banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 19:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeća

Najbolje pivo je...
Nektar 7%  7%  [ 2 ]
Banjalučko 4%  4%  [ 1 ]
Jelen 11%  11%  [ 3 ]
Lav 4%  4%  [ 1 ]
Bavaria 11%  11%  [ 3 ]
Carlsberg 4%  4%  [ 1 ]
Heineken 4%  4%  [ 1 ]
Guinness 11%  11%  [ 3 ]
Bud 0%  0%  [ 0 ]
Tuborg 26%  26%  [ 7 ]
Neko drugo (napisati koje) 15%  15%  [ 4 ]
Ne pijem pivo 4%  4%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 27
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jul 2023, 21:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Budimo realni. Već fali :lol:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2023, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja ne vidim nijedan paradajz, samo pivo, ali ne vidim ni Tiskye, najpopularnije poljsko pivo koje je odvratni pilsner kao naš Nektar.
Ali zato vidim IPA (India pale ale), bravo Mirdža na izboru piva. 8)

@<Enter_name> Što se tiče ovog Bosanskog, od Kulina Bana, sada ga degustiram, mogu ti reći da nije loše, bolje je od Nektar/Banjalučko/Jelen/Lav/Zaječarsko i ostalih krš domaćih pilsnera.. zapravo malo vuče na 'blonde ale' iz nekog razloga.
Za 0,99 KM bolje od očekivanog, ali ja to uduplam na 1,99 KM za Paulaner i pijem ko čojek.. a što se tiče belgijskih piva, tu si ti ekspert, ja što sam probao, sva su fantastična, evo par primjera za radoznale: https://en.wikipedia.org/wiki/Beer_in_Belgium
Pilsneri koji se kod nas većinski piju su sranje (domaći, ali i strani) ali su prilično jeftini i zato se piju.
Otkako sam se navukao na bavarska pšenična (Paulaner Weissbier npr.), probao dosta kraft piva, raznih IPA, hrvatski Tomislav (tamno pivo, mislim da je klasa 'porter'), shvatio sam da je lager pilsner smeće za sirotinju.
Jedini koji baš valja je španska Estrella, pogotovo ona u staklu (0,66l), ali meni ipak ispod vajsbira, ali o ukusima se ne raspravlja.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 07:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Pored pšeničnog Paulanera, Blanc u posljednje vrijeme često popijem. Malo je citrusan i odlično legne kad je toplije vrijeme. Erdinger ponekad, a naletio sam skoro na Hoegardena, a nisam ga pio baš dugo.

Rajderu, da odeš među građevince, majstore, znao bi da njima manje- više puca qrac za sve mimo Jelena i Nektara, a u posljednje vrijeme i Tuborg veliki uleće u priču. Što bi on danas sabio 6, 7 komada od 2 KM pive, kad može za marku. Prosta računica. Ne radi on to da naspe u čašu, pa ga gušta. Tako da te krševe što ti kažeš, ima ko da pije i piće ih uvijek. Po raznim festivalima i koncertima, uglavnom su uvijek njihove točilice. Što kupuješ hljeb od 1,5 KM, a ne od 2,5 KM? Hoćeš viski- može. Al možeš se naliti Red Label-om za 35 KM, a možeš i Blu Label-om od 500 KM. Svaka roba ima svoga kupca, odavno rečeno.


A tog Tomislava, pominješ već 5 puta, brat bratu. Jedino ako nemaš procenta nekog od prodaje :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 08:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Paulaner i Kronenbourg Blanc nisu ista kategorija... jesu oba od pšeničnog slada, al ni blizu po ostalim pitanjima.
Hoegaarden je tu tata i mama, pa onda Blue Moon, samo što je Blanc dostupniji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
LeonN je napisao:
Rajderu, da odeš među građevince, majstore, znao bi da njima manje- više puca qrac za sve mimo Jelena i Nektara, a u posljednje vrijeme i Tuborg veliki uleće u priču. Što bi on danas sabio 6, 7 komada od 2 KM pive, kad može za marku. Prosta računica. Ne radi on to da naspe u čašu, pa ga gušta. Tako da te krševe što ti kažeš, ima ko da pije i piće ih uvijek. Po raznim festivalima i koncertima, uglavnom su uvijek njihove točilice. Što kupuješ hljeb od 1,5 KM, a ne od 2,5 KM? Hoćeš viski- može. Al možeš se naliti Red Label-om za 35 KM, a možeš i Blu Label-om od 500 KM. Svaka roba ima svoga kupca, odavno rečeno.
Pa znam, jasno mi je, to sam i elaborirao, doduše ne tako detaljno, jeftino je, za raju je, sve mi je jasno.
Masa pije ta govna, a ko ima mogućnost i želi da uživa u raznolikosti uzme šta želi.

A probao sam i taj citrusni Kronenbourg Blanc (korijander, kora narandže i još nešto..).
Fin je, ne mogu reći da nije, ali kad citrusi i drugi ukusu prevladaju, onda mi je to manje pivo, a više koktel/piće druge kategorije.
Tako da ću se držati pšeničnog Paulanera, najbolji odnos cijene/kvaliteta/dostupnosti/uopšte ukusa.
A ne znam zašto mi se toliko sviđa Tomislav ali tako je.. a procenat od prodaje nemam jer se ne prodaje u BL, bar ja nisam vidio. :lol: :angry4:

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 11:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Uz Paulaner, mane nije ni Benediktineru. Tu pričamo o pivu u klasi od 1 do 5 KM. Ove Enterove za mazat se po guzci u rangu cijene 2 cifre ne bih komentarisao....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 14:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Spisku hefeweizena bih dodao i Franziskaner, meni bolji od Benediktinera.
Hoegaarden 2.79, Blue Moon 2.59 u Tropicu, nije tu ništa dvocifreno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4886
Lokacija: Tu preko puta
A jebem ti pivo, jezik polomim dok procitam ime :lol:

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 15:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 344
Rider on the storm je napisao:
Ok, ja opet moram reći da je meni lično ovo pivo najukusnije, a dobavljivo u BL u skoro svakom marketu, a ima okej odnos cijene i kvaliteta.
Ima puno dobrih piva, ali Paulaner Weissbier dere guzove.


Evo danas u Tropicu uzeh ovo Paulaner Weissbier. Stavio ga u zamrzivac ohladio i skonto sam da je meni svako pivo slicno.

Da mi sad neko stavi 10 razlicitih u 10 casa ja ne bi mogo skontati koje je koje niti zbog ceg je sad ovo bolje od Zajecarskog, Banjaluckog ili nekog treceg. Primjetim da je pitkije poput onog Nektar tocenog od prije 15 godina.

Neki dan sam probao i neki Franciskaner i isti vrag. Primjetim ova crna da su gorca, ova blijeda meni to sve u pet deka. Manja razlika nego sto je recimo malo masnija i malo sarenija slanina.

Vjerujem da dobar procenat ljudi ovako razmislja i da im je onda lakse kupiti pivo od 1 KM nego od 3-4 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Meni pšenična piva nikako ne odgovaraju. Pio sam razna i sva su mi jednako loša. Ne leži mi taj šmek i džaba.
Kad dolazim u gasterbajtersku posjetu otadžbini uglavnom pijem Banjalučko, i to ne iz patriotskih razloga nego što mi odgovara aroma i gorčina. Više volim razne IPE i AIPE, ali ne mogu reći da je pomenuto loše.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 16:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Stvar ukusa... isto tako meni ne leži porter.
Ako neko ne osjeti razliku između jeftinog i skupljeg piva, nema potrebe da baca pare na skuplje.
Uživaš u onome što ti se sviđa, bez obzira koliko to (malo ili puno) košta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Hellas je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Ok, ja opet moram reći da je meni lično ovo pivo najukusnije, a dobavljivo u BL u skoro svakom marketu, a ima okej odnos cijene i kvaliteta.
Ima puno dobrih piva, ali Paulaner Weissbier dere guzove.


Evo danas u Tropicu uzeh ovo Paulaner Weissbier. Stavio ga u zamrzivac ohladio i skonto sam da je meni svako pivo slicno.
Čini mi se da sam i ja tako mislio na prvu, ali onda sam ga probao više puta i zavolio ga.
Ali nebitno, kao što su ispod kolege forumaši naveli, stvar ukusa, evo npr. kao sa jagnjetinom, ili je obožavaš ili je prezireš (ja je obožavam, da se zna :D).
Odoh sad u krajnost, ali nešto što je nekome lijepo ne mora biti nekome drugome i svako ima nešto što mu je lijepo i što nije.
Ljepota različitosti.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Da mi vidimo voliš li teletinu...

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 20:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Piva sa vise ekstrakta, psenicno>tamno>svijetlo, ja nekako slazem i po temperaturi na koju se trebaju ohladiti da bi pila. Svjetlija trebaju biti hladnija, dok npr psenicno je meni najbolje na "iz gajbe" temperaturi i jos bolje ide zimi.
Nekad davno sam se samo tako mogao obrukati u pabu u sred Praga kad sam htio vratiti toceno pivo (tamno, Kozel meni se cini da je bilo) sto su donijeli "mlako", ali sam nakon prve krigle skontao da ide savrseno takvo kakvo jesto, plus neko njihovo pabovsko jelo, znaci tad za mene bila totalno druga dimenzija i pica i hrane...

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 20:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Eto, mene švabe isprozivaše što sam u po zime naručio weizen... kažu, to se pije samo ljeti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 20:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 344
Rider on the storm je napisao:
Hellas je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Ok, ja opet moram reći da je meni lično ovo pivo najukusnije, a dobavljivo u BL u skoro svakom marketu, a ima okej odnos cijene i kvaliteta.
Ima puno dobrih piva, ali Paulaner Weissbier dere guzove.


Evo danas u Tropicu uzeh ovo Paulaner Weissbier. Stavio ga u zamrzivac ohladio i skonto sam da je meni svako pivo slicno.
Čini mi se da sam i ja tako mislio na prvu, ali onda sam ga probao više puta i zavolio ga.
Ali nebitno, kao što su ispod kolege forumaši naveli, stvar ukusa, evo npr. kao sa jagnjetinom, ili je obožavaš ili je prezireš (ja je obožavam, da se zna :D).
Odoh sad u krajnost, ali nešto što je nekome lijepo ne mora biti nekome drugome i svako ima nešto što mu je lijepo i što nije.
Ljepota različitosti.


Nisam tako rekao kao da su u pitanju dve krajnosti pa da mrzis ili prezires. Meni su sva ta piva u pet deka. Znaci mizerna razlika. Pivo od 5 KM po meni uopste nije duplo, a kamol 5x bolje od neke jeftinjare. Rekaa bih da je sve to elitizam neki.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2023, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Hellas je napisao:
Nisam tako rekao kao da su u pitanju dve krajnosti pa da mrzis ili prezires.

E pa ogradio sam se fino, citiram "odoh sad u krajnost"..... to je što se tiče jagnjetine. :wink: :wink: :wink: :wink:

A što se tiče piva, osim rijetkih skupljih, 95% piva koja sam pio su između malo iznad jedne marke, i malo iznad dvije marke.. i otprilike si u pravu jer kao kod svakog luksuza imamo algoritamski rast cijena.
Paulaner Weissbier je meni savršenstvo bez mane, ali dijelom bih se složio sa tobom, s obzirom na to tvoje poređenje ukusa, ali i cijene drugih, bilo bi možda fer da košta 1,50 KM (a ne 1,99 KM).
Ali ovdje imamo uvoz, druge dažbine, ne može se to porediti, ali da ne idemo u detalje, iz Minhena je dovezeno šleperom i košta toliko koliko košta.
Luksuz kao pojam je debilizam i saglasan sam da ne može onaj zlatni Salt Bae biftek od 1000 dolara biti bolji 100 puta bolji od običnog.
Ne može ni hebeni ručni sat od 500 hiljada dolara biti iole bolji od onog od 800 KM.. ali ja sam duduk za satove, sve preko 150 KM po meni je bacanje para.
Međutim, svako ima svoj hobi (audiofili, skupljači noževa..) i to poštujem.. evo npr. neko puši dvije kutije dnevno, to je 4 milje godišnje, to su dva Fiat Punta, alo bree! :D
Ali jednom se živi, tako da ću ja nastaviti piti Paulaner jer mi je BAŠ BAŠ BAŠ BAŠ odličan.
A inače ima dvolitra ko hoće da se naroka za malo para i da ga boli glava malo više nego od Paulanera. :)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2023, 17:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Rider on the storm je napisao:
Ja ne vidim nijedan paradajz, samo pivo, ali ne vidim ni Tiskye, najpopularnije poljsko pivo koje je odvratni pilsner kao naš Nektar.
Ali zato vidim IPA (India pale ale), bravo Mirdža na izboru piva. 8)

Tyskie - grad Tychy, prisvojni pridjev

Slika

Książęce je takođe njihovo pivo, ali imaju razne vrste (IPA, Porter, Ale, Weissbier, itd.). Solidna piva za pristojnu cijenu.
Kupio sam danas Tomislava i trenutno se hladi. Hajde da vidimo i to 8)
EDIT
Jeste dobro, ali Poljaci prave mnogo bolja tamna piva.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2023, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Pones'de kolegi Rideru da oproba i ta poljska...
Usput, uđe i u Guliu malo da vidi kako je...
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2023, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Jes, pa da mu otjera auto na Zalužane bez pitanja

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs