) Puno jednostavnije i ekonomičnije je ugrijati nešto u mikrotalasnoj nego na šporetu. I nema ribanja šerpe i dima po kući poslije kokica :)

nema kokica,do kokica iz mikrovalne,gotovo za 2 minute,razni ukusi....ja sam zbog toga i kupio je...
moj ti je savjet,ako volis praviti sendvice:NE KUPUJ,UTOVICES SE KO STOKA :)
odladjivanje sam te skoro otkrio...zaledjeno tjesto sam prije na radijator stavljao da se odledi :)
naravno ne moze se porediti mikrovalna i sporet....sporet grije samo "s polja",a mikrovalana(ako sam dobro skontao) mikrotalasima "tjera" molekule vode u hrani da vibriraju i stvaraju toplotu,tako da je hrana podjednako ugrijana i spolja i iznutra.
ja sam kupio u Zeusu na malti Beko za 100 km,osnovne funkcije samo....garancija 2 god,radi odlicno.
nisam strucan da ti preporucim gdje i koju da kupis...al ne bih ti na primer nista elit savjetovao da uzimas...kao sto neko rece,samo najosnovnije funkcije ti trebaju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 02:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
alkibijad je napisao:
moj ti je savjet,ako volis praviti sendvice:NE KUPUJ,UTOVICES SE KO STOKA :)

Ne mora znaciti :) Ja je imam dosta dugo i nisam se udebljala :) Svakako pojedem jedan sendvic bio iz mikrotalasne ili ne...
A odmrzavanje... kad se sjetim tijesta i mesa na radijatoru hahaha. Dosta koristim i kad pravim kolac, za sve ono sto je trebalo otopiti ili zagrijati u serpi (cokolada, putar itd...)
Kod mene je Electrolux i nije se nikako kvarila.

Koje kokice su vam omiljene od onih sa ukusima :) ?

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 09:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kad spomenu kolače i mikrovalnu.....Za one zajebancije koje treba praviti na pari mikrovalna je zakon...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 09:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Koje? Ja jos uvijek sve radi pjeske tj na sporetu :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 09:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
E,jbg,ne pravim kolače pa se ne kontam baš...Znam da je stara,kada je pravila tiramisu (čini mi se),onaj fil koji je trebalo spremati na pari stavila u mikrovalnu i da je ispao odlično,a bez zajebancije,bez dvije šerpe i bez mješanja....Ako se sjetim pitaću je kada je vidim.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 12:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
zoka mislis kuvala je zumanjak i secer umjesto na pari u mikrovalnoj? posto se za tiramisu miksaju zumanjak i secer za kremu, onda se doda maskarpone slag i sta vec..

nego evo od mene par savjeta:
citavi bareni krompir, kao prilog

oko 6 manjih/srednjih krompira
u ljusci ostaviti, oprati i mokre staviti u kesu za zamrzavanje. zatvoriti sa koncem ili necim sto se nece istopiti u mikro. Sa viljuskom ili iglom probusiti par rupica na kesi.
staviti u mikrovalnu bez ikakve posude ili poklopca i ukljuciti na 750W oko 5-6 minuta
paziti jer bude bas vruce. Ovisno od velicine krompira mozda treba jos 1-2 minute vise, probati
na isti nacin moze se obariti i mrkva recimo, oguli se opere i mokra u kesu


Cokoladni kolac sa jabukama (mjera se moze povecati po zelji)
125 g putera i 125 gr secera, 1 vanilin secer, 2 jajeta, 125 gr brasna , 2 kasike kakaoa, pola pakovanja praska za pecivo, 2 jabuke, secer u prahu za posipanje

sve izmijesati, na kraju dodati oguljene jabuke (kockice ili rendane)
peci na 600W oko 12 minuta u odgovarajucoj posudi, ako je malo veca mjera moze i kao kalup za tortu
prije serviranja posuti secerom u prahu

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 12:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Гдје је најбоља понуда у БЛ, и какве су Quadro?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 13:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Revan je napisao:
A odmrzavanje... kad se sjetim tijesta i mesa na radijatoru hahaha.

Koje kokice su vam omiljene od onih sa ukusima :) ?


za odmrzavanje se ne koristi toplota (unistava kvalitet namirnice), vec hladna voda ;)
sto se tice kokica sa ukusom...jos uvijek se sa sjetom sjecam Kviki kokica sa sirom i kokica sa cokoladom koje su se prodavale krajem 80-ih

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Ne mogu ja to dočekati :) . Držim tako meso satima i svako malo ga 'poke' da vidim jel' se išta odledilo, a ono nema nikakvog pomaka :D .

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Zato uveče izvadiš meso, ostaviš na tanjir ili tepsiju da se nebi cijedilo da strane i ujutro je sve spremno za obradu. ;)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ili ujutru i stavi se u hladnu vodu i do podne je otopljeno.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 15:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
breskvica je napisao:
zoka mislis kuvala je zumanjak i secer umjesto na pari u mikrovalnoj? posto se za tiramisu miksaju zumanjak i secer za kremu, onda se doda maskarpone slag i sta vec..

E,to.... :D
zipo je napisao:
Zato uveče izvadiš meso, ostaviš na tanjir ili tepsiju da se nebi cijedilo da strane i ujutro je sve spremno za obradu. ;)
Tako i mi radimo....Eventualno ako zaboravimo uradimo ovako kao što ajkula kaže....Nikad nije tolika žurba da se mora odleđivati na toploti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja sam na poklon dobila Samsung, kupljenu u Robotu i pokvarila se jednom i inace je bucna dok radi. Ali, moze biti da je samo slucajno takva, jer starci imaju isto Samsung vec nekih 12 godina i odlicno radi i dan danas. Inace, u Robotu ima poprilican izbor i cijene im nisu lose.
Ja je koristim za podgrijavanje, za odledjivanje (ako se ne sjetim navece staviti), za kokice, kad se pravi cokoladni sufle ocas posla se otopi maslac i 250g cokolade...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 20:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Какав сам си само сад топли сендвич направио :)Ово пишем само због Алкибијада,не би ли га натјерало да у пола ноћи устане од компјутера и направи си сендвич
Код мене је Бира,купљена у Роботу и ево већ двије године ради ко Докса.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2012, 18:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Za kokice zakon. Budu bas extra.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs