banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 04:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2006, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Ako sam ikad jeo bolju piletinu poješću svoje govno!

:lol: :lol: :lol: , kad ne padoh sa stolice.Hazo i njegova pilad.
Boa,daj onaj recept za patlidzan sa sirom, sto onomad(kad tek dodjosmo u Becove) spravi.Jos nesto, sta je bamija, odnosno, kako se to na Njemackom zove,ja sam za to cuo kad je nana pitala Muteta u Sloznoj braci, inace, veze nemam.
I jos ja da prilozim jedan skroman,vjerujem poznat rept,ali pravio sam danas(a nije pica,gotova).
400-500 g mljevenog mesa
2 kapule
2 doze rajcice(konzerve po 400 g)
rajcica iz tube,odukusnotivno
so,papar,origano, bazilikum,vegeta,parmezan
cirka, oko po kila spageta
Priprema: luk isjeckati i proprziti na ulju,dodati meso i prziti par minuta,dodati rajcicu,sve to izmjesati,izgnjaviti rajcicu,smanjiti vatru na 2/3 i pustiti da se to ukuhava,jedno pola sata(manje-vise).Na kraju dodati tubiranu rajcicu,so ,papar,biber,origano,vegetu i bazilikum.
Jesti,naravno,uz prethodno skuhane spagete.Posuti parmezanom i to je to.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2006, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
stigmata je napisao:

Quark, Magerquark,



Pricaj svapski da te citav svijet razumije :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2006, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
laoce je napisao:
Jos nesto, sta je bamija, odnosno, kako se to na Njemackom zove.


Ako se ne varam to ti je Kichererbsen.

Slika

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2006, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
stigmata je napisao:
ja danas za rucak pravila gulas
mnogo crvenog luka proprziti, dodati seckanu mrkvu (ja dodam i jednu sitnu izrendanu mrkvu i malo izrendanog korena celera) i teletinu(govedinu) seckanu na kockice. u to dodam lovorov list, biber u zrnu, beli luk, malo kima....i gotovu smesu zacina za gulas (fix za gulas) ... i ostavim na laganoj vatri da se krcka i krcka i krcka....sve dok ne bude gotovo. na kraju jos dodam malo vegete po ukusu i serviram uz bareni krompir.


Upravo pravim ovaj gulasch po tvom receptu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2006, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
hazoous je napisao:
Evo vam nešto što još niste probali samo ako ste mulci...
U cijelo pile se naguraju dva limuna po pola....tako da su
okrenuti jedan od drugog. POdrazumijeva se da je pile
očišćeno i iznutrica bačena.
E sada ono što je najzanimljivije: Pile se ne maže ničim,nego
se na 200-220 stepeni stavi golo u rernu na sat i pol.

Ako sam ikad jeo bolju piletinu poješću svoje govno!

a tek kad u ocisceno pile stavis otvorenu limenku tamnog piva,pile samo posolis u u rernu...mljac ;)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2006, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
hazoo, ova tvoja piletina sa limunom je extra, danas sam je pravila :D
mmmmmmmmmm..., njam , njam...

a za dezert sam pravila muffine
3 jaja
100 g secera
50 ml ulja
150 ml mleka
250 g brasna
1 prasak za pecivo
1 vanilin secer
malo soli
1-2 kasike kakaa
50 ml soka od narance
1 kasicica rendane kore od narance

umutiti jaja, dodati secer, vanilin secer, prstohvat soli, ulje, mleko, sok i koricu od narance i prethodno sjedinjeno brasno, prasak za pecivo i kakao. ja sam jos dodala i seckane lesnike i smokve, to se naslo na polici u kuhinji :D . smesu sipati u klupe za mufine i peci 20-tak minuta. kada se ohlade posuti ih prah secerom. ukusno, a brzo za napraviti.


@leona...nadam se da ti se dopao :D
i da, ja sam zaboravila napisati da na kraju dodas sveze seckani persun. ja ga uvek koristim tako da mi je to vec nesto sto se podrazumeva, a sto nije potrebno naglasiti :D

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2006, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
stigmata je napisao:
@leona...nadam se da ti se dopao :D

Ma...i vise nego. Samo sam trebala malo vise napraviti. Mozda sam trebala dodati jos jedan fix za gulas.
Ja sam sinoc pola pojela. :D



stigmata je napisao:
@i da, ja sam zaboravila napisati da na kraju dodas sveze seckani persun. ja ga uvek koristim tako da mi je to vec nesto sto se podrazumeva, a sto nije potrebno naglasiti :D

Stavila sam persun. Ja uvijek stavljam persun u sve sto kuham. Jedino ga ne stavljam u kolace. :D :)

Moram oprobati napraviti i ove tvoje muffine. Imas jako jednostavne recepte. Jel ti to improviziras ili imas neki Super-Kochbuch?! :)

Ja se inace uvijek zapetljam sa receptima. Ovi su bas na 'easy' levelu. :D :)

A ja upravo pravim Marillen-Knödel. :clown: :colors:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2006, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Leona evo ti jedan recept i kazu da je zdrav za trudnice :angel: Ja ga i dan danas napravim a malac ga obozava :)


U vatrostalnu stavis zaledjenog spinata 200-300 grama. Hirse otprilike jednu solju i malo vise od pola litre mlijeka. Bez mjesanja, bez icega stavis u ne zagrijanu rernu na 150 C. Kada se spinat otopi dodas zacine po zelji i izmjesas. Povremeno, u toku pecenja promjesas i po potrebi dodas mlijeka. Vrijeme pecenja je otprilike 50 min. Pred kraj pospes ribanim sirom. Uz to mozes meso koje hoces. Ili bez mesa i sa jogurtom.



Ili salata od rotkvica. Isjeckas ih na ploske, ementaler isjeckas na kvadratice ( 1 cm ), skuhana jaja takodje na ploske, dodas zacine + maslinovo ulje i ostavis pola sata u frizider.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2006, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
ajkula je napisao:
Leona evo ti jedan recept i kazu da je zdrav za trudnice :angel: Ja ga i dan danas napravim a malac ga obozava :)


U vatrostalnu stavis zaledjenog spinata 200-300 grama. Hirse otprilike jednu solju i malo vise od pola litre mlijeka. Bez mjesanja, bez icega stavis u ne zagrijanu rernu na 150 C. Kada se spinat otopi dodas zacine po zelji i izmjesas. Povremeno, u toku pecenja promjesas i po potrebi dodas mlijeka. Vrijeme pecenja je otprilike 50 min. Pred kraj pospes ribanim sirom. Uz to mozes meso koje hoces. Ili bez mesa i sa jogurtom.


Hvala za recept, ali ja ne volim spinaat. :( Moze li se staviti nesto drugo sem spinata?! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2006, 19:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Možeš bokvice....hahahahahahaha....mislim kad skontaš šta može drugo,pa
kad budeš stojala da ti odmori malo noge.
Nemoj da se praviš budala,nego malo uživaj u miru,a tog svog ćo'eka
natjeraj da ti pročita forum i nešto skuha! Aj u zdravlje!
Idem da pogledam kakve su mi brokule,pa ću opet nešto naškrabati!

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Hvala za recept, ali ja ne volim spinaat. Sad Moze li se staviti nesto drugo sem spinata?! Embarassed

Ti stavi odrezak. :lol:

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
piletina sa celerom
oko 200gr belog mesa
3 kasicice skroba
50 ml vode
50ml belog vina
1 kasicica naseckanog belog luka
1 kasicica naseckanog ingwera
malo bibera, soli
1 belance
4 stabljike celera
1 kasicica susamog ulja


piletinu iseckati na kockice i uvaljati u prethodno umuceno belance sa 2 kasicice skrobnog brasna. u medjuvremu stabljike celera oprati, iseci na kockice i kratko prokuhati u vodi(oko 2 min). beli luk, ingwer, belo vino, vodu i kasicicu skroba pomesati u posebnoj posudi.
na zagrejanom ulju proprziti piletinu, zatim je izvaditi iz tave. u isto ulje dodati celer, kratko proprziti i preliti mesavinom belog luka, celera , vode i vina. dodati meso, preliti sa malo susamovog ulja, dodati zacine (biber, vegeta, so) i sluziti sa rizom.
jelo je prilicno jakog okusa, tako da oni koji nisu ljubitelji istog mogu ingwer, umesto da ga mesaju sa vinom i vodom, prethodno proprziti. znaci kada meso bude gotovo i kada se izvadi iz tave, na tom ulju proprziti seckani ingwer, te dodati celer i ostale sastojke.


ovakva piletina uvaljana u belance umuceno sa skrobom je stvarno ukusna. meni licno se okus celera svidja, pogotovo kada je u vecim komadima i hrskav.



a imam jos jedan recept za muffine, meni se mnogo vise svidja jer u smesu ne ide onoliko ulja
1 jaje
100-150 gr secera
1 prasak za pecivo
1 vanilin secer
malo sode bikarbone
1 jogurt (moze i onaj niskokaloricni)
komadici cokolade (mogu i cokoladne mrvice)
brasno po potrebi (ja jedan deo brasna zamenim praskom za puding vanila)
sipati u kalupe (smesa je za 12 muffina) i peci nekih 10-15 min
posuti secerom u prahu


inace od ove smese mogu se praviti i slani muffini, naravno bez secera, cokolade... a u smesu dodati seckanu sunku, seckani sir...i slicno... to cu sutra za dorucak probati :D

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Stigma,jos ces da me vratis mojim korijenima, sa svim tim ingwerom i piletinom. :lol:

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 22:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
joj laoce kada bih se ja sjetila tog jel...dobro si me podsjeti.
ja imam uvijek par popularnih jela koja mi odgovaraju neko vrijeme i onda ih vise nikada ne skuham.
vidis i sam kako mi je sada bamija popularna.
bamiju imas kupiti kod jednog cike na pijaci i to plod susen koji se nize spagicu i susi,imas i neke zaldjene hibride po samoposlugama ali nije to to.
dobra je za dinstana jela i malo je sluzavog cupavog okusa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2006, 03:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ili u bilo kojoj turskoj radnji(barem ih vi po becu imate na svakom cosku :lol: )
ne znam kako se na njem kaze,a na engleskom je OKRA ,inace je veoma popularna na jugu usa

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2006, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
malo je sluzavog cupavog okusa

Bas me privuce ovim opisom bamije. :-?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Ma jebeš baminje,koji će ti to :D

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
ja sam danas pravila zepecene punjene palacinke, malo je zhtevno, dok ispeces te silne palacinke, pa dok ih nafilujes, zapeces...ali se definitivno isplati.

ispecete nekih 15-20 palacinka (jaja, mleko, mineralna voda, malo soli i secera i brasno) TACNIJE, ispecite par komada vise, jer morate racunati da cete koji pojesti ovako usput, dok su jos u fazi pripreme :lol: . u posebnoj tavi na malo maslinovog ulja isprzite seckani luk, dodate mleveno meso i seckani paradajz(tkz pelati, paradajz iz konzerve). kada se sve to zgusne, dodate seckani beli luk, persun, biber i vegetu.
ovom smesom filujete palacinke i redjate u tepsiju.
posebno umutite 2 jaja, dodate jednu pavlaku u to, malo soli(vegete), bibera i rendanog sira. tim prelijete palacinke i zapecete u rerni.

jedan mali tip:u smesu za palacinke mozete dodati i seckani persun





ja sam konacno dosla do najboljeg recepta za muffine. imaju dovoljno masnoce u sebi da se ne lepe za papirne korpice, a nisu premasni. i btw, dobila sam zabranu da narednih 5 dana pravim muffine, verujem da su mojima izasli na nos. jbga, nasla sam jeftino kalup za muffine na nekom snizenju, pa ce biti sam malo preforsirala pravljenje :D :D :D
znaci...
1 jaje
1 jogurt
malo otopljenog maslaca
prasak za pecivo
malo sode bikarbone
secer ili so (slani ili slatki muffini)
brasno

to je osnovna smesa. e sada, po izboru dodajete sto zelite. ono sto sam ja probala i za sto garantujem...
rendani dimljeni sir + seckani persun(mnogo persuna)
seckana sunka + rendani sir
kakao + komadici cokolade + seckane visnje iz kompota

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2006, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
pa dobro ljudi...kuha li ovde ko sta??? :lol: :lol: :lol:

ja sam pravila paprike punjenje sunkom...

na ulju proprzite mnogo seckanog luka, dok blago ne porumeni. zatim dodate seckanu sunku (onu za tost, picu...) i proprzite. u sve to dodate malo brasna, zalijete mlekom i vrhnjem za kuhanje. dodate rendani sir (moze gauda, edamer...bitno je da je zuti masni sir) i dobro mesate dok se sir ne istopi i sjedini sa masom. na kraju dodate malo vegete, soli, bibera. smesa ne treba da bude previse tecna, a ni previse gusta...znaci onako osrednje!

zelene mesnate paprike dobro operete i isecete po duzini, na dvije polutke. samo izvadite semenke, a peteljku ostavite. poredjate ih u tepsiju i punite prethodno napravljenom smesom. zapecete malo u rerni, paprike treba da ostanu vise presne. sluzite sa rizom. extra!

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2006, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
stigmata duso,dok se sve napravi+baby hrana,pa dok pojedes pa sudje pa ko ce jos pisati recepte :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs