banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Feb 2013, 18:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
http://www.youtube.com/watch?v=hp-7Y_st-9M
Ispocetka bese Rec,Rec bese i Boga i Bog bese ta Rec.(jovan ,1.gl.

sotona nikad ne moze doneti laz kad je testiran ovim tekstom. takodje nikada ne moze prevariti crkvu koja je originalno telo Hristovo jer je tajna crkve i Hrista povezana sa tajnom braka muza i zene!(efescima,5.gl. )
cvrsto stoji temelj Bozji,neka svaki onaj koji priziva ime Gospodnje ostupi od nepravde,jer pozna Gospod svoje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2013, 21:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
ispravka je napisao:
http://www.youtube.com/watch?v=hp-7Y_st-9M
Ispocetka bese Rec,Rec bese i Boga i Bog bese ta Rec.(jovan ,1.gl.

sotona nikad ne moze doneti laz kad je testiran ovim tekstom. takodje nikada ne moze prevariti crkvu koja je originalno telo Hristovo jer je tajna crkve i Hrista povezana sa tajnom braka muza i zene!(efescima,5.gl. )
cvrsto stoji temelj Bozji,neka svaki onaj koji priziva ime Gospodnje ostupi od nepravde,jer pozna Gospod svoje!


Kako onda hindusi imaju svoje vede, bagvad gide, purane itd ? Ljudi vjeruju u bogove- boga... ocito krivo. Zar nije onda od djavola ?


Dalje... vidi prijevod te rijeci "theos" u tekstu... moze znaciti i bozanski- svet- bozanstven.
Grcki nema velika i mala slova, pa kako se neko usudjuje pogadjati tako lako gdje je veliko slovo gdje malo !?
Na isti nacin se u bibliji i spominje da je djavo bog ovog svijeta, sa malim bog... ne velikim Bog, sto ima veliku razliku.

Pravilan prevod bi bio:
na pocetku biva rijec, i rijec je bila sa Bogom, i rijec je bila bog.

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 10:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
OMAR je napisao:
ispravka je napisao:
http://www.youtube.com/watch?v=hp-7Y_st-9M
Ispocetka bese Rec,Rec bese i Boga i Bog bese ta Rec.(jovan ,1.gl.

sotona nikad ne moze doneti laz kad je testiran ovim tekstom. takodje nikada ne moze prevariti crkvu koja je originalno telo Hristovo jer je tajna crkve i Hrista povezana sa tajnom braka muza i zene!(efescima,5.gl. )
cvrsto stoji temelj Bozji,neka svaki onaj koji priziva ime Gospodnje ostupi od nepravde,jer pozna Gospod svoje!


Kako onda hindusi imaju svoje vede, bagvad gide, purane itd ? Ljudi vjeruju u bogove- boga... ocito krivo. Zar nije onda od djavola ?


Dalje... vidi prijevod te rijeci "theos" u tekstu... moze znaciti i bozanski- svet- bozanstven.
Grcki nema velika i mala slova, pa kako se neko usudjuje pogadjati tako lako gdje je veliko slovo gdje malo !?
Na isti nacin se u bibliji i spominje da je djavo bog ovog svijeta, sa malim bog... ne velikim Bog, sto ima veliku razliku.

Pravilan prevod bi bio:
na pocetku biva rijec, i rijec je bila sa Bogom, i rijec je bila bog.

prevodi nikad nisu bili Bozja mera istine,onda Bog nije dobro rekao da je Rec poslao prostima ne mudrima.ako to jedan afrikanac nepismen ne moze uhvatiti za vecni zivot onda Bog nije dobro izrazio se.postoji jedan primer kada je katolicki svestenik misionar otisao u misiju med indijance koji nikad nisu culi za Hrista bili i kad aje on doneo njima to i onda jedan od njih je trebao biti krsten od istog,ovaj je uzeo nad njime malu zdelu sa vodom i poceo polivati ga iznad poglavi. indijanac ga je posramio(mudrog pismenog misionara katolika,dr.mr. teologa) rekavsi mu pitanje"velecasni,da nece biti malo to vode za moje krstenje?" u stvari indijanac je najprostije razumeo citajuc to mesto da je jovan na jordanu krstavao poronjenjem,a ne prskanjem i "brinuo" se sa pravom za svoje krstenje da nece biti jednako napisanom!!
najpre dje bila Rec,Rec je bila u Boga i Bog je bio ta Rec. tako da niti jedan indus ili neki ko se uzda u kuran i muham,eda ili nesto tako ne mogu uci u taj opseg Bozje istine.jednostavno Bog je zatvorio svaki put sotone nakon je prodro u edemu i uneo antirec svoju u ljudski rod,ali Bog je zatvorio taj put sotone iantireci,laznih religija da mogu doneti konfuznost onima koji iskreno traze Boga. Biblija jasno izbacuje iz ravnoteze i vede i kuran i apokrife poput ,epova o gilgamesu itd. samo je Isus put i istina i zivot vecni.ovo je rec Gospodnja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 20:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
Kako prevod nema veze kad se pogresnim prevodom moze smisao izgubiti ili potpuno drugo znacenje dobiti !?
stari zavjet na hebrejskom, isus pricao armejski, 100 godina nakon njega zapisali... pa zapisali na grcki i sad jehovini svjedoci shvataju stvari na engleskom jeziku. Ima li tu problema autenticnosti, sa gubljenjem sustine kroz prevode ? Naravno da ima.

( to za indijanca necu komentarisati )


A za krstenje / blagoslov.... jel mora biti voda ? 2:135-137


Oni govore: "Budite jevreji, odnosno kršćani, i bićete na pravome putu!" Ti reci: "Ne, mi smo vjere Ibrahimove, koji je ispravno vjerovao; on nije nikoga Allahu ravnim smatrao."


Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."





صِبْغَةَ اللَّهِ ۖ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً ۖ وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ

"Allah je nas uputio, a zar ima ljepše upute od Allahove? Mi se samo Njemu klanjamo."



Koristena rijec u zadnjem citatu je Sibgah = blagoslov, uputa, baptizam, krstenje


Dakle... nas je "krstio""blagoslovio" Allah (bog ), pa ima li ljepseg blagoslova od bozijeg, mi samo njega obozavamo.

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2013, 20:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
OMAR je napisao:
Kako prevod nema veze kad se pogresnim prevodom moze smisao izgubiti ili potpuno drugo znacenje dobiti !?
stari zavjet na hebrejskom, isus pricao armejski, 100 godina nakon njega zapisali... pa zapisali na grcki i sad jehovini svjedoci shvataju stvari na engleskom jeziku. Ima li tu problema autenticnosti, sa gubljenjem sustine kroz prevode ? Naravno da ima.

( to za indijanca necu komentarisati )


A za krstenje / blagoslov.... jel mora biti voda ? 2:135-137


Oni govore: "Budite jevreji, odnosno kršćani, i bićete na pravome putu!" Ti reci: "Ne, mi smo vjere Ibrahimove, koji je ispravno vjerovao; on nije nikoga Allahu ravnim smatrao."


Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."





صِبْغَةَ اللَّهِ ۖ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً ۖ وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ

"Allah je nas uputio, a zar ima ljepše upute od Allahove? Mi se samo Njemu klanjamo."



Koristena rijec u zadnjem citatu je Sibgah = blagoslov, uputa, baptizam, krstenje


Dakle... nas je "krstio""blagoslovio" Allah (bog ), pa ima li ljepseg blagoslova od bozijeg, mi samo njega obozavamo.

prevodi mogu biti losiji ili bolji,ali fala Bogu Biblija jos nije izmestena niti jednim prevodom,jer samo ako bi hteo priznati jedan prevod je katastrofalno izmesten a taj prevod je kuran.nemoj da se nadjes povredjen ja to govorim sa punom savesti ozbiljno pred Bogom.
kao sto sam vec poceo u drugoj temi Bog je svezao svaku mogucnost da se bilo koji poslanik osim Mesije Hrista moze javiti kao Spasitelj upravo zakonom vecnim da Bog nikada nije sazdao vise od musko i zensko a to dvoje ucinio da budu jedno. tako kroz taj Bozji promisao se moze uvideti uvek da li je bilo ko osim Hrista poslan kao Mesija. taj kanal nikad nije bio zapusen,on je uvek otvoren za spas svih ljudi sveta pa i muslimana ali samo kroz jevandjelje i kroz otkrivenog Hrista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2013, 21:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
ispravka je napisao:
prevodi mogu biti losiji ili bolji,ali fala Bogu Biblija jos nije izmestena niti jednim prevodom,jer samo ako bi hteo priznati jedan prevod je katastrofalno izmesten a taj prevod je kuran.nemoj da se nadjes povredjen ja to govorim sa punom savesti ozbiljno pred Bogom.
kao sto sam vec poceo u drugoj temi Bog je svezao svaku mogucnost da se bilo koji poslanik osim Mesije Hrista moze javiti kao Spasitelj upravo zakonom vecnim da Bog nikada nije sazdao vise od musko i zensko a to dvoje ucinio da budu jedno. tako kroz taj Bozji promisao se moze uvideti uvek da li je bilo ko osim Hrista poslan kao Mesija. taj kanal nikad nije bio zapusen,on je uvek otvoren za spas svih ljudi sveta pa i muslimana ali samo kroz jevandjelje i kroz otkrivenog Hrista.


Bog te stvorio slobodnog, imas pravo da uzmes stav koji hoces pa tako i stav o Kur´anu. Ne vrijedja me i hvala ti sto ipak pazis na sagovornika.

Sta kaze bog kako poznati laznog proroka / poslanika i sta ce uraditi sa njim ?
Ima li test u bibliji- ko su pravi krscani ?
Koji je smisao Pavlovih poslanica ako je Isus dosao sa misijom i objasnio stvari koje trebaju biti odredjene ?
Ako je spasenje samo kroz Hrista, sta ce biti sa ljudima prije Hrista ?

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2013, 11:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
OMAR je napisao:
ispravka je napisao:
prevodi mogu biti losiji ili bolji,ali fala Bogu Biblija jos nije izmestena niti jednim prevodom,jer samo ako bi hteo priznati jedan prevod je katastrofalno izmesten a taj prevod je kuran.nemoj da se nadjes povredjen ja to govorim sa punom savesti ozbiljno pred Bogom.
kao sto sam vec poceo u drugoj temi Bog je svezao svaku mogucnost da se bilo koji poslanik osim Mesije Hrista moze javiti kao Spasitelj upravo zakonom vecnim da Bog nikada nije sazdao vise od musko i zensko a to dvoje ucinio da budu jedno. tako kroz taj Bozji promisao se moze uvideti uvek da li je bilo ko osim Hrista poslan kao Mesija. taj kanal nikad nije bio zapusen,on je uvek otvoren za spas svih ljudi sveta pa i muslimana ali samo kroz jevandjelje i kroz otkrivenog Hrista.


Bog te stvorio slobodnog, imas pravo da uzmes stav koji hoces pa tako i stav o Kur´anu. Ne vrijedja me i hvala ti sto ipak pazis na sagovornika.

Sta kaze bog kako poznati laznog proroka / poslanika i sta ce uraditi sa njim ?
Ima li test u bibliji- ko su pravi krscani ?
Koji je smisao Pavlovih poslanica ako je Isus dosao sa misijom i objasnio stvari koje trebaju biti odredjene ?
Ako je spasenje samo kroz Hrista, sta ce biti sa ljudima prije Hrista ?

starozavetni ljudi su pokazani kao pravednici na nacin kako je Bog govorio im dok nije dosao Mesija navesceni kroz proroke. grobovi takih su se otvorili ukazujuc se u jerusalimu kad je Isus bio raspet.on je zaplenio taj plen kako je prorokovano takodje.pavle vidi u utvari vidjenju trece nebo i Bozji raj. u luki 16. Isus opisuje pakao i raj kao razdeljenost u utrobi zemlje ocito.ali kada je Isus dignut i vaskrsnut onda je pokazano to sa pravednicima a pavle vidi raj gore. trece nebo.
lazni prorok ili poslanik nije samo jedan bice ih puno,i u samom hriscansrtvu.svi se moraju testirati kroz Rec. kao sto sam vec pomenuo,u slucaju muhameda za tebe je to bitno,Bog ne moze nego ciniti svoju Rec valjanom.svima je sansa data kroz Hrista. evo tog dela koji daje to jasno.
sara rekoh je bila prva avraamova zena. to dali je solomon potom iao hiljadu to Bog ne respektuje,Bog kao kod mojsijeve raspusne knjige jasno naredjuje da se i u tom slucaju prvenac sin Nemile pustene mora opskrbiti prilikom nasledja sa dva dela celokupnog nasledja a ostali dobijaju manje od ostalog. ma koliiko isti imao zena. Bog je uvek zatvarao put ka antihristu ili laznim poslanicima zbog svetih izabranih! tako agara je mogla doci sarinom pricom,nesto kao vanmatericna sarina ideja na njenom krilu samo da rodi,ali Bog je jasno rekao Isak ce biti ime onoime sto ce doci od sare,Bog je nadnaravni Bog.tako ismailo je bio prinet,dobio je sva obecanja koja je dobio ali zemna ne nebesko.jer Bog ne moze unistiti svoju Rec. covek ce ostaviti svojumajku ,svog oca i prilepice se k zeni svojoj i bice dvoje Jedno. eva je vracena na svoje mesto odakle i uzeta iz rebra. crkva je simbolicno uzeta iz probodenog rebra Hrista na krstu odakle je iscurela krv i voda. sada crkva mora da se vrati Reci svoj Reci,jer samo sva rec je Bog(99% reci je jos uvek djavo!) tako da ce ta Nevesta videti Zenika Hrista! ona je vidjena u nebu kao slavna crkva Devica cista bez mane. ona nece respektovati pricu o solomunu vec ono sto Zenik je rekao,jedna zena,ne dva braka od zive zene jedan brak,jer Malahija poslednji prorok s.z. kaze da je Bog sazdao samo Jednu Evu i ako je imao jos duha stvaranja (2.gl.) ali kaze zaasto Jedno ,da bi trazio sebi seme Bozje. Bog zna da je puty ka Mesiji samo iroz to,bice dvoje Jedno,to je princip Bozji samo jedna zena i jedna eva i jedan adam cine jedno,ona se moze uklopiti samo nazad u to rebrio odakle je i uzeta preko toga ona nije jedno vec antihrist. sada ismailo nije mogao doneti kroz svoju liniju poslanika Bozjegjer nije dosao od prve jedine sare. vrlo jednostavno zasto je Bog opomenuo hriscanstvo da ce licno suditi one koji imaju dva braka od zive zene,jer je to antihrist i preljub i Bog taj put zatvara jer iska samo jedno za svoje seme!!
evo ti papazljivo pogledaj 29 min na you tube govor o orgiinalnoj crkvi!
http://www.youtube.com/watch?v=5lgA8yyT1Fw
Bozji mir tebi i svima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2013, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
http://www.youtube.com/watch?v=ntoGgYTA17g

http://www.youtube.com/watch?v=LQeyZTly ... re=related

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2013, 19:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
lavić je napisao:
http://www.youtube.com/watch?v=ntoGgYTA17g

http://www.youtube.com/watch?v=LQeyZTly ... re=related

Bog zove k sebi one koji su jos spremni cuti .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
SMRT ČOVJEKA – USKRS
================================

1.
kad čovjek umre - umre zato jer mu je Bog Otac JHVH
oduzeo svoj DAH-DUH ŽIVOTA
2.
TIJELO čovječje se raspadne
3.
DUH čovjeka je ono što je vječno i čeka uskrs
DUH čovjeka počinje ezistirati činom rođenja
DUH čovjeka je čovječja osobnost, memorija, soft ware, inetelekt,…
DUH čovjeka se počinje „puniti“ od rođenja
4.
DUH mrtvoga je u stanju spavanja - nesvjesnoti
i čeka uskrs
gdje je mjesto gdje su uspavani duhovi mrtvih -
ne kaže se u Bibliji - ali su svi zajedno - i spašenici i ne-spašenici
5.
na PRVI uskrs svi dobri DUHOVI mrtvih
bit će probuđeni i spojeni sa novim Neraspadljivim tijelom
i sa tada živima dobrima - kojima će se tijela isto promijeniti
u Neraspadljiva - biti UZNESENI na Nebo
na 1.000 godina
---------------------------------------------
za veliku većinu Neodabranih Nespašenika je ZATOR – većina će biti istrebljena,
ubijena, smaknuta od G Yehošue i anđela,
ALI – neće SVI biti ubijeni.

NEKI će ostati na Zemlji živjeti i razmnožavati se u sljedećem 1.000 ljeću.

TI preživjeli će na kraju T-ljeća biti zavedeni i krenut će na
Kraljevski Nebeski Jeruzalem koji se spušta sa Neba sa svim spašenicima.

TADA – Bog Jedini Otac JHVH – spaljuje – ubija SVE ZLE
i nema više niti jednog zlog živog
NAKON TOGA:
6.
na DRUGI uskrs za ZLE DUHOVE mrtvih
bit će probuđeni i spojeni sa novim Neraspadljivim tijelom
ići će na sud i na izvršenje kazne
u vječnu muku u vječno ognjeno jezero vječne muke
koje će TADA Bog Otac JHVH stvoriti daleko od oka svoga.
7.
dobrima će Bog Otac JHVH
stvoriti Novu Zemlju na kojoj će svi dobri
vječno biti u Raju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs