banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 23:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jan 2013, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Laviću, ako su tvoja specijalnost praznici :) onda bi trebalo da znaš da se na Praznik truba, 1. dana 7. biblijskog meseca, u Izraelu trubilo 100 puta i da je izraz „poslednja truba“ idiomatski izraz koji se odnosi na poslednju 100. trubu (Tekiah Ha’Gadolah). O toj trubi Pismo govori u 1.Kor.15:52 i 1.Sol.4:16.,,

Baš fino si to izneo, no mene zanima više ono iz ruku proroka od onog iz ruku rabina.
Zar će Hrist trubiti 100 puta ili samo stotu?
Eto bratski bih zemolio sebe radi da pažljivo vrlo pažljivo ispratiš 7 pečat sa sedmom trubom ZADNJOM i to u Otk. 11. 15- do kraja.
Pa mi onda reci da li ostaješ pri svojoj tvrdnji da se u toj 7 nije desilo vaskrsenje.

,,Nije nikako moglo da bude “prve godine po pisanju”, kada je pisano da prvo treba da se pojavi Antihrist. (2.Sol.2:3),,
Šteta antihrist pokvario stotu trubu i sad trube ....dobro ne trube ali kad zatrube treba digitron i izračunati po hipotezi Hristov dolazak....eh moj brate u čega si se ti upetljao posle dobrog početka o žigu i delu spasenja ti ode u pogađače...nije dobro brate nije dobar posao.


Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2013, 20:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Baš fino si to izneo, no mene zanima više ono iz ruku proroka od onog iz ruku rabina.

Praznik truba je biblijski prazik koji hrišćani treba da poštuju.
lavić je napisao:
Zar će Hrist trubiti 100 puta ili samo stotu?
Eto bratski bih zemolio sebe radi da pažljivo vrlo pažljivo ispratiš 7 pečat sa sedmom trubom ZADNJOM i to u Otk. 11. 15- do kraja.
Pa mi onda reci da li ostaješ pri svojoj tvrdnji da se u toj 7 nije desilo vaskrsenje.

Pročitao sam to i razmotrio već više puta do sad. :)
Ja i ne tvrdim da o 7. trubi neće biti nikakvog vaskrsenja već da truba o kojoj govori apostol Pavle nije 7. truba iz Otkrivenja. O poslednjoj trubi o kojoj govori ap. Pavle najpre će ustati svi pravednici, a potom će se živi pravednici, nevesta Hristova, vazneti na Nebo. To je sve sedam godina pre Armagedona. A o 7. trubi ustaće samo mučenici koji ne prime žig zveri:
"I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina." (Otkr. 20:4)
lavić je napisao:
Šteta antihrist pokvario stotu trubu i sad trube ....dobro ne trube ali kad zatrube treba digitron i izračunati po hipotezi Hristov dolazak....eh moj brate u čega si se ti upetljao posle dobrog početka o žigu i delu spasenja ti ode u pogađače...nije dobro brate nije dobar posao.

Bog te blagoslovio.

Već rekoh - Bog je u Pismu rekao da je ostavio nebeska videla za znake, da to nije duh pogađački. Takođe, cela ova tema je, pored onoga što je zapisano u piramidama u Gizi (svojevrsnoj "Bibliji u kamenu"), a povezano sa zvezdama koje sam pomenuo, iznošenje onoga što piše u Bibliji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2013, 09:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Bracika moj.
Da li ti to imaš u prvom vaskrsu 2 vaskrsa?
Kažeš da u prvom ustaju samo POBIJENI:
,,Ja i ne tvrdim da o 7. trubi neće biti nikakvog vaskrsenja već da truba o kojoj govori apostol Pavle nije 7. truba iz Otkrivenja. O poslednjoj trubi o kojoj govori ap. Pavle najpre će ustati svi pravednici, a potom će se živi pravednici, nevesta Hristova, vazneti na Nebo. To je sve sedam godina pre Armagedona. A o 7. trubi ustaće samo mučenici koji ne prime žig zveri,,

Pa u drugom vaskrsu a koji računaš takođe PRVIM i živi se preobražavaju...dobro,a kad ustaju UMRLI u Hristu koji nisu pobijeni da li to ide treći vaskrs u prvom? Zaista ne razumem šta si napisao :cry:
Hajde da te zamolim ako si voljan da mi samo taj segment u krupnom planu opišeš, znači ko ustaje u koji praznik i u kojoj trubi...Šta biva u prvoj a šta u 100-oj trubi šta na Jom Kipur a šta u sedmoj trubi koja najavljuje i sedmo zlo uz ostalo hajde molim te.

Ja vidim samo jedno prvo vaskrsenje gde SVI u Hristu ustaju i živi se tad preobražavaju i ZAJEDNO idu u nebo. Taj opis jedino imamo u 7 trubi koja najavljuje carstvo i vaskrsenje i platu i kaznu nevernima.Nigde u praznicima ne vidim vaskrsenje pomozi mi ako mi je promaklo gde piše za praznik truba ili Jom Kipur da se vaskrsava?
Gde piše brate da Hrišćani trebaju praznik truba da drže...?
Šta znače Pajine reči ko razlikuje dane Bogu razlikuje a ko ne razlikuje Bogu na razlikuje?

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2013, 17:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Sveto Pismo uči o vaskrsavanju po redosledu (1.Kor.15:23) odnosno u različita vremena. “Prvo vaskrsenje” obuhavata “duhovno” (1.Kor.15:44) vaskrsenje o Drugom dolasku, koje ima dve etape – na početku Nevolje i na kraju. Na početku će biti vaskrsnuta Nevesta, a na kraju oni koji nisu ubrojani u Nevestu ali su u toku Nevolje odbili žig zveri i mučenički postradali. O Drugom dolasku će biti i “duševnog” (1.Kor.15:44) vaskrsenja (144000). Ali Pismo pod “prvim vaskrsenjem” (Otkr. 20) podrazumeva duhovno a ne duševno vaskrsenje. Jer jedino nad takvim “druga smrt” zaista nema vlasti.

Vaskrsavanje na kraju Nevolje će se desiti o 7. trubi ali isto tako ne u isto vreme, ne istog dana. Vaskrsenje Lazarevo je slika budućeg duševnog vaskrsenja 144000 hiljade Izraelaca, a vaskrsenje svetaca sedam dana kasnije je slika budućeg duhovnog vaskrsenja mučenika koji su zbog odbijanja žiga postradali od Antihrista tokom nevolje.

Vaskrsenje i Vaznesenje Neveste biće na Praznik truba tačno sedam godina pre Drugog dolaska Hristovog u slavi. Taj događaj će označiti početak poslednjih sedam godina pred Drugi dolazak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2013, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate moj iskreno sam se radovao tvom odgovoru dok ga nisam počeo čitati....na žalost jedan od nas ovde veoma greši.
Citat kojim potkrepljuješ više vaskrsenja 1.Kor.15:23 uopšte ne govori o tome već o redu gde Hrist prvi vaskrsava a posle On diže narod to je rečeno zato što se tad pričalo da je vaskrsenje već bilo u poslanicama su davani odgovori vernima da bi rešili neki problem unutar a ne da mi krojimo nešto iz toga. Ono na osnovu čega su apostoli znali kad ko ustaje i mi to imamo u SZ i nije potrebno da vidimo u prvom vaskrsenju 2 vaskrsenja.

1.Kor.15:44 Ovaj primer koristiš da kažeš da ne ustaje telo već Duh a pismo kaže da se po smrti Duh vraća Bogu koji ga je dao te duhovno telo ne treba dizati već ono što je mrtvo a Duh ne umire.
Ovaj citat je samo logičan nastavak odgovora kakvi će ustati da će to biti preobraženo telo koje će biti dignuto u materiji koja su bili i samo struktura promenjena tako neće tad ostati zemljana već nebeska struktura koju anđeli imaju i to nije neko drugo vaskrsenje već ono koje je i rečeno.


,,O Drugom dolasku će biti i “duševnog” (1.Kor.15:44) vaskrsenja (144000,,
Pošto vidimo da samo 144000 primaju taj pečat na čela a ti kažeš da će oni biti mrtvi i tek prilikom dolaska vaskrsnuti a znajući da će ZVER i lažnjak činiti čuda i zatirati i da će njihova vojska podzemlja ubijati ko je onda ovde opisan sa tim znakom? Otk. 9.4 jer će zatirati SAMO one koji taj znak NEMAJU a koji imaju šta sa njima biva i otkud tamo oni što tek trebaju biti vaskrsnuti?
Brate, ovo se DEBELO suprotstavlja 7-oj glavi Otk. gde PRE dolaska Hristovog 144000 SU ŽIVI.

,,(Otkr. 20) podrazumeva duhovno a ne duševno vaskrsenje. Jer jedino nad takvim “druga smrt” zaista nema vlasti.

Dakle, za tebe brate prvo vaskrsenje je ustajanje DUHA...a telo počiva. Ti misliš da samo nad duhom nema smrt oblasti a nad telom ima...pa dobro šta ćemo sa opisom doline kostiju kod Jezekija koje je sav dom Izrailjev koji ustaju u TELU da li to oni na sud i u drugu smrt idu šta tamo piše...?
Hrist nije došao samo radi Duha poslušnost jer se on i tako Bogu vraća već radi CELOG stvorenog čoveka. Tako ustaje TELO zemaljsko i PREOBRAŽAVA se a to znači menja strukturu dobija slavu i sjaj nema potrebe Bog da vaskrsava duhovni oblik kad je on gore već TELO koje je u smrti a Hrist dođe da SMRT satre da bi podigao TELO.

Po vaskrsu brate moj nisu kao snop prvine ustali duhovi već se GROBOVI OTVORIŠE a tamo su TELA ležala. Neznam čije to učenje postavljaš ali znam na žalost da nismo saglasni oko toga jer neko od nas ne razume tu nešto.

Svako dobro ti želim.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2013, 17:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
1.Kor.15:44 Ovaj primer koristiš da kažeš da ne ustaje telo već Duh

To ti kažeš, a ne ja. Nigde nisam rekao da „ne ustaje telo već Duh“. To su tvoje reči koje mi pripisuješ.
Ja sam rekao da će se o Drugom dolasku dogoditi „duhovno“ i „duševno“ vaskrsenje i da je razlika između ta dva vaskrsenja saglasna onome što Pismo govori u 1.Kor.15:44
„Seje se telo telesno, a ustaje telo duhovno. Ima telo telesno, i ima telo duhovno“ (Vuk Karadžić)
„Seje se telo duševno, ustaje telo duhovno. Postoji telo duševno i postoji telo duhovno.“ (SPC)
Seje se prirodno telo, vaskrsava duhovno telo. Kad postoji prirodno telo, postoji i duhovno.“ (Čarnić)
Mesto Svetog Pisma na koje sam se pozvao jasno govori o telu (duševnom i duhovnom) a ne o Duhu! Tako da je tvoja primedba, blago rečeno, vrlo čudna.
Dakle, o Drugom dolasku u svoje vreme desiće se vaskrsavanje u duhovna (besmrtna) i duševna (smrtna) tela, onako kako sam objasnio u prethodnom postu.

U vezi sa 144000 vaskrslih Izraelaca, ne mogu ti sa sigurnošću reći, poznato mi je to iz Otkr. 9:4 i Otkr. 7. Ranije je i meni izgledalo da se Otkr. 9:4 odnosi na 144000. Međutim, čitajući druge delove Otkrivenja i Pisma sada verujem da 144000 neće biti jedini koji će biti zapečaćivani tokom Nevolje, to jest da se Otkr. 9:4 ne odnosi na 144000. Otkr. 9:4 je vreme 5. trube, a 144000 će biti vaskrsnuti o 7. trubi: “Nego u dane glasa sedmoga anđela, kad zatrubi, onda će se svršiti tajna Božija, kao što javi svojijem slugama prorocima.” (Otkr. 10:7). Tajna o kojoj je ovde reč jeste ono što je otkriveno proroku Jezekilju u 37. glavi, Danilu i drugim prorocima, ali i ono o čemu je govorio apostol Pavle – tajna vaskrsenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2013, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate moj, nema razloga za ljutnju...
Ja sam razumeo da opisuješ u prvom vaskrsu oba i telesno i duhovno kao 2 vaskrsa ako te nisam razumeo oprosti. Ja ne vidim da tamo imaju 2 vaskrsa niti da će jedni ustati u telesnom a drugi u duhovnom telu već vidim kako u prvom samo oni u Hristu ustaju U TELU TELESNOM i onda se i u trenu kao i živi biti preobraženi a to znači strukturu promeniti i biti kao anđeli.

Što se tiče vaskrsenja 144000 nigde ih u Pismu ne vidim kao umrle već naprotiv zapečaćenih 144000 ŽIVIH pre Hristovog dolaska. A kasnije vidimo da se zlo ne dotiče tih sa pečatom a jedino su oni opisani da se pečate na čela i to od strane ANĐELA dok se za ostale beleži kako su Duhom svetim zapečaćeni.
Dubolo sam uveren da tvoje gornje tvrdnje ne stoje.Ako grešim potrudi se i pokaži Biblijom.
Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2013, 21:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:08
Postovi: 32
Onaj Asteroid Apophis stvarno prijeti.

Putanja mu se ukršta sa Zemljinom.
2029. će proći pokraj Zemlje na udaljenosti od samo 36 hiljada kilometara. Pošto naučnici griješe u proračunima a i postoje raznorazni nepredviđeni faktori velika je vjerovatnoća udara.

Jel može molitvom nešto da se postigne da asteroid ode iz našeg sistema pa da se ipak ostvari dolazak 2043. ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2013, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Ma mi smo stoka sve nas treba istrijebiti ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 17:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ne, mi smo Božja stvorenja koja mogu da biraju šta će da budu.

Ono šta je Bog rekao to će se i zbiti a ono što ljudi kažu propada.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2013, 19:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Brate moj, nema razloga za ljutnju...
Ja sam razumeo da opisuješ u prvom vaskrsu oba i telesno i duhovno kao 2 vaskrsa ako te nisam razumeo oprosti. Ja ne vidim da tamo imaju 2 vaskrsa niti da će jedni ustati u telesnom a drugi u duhovnom telu već vidim kako u prvom samo oni u Hristu ustaju U TELU TELESNOM i onda se i u trenu kao i živi biti preobraženi a to znači strukturu promeniti i biti kao anđeli.

Ne ljutim se. Samo sam ti ukazao da su to tvoje reči da sam govorio o Duhu i da ja to nisam govorio.

lavić je napisao:
Što se tiče vaskrsenja 144000 nigde ih u Pismu ne vidim kao umrle već naprotiv zapečaćenih 144000 ŽIVIH pre Hristovog dolaska.

Ja i ne kažem da se zapečaćuju mrtvih 144000 nego vaskrslih 144000.
lavić je napisao:
Dubolo sam uveren da tvoje gornje tvrdnje ne stoje.Ako grešim potrudi se i pokaži Biblijom.
Svako dobro.

Poštujem tvoje uverenje. Smatram da sam dovoljno rekao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2013, 19:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
trpimirstokic je napisao:
Onaj Asteroid Apophis stvarno prijeti.

Putanja mu se ukršta sa Zemljinom.
2029. će proći pokraj Zemlje na udaljenosti od samo 36 hiljada kilometara. Pošto naučnici griješe u proračunima a i postoje raznorazni nepredviđeni faktori velika je vjerovatnoća udara.

Jel može molitvom nešto da se postigne da asteroid ode iz našeg sistema pa da se ipak ostvari dolazak 2043. ?

Pre nekih dvadeset dana smo uocili jednu znacajnu stvar, a to je ono sto prorok Jezekilj govori o spaljivanju oruzja posle bitke Goga i Magoga koje će trajati 7 godina. Tih 7 godina bice kad se navrsi 1000 godina Hristovog carovanja s pravednima. Posle tih 7 godina dolazi Strasni Sud. U skladu s tim, Drugi dolazak neće biti 2043. već 2036. godine, a Vaznesenje Crkve neće biti 2036. već 2029. godine. Dakle, sve što smo ovde izneli, ostaje i dalje da važi, ali uz ovu nadopunu. 2043. godina i dalje ostaje bitna, ali ne kao godina Drugog dolaska već kao godina koja je 1000 godina pre Strašnog suda koji će biti 3043. godine. I onaj 2300-1200-2300-1200 ciklus i dalje važi i sve ostalo što smo pričali, ali imajući u vidu da 2029. se navršava 5993 godina od stvaranja Adama, a onih 7 godina koliko nedostaje do 6000 godina je spaljivanje oružja. Time kao da se ispunjava ono što Gospod kaže o skraćivanju vremena (i u pogledu brzine proticanja i u ovom smislu).
Pripremamo sajt na kome ćemo detaljnije napisati i o 2029. godini i drugim stvarima, ali ovde još da kažem da Apofis znači "Uništitelj", a isto znači i Avadon odnosno Apolion koji je anđeo bezdana iz 9. glave Otkrivenja. Ako bi Apofis pao 2029. godine, to bi mogla biti prva truba iz Otkrivenja, a ako padne 2036. godine to bi mogla da bude i jedna od "zvezda" što padoše na zemlju:
"I zvezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vetar zaljulja." (Otkr. 6:13)
Tada bi taj asteroid ujedno i simbolički označio kraj svih zemaljskih carstava i dolazak večnog carstva Hristovog kako se pominje kod proroka Danila u 2. glavi. Inače, Hristos se naziva i kamenom, npr. ovde:
"I ko padne na ovaj kamen razbiće se; a na koga on padne satrće ga." (Mat. 21:44)
i na drugim mestima u Pismu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2013, 22:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
P.S.
Samo da ispravim lapsus iz prethodnog posta. Umesto "2029. se navršava 5993 godina od stvaranja Adama" treba da piše "2036. se navršava 5993 godina od stvaranja Adama".
Inače, 2029. godina je 70. Jubilej od odmora od rata sa Hanaancima 1402 BC (5 godina nakon ulaska u Obećanu zemlju 1407 BC). Dakle, vaskrsenje i vaznesenje pravednika, tj. mir, odmor i radost u Gospodu, početak svadbe Jagnjetove je tačno 70x7x7 godina od odmora od rata sa Hanaancima. 777 je božanski broj koji označava kompletnost, savršenost. Broj 777 se pominje u Bibliji i kao broj godina koliko je živeo Lameh, poslednji patrijarh pred Potop što takođe ima svoje značenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Varnava je napisao:
trpimirstokic je napisao:
Onaj Asteroid Apophis stvarno prijeti.

Putanja mu se ukršta sa Zemljinom.
2029. će proći pokraj Zemlje na udaljenosti od samo 36 hiljada kilometara. Pošto naučnici griješe u proračunima a i postoje raznorazni nepredviđeni faktori velika je vjerovatnoća udara.

Jel može molitvom nešto da se postigne da asteroid ode iz našeg sistema pa da se ipak ostvari dolazak 2043. ?

Pre nekih dvadeset dana smo uocili jednu znacajnu stvar, a to je ono sto prorok Jezekilj govori o spaljivanju oruzja posle bitke Goga i Magoga koje će trajati 7 godina. Tih 7 godina bice kad se navrsi 1000 godina Hristovog carovanja s pravednima. Posle tih 7 godina dolazi Strasni Sud. U skladu s tim, Drugi dolazak neće biti 2043. već 2036. godine, a Vaznesenje Crkve neće biti 2036. već 2029. godine. Dakle, sve što smo ovde izneli, ostaje i dalje da važi, ali uz ovu nadopunu. 2043. godina i dalje ostaje bitna, ali ne kao godina Drugog dolaska već kao godina koja je 1000 godina pre Strašnog suda koji će biti 3043. godine. I onaj 2300-1200-2300-1200 ciklus i dalje važi i sve ostalo što smo pričali, ali imajući u vidu da 2029. se navršava 5993 godina od stvaranja Adama, a onih 7 godina koliko nedostaje do 6000 godina je spaljivanje oružja. Time kao da se ispunjava ono što Gospod kaže o skraćivanju vremena (i u pogledu brzine proticanja i u ovom smislu).
Pripremamo sajt na kome ćemo detaljnije napisati i o 2029. godini i drugim stvarima, ali ovde još da kažem da Apofis znači "Uništitelj", a isto znači i Avadon odnosno Apolion koji je anđeo bezdana iz 9. glave Otkrivenja. Ako bi Apofis pao 2029. godine, to bi mogla biti prva truba iz Otkrivenja, a ako padne 2036. godine to bi mogla da bude i jedna od "zvezda" što padoše na zemlju:
"I zvezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vetar zaljulja." (Otkr. 6:13)
Tada bi taj asteroid ujedno i simbolički označio kraj svih zemaljskih carstava i dolazak večnog carstva Hristovog kako se pominje kod proroka Danila u 2. glavi. Inače, Hristos se naziva i kamenom, npr. ovde:
"I ko padne na ovaj kamen razbiće se; a na koga on padne satrće ga." (Mat. 21:44)
i na drugim mestima u Pismu.


Brate pozdrav.
Neznam šta da ti kažem osim da mi veoma žao kad jedan čovek sa pravog puta i pravog posla skrećući pažnju na žig zveri počne rušiti delo iza sebe i stane se igrati onim što Bog zabrani....
Vidi brate moj, kao prvo moraćeš se ponovo razočarati i menjati datum jer tih 7 godina NEĆE SE SPALJIVATI ono oružje POSLE MILENIJUMA kao što si rekao VEĆ PRE, ponavljam PRE MILENIJA.
Sad te molim i tu sam temu radio ali nema veze...evo čitaj šta biva posle milenija u 20 gl. Otk. i videćeš da oganj spaljuje sve one što krenu na grad i postaju PEPEO brate i pravednici ne gaze po kopljima i mrtvima skupljajući ta tela jer su PEPEO a to se sve zbiva PRE MILENIJA gde je pomenuta takođe iz Otk. ona gozba za price od mesa junaka koji imaju konje i koplja i ostalo....

Ne tražim da meni veruješ ni reč već te MOLIM veruj Božjoj reči i ostavi iza sebe i pokaj se za datume već straži kao nekad i budi Hristov ratik a ne protivnik.
Bog neka te blagoslovi i pomogne da odustaneš od tog puta koji nije dobat, amin.(zbog tebe i posećujem ovaj forum)

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2013, 21:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Vidi brate moj, kao prvo moraćeš se ponovo razočarati i menjati datum

Nema kod mene razočarenja, već samo radosti zbog poznanja istine u sve većoj i većoj meri.
lavić je napisao:
jer tih 7 godina NEĆE SE SPALJIVATI ono oružje POSLE MILENIJUMA kao što si rekao VEĆ PRE, ponavljam PRE MILENIJA.

Evo šta kaže Biblija:
“8 Posle mnogo vremena bićeš pohođen [Gog], i poslednjih godina doći ćeš u zemlju izbavljenu od mača i sabranu iz mnogih naroda, u gore Izrailjeve, koje behu jednako puste, a oni će izvedeni iz naroda svi živeti bez straha.” (Jezekilj 38)
Izrael u vreme Velike nevolje, Antihrista i Armagedona neće biti “zemlja izbavljena od mača” u kojoj se “živi bez straha”, već upravo potpuno suprotno.

“11 I reći ćeš [Gog]: Idem na zemlju gde su sela, i udariću na mirni narod koji živi bez straha, koji svi žive u mestima bez zidova i nemaju ni prevornica ni vrata
14 Zato prorokuj, sine čovečji, i reci Gogu: Ovako veli Gospod Gospod: U ono vreme, kad će moj narod Izrailj živeti bez straha, nećeš li znati? 15 I doći ćeš iz svog mesta, sa severnog kraja, ti i mnogi narodi s tobom, svi jašući na konjima, mnoštvo veliko i vojska velika.” (Jezekilj 38)
Vreme Velike antihrisne nevolje nije vreme u koje će “narod Božiji Izrael živeti bez straha”, nego je to vreme 1000-godišnjeg carstva Hristovog na zemlji. Zato se spaljivanje oružja Gogovog od 7 godina odnosi na vreme POSLE Milenijuma a ne pre.

O tome govori i sledeće mesto:
“5Gle, idu dani, govori Gospod, u koje ću podignuti Davidu Klicu pravednu, koja će carovati i biti srećna i činiti sud i pravdu na zemlji. 6 U Njegove dane spašće se Juda, i Izrailj će stanovati u miru, i ovo mu je ime kojim će se zvati: Gospod pravda naša. (Jeremija 23; vidi 32:37-40)
Dakle, vreme kada će Juda i Izrael stanovati u miru i kada će ih Gog iznenada napasti jeste vreme 1000-godišnjeg carstva Hristovog kada će vladati “sud i pravda na zemlji”, a ne vreme Velike antihrisne nevolje i Armagedona.


lavić je napisao:
Sad te molim i tu sam temu radio ali nema veze...evo čitaj šta biva posle milenija u 20 gl. Otk. i videćeš da oganj spaljuje sve one što krenu na grad i postaju PEPEO brate i pravednici ne gaze po kopljima i mrtvima skupljajući ta tela jer su PEPEO a to se sve zbiva PRE MILENIJA gde je pomenuta takođe iz Otk. ona gozba za price od mesa junaka koji imaju konje i koplja i ostalo....

"I sudiću mu pomorom i krvlju; i pustiću na nj i na čete njegove i na mnoge narode, koji budu s njim, silan dažd, kamenje od grada, oganj i sumpor." (Jezekilj 38:22)
"I pustiću oganj na Magoga i na one koji žive na ostrvima bez straha; i poznaće da sam ja Gospod." (Jezekilj 39:6)
Posle se pominje ukopavanje Goga i Magoga od strane Izraela. Dakle, u Otkrivenju 20 se samo kratko pominje samo oganj s neba od Boga koji pojede Goga i Magoga, a kako će se to sve odvijati detaljnije je opisano kod Jezekilja. Neće od tog ognja Gog i Magog biti pretvoreni u pepeo, jer se kod Jezekilja pominje da će biti ukopavani, pominju se i ljudske kosti koje će se nalaziti i posle sedam meseci:
"14I odvojiće ljude koji će jednako ići po zemlji i s onima koji prolaze ukopavati one koji bi ostali po zemlji da je očiste; posle sedam meseca tražiće.
15I prohodiće zemlju i ići po njoj, i ko vidi kosti ljudske, načiniće kod njih znak, dokle ih ne ukopaju grobari u dolini mnoštva Gogovog."

To iz Otkr. 19:17,18 je donekle slika onoga sto će biti u vreme Goga i Magoga nakon hiljadugodišnjeg carstva (kao što je i Antihrist slika Goga), ali nije reč o istom događaju (kao što i Antihrist nije Gog), jer Otkr. 19:17,18 je Armagedon, a Jezekilj 39:17-20 se odnosi na vreme Goga i Magoga koje je posle sedmog milenijuma, jer prema Pismu Gog udara na Izrael kad živi u miru i bez straha, a to svakako da nije vreme Nevolje, Antihrista i Armagedona već upravo vreme hiljadugodišnjeg carstva.

Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2013, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Varnavi pozdrav!

Nisam za tu opciju da sa par stihova izvađenih podupiremo ideju evo opširniji tekst pa uz Bibliju i slušanje šta čitamo možemo videti šta i u kom vremenu biva:

Jezekilj 38.2-3 ,, Sine čovečiji, okreni lice svoje prema Gogu u zemlji Magogu, knezu i glavi u Mesehu i Tuvalu; i proroku na nj; i reci: ovako veli Gospod Gospod: evo me na tebe, Gože, kneže i glavo Mesehu i Tuvlu.’’
Gog je knez nad zemljom Magog koja je dobila ime po Magogu Nojevom unuku a Gog je Jakovljev (Izrailjev) unuk koji živi i vlada na teritoriji što je nekad imao Magog. Gog je knez nad Mesehom i Tuvalom i gospodar nad njima. Bog najavljuje preko proroka da će doći na Goga.
Jezekija 38.4-7
Molim pročitajte navedene stihove.

Gog je negde došao na neku teritoriju koja mu ne pripada (sad trebamo imati u vidu da je Gog živeo u vreme povratka Izrailja iz Misirskog ropstva u obećanu zemlju i da je vladao nad pomenutom teritorijom). Dakle Bog sa svojim narodom dolazi na Goga da s njim ratuje ,, evo me na tebe Gože’’. Gogova vojska ide na konjima sa štitovima, mačevima, kopljima, lukovima i strelama jer se to oružije tada i koristilo. Zašto Bog ide na Goga? Zato što je on predstavnik cele grupacije koja je u ono vreme uzurpirala Izrailjevu teritoriju dok su oni 4 veka robovali u Misiru i došlo je vreme da se Bog stavi u zaštitu Izrailja protiv mnoštva careva. Ti carevi opleniše zemlju Izrailjevu dok je bila prazna, sad pogledajmo kako je to bilo.
Isus Navin 10. 12-42
Molim pročitajte navedene stihove.

Isus Navin 11.1-12 i 23 kao i 12.1-24
Molim pročitajte navedene stihove.
Eto kako je Bog došao na Goga i na sve narode s njim. Sedmi stih 38 glave govori da Gog bude stražar i da čuva sve ljude što se sabraše kod njega da bi se videlo da li ih od Boga može sačuvati, a vidimo da nije mogao.
Jezekija 38.8
,, Posle mnogo vremena bićeš pohođen, i pošljednjih godina doći ćeš u zemlju izbavljenu od mača i sabranu iz mnogih naroda, u gore Izrailjeve, koje bjehu jednako puste, a oni će izvedeni iz naroda svi živjeti bez straha.’’
Ovaj stih uduplava sliku praveći paralelu zbivanja u doba Isusa Navina sa vremenom poosletka. Posle mnogo vremena gledano od doba Isusa Navina prema budućnosti kad će ponovo Gog biti pohođen od Gospoda i to su poslednje godine ovakve civilizacije kad će ponovo Gog i ono mnoštvo vaskrsnuti i doći u gore Izrailjeve gde će u to vreme živeti pravedan narod izbavljen iz svih naroda kao što je to bilo u doba Isusa Navina.
Jezekijsa 38.9-11
Molim pročitajte navedene stihove.

Ovde se takođe pokazuje dupla slika: sa jedne strane opis Goga i mnoštva drugih naroda koji plene Izrailjevu zemlju i dolaze u sukob sa Božijim narodom izbavljenim iz Misirskog ropstva koji treba ponovo da obrađuje pustu zemlju i gradi razrušene gradove. U drugoj slici koja se odnosi na kraj ovakve civilizacije satana će ponovo okupiti iste protivnike protiv Izrailja i ostalih pravednika koji su izvedeni iz ropstva greha. I ova grupa će živeti u pustinji do spustanja nebeskog Jerusalima.
Ovaj opis dvostrukih slika ni po čemu nije poseban jer se na više mesta u Bibliji koristi dvostruki prikaz.
Jezekija 38. 12- 14
Molim pročitajte navedene stihove.

Oni su išli da naplene plena od naroda što je konačno živeo bez straha od nadstojnika i batinanja ropskog jer su u svojoj zemlji ,,bez straha’’ zar Gog neće znati kad se oni (Izrailj) vrate sa Misirskim blagom u svoju zemlju (naravno da hoće).
Jezekija 38. 15-16
Molim da uvek pročitate navedene stihove.
Zato Gog kreće sa severnoga kraja a to smo videli u opisu iz knjige Isusa Navina koje vojske stižu sa severnog kraja i da ih je mnogo. Ta slika će se ponoviti i u poslednje vreme kad će se ponovo Gospod posvetiti pred narodom spalivši Goga i sve neprijateljske vojske koje će opkoliti tabor svetih i grad ljubazni.
Jezekija 38. 17- 20
Molim pročitajte navedene stihove.

Najavljivao je Bog od davnina da će Gog doći na Izrailja i da će biti veliki strah po zemlji od Boga kako u vreme Isusa Navina popadaše mnogi zidovi i narodi pod rukom Božijom tako će na kraju i ribe morske i zveri poljske i ptice nebeske zadrhtati tad će i gore popadati.
Jezekija 38. 21-23
U vreme povratka Izrailja iz ropstva bilo je primera gde se neprijatelj Izrailjev sam među se tukao kao i u kasnijim periodima istorije. Bog je Gogu sudio u davno vreme pomorom od mača i kamenjem gradnim iz neba Isus Navin 10. 11 sem tog Bog će suditi na kraju sumporom i ognjem koji će se ispuniti na kraju civilizacije (1000 god. nakon vezivanja satana). Ovo je opis zala koja će snaći Goga u dva različita vremena.
39 glava Jezekije
Ponovo se opisuje Gog iz severnih krajeva ali ovog puta se precizira način i vreme Gogove propasti.
Jez. 39. 3-4
Gog je naoružan lukovima i strelama u ovom opisu a u 38 glavi mačevima i štitovima tako da sad imamo kompletan opis sveg Gogovog naoružanja. Ovaj opis se nikako nemože primeniti (kako neki uče) na Armagedonski boj jer bi Gog i sve mnoštvo njegovo trebalo najpre vaskrsnuti pre Armagedona da bi u njemu učestvovalo a tad vaskrsenja nema. U Armagedonu učestvuju avioni, tenkovi, raketni lanseri i nuklearno oružje a Gogova vojska ima mačeve, lukove i strele.Gog je pao na Izrailjevim gorama i bio hrana pticama nebeskim kao i veliko mnoštvo njegovih saboraca što je višemilionski narod kojeg su zveri trgale dok Izraelci nisu očistili zemlju ukopavši ostatke od leševa. Gog i njegovo mnoštvo je pogrebeno u velikoj dolini tamo gde i popadaše što neće biti slučaj posle 1000 godina jer će tada vaskrsli Gog sa mnoštvom biti spržen ognjem sa neba i postati prah pod nogama pravednika.
Jez. 39. 10 odgovor na ovaj tekst naći ćete kod Isusa Navina u 8 glavi.
U Jezek. 39. 3-4 rekosmo ono što se ponavlja od 5 do 16 stiha.
Jez. 39. 17-20
Opis govori da će ptice i zveri jesti mesa junačkog i piti krvi knezova zemaljskih i meso od razne stoke će biti po zemlji kao i konja i konjanika. Ispunjenje ovih reči opisuje knjiga Isusa Navina a ja vas molim da je pročitate a u 11 glavi obratite pažnju na pomenuti detalj.

Mnogi 38 i 39 glavu proroka Jezekije isključivo vezuju za period posle 1000 godina od vezivanja satane što je pogrešno jer ne uočavaju dvostruki prikaz pojedinih stihova i nisu pratili u Mojsijevim niti u Isusa Navina spisima šta govore o njihovom povratku. Ako bismo želeli da primenimo tu njihovu postavku naišli bi smo na mnoge kontradiktornosti.
Hajdemo proveriti održivost njihovog razumevanja pomenutih glava.
Jez. 38.4 i 39.2 ,,I vratiću te natrag...’’ posle 1000 god. završava se ovakav poredak i Gog se trajno spaljuje tako da mu nema povratka pa kako ga onda može vratiti natrag?
Jez.38.8 ,,Poslije mnogo vremena bićeš pohođen’’ posle 1000god. je kraj stradanju i muci i nema više pohođenja.
Jez. 38.22 ,, ...i pustići na nj i na čete njegove i na mnoge narode, koji budu snjim, dažd kamenja od grada...’’
Ovaj događaj neide posle 1000 god. već oganj.
Jez. 39.4 ,,...pticama svakojakim pticama krilatijem i zvjerima poljskim daću te da te izjedu.’’
Posle 1000god. neće ptice ni zveri jesti zaklane ljude, konje i životinje jer je to dogaćaj koji se davno odigrao a tad će postati pepeo.
Jez. 39. 9 i ovaj opis o loženju oružja ne pripada budućnosti jer kad se spale ljudi šta bi ostalo od lukova, strela i kola drvenih? Nema tad čekanja toliko godina za ukopavanje jer Bog odmah čisti zemlju ognjem i preobražava da bi se spustio nebeski Jerusalim.


Ovo sam postavio na ovom forumu 2008 god. pa samo želim da vidimo šta i gde ne valja.

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2013, 22:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Varnavi pozdrav!

Nisam za tu opciju da sa par stihova izvađenih podupiremo ideju evo opširniji tekst pa uz Bibliju i slušanje šta čitamo možemo videti šta i u kom vremenu biva:

Nisam, Laviću, izvadio par stihova nego sam naveo sasvim dovoljno stihova koji su suštinski bitni za ovo o čemu razgovaramo i sve sam njima objasnio.
Ti u poslednjem postu navodiš mnoge stihove koje sam ja već pomenuo, a i neke nove koji nisu presudni za temu o kojoj pričamo. Osvrnuću se ukratko na ono što ti navodiš (iz 2008.), a gde izostavljaš ono iz Jezekilja o ognju (po tebi oganj se pominje samo u Otkr. 20) što sam ja već ranije pominjao i to će biti dovoljno.
Recimo kazeš "ovaj opis o loženju oružja ne pripada budućnosti jer kad se spale ljudi šta bi ostalo od lukova, strela i kola drvenih?", a samo tri stiha ranije se pominje "I pustiću oganj na Magoga i na one koji žive na ostrvima bez straha" (a ti taj stih ne navodiš) što znači da će ostati oružje za loženje - spaliće se ljudi, a oružje ostaje za kasnije loženje, a i puštanje ognja od Boga na ljude neće ih pretvoriti u pepeo već će biti takvo da će ih ipak moći izjesti ptice i zveri poljske, a kasnije i sahraniti Izraelci. Ili recimo kažeš: "Jez. 38.22 '...i pustići na nj i na čete njegove i na mnoge narode, koji budu snjim, dažd kamenja od grada...'Ovaj događaj ne ide posle 1000 god. već oganj", a izostavljaš nastavak teksta - "oganj i sumpor" posle "dažd kamenja od grada". Itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2013, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Recimo kazeš "ovaj opis o loženju oružja ne pripada budućnosti jer kad se spale ljudi šta bi ostalo od lukova, strela i kola drvenih?", a samo tri stiha ranije se pominje "I pustiću oganj na Magoga i na one koji žive na ostrvima bez straha" (a ti taj stih ne navodiš)

Brate moj, pogledaj ponovo pažljivo da NI JEDAN STIH iz Jezekilja nisam izostavio ali ga nisam kao ni druge citirao već usmerio da se čita. Tako da ta konstatacija ne stoji.


,,što znači da će ostati oružje za loženje - spaliće se ljudi, a oružje ostaje za kasnije loženje, a i puštanje ognja od Boga na ljude neće ih pretvoriti u pepeo već će biti takvo da će ih ipak moći izjesti ptice i zveri poljske, a kasnije i sahraniti Izraelci.

Malahija 4.3 ,,3. И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.,, Nema večere posle milenija.

,,Ili recimo kažeš: "Jez. 38.22 '...i pustići na nj i na čete njegove i na mnoge narode, koji budu snjim, dažd kamenja od grada...'Ovaj događaj ne ide posle 1000 god. već oganj", a izostavljaš nastavak teksta - "oganj i sumpor" posle "dažd kamenja od grada". Itd.

Ništa ne izostavljam samo te molim pažljivije prati ponuđene stihove.

Svako dobro ti želim.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2013, 17:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Brate moj, pogledaj ponovo pažljivo da NI JEDAN STIH iz Jezekilja nisam izostavio ali ga nisam kao ni druge citirao već usmerio da se čita. Tako da ta konstatacija ne stoji.

Pogledao sam ponovo pažljivo i vidim da nisi nigde usmerio da se čita Jezekilj 39:6.
lavić je napisao:
Malahija 4.3 ,,3. И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.,, Nema večere posle milenija.

U Malahija 4:5. se kaže „evo ja ću vam poslati Iliju proroka prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji“ a kod proroka Joila 2:31 „sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji“. To paralelno mesto sa istim karakterističnim izrazom „veliki i strašni dan Gospodnji“ pokazuje da je reč o onom vremenu o kome je Hristos govorio u Mt. 24: „29 I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se. 30 I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom“, to jest o vremenu Armagedona i Drugog dolaska, a to ne može biti vreme Goga i Magoga, jer Gog napada Izrael kad bude živeo u miru i bez straha, a vreme Nevolje i Armagedona svakako nije vreme u kome će Izrael živeti u miru i bez straha, već sasvim suprotno.
lavić je napisao:
Ništa ne izostavljam samo te molim pažljivije prati ponuđene stihove.
Pogledao sam i sad pažljivo kao i prvi put i jasno je da nisi naveo "oganj i sumpor" posle "dažd kamenja od grada" u Jezekilj 38:22.

Svako dobro, takođe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2013, 10:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Nije bilo pažljivo evo dokaz:

,,U Jezek. 39. 3-4 rekosmo ono što se ponavlja od 5 do 16 stiha.,,


Kažeš:
,,U Malahija 4:5. se kaže „evo ja ću vam poslati Iliju proroka prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji“ a kod proroka Joila 2:31 „sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji“. To paralelno mesto sa istim karakterističnim izrazom „veliki i strašni dan Gospodnji“ pokazuje da je reč o onom vremenu o kome je Hristos govorio u Mt. 24: „29 I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se. 30 I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom“, to jest o vremenu Armagedona i Drugog dolaska, a to ne može biti vreme Goga i Magoga, jer Gog napada Izrael kad bude živeo u miru i bez straha, a vreme Nevolje i Armagedona svakako nije vreme u kome će Izrael živeti u miru i bez straha, već sasvim suprotno.,,

E tu je problem što se ne razlikuje šta u kojem stihu opisuje jer DAN GOSPODNJI je dan muke i zatiranja PRE MILENIJUMA a stih koji ponudih govori o sasvim drugog stvari. Prva tri stiha govore o konačnoj osudi i uništenju sa jedne i sreći i zdravlju sa druge strane jer od tad smrti neće više biti i potom obrazlaže uslov za tu blagodat i razlog za kaznu. A onda najvljuje da će PRE nego to bude biti drugo nešto a to je opomena Izrailju da ih nebi zatirao ako ne prihvate najavljena 2 proroka i tu ne govori o zatiranju SVIH nacija jer je to opomena Izrailju.
Gog nema veze sa dolaskom Hristovim ni Armagedonom to već gore napisah ali će biti po milenijumu kad će ih oganj sa neba spaliti i nema kupljenja drva niti večere tad jer večera i vernih gore i ptica dole je sad.

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs