banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 03:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pogledah zanimljiv dokumentarac na Al dzaziri, o Arapima koji se krste sa tri prsta, a ima i katolika medju njima. Uglavnom procjenjuje se da ih je u svetoj zemlji oko 300 000. Bore se za svoju autenticnost i nije im lako, o visokim crkvenim polozajima mogu samo da sanjaju. Grci sve kontrolisu i mislim da to nije posteno. Arapi hriscani imaju znatnu kolelciju ranohriscanskih crkvi, jako dobre duhovnike, a bogosluzenja su im takva da nema razlike ovde i tamo. Takodje ukazali su na to kako se lik Hrista Isusa prikazuje, kako se ide prema Skandinaviji, na ikonama to je jedan ridjokosi covjek sa plavim ocima, sto je susta suprotnost, njihovom liku, to je jedan zdepast lik, sa loptastom glavom i buljavih ociju. Posjetili su i jedno mjesto gdje se i dan danas prica aramejski. Mislim da zasluzuju svaku paznju i slobodu, kao ostali pravoslavni narodi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 03:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Kopti?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 06:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
filozof sa vrbasa je napisao:
Pogledah zanimljiv dokumentarac na Al dzaziri, o Arapima koji se krste sa tri prsta, a ima i katolika medju njima. Uglavnom procjenjuje se da ih je u svetoj zemlji oko 300 000. Bore se za svoju autenticnost i nije im lako, o visokim crkvenim polozajima mogu samo da sanjaju. Grci sve kontrolisu i mislim da to nije posteno. Arapi hriscani imaju znatnu kolelciju ranohriscanskih crkvi, jako dobre duhovnike, a bogosluzenja su im takva da nema razlike ovde i tamo. Takodje ukazali su na to kako se lik Hrista Isusa prikazuje, kako se ide prema Skandinaviji, na ikonama to je jedan ridjokosi covjek sa plavim ocima, sto je susta suprotnost, njihovom liku, to je jedan zdepast lik, sa loptastom glavom i buljavih ociju. Posjetili su i jedno mjesto gdje se i dan danas prica aramejski. Mislim da zasluzuju svaku paznju i slobodu, kao ostali pravoslavni narodi.


hahahahahahahahahaha
svaka ti dala fikrete kad me vako na sabajle nasmijes
Spoiler:
Slika

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 12:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
sto se tice rasizma:
Pa ovi nasi evropski "domorodci" jos se lijece od rasizma. Tesko je njima prihvatiti da je Isaa .as bio jedan jevrej. Vidis vecinom kakvog oni Isusa crtaju, prave ikone itd. A sve u svrhu dokazivanja bijele nadmoci.

Bas interesantan primjer ima u filmu od Will Smitha gdje je glumio Muhamed Alija, scena kad se svadja ocem... Otac ga ukorava sto je usao u onu sektu "nation of Islam" i sto ne ide u crkvu a on mu odgovara: " I ain´t gonna pray to your white blue eye Jesus". Covjek skontao stvari.

sto se tice arapa krscana:


Njihova krscanska tradicija je jako duga. Oni su ti pod cijom zastitom su se prvi muslimani krili bjezeci iz Mekke u Medinu, Abesiniju od pagana. I to je najblizi narod muslimanima, i to su najbolji prijatelji muslimana. Kamo srece da se tako ponasao nas retardirani svijet na Balkanu pa da se ne koljemo svakih 50 godina.
Evo u ovom filmu " The Message " koji obradjuje temu poslanikovog alejhisselam zivota i njegovu poslanicu ima scena koja je snimljena po historijskim cinjenicama, kako se to odvijalo. Da napomenem jos da Biblija na arapskom jeziku nije postojala prije sedmog stoljeca. U Siriji postoje crkve koje su medju najstarijim na svijetu !


na 48:50 ima scena gdje Nedzasi, krscanski kralj prima prve muslimane i ne zeli ih vratiti paganima da ih ubijaju.

" razlika izmedju nas je tanja od ove linije " ili " mi smo 2 snopa svijetlosti koji dolaze iz istog izvora "
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vku0G-nP7IQ[/youtube]







Eto, ko ima vremena neka pogleda cijeli film.

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Majstore ne znam da li se pravis ili stvarno ne znas ali ti pravoslavni arapi su tokom islamskih revolucija ubijani, istrebljivani i zatvarani. Ako nisi upoznat, procitaj koju knjigu arapskih autora, svjedoka vremena tih revolucija pa ce ti biti mnogo cega jasno. Ovo ti govorim iz razloga sto si napisao da arapski muslimani smatraju arapske hriscane svojom bracom, da ih smatraju ne bi ih istrebljivali.
I jos me nesto zanima, kad smo vec kod arapa, zasto se desava da se pokusavaju bombaski napadi na Crkvu Hristovog Groba, pa to je grob Isusa Hrista, a on je i vas prorok? Objasni mi to?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 12:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
skeva je napisao:
Majstore ne znam da li se pravis ili stvarno ne znas ali ti pravoslavni arapi su tokom islamskih revolucija ubijani, istrebljivani i zatvarani. Ako nisi upoznat, procitaj koju knjigu arapskih autora, svjedoka vremena tih revolucija pa ce ti biti mnogo cega jasno. Ovo ti govorim iz razloga sto si napisao da arapski muslimani smatraju arapske hriscane svojom bracom, da ih smatraju ne bi ih istrebljivali.
I jos me nesto zanima, kad smo vec kod arapa, zasto se desava da se pokusavaju bombaski napadi na Crkvu Hristovog Groba, pa to je grob Isusa Hrista, a on je i vas prorok? Objasni mi to?



Gle... ti meni dajes primjere divljaka i onda ti to trpas u cijeli muslimanski narod. Pa eto i nas su u Srebrenici ubijali i mogu li ja to kaciti svima krscanima sad ili kaciti to djelo ortodoksima ?
Ja ti mogu naci gdje ULEMA / dakle vjerski autoriteti TRAZE OD MUSLIMANA DA OKRUZE SINAGOGE I CRKVE I ZASTITE OD TIH VANDALA. Jesu li to arapski nacionalisti, vandali ili muslimani prakticari radili ?

Danas je 2013 godina i imas 8 miliona krscana u smao u Egiptu, Siriji, Jordanu itd. A znas li kad je Islam dosao u ta mjesta ?

Ti vidi pozadinu nekih djela pa onda govori dalje. Te knjige su samo huskacke naravi koje zele izazvati mrznju i nered krscana prema muslimanima jer su ko fol.. eto.. krscani preugrozena vrsta.

Evo primjera gdje se zena iz koptske familije mislila udati za muslimana i primiti islam ali su je zatvorili u crkvu i nisu je dali..
Ovi nedaju zenu a ovi se okupili da oslobode "sestru muslimanku" pa zapalili cijeli objekat i porazbijali sve u krugu od kilometra.
Nekad se ne zna ko pije ko placa tu...


DOHA: Noted Islamic cleric, Dr Yusuf Al Qaradawi, has called on prominent members of the Muslim clergy in Egypt to help protect the churches in the country which has a large Christian population, saying he suspected sinister elements might try to incite communal violence to divert attention from the anti-government demonstrations.

Jesi skontao sad sta se pokusava ???

http://www.thepeninsulaqatar.com/qatar/ ... rches.html




E tako ti je "sine" i kod nas slicno. Treba robova po njemackim baustelama.

Ovi iz Srbije mirni... preko ovih domacih " aaajmo ljudi boj na dahije"
kad dodje turska investicija od 10-100 miliona onda objerucke prihvataju da ekonomiju grade
ovi iz pederalne "mi turska bajezid siine..... sulejman" a onda psuju mater turcima jer im braca zbog pogodnosti u Srbiju ulazu.
odu na stadion u Istanbul i ljudi ih izgadjaju kamenjem.....


A to sto je edukacija iz kamenog doba, sto materi ne mozes kilu kafe kupiti to je super nama. Imamo mi svoje ideale

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Nekoliko stvari, ne trpam ja sve muslimane u jedan kos vjeruj mi, dobar covjek je dobar covjek, bilo koje vjere bio. I nas su ubijali u Srebrenici, klali na kucnim pragovima zenu i djecu Naserova ekipa i "mucenici" iz enklave, ali opet ne generalizujem, normalno je da je na svim stranama bilo ubica, divljaka, neljudi i zbog toga etiketirati citavu naciju bilo bi bezveze. Ne svidja mi se ni politika vaseg bivseg rejsa, previse mi lici na politiku devedesetih koja je jedna od uzroka rata, ali na srecu otisao je on, sada nesto muti oko nekog Bosnjackog savjeta, kolegijuma, skupstine ili cega vec, ali to je manje vise bezopasno po obicno stanovnistvo.
Sto se tice arapa i ubijanja hriscana, nisu to nikakve knjige koje raspiruju mrznju, to su knjige sa podacima podkrepljene popisima stanovnistva i sl. Slagao se ti ili ne, bolesnici u arapskom svijetu su uzeli maha, i tamo normalni muslimani ne dolaze do izrazaja, ali ja mislim da ste sami za to krivi, to se trebalo sasjeci u korijenu a ne samo cutati i gledati svoja posla. Evo npr sad sto se desava kod nas, muslimanske sekte uzimaju maha, selafije, vehabije, ovi, oni... odvode i zaludjuju vam djecu, a vi cutite, hodaju vam po gradovima i napadaju zene sto nisu pokrivene i sl. a vi cutite, ulaze vam u dzamije kao da su njihove a vi cutite. E vidis, tu je problem, ovakve stvari su se desile u arapskom svijetu prije 50-60 godina, a sad se desavaju i ovdje, a pravi muslimani, pravi vijernici, dobri ljudi koji svima zele dobro i pravilno tumace vasu svetu knjigu prave istu gresku kao arapi tada.... Nadam se da si me razumio :)

I da, nikom ovdje Turci nisu braca. Oni su osvajaci, koji su sa sobom donijeli samo smrt i patnju. Tvoji preci su presli na Islam, zbog straha, lakseg zivota, ovog, onog, nebitno, Moji preci su ostali Hriscani, ali mi smo i dalje isto pleme, ista krv, isti geni. Mi smo juzni sloveni, Turci to nisu, oni su samo jos jedan narod koji nas je pokorio :wink: Tako da njih boli uvo gdje ulazu, da li je to Srbija., BIH, Hrvatska ili Honduras, kao da nekog Turcina zaboli gdje ima vise muslimana, bitno je da se zaradjuje :wink:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 15:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
skeva je napisao:
Nekoliko stvari, ne trpam ja sve muslimane u jedan kos vjeruj mi, dobar covjek je dobar covjek, bilo koje vjere bio. I nas su ubijali u Srebrenici, klali na kucnim pragovima zenu i djecu Naserova ekipa i "mucenici" iz enklave, ali opet ne generalizujem, normalno je da je na svim stranama bilo ubica, divljaka, neljudi i zbog toga etiketirati citavu naciju bilo bi bezveze. Ne svidja mi se ni politika vaseg bivseg rejsa, previse mi lici na politiku devedesetih koja je jedna od uzroka rata, ali na srecu otisao je on, sada nesto muti oko nekog Bosnjackog savjeta, kolegijuma, skupstine ili cega vec, ali to je manje vise bezopasno po obicno stanovnistvo.
Sto se tice arapa i ubijanja hriscana, nisu to nikakve knjige koje raspiruju mrznju, to su knjige sa podacima podkrepljene popisima stanovnistva i sl. Slagao se ti ili ne, bolesnici u arapskom svijetu su uzeli maha, i tamo normalni muslimani ne dolaze do izrazaja, ali ja mislim da ste sami za to krivi, to se trebalo sasjeci u korijenu a ne samo cutati i gledati svoja posla. Evo npr sad sto se desava kod nas, muslimanske sekte uzimaju maha, selafije, vehabije, ovi, oni... odvode i zaludjuju vam djecu, a vi cutite, hodaju vam po gradovima i napadaju zene sto nisu pokrivene i sl. a vi cutite, ulaze vam u dzamije kao da su njihove a vi cutite. E vidis, tu je problem, ovakve stvari su se desile u arapskom svijetu prije 50-60 godina, a sad se desavaju i ovdje, a pravi muslimani, pravi vijernici, dobri ljudi koji svima zele dobro i pravilno tumace vasu svetu knjigu prave istu gresku kao arapi tada.... Nadam se da si me razumio :)

I da, nikom ovdje Turci nisu braca. Oni su osvajaci, koji su sa sobom donijeli samo smrt i patnju. Tvoji preci su presli na Islam, zbog straha, lakseg zivota, ovog, onog, nebitno, Moji preci su ostali Hriscani, ali mi smo i dalje isto pleme, ista krv, isti geni. Mi smo juzni sloveni, Turci to nisu, oni su samo jos jedan narod koji nas je pokorio :wink: Tako da njih boli uvo gdje ulazu, da li je to Srbija., BIH, Hrvatska ili Honduras, kao da nekog Turcina zaboli gdje ima vise muslimana, bitno je da se zaradjuje :wink:



Ti otvori knjigu od milion stranica. O tom bi mogli pisati tekstove od 100 Mb. Ja te politicke pokrete gledam kao pozitivu iz tog razloga sto ljudi nece vise marionetske vlade i korupciju koja sluzi zapadu. To su revolucioneri sa "vjerskom kozom" Narod koji je na sve nacine vezan podjeljen je na mikronske nacije koje nigdje nemaju nikakav utjecaj, a mogli bi biti dominantni u svakom aspektu jer imaju mnoga prirodan bogatsva. To smeta zapadu pa su prikazani kao olos. Naravno ima tu svega, ljudi koji anarhiju koriste da iz sebe izbace svu frustraciju i ima onih koji ce zapad iskoristiti da za njih ratuju. Drzava Mali ima ogromne zalihe zlata u zemlji ali ne znaju jos za eksploataciju i zbog tog ih i Francuska, a ljudi koji su to shvatili su "teroristi" jer zele da skinu vladu koju je Francuska namjestila.


A Turska. Meni su u Istanbulu 2 kafe i 2 flasice vode naplatili 25 maraka, pjevaj ti sta hoces i odakle si i ko si plati il ces jos od policije biti bjen. Sa druge strane... da su nas silili, onda bi i vi i hrvati i crnogorci i svi bili muslimani jel tako ? Imali su univerzalnu politiku za zimije/nemuslimane u muslimanskoj drzavi. Vidi npr Brazil ili Meksiko koji su bili Portugalska / Spanska kolonija. Oni su katolici danas koji pricaju portugalski / spanjolski... E to je kad se sila upotrebljava. A balkanski narodi su vecinom zadrzali i jezik i tradiciju i vjerske objekte i sve ostalo, u vecini slucajeva. Zato... Zahvali bogu sto nisi bio neka zapadna kolonija jer ne bi ni ti ni prostor tako danas izgledali.


Evo ga, Fidzi... jos uvjek imaju zastavu svojih osvajaca

Slika

A jos ih ima... Skontaj...

CCCC

Slika




:P :D

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 30 Jan 2013, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Jebote, ti poredis indijance divljake i crnce iz plemena sa Srbima koji su imali jaku drzavu i bili civilizovan narod. To mi je isto kao da poredis velicinu Kosovskog boja, te istorijske bitke sa ganjanjem gologuzih indijanaca po prasumama :confused1: . Pa veliko rimsko carstvo je pokorilo pola svijeta, ne vidim da je to uticalo na jezik i zastave.
Rekao bih ti dosta toga o mom misljenju o prelasku na islam u tom periodu, ali bi potegnulo neku drugu raspravu koja definitivno nije zdrava pa necemo o tome.
Sto se tice ujedinjenja arapa i njihovog jacanja preko identifikovanja u Islamu, moje misljenje je da je to preglupo. Pa eno ih, nikad jadniji nisu bili, raznose se medjusobno, urlicu kao domorodci, obaraju vlasti jedni drugima a Amerika samo kupi resurse... Ako je to ta sloga, e onda bolje da je nije ni bilo :wink:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi hriscani
PostPoslato: 02 Feb 2013, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Syrian orthodox church

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs