banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Domaća pizza
PostPoslato: 01 Jun 2006, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Već odavno govorim staroj da jednom napravi domaću pizzu, ali ona kaže da joj tijesto nikad ne ispadne dobro, pa ne želi ni da je pravi. E sad vas ja pitam, ima li iko neki odličan recept za domaću pizzu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2006, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Brasno, ulja, germe, soli i vode. E sad kesica germe ide na 500g brasna. Kad umijesim, ostavim da ostoji dok izrednam sir i parizer, zatim tijesto bacim na sto i razvaljam oklagijom, stavim na pouljen pleh i razvucem prstima od - do. Kecapom namazes tijesto, stavis odmah origano i redaj po volji sta hoces:) da vidim je li pecena (stvarno nemam pojma koliko vremenski) ubodem cackalicom ili viljuskom i ako se nije zadrzalo tijesto na cackalici, gotova je:)

Prijatno:)

http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?a ... &id=201387

Ili ovako profesionalno:)

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2006, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Hvala, to se mora probati :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jun 2006, 15:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2006, 14:55
Postovi: 17
Lokacija: Srbija
idi u vraga :D

sad moram da teram kevu da mi pravi picu

_________________
http://www.rakija-sljivovica.co.sr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jun 2006, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
isti slucaj kao Heleha,samo malo mekse nego za hljeb tijesto,mada kod mene ne ide nista na mjeru,i bolji je svjezi kvasac(otprilike stoji 20-30 min)sto tanje oklagijom razvuci i samo ivice u plehu malo podebljati,sir stavim kad je vec pica gotova(10ak min otprilike)i vratim na min da se otopi

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2006, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Pravljena je pizza i to po onom receptu sa sajta koji je Helena navela (piše tijesto za pizzu II). Bila je odlična (tj. bile su! :D), tijesto je bilo fino, mada nije onakvo kakvo je u picerijama, ali se nikako ne može reći da je loše!
Korišćen je Edamer sir, šunkarica carnex, čajna Bačka Topola, origano, šampinjoni i tomico kečap :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2006, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
u testo stavis maslinovo ulje, ali okus nikada nece biti isti kao u picerijama jer oni imaju one posebne peci u kojima peku pice.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2006, 01:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Znam da je tema domaca pizza, ali ovo je slicno pizzi pa vas pitam:
Jeste li ikada probali 'pancerete'?
Tijesto i sastav je isti kao i u pizze,samo sta se tijesto razvalja skroz na tanko i naprave se mali krugovi, na jednoj polovini stavite kecap, sir, sunka, slanina,....ko sta voli i preklopi se drugom polovinom.Stisne se na krajevima i stavi se prziti u tavu.Mmmm,prekrasno je!!! :P
Inace, ovo je dubrovacki specijalitet.Pancereta je dobilo naziv po tome sto se u nju stavlja slanina, a dubrovacki narod slaninu zove 'panceta'. :wink: :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Voljela bih otkriti tajnu tijesta za pizzu. Znam da su donekle bitne peci, ali nije samo to u pitanju. Skoro sam sigurna da u pravim italijanskim pizzeria-ma ne stavljaju kvasac u tijesto. Mislim da mozda stave malo kisele vode ili nesto u tom folu. Najteze mi pada sto nece da se odaju ! ( nista mito, nista korupcija ) :evil:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jul 2006, 22:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2006, 17:02
Postovi: 124
Lokacija: RS
E, moja Ružice! Razočaraćeš se, isto kao i ja! Imam drugara koji već desetak godina radi kao pica majstor u Veroni i ja ga godinama molim da mi da recept za tjesto. Konačno je prošle godine popustio pred mojim napadima. Ništa ekstra: svježkvasac izmrviš u mlakoj vodi, ostaviš pola sata da uskisne, umjesiš u posoljeno brašno i mjesiš do iznemoglosti. I onda kvaka: minimalno 24 sata u frižideru. Ja to skratim na dva sata i to kad imam vremena. Da mi je neke druge tipove koji su isto tako važni: nikad kečap na tijesto, samo pelati tj, onaj paradajiz iz konzerve, pa ga malo izgnječiš, na to sir i onda šunka ili mortadela odozgo. Onda sir bude onako fin i mek. I obavezno probaj sa pravom mocarelom, onom u kuglici. Neopisivo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2006, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon


U redu je sve to, ali zbog cega u nekim picerijama tijesto podsjeca na kruh, a u drugim je sasvim drugacijeg ukusa ? Ne mogu vjerovati da je fazon samo u debljini tijesta.


Citiraj:
minimalno 24 sata u frižideru.


Zbog cega je to bitno - 24 sata ? Probacu. Hvala ti u svakom slucaju .

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Joj kad se sjetim domacih pica, budu debele jedno 4-5cm sa svim zivim na njoj. Ima jedan moj kolega, koji tada u to vrijeme izgleda nikad nije jeo pravu pizzu i kod kojeg sam ja cesto bio na cuganju i druzenju, pa on isforsira staru da pravi pizzu...sunce te jeblo, to te grize za grlo nekada kolko svega ima na njoj. Najjace su verzije sa posebnom kobasicom i slaninom i domacim sirom koji se ne moze istopiti...
Ne pamtim kada sam jeo kucnu pizzu. Mozda me ova tema navede da nagovorim zenu, u sta cisto sumnjam, jer budimo realni, ne mozes je napraviti kao u pizzeriji.
Ja se sjecam da je moja mama drzala tijesto da prevri 24h ali ne u frizideru vec na toplom, pa kad krene izlazit i posude ti ga premjesis i to ti je ready to go.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 22:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Sad zena i ja pojeli pleh pice i popili 2L jelena :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2006, 01:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Odeš u 5+ i ne zamaraš se garantovano lošim ishodom pokušaja pravljenja domaće pizze!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2006, 08:27 
AntiDope je napisao:
Joj kad se sjetim domacih pica, budu debele jedno 4-5cm sa svim zivim na njoj. Ima jedan moj kolega, koji tada u to vrijeme izgleda nikad nije jeo pravu pizzu i kod kojeg sam ja cesto bio na cuganju i druzenju, pa on isforsira staru da pravi pizzu...sunce te jeblo, to te grize za grlo nekada kolko svega ima na njoj. Najjace su verzije sa posebnom kobasicom i slaninom i domacim sirom koji se ne moze istopiti...

to care...i kod mene je ista situacija.....3-4 cm debelo..jedva pojedesh, a znalo je biti i svakakvih sireva....


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2006, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ovdje se u usa krste kad trazim kecap u pizzeriji :lol: a ovdje sto sam vidjela zlo od pica,oni tek trpaju sve i svasta,povrce,piletinu,kobasice,voce... :-? a imaju i oni te od 4-5 cm debljine ,k'o kruh sa paradajz sosom ,zacinima i sirom,uzas

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 08:07 
azdajica-ny je napisao:
ovdje se u usa krste kad trazim kecap u pizzeriji

U Italiji bi te linchovali...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
znam,al' zato ja jedem pizzu u kuci kad me niko ne gleda(jer bi mi i iz kuce izbacili :lol: ) sve s majonezom i kecapom 8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 16:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
e to je moj tip gurmanke :)
majoneza i kecap na pizzu, to se zove ukus

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Prije nekih par mjeseci gledam u 5+ neki frajer jede picu... Ali kako on to jede...
Odreze nozem komadic pa okrene donju ( cistu ) stranu.. Na to istisne kechapa, pa istisne majoneze pa onda strpa u usta... I tako citav komad... Uf kako mu treba majonezu u shupak zgurati, a kechap u usta... :evil:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs