banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
hhahah Pero grozan si,
BSE batice,znas da sam ja prase uvijek bila;)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2006, 10:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hahahhaha pa sad ne znam bas, cuo sam epske price i bajke ali nikad se u to nisam uvjerio, osim u neopisivu zelju za slatkim od cega sam se redovno jezio :)

nego u skladu teme jel` neko pravio/jeo calcone ?
i onaj pizza rolat sto se reklamira u novinama Hrana i vino ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2006, 15:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Pero_Bombas je napisao:
Prije nekih par mjeseci gledam u 5+ neki frajer jede picu... Ali kako on to jede...
Odreze nozem komadic pa okrene donju ( cistu ) stranu.. Na to istisne kechapa, pa istisne majoneze pa onda strpa u usta... I tako citav komad... Uf kako mu treba majonezu u shupak zgurati, a kechap u usta... :evil:

Ja to isto radim, doduse ne pazim skoje strane zalijevam. Jel i to antidomoljubno?

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 03:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
BSE je napisao:
hahahhaha pa sad ne znam bas, cuo sam epske price i bajke ali nikad se u to nisam uvjerio, osim u neopisivu zelju za slatkim od cega sam se redovno jezio :)

nego u skladu teme jel` neko pravio/jeo calcone ?
i onaj pizza rolat sto se reklamira u novinama Hrana i vino ?

:lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2006, 15:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
Moj savjet:
ako mora nesto skroz na brzinu, recimo dosli gosti a nemate sta za mezu uz pivce, sokice itd.. onda ja cesto napravim express pizzu:
uzmem kupovno lisnato tijesto, metnem ga u cetvrtastu tepsiju, bocnem par puta viljuskom, premazem ili kecapom ili nekim kvalitetnijim paradajz sosom i nabacam odozgo po volji, nekad uprzim i crvenog luka+mljeveno meso+zacini+bijeli+luk+paradajz pasta, do poredam po tijestu pa preko toga mrvljeni feta sir , i komadici crvene paprike

ili poredam dimljenu sunku od curke, kockice zelene paprike, ribana mozzarrela, paradajz na kriske, pa preko malkice maslinovog ulja , bosiljak..

ma skroz ukusnooooo, topi se u ustima ;)

pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Pa sto ih mucis sa picom ako imas sve to kuci. Napravi ljudima fino pravu gozbu od meze...
Ha meza...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2006, 13:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
breskvica je napisao:
Moj savjet:
ako mora nesto skroz na brzinu, recimo dosli gosti a nemate sta za mezu uz pivce, sokice itd.. onda ja cesto napravim express pizzu:
uzmem kupovno lisnato tijesto, metnem ga u cetvrtastu tepsiju, bocnem par puta viljuskom, premazem ili kecapom ili nekim kvalitetnijim paradajz sosom i nabacam odozgo po volji, nekad uprzim i crvenog luka+mljeveno meso+zacini+bijeli+luk+paradajz pasta, do poredam po tijestu pa preko toga mrvljeni feta sir , i komadici crvene paprike

ili poredam dimljenu sunku od curke, kockice zelene paprike, ribana mozzarrela, paradajz na kriske, pa preko malkice maslinovog ulja , bosiljak..

ma skroz ukusnooooo, topi se u ustima ;)

pozdrav svima


droooooool :)
reci kad se moze kod tebe iznenada banuti u goste :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2007, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ja kupim gotovo, pripremljeno tijesto ( imas u tropic-u) i to ono sto se odmrzne pa se malo razvalja, na 1 cm otprilike.

potom namazem povrsinu maslinovim uljem( djevicansko).. onda stavljam svoj omiljeni nadjev : sos od paradajza( domaci) , naribana mozarela ( ona tvrdja, zuckasta) , biber i bosliljak ( eventualno i ruzmarin). odozgo staviti malo masllinovog ulja i onda peci u zagrijanoj rerni, na 250 C, 12-15 minuta.

paradajz sos: 3 paradajza sitno nasjeckana, pirjati na maslinovom ulju sa malo bijelog luka i malo chili paprike(izborno). na kraju dodati, sol, biber, bosiljak i jos malo masl. ulja. ovo stvaljati na pizu i dalje nadjevati kako je gore navedeno.

:angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2007, 22:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Australija
E ovako ima jos jedan trik do yaya
uzmes ovalni pljosnati kamen i ubacis ga u pec gdje ces da peces pizzu i naravno "okrenes" na najjace i kad je to sve pripremljeno, ubacis tijesto sa sastojcima ( kao sto je neko vec spomenuo svjeza germa pa se ukisne ... paradajz iz limenke koji malo izgnjecis ... i naravno bez mocarele je grijeh i spomenuti cupi ) i onda bude najbliza onoj iz picerije, samo sto nema aromu od drva (vatre), e da, ako se nema kamen moze se iskoristiti keramicka plocica zadovoljavajuce velicine , naravno mora se i nabrasnati ona lopatica s kojom ses okretati pizzu itd ....
eto par ideja za razmisljanje i naravno ... pive ... TONA ... :drinking:

Naravno keramicku plocicu prethodno oprati ... i ne bi bas preporucio one iz kupatila :oops: :oops: :wink:

_________________
don't touch myself !!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
brasno,so, malo malo secera,maslinovo ulje, malo bijelog vina, i suvi kvasac ... Fenomenalno ...

znam da se recepti ne otkrivaju ali ovaj cu podijeliti sa vama...
Licno moj izum... :) :)

Samo me nemojte pitati koliko cega jer ja stavljam sve "odokativno" :) :) :)

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 14 Mar 2011, 17:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Mar 2011, 17:04
Postovi: 1
Gledala sam da obična domaća pizza (šunka sir) košta 50 kn zato je bolje kupiti iz pizzerie


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 14 Mar 2011, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Astor_Piazzolla je napisao:
malo bijelog vina

vino u tjestu za picu?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 15 Mar 2011, 02:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Neko je pitao zašto 24 sata u frižider...jer tako kvasac polako djeluje i dobije se gusto tijesto koje nije prekiselo i drugačijeg je okusa od onog koje je dizano na toplom. Ako želite okus bliži onom u piceriji rernu zagrijte na max, žicu spustite na najnižu razinu ili pecite na samom dnu rerne. Dodatno možete peći bez ulja, tj. razvučeno tijesto dobro pobrašnite sa donje strane , stavite ga na veći pleh (onaj za rernu) da ne dodiruje ivice, nabrzinu poredate nadjev i u vrelu rernu na 10 min. Ja volim malo zavrnuti rubove tako da dobijem one debeljuškaste, a kad sam posebno raspoložena i ne krepavam od gladi napunim ih sirom. Niiiiikad ne stavljam kečap umjesto paradajz sosa, al zato stavljam sve moguće nadjeve i sireve često bućnemo i jaje odozgo. Ako koristite mozzarelu pazite da vam se ne prepeče, možete je natrgati na deblje komade, pa ubaciti odozgo pred kraj samo da se otopi. Onda se rasteže do komšija :D
Jel smijem i slike staviti? :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 15 Mar 2011, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
stavi :)
gdje jaje stavljas?
mocarela je najskuplji sir,pa ga izbjegavam,250grama 4.5 km!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 15 Mar 2011, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
alkibijad je napisao:
stavi :)
gdje jaje stavljas?
mocarela je najskuplji sir,pa ga izbjegavam,250grama 4.5 km!

Ovdje je jeftin, 125g za 55 cenata.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 16 Mar 2011, 00:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Jaje bućnem odozgo, ako voliš da je više pečeno malko ga žbocneš viljuškom da se žumance razlije, ne moraš da ga mutiš. Mi volimo kad je manje pečeno pa ostavim cijelo. Ne bude sirovo već taman.
Mozzarella ima nešto jeftinija u Merkatoru (pretpostavljam da si u BL) u onom dijelu gdje su sirevi (ne gdje tete režu već tamo kod kasa i mlijeka). Neka talijanska proizvodnja, ambalaža im tako i izgleda, bijelo, pa zeleno i crveno. Nije mnogo jeftinija, al nekad bude 1+1gratis. Negdje na netu sam našla recept, pa sve čekam da se desi da napravim, ali se još nije desilo. Čisto da vidim može li, pa ako može otvaram pogon :D

Evo je pizza
http://www.coolinarika.com/preview/slika/509457/

i neke super calzone, od nekad davno, slikane mobom
http://www.coolinarika.com/preview/slika/509451/

U zadnje vrijeme se masovno koristi fora da se nakon pečenja rub premaže sa mješavinom peršina, bijelog luka i maslinovog ulja, pa onda sve miriše i bude još bolje. Ne znam čemu toliko čuđenje oko toga, meni je oduvijek sve bolje sa b lukom, pa još pivo uz pizzu :D
Na toj stranici sam pod nickom bobmoncica, pa kome se da može pogledati moje ostale uratke i priupitati štogod. Prijatno!

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 16 Mar 2011, 01:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
мени је прејак онај умак што се осјети на бијели лук, тамо гдје се продаје онај пржени кромпир.. преко пута ТЦ Видовић..
зна ли неко шта иде у оно?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 16 Mar 2011, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Ako ti je prejak uzmi blaži ;)
Vjerovatno majoneza i pavlaka ili jogurt, narendaš na sitno bijelog luka, posoliš, dodaš još nekih začina koje voliš i trebalo bi se dobiti nešto slično.
Mene ti City food tako nerviraju, uvijek im nešto fali, il oni krompirići koje ja hoću ili nema sos il nema čaša il nema onaj njihov fišek, pa šta ima?
Ko da odeš u ćevaparu a on kaže e nema lepinja, sad ću da ti stavim ćevape u lebac?

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Domaća pizza
PostPoslato: 18 Avg 2012, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Pizza Boricana

http://www.dobrajela.com/index.php?option=com_content&view=article&id=135:pizza-boricana&catid=43:brzi-dorucak&Itemid=53

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 18 Avg 2012, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
azdajica-ny je napisao:
znam,al' zato ja jedem pizzu u kuci kad me niko ne gleda(jer bi mi i iz kuce izbacili :lol: ) sve s majonezom i kecapom 8)

oh da! :D i to ljuti kečap
a ovdje u Austriji (a tako je i u Italiji) se ni kečap na pizzu ne stavlja
ja kad tražim kečap, čudno me gledaju

inače sam navikla da jedem kaprićozu, ali otkad sam došla ovdje idem po nekim picerijama gdje sam sebi sastavljaš pizzu po želji... tako da isprobavam svašta, a u zadnje vrijeme mi se dopalo da nabacam rukolu nakon što se pizza ispeče :) moja prijateljica na pizzi naruči koziji sir, slanu šunku, još neki sir ili nešto mesnato i preko rukolu, bude baš slano ali jako lijepo
ja nisam ljubitelj tako slanoga, tako da umjesto kozijeg sira uvijek uzmem ementaler
a šampinjoni su neizostavni, nekad uzmem i paradajiz
takođe kukuruz volim da bacam na sve i svašta, a ni havajka mi nije strana :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs