banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 17:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Dali neko ima adekvatan odgovor na ovo pitanje, po kojem osnovu i zakonu to čine ?

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pogledaj ovdje..http://banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=38&t=32187&hilit=slava+kod+pravoslavaca

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Obični smrtni čovjek ih je postavio tu gdje jesu, mada ne bih osporavao činjenicu su primjer hrišćanske vrline, prema kome bi se tebali ugledati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 22:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Bog ih je postavio tu gdje jesu!
A obicni smrtnici su ih ubijali, pa slavili, pa pljuvali i opet ubijali, pa slavili... danas uglavnom ignorisu.
Svijetu nista nije sveto.
Mozda nekome neupucenom djeluje da visokodostojnici crkve biraju ko je svet a ko ne ali istina je da u Pravoslavlju oni to samo objave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pročitaj šta Biblija kaže o slavljenju ljudi i kome jedinom pripada slava i hvala :wink:
Možeš ti sada šupljirati i filozofirati do besvjesti, ali je jasno da to sa Biblijom i hrišćanstvom nema veze.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 22:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Sta ja supljiram!?
Jel ne postoje ljudi koji su zivjeli Hristov primjer i koje je on Posvetio?
Naravno da se na Nikoljdanu cita Ocenas i Simbol vjere, a ako se svetac pominje to je u cilju zastupanja kod Hrista.
To i jeste smisao slave. Ti se molis za mamu i tatu, pa neka se i sv. Nikola moli.
Sta je pogresno? Ko tu negira kome je slava i hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
:lol: :lol: :lol:
Jesi li ti ikada pročitao bar jedno slovo iz Biblije, šta Biblija kaže o mrtvima, o molitvi, kome da se moli i preko koga, šta predstavlja uzor molitva "oče naš..."...?
Tvoje rezonovanje je rezonovanje nekog ko nije pročitao niti slova, ali baš ni slova iz Biblije.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 23:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Mozda nisam... a mozda nismo citali istu knjigu...ili smo je drugacije dozivjeli... mozda jedan od nas ima otezano rezonovanje???
Necu te zamarati drugim pitanjima ali mi molim te odgovori sta ppredstavlja pomenuta molitva?
A ubuduce cu se truditi da nam se ne srecu putevi na "duhovnost i religija" jer vec odavno je jasno da ja i ti ne citamo iste knjige pa su nam samim time i rasprave besmislene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 00:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Teško i ja dok sam bio branilac pravoslavlja, sve moje teme su se neslavno završile.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
old fashion men je napisao:
šta Biblija kaže o mrtvima, o molitvi, kome da se moli i preko koga, šta predstavlja uzor molitva "oče naš..."...?

Koliko ja znam Biblija kaze da poslije smrti NEMA NISTA dakle mrtvi su zaista mrtvi do dana kad ce bog uskrsnuti sve ljude da im sudi po njihovim djelima i samim tim nema smisla da se njima obracamo(mislim na tkz svece) jer su mrtvi i molitve treba upucivati iskljucivo Bogu preko Isusa Hrista a molitva oce nas je data kao smjernica kako ljudi treba da se mole i sta da traze od Boga. Mozda ja i grijesim ali ja to tako vidim.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 09:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Oni do Hrista su mrtvi do sudnjega dana, ali smrt ne poznaje vrijeme pa je to njima odmah nakon smrti. A oni nakon Hrista isto imaju sud nakon smrti. Dodje na isto a nije :-)
Ofm udri :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Tako je wrangler, odlično rezonovanje, na takav način treba posmatrati Bibliju i ne samo to na stotine mjesta se na ovaj ili onaj način govori o tome kako je besmisleno štovati mrtve ljude, a još je besmislenije upućivati molitve njima.
Da stvar bude još gora, većina tih ljudi i datuma koji se u njihovu čast obilježavaju, ustvari su paganska božanstva koja se slave istog datuma kao nekad, samo su im data nova simbolička imena koja u suštini imaju ista značenja kao nekad u pagansko vrijeme, npr. sv. Georgije, a i većina ostalih. Kakvo je to samo ismijavanje Boga i njegove riječi :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 11:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Ismijavanje Hrista je odavanje poste covjeku koji je sa 21nom godinom satima javno mucen da bi samo izgovorio da se odrice Hrista i koji je umro ne izdavsi ga.
Ili je ismijavanje to sto je njegova mucenicka smrt za Hrista isti dan prevela vise hiljada pagana na vjeru Hristovu.
Cudis me Ofm.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Čudiš ti mene, uopšte ne poznaješ o čemu se radi i koju pagansku slavu je zamjenila npr. slava tog tzv. Georgija, malo se informiši i o tom imenu i kako se njegovo značenje uklapa u pagansku slavu i datum koji je naslijedila, informiši se koju pagansku slavu je zamjenio tzv. božić i tzv. vaskrs, znači sve sa datumom i obredima i običajima te paganske svetkovine.
Sa druge strane pogledaj u Biblij šta se govori o obilježavanju paganskih slava i izvođenju paganskih obreda, pogledaj i šta Hrist lično govori o tome, iznenadićeš se kada u biblij pročitaš da je Bogu ocu i Hristu to najogavnija stvar koja postoji. E jedino te stvari imaju uporište ukoliko pravoslavlje nema veze sa Biblijom i hrišćanstvom, ukoliko se poziva na Bibliju i hrišćanstvom, onda sve te gluposti nemaju nikakve veze sa istim, već su dio Bogu mrske i odvratne paganske tradicije.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Oldboy neznam na koga konkretno misliš ali nije ni bitno, niko ne pokušava osporiti njihove patnje i njihovu vjeru samo hoću da kažem da je pogrešno upućivati molitve njima jer SU MRTVI kao što je pogrešno obilježavati neki dan u godini u spomen njima jer se u Bibliji nedvosmisleno kaže da se nespominje ni jedan dan u godini ni rođendan ni dan nečije smrti a još mi niko nije odgovorio na pitanje gdje se u Bibliji spominje da ja trebam nekog svetca da slavim. Po kojem osnovu pravoslavci slave, nije valjda da smo mi jedini prosvjetljeni a sav ostali svijet živi u neznanju ?

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nemoguće da nisi gledao bar neku špansku seriju i raznorazne karnevale ili poklonjenja Mariji od Gvadalupe, Mariji ovoj i onoj? :)

Evo ti malo spiska kod Hrvata njihovih svetaca http://www.zupa-svkriz.hr/duhovnost/sve ... zenici.htm

Evo ti još jedan spisak po datumima (svaki dan) http://www.zupa-svkriz.hr/kalendar/novi/list.php

Šta rade Arapi (Šiiti) i na koji način obilježavaju datum smrti Huseina (Muhamedovog unuka) a kako taj isti dan proslavljaju Suniti?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
O tome i govorimo Talija, to je sve ono o čemu i protiv čega naučava Bog, Biblija, Hrist i svi Hristovi apostoli, jednom riječju to se protivi hrišćanstvu, a znamo ko je lažaov od početka i ko stoji iza svega toga. Prema tome, "iziđite iz nje..." (krive, sotonske religije) da ne budete prljavi od nje...

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U suštini sve što direktno ne utiče nepovoljno na nekoga, na nečiji život, dušu, nije toliko strahovito.
Razni ljudi, razni običaji, npr. na Svetom grobu na pravoslavnu molitvu dođu i Kopti a oni imaju običaj da udaraju u neke svoje talambase i prave neviđenu larmu, ali eto oni na taj način doživljavaju i ispoljavaju veselje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 12:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Nismo prosvetitelji. Slavimo na osnovu toga sto su paganski obicaji, u najboloj zelji, zamjenjeni nekim drugim.
A to sto drugi ne slave kao mi ne znaci da ne postuju te ljude i datume smrti tih ljudi.
A sto se tice rodjendana u Pravoslavlju se slave samo 3: Hristov, Bogorodicin i Jovana Krstitelja.

A covjek o kome sam pisao je Sv. Georgije.

A ofm veoma grijesis oko toga sta je Gospodu najogavnije. Upucen sam ko je koga zamijenio i naraavno da je ciljno zamijenjeno ali to ne umanjuje velicinu i zrtvu Sv. Djordja i drugih.
A slavljenje bilo cega Tvorcevog na pravilan nacin u bilo koji dan nije pogresno ni proturijecno pismu.
Ali opet kazem, moguce je da ja i ti pricamo o drugacijim knjigama.

A talija u najmanju ruku je neukusno spominjati islam ili katolicanstvo u ovom kontekstu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
A šta Bog misli o tome nije važno Talija, ili?
Pogledaj samo u Biblij, da li je Bog imao rezon poput tvoga, da li je rekao kada su Adam i Eva uzeli jabuku to što ti kažeš, kao u stilu "šta ima veze, malo se zaletili neš ti", ili ih je prognao i osudio na smrt, kakve su bile poslijedice kada su Izraelci odlučili da se malo bave svojim starim običajima i obredima, kazna im je uvjek bila smrt, nije im rečeno "pa šta ima veze, neće to puno uticati bla bla" a to su sve proročanski primjeri kako Bog gleda na današnje krivo obožavanje, znači plata za takav grijeh je smrt, to ne kažem ja, zapravo to jasno i nedvosmisleno piše u Biblij.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs