banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 28 Avg 2009, 14:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:24
Postovi: 12
eh, sada to je tvoj komentar
Jesam li napisala da me interesuju lagani obroci jesam
Šta ako ne volim da jedem meso za svaki obrok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 28 Avg 2009, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Onda u googl-u ukucas vegeterijanska ihrana/ vegeterijanski recepti/vegeterijanski kuhar ... i onda potrazis varijantu koja u sebi ne nosi ogromne kolicine mesa a svidja se tvojim nepcima. Uostalom, kakve veze ima sta jedu tvoji ukucani sa tobom. Ti uvijek imas izbor da sebi nesto drugo smuckas.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 28 Avg 2009, 14:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:24
Postovi: 12
Jeste kada bi moji bili tako fleksibilni, moje strine, tetke bi m odmah odnijele u bolnicu kao teško bolesnu osobu. Stvar mentaliteta porodice moga oca.
A da sve koji jedu ribu po njima treba u zatvor. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 28 Avg 2009, 14:48 
Lino je napisao:
Vi odošte skroz u naka granična područja.
Kao što je veganstvo i slične gluposti :lol: darije.
Ja samo kažem da sam sita mesa. Meso u jutro, meso za ručak, meso večera, meso i užina. Po mogućnosti pečena gica, jer moji ne jedu ovčice to je fuj, ne jedu teliće i to je bljak, ne jedu piliće to smrdi. Ni slučajno na tanjiru da bude povrće. Pa nisu oni krave da pasu travu. E to je ono od čega je meni muka :angry4: , HOĆU voće i povrće u ishrani.

Prije ću uzeti list zelene salate nego krmenadlu. :wink:


A zasto ne bi uzela oboje, vlakna iz zelene salate i proteine iz krmenadle?

Glupost je odbijati jednu hranu i misliti da je to zdravije...znam dosta ljudi ponasaju se kao da je meso sam djavo napravio sto je glupost najveca,a to sto tvoji jedu gice pitaj ih za srcana oboljenja... :wink: :wink:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 28 Avg 2009, 16:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
tensSa je napisao:
Glupost je odbijati jednu hranu i misliti da je to zdravije...znam dosta ljudi ponasaju se kao da je meso sam djavo napravio sto je glupost najveca,a to sto tvoji jedu gice pitaj ih za srcana oboljenja... :wink: :wink:


Mene ako danas ne pojedem zivotinju, zabole i dusa i srce... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 11 Sep 2009, 15:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:24
Postovi: 12
??? srčana, a gdje su giht, dijabetes i sve ostalo što donosi isključivo mesna ishrana... :roll:

Ne znam nikoga iz kraja moga oca da nema visok pritisak i dijabetes, a navike u ishrani su već opisane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 11 Sep 2009, 15:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:24
Postovi: 12
Za ne povjerovati.
Napokon s u otkrili šta mi je i sada se osjećam odlično. Imam alergijsko reagovanje organizma na slaninicu. Svašta?!
:confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 11 Sep 2009, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Lino je napisao:
??? srčana, a gdje su giht, dijabetes i sve ostalo što donosi isključivo mesna ishrana... :roll:

Od kuda ti da je za te bolesti krivo meso? Te bolesti su posljedica genetike, nepravilne ishrane i pogresnog zivotnog stila. Ne moze se tek tako reci da je neko dobio giht zato sto jede meso.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 11 Sep 2009, 17:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
Jesul to oni sto nocu trze spek po frizideru :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 14:06 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:24
Postovi: 12
Besparica je napisao:
Od kuda ti da je za te bolesti krivo meso?Te bolesti su posljedica genetike, nepravilne ishrane i pogresnog zivotnog stila. Ne moze se tek tako reci da je neko dobio giht zato sto jede meso.


zato sto jede meso i meso i meso i meso ubrzace razvoj navedenih bolesti i dobice ih brze i plus pusenje, stres i eto
ako na tanjiru nemas nista sem mesice kakav ce biti rezultat
ja nisam protiv kakvog finog parcica mesa, ali dobro znam sta iskljucivo mesna ishrana donosi sa sobom
malo masti, duvanskog dima, alkohola, stresa i pomijesas to u bocici genetike plus godine i sta se dobije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 14:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:24
Postovi: 12
sto sam upoznala curu koja ima iste probleme kao i ja, doktorica me uputila da sa njom razmijenim iskustva o svojoj "alergiji".
za sva upustva o ishrani bas joj HVALA :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 18:31 
Glupost, glupost i glupost...

Rekao sam vec da ne poredish kvalitetno meso sa smecem iz mekdonaldsa ili kingburgera...

Cijenim tvoje mishljenje o mesu, ali nemoj govoriti nebuloze sto se tice mesa...to bih te kao prvo zamolio...jer kvalitetno meso je najmanji krivac za srcane probleme.

Citiraj:
ali dobro znam sta iskljucivo mesna ishrana donosi sa sobom

Ne znas, jer da znas ne bi to pisala...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Tensa, na osnovu cega si toliko siguran da je meso zdravo? Radio si istrazivanja? Bio 2 god vegeterijanac pa uvidio razliku? Iznenadio bi se ali vegeterijanci zive mnogo duze od mesozdera.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 18:58 
Istina, ali reci osobi koja se bavi sportom da ne jede meso, cinice sebi ogromne probleme. :)

A imamo i primjer nechije majke (ne znam ko to spomenu na forumu) koja nije smjela biti vegan jer je dobila zdravstvene probleme i doktor joj je rekao da je to zbog izbjegavanja mesa... :)

Ja nemam nista protiv vegeterijanstva, ali tvrditi da je meso smece od hrane smatram bezveznim...i dalje cu uvjek tvrditi da kvalitetno meso (sa malo masti, znaci pilece bijelo, ili konjsko npr) ne treba izbjegavati.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
tensSa je napisao:
Istina, ali reci osobi koja se bavi sportom da ne jede meso, cinice sebi ogromne probleme. :)



Pazi, jedina greska i problemi koji mogu nastati je nepoznavanje ove oblasti. moras znati sta jedes i u kojoj kolicini i sa cime se moze kombinovati tj najbitnija je ravnoteza.. npr. Soja ima 43% ( ili 46%) proteina u sebi i kao takva moze zamjeniti meso..


E sad, to sto ja od svih salata najvolem ja'njecu.. to je vec moj problem :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 05 Okt 2009, 19:31 
Ali uzmi npr bioloshku iskorljivost proteina soje, a zatim i to da soja sadrzi fitoestrogen, a ja necu da me bole bradavice i da mi se trazi slatko. :P :P :P :D

Sve u svemu ja nemam nista protiv vegeterijanstva, ali me malo taj stav "ko god jede meso umrijece od srca, gihta ili cega vec" iznervirao.

Ja licno jedem svakodnevno izmedju 600-800 grama mesa, nekad i vishe i znam dosta ljudi koji jedu joshe vece kolicine i nishta im nije (mislim na ljude koji se hrane tako vec 35 pa cak i 50 godina), naravno rijech je o sportistima.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 04 Avg 2012, 22:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2012, 22:35
Postovi: 32
ево неких 2 године не једем месо (и јаја) прво из здравствених разлога и доста се боље осјећам психички и физички уопштено као да имам други поглед на живот...
никад нисам контао да ћу једног дана јести само вегетаријанску храну + све млијечне производе али кад сам пробао свидјело ми се :)

Постоји и неколико разлога зашто покушати бити веге :

1. свјетска економија
2. екологија
3. здравље
4. етика-самилост према животињама
5. духовно/филозофски разлози


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 04 Avg 2012, 22:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
janmastami je napisao:
5. духовно/филозофски разлози

ovo me živo interesuje...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 04 Avg 2012, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ako se nekada slucajno desi da zateknem rucak bez mesa, ja sebi isprzim yaya.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vegeterijanstvo
PostPoslato: 04 Avg 2012, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@janmastami

Odlicno. Na koji nacin nadomjestavas te famozne esencijalne aminokiseline?
Ja sam u posljednjih par godina teziste u ishrani radikalno zaokrenula sa mesa i mesnih preradjevina na povrce i voce u raznim oblicima. Mozda vremenom i sasvim predjem na biljnu ishranu...
Kazem- mozda- jer necu nista da forsiram, pustam da stvari sazru.

Poznati su mi i mnogi fakti o pogubnom uticaju mesne industrije na prirodu i ekonomiju.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs