banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2013, 00:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Nije bilo pažljivo evo dokaz:

,,U Jezek. 39. 3-4 rekosmo ono što se ponavlja od 5 do 16 stiha.,,

Slažem se, mada ne potpuno pošto sam zaista pažljivo čitao, ali ipak nedovoljno pažljivo, jer na Jezekilj 39:6 upućuješ ovim: "od 5 do 16 stiha", to mi je zaista promaklo. Ali, opet ti navodiš ovo usput kao da ide u prilog tvojoj tezi, a treba baš naglasiti taj Jezekilj 39:6 stih (koji ja s razlogom naglasavam): "I pustiću oganj na Magoga i na one koji žive na ostrvima bez straha; i poznaće da sam ja Gospod" gde se pominje oganj na Magoga, kao i Jezekilj 38:22 stih: "I sudiću mu pomorom i krvlju; i pustiću na nj i na čete njegove i na mnoge narode, koji budu s njim, silan dažd, kamenje od grada, oganj i sumpor" gde se pominje oganj na Goga i na čete njegove i mnoge narode koji budu s njim. I pri tom sam Bog kaže da će On pustiti oganj na Goga i Magoga kao što u Otkrivenju 20 kaže "siđe oganj od Boga s neba". A ti kad pričaš o ognju govoriš kao da se on pominje samo u Otkrivenju 20. A ono što si naveo iz Jezekilj 38:22 sam zaista bio pažljivo pročitao, jer si izostavio da pomeneš oganj i sumpor nakon dažda od kamenja što i sam uviđaš, jer mi na to nisi sad ništa odgovorio, jer vidi se jasno da nakon dažda od kamenja ne pominješ oganj već stavljaš tri tačkice. Tri tačke možeš da staviš ako se u daljem tekstu govori nešto što je već pomenuto suštinski isto, ali ne možeš stavljati tri tačke tamo gde treba naglasiti nešto što se ranije ne pominje (kao npr. oganj), a suštinski je bitno, jer recimo taj oganj iz Jezekilja koji ti ne pominješ protivreči tome što govoriš kao da se oganj pominje samo u Otkr. 20.
lavić je napisao:
Kažeš:
,,U Malahija 4:5. se kaže „evo ja ću vam poslati Iliju proroka prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji“ a kod proroka Joila 2:31 „sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji“. To paralelno mesto sa istim karakterističnim izrazom „veliki i strašni dan Gospodnji“ pokazuje da je reč o onom vremenu o kome je Hristos govorio u Mt. 24: „29 I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se. 30 I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom“, to jest o vremenu Armagedona i Drugog dolaska, a to ne može biti vreme Goga i Magoga, jer Gog napada Izrael kad bude živeo u miru i bez straha, a vreme Nevolje i Armagedona svakako nije vreme u kome će Izrael živeti u miru i bez straha, već sasvim suprotno.,,

E tu je problem što se ne razlikuje šta u kojem stihu opisuje jer DAN GOSPODNJI je dan muke i zatiranja PRE MILENIJUMA a stih koji ponudih govori o sasvim drugog stvari. Prva tri stiha govore o konačnoj osudi i uništenju sa jedne i sreći i zdravlju sa druge strane jer od tad smrti neće više biti i potom obrazlaže uslov za tu blagodat i razlog za kaznu. A onda najvljuje da će PRE nego to bude biti drugo nešto a to je opomena Izrailju da ih nebi zatirao ako ne prihvate najavljena 2 proroka i tu ne govori o zatiranju SVIH nacija jer je to opomena Izrailju.
Gog nema veze sa dolaskom Hristovim ni Armagedonom to već gore napisah ali će biti po milenijumu kad će ih oganj sa neba spaliti i nema kupljenja drva niti večere tad jer večera i vernih gore i ptica dole je sad.

Pozdrav.

I u prva tri stiha kad se govori da će svi biti satrveni jasno se kaže na šta se misli: "svi će ponositi i svi koji rade bezbožno biti strnjika". A kad kažeš "Gog nema veze sa dolaskom Hristovim ni Armagedonom to već gore napisah ali će biti po milenijumu kad će ih oganj sa neba spaliti" onda zašto sebi protivrečiš pa kažeš na početku: "tih 7 godina NEĆE SE SPALJIVATI ono oružje POSLE MILENIJUMA kao što si rekao VEĆ PRE, ponavljam PRE MILENIJA." Jer, 7 godina spaljivanja oružja će se dešavati posle pogrebenja Goga i Magoga, a sam kažeš da je smrt Goga posle milenijuma što znači i da spaljivanje oružja mora biti posle milenijuma.

Iskaz "tih 7 godina NEĆE SE SPALJIVATI ono oružje POSLE MILENIJUMA kao što si rekao VEĆ PRE, ponavljam PRE MILENIJA.", nikako ne može biti tačan. Reči “jer će oni biti pepeo pod vašim nogama” (Malahija 4:3) i kada bi se primenile na Goga ne dokazuju ovaj iskaz “evo čitaj šta biva posle milenija u 20 gl. Otk. i videćeš da oganj spaljuje sve one što krenu na grad i postaju PEPEO brate i pravednici ne gaze po kopljima i mrtvima skupljajući ta tela jer su PEPEO a to se sve zbiva PRE MILENIJA gde je pomenuta takođe iz Otk. ona gozba za price od mesa junaka koji imaju konje i koplja i ostalo....”.
Zato što, ponavljam, u Jezekilju 39 piše:
“8Evo, doći će, i zbiće se, govori Gospod Gospod; to je dan za koji govorih.
9 Tada će izaći stanovnici gradova Izrailjevih, i naložiće na oganj i spaliće oružje i štitove i štitiće, lukove i strele, sulice i koplja, i ložiće ih na oganj sedam godina.
10 I neće nositi drva iz polja, niti će seći u šumi, nego će oružje ložiti na oganj, i opleniće one koji ih pleniše, i pootimaće od onih koji od njih otimaše, govori Gospod Gospod.
11 I u to ću vreme dati Gogu mesto za grob onde u Izrailju, dolinu kojom se ide na istok k moru, i ona će stisnuti usta putnicima; onde će biti pogreben Gog i sve mnoštvo njegovo, i prozvaće se dolina mnoštva Gogovog.
12 I ukopavaće ih dom Izrailjev sedam meseci, da bi očistili zemlju.
13 I ukopavaće ih sav narod, i biće im na slavu u onaj dan kad se proslavim, govori Gospod Gospod.
14 I odvojiće ljude koji će jednako ići po zemlji i s onima koji prolaze ukopavati one koji bi ostali po zemlji da je očiste; posle sedam meseca tražiće.
15 I prohodiće zemlju i ići po njoj, i ko vidi kosti ljudske, načiniće kod njih znak, dokle ih ne ukopaju grobari u dolini mnoštva Gogovog.
16 A i gradu će biti ime Amona; i tako će očistiti zemlju.”
Dakle, iskaz “i pravednici ne gaze po kopljima i mrtvima skupljajući ta tela jer su PEPEO” protivreči Svetom Pismu koje jasno kaže da će “Gog i sve mnoštvo njegovo“ biti pogrebavano. Izrael neće sahranjivati pepeo nego ostatke tela tj. kosti što znači da neće biti potpunog pretvaranja u pepeo. U 15. stihu Biblija kaže “i prohodiće zemlju i ići po njoj, i ko vidi kosti ljudske, načiniće kod njih znak, dokle ih ne ukopaju grobari u dolini mnoštva Gogovog”, a ne “i prohodiće zemlju i ići po njoj, i ko vidi pepeo ljudski, načiniće kod njih znak, dokle ih ne ukopaju grobari u dolini mnoštva Gogovog”. Zato ako su ostale kosti zašto ne bi ostalo i oružje (štitovi, lukovi, strele, koplja...) o čemu govori 9. stih. Tim pre ako je reč o natprirodno izazvanom ognju koji je selektivno usmeren samo na ljudska tela. Gog i njegova vojska će biti spaljen u onom smislu u kome je bilo spaljeno i telo Saulovo i njegovih sinova:
“11 A čuše stanovnici u Javisu Galadovu šta učiniše Filisteji od Saula,
12 i podigoše se svi ljudi hrabri, i išavši svu noć skidoše tijelo Saulovo i tjelesa sinova njegovijeh sa zida Vet-sanskoga, pa se vratiše u Javis, i ondje ih spališe.
13 I uzeše kosti njihove i pogreboše ih pod drvetom u Javisu, i postiše sedam dana.” (2.Sam. 31.)
Dakle, neće biti potpuno pretvoreni u prah i pepeo!

Zato, još jednom ponavljam – 9. stih iz Knj. pror. Jezekilja 39 odnosi se na sedmogodišnje spaljivanje oružja GOGOVOG, a ne Antihristovog, to jest odnosi se na vreme POSLE Milenijuma a NE PRE.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2013, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Zato, još jednom ponavljam – 9. stih iz Knj. pror. Jezekilja 39 odnosi se na sedmogodišnje spaljivanje oružja GOGOVOG, a ne Antihristovog, to jest odnosi se na vreme POSLE Milenijuma a NE PRE.,,

Evo brate čitaj prvih 9 stihova Jezekilja pažljivo, PAŽLJIVO svaku reč prateći a onda čitaj Otkrivenje 20 i uporedi ih.
Jez.
1. Ти дакле, сине човечји, пророкуј против Гога, и реци: Овако вели Господ Господ: Ево ме на те, Гоже, кнеже и главо Месеху и Тувалу.
2. И вратићу те натраг и водићу те, и извешћу те из северних крајева и довешћу те на горе Израиљеве.
3. И избићу ти лук твој из леве руке, и просућу ти из десне руке стреле.
4. На горама ћеш Израиљевим пасти ти и све чете твоје и народи који буду с тобом; птицама, свакојаким птицама крилатим и зверима пољским даћу те да те изједу.
5. На пољу ћеш пасти, јер ја рекох, говори Господ Господ.
6. И пустићу огањ на Магога и на оне који живе на острвима без страха; и познаће да сам ја Господ.
7. И свето име своје обзнанићу усред народа свог Израиља, и нећу више дати да се скврни свето име моје, него ће познати народи да сам ја Господ, Светац у Израиљу.
8. Ево, доћи ће, и збиће се, говори Господ Господ; то је дан за који говорих.
9. Тада ће изаћи становници градова Израиљевих, и наложиће на огањ и спалиће оружје и штитове и штитиће, лукове и стреле, сулице и копља, и ложиће их на огањ седам година.

Otk.
7. И кад се сврши хиљаду година, пустиће се сотона из тамнице своје,
8. И изићи ће да вара народе по сва четири краја земље, Гога и Магога, да их скупи на бој, којих је број као песак морски.
9. И изиђоше на ширину земље, и опколише логор светих, и град љубазни; и сиђе огањ од Бога с неба, и поједе их.
10. И ђаво који их вараше би бачен у језеро огњено и сумпорито, где је звер и лажни пророк; и биће мучени дан и ноћ ва век века.

Sretno bracika.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2013, 19:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Sretno bracika.

Sretno će i tebi biti kad prestaneš da se protiviš Istini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2013, 14:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
Varnava je napisao:
„Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама“.
- Постање 1:14
Библија у камену - Три пирамиде у Гизи
Написао сам "Библија у камену", јер три пирамиде у Гизи су заиста споменици који су направљени директним откривeњем Божијим, баш као што је Мојсије начинио светињу на Синајској гори. Ове пирамиде садрже у својим богонадахнутим мерама пророчке поруке о стварању света и о крају века.

[1] >>Три пирамиде у Гизи су лоциране на Земљи баш као три звезде у сазвежђу Ориона.
Са западне стране средње пирамиде, која одговара средњој звезди Орионовог сазвежђа, Алнилам (εОри), налази се 91 јединица или 91 "соба". Ове 91 јединице показују да ће ова звезда бити за 91° удаљена (1 јединица = 1°) од северног небеског пола у време када се градитељи Велике пирамиде[2] врате са неба на Земљу, а то ће бити Други долазак Исуса Христа и крај света. То ће се десити између 2000 - 2070 AD.
Тренутна позиција звезде Алнилам (2010 AD) је 91° 9' 20.1'' од северног небеског пола. Тачно 91° = 2037 AD
Алнилам (εОри) деклинација (удаљеност од небеског екватора):
Деклинација 2200 BC: - 23,464°
Деклинација 2000 AD: - 01° 12' 07''
Деклинација 2037 AD: - 1° = 91° од небеског северног пола<<[3]


Примедбе:
- Орионово сазвежђе се помиње у Библији у књизи о Јову (гл. 38): “31. Можеш ли свезати мноштво Плејада? Или свезу Ориона раздрешити? 32. Можеш ли објавити знакове зодиака на време? Или Великог Медведа са младунцима његовим хоћеш ли водити? 33. Знаш ли ред небески? Можеш ли ти уређивати владу његову на земљи?”
- Алнилам је 30. најсветлија звезда на небу (4. најсветлија у Ориону).
- У астрологији Алнилам се повезује са васкрсењем.

[1] Болд је мој
[2] Сет, Енох и други препотопни патријарси
[3] Petko Nikolic Vidusa, The Calendar – from the beginning to the end, Canada, 2010, p. 58-59. → http://www.scribd.com/doc/38572867/T...ing-to-the-end

gledati po zvezdama je greh Bogu,a takodje reci dan i godinu dolasaka. prevodi ne znace nista. Isus je jasan,da je rekao ne znam ni ja dana,onda bi rekao,ali godina je znana itd. zasto bi Bog krio dane ako nam je dao godinu? besmisleno. te godine svak bi se svakodnevno bacao na zemlju i molio za spas. ali bog nece tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2013, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Volja Duha Svetog je da objavim ono što je nedavno otkrio mom bratu u Hristu, pa ovom prilikom to i činim.

Duh Sveti je potvrdio da se 1996. godine rodio Antihrist, 2026. je njegova javna pojava, 2029. je Vaznesenje Neveste Hristove, a 2036. godine Drugi dolazak JAOŠUE ha MAŠIJAHA.

U vezi biometrijskih dokumenata Duh Sveti kaže sledeće:
- da su biometrijski dokumenti prihvatljivi do 2029. godine
- da se sme putovati sa biometrijskim dokumentima.
- da kroz biometrijske dokumente nećemo primiti žig zveri.
- da ako se i kada se pojavi (tamo gde se pojavi - napomena moja) smemo prihvatiti Univerzalnu kartu.
- da kroz Univerzalnu biometrijsku kartu nećemo primiti žig zveri.
- Od 2029. godine biometrijska dokumenta su neprihvatljiva, jer se neće moći dobiti bez uporednog prihvatanja žiga zveri. Dakle, ako čovek ne primi žig zveri neće moći ni univerzalnu kartu, a ako nju nema ne može ni da kupuje, ni da prodaje, ni da radi, ni da putuje...
(Oni koji su čitali moje pisanje o biometrijskim dokumentima na ovom forumu znaju da sam ja pisao da su ona žig zveri i da su neprihvatljiva. Očito je da sam pogrešio, Duh Sveti me je sada umudrio. Neka mi oproste svi koje sam možda doveo nepotrebno u smutnju. Neka bi Bog JAOE dao da svi oni pročitaju ovo što On govori o biometrijskim dokumentima. Dakle, biometrijska dokumenta su neprihvatljiva od 2029. godine, ne pre – napomena moja)

U vezi ratova Duh Sveti kaže:
2014-2015. godine će biti rat na Bliskom Istoku u kome će učestvovati Izrael, Sirija, Iran, Amerika, Rusija. Egipat, Jordan, Liban, Turska i Irak neće učestvovati. U tom ratu neće biti korišćeno nuklearno oružje i neće biti ratnih dejstava ni na američkoj ni na ruskoj teritoriji. Rat će se završiti na štetu države Izrael koja će izgubiti Golansku visoravan. Balkan neće biti umešan. Damask će biti razrušen 2014. godine (što će biti ispunjenje biblijskog proročanstva Isaija 17:1; simptomatično je i da će 2014-2015. biti ukupno 4 pomračenja meseca, sva na biblijske praznike što je vrlo retko u istoriji i uvek označava velike događaje, a biće i dva pomračenja sunca, takođe na biblijske praznike – napomena moja).

2019. će biti 3. Svetski rat (završiće se iste godine), koji će biti iniciran na Balkanu, i u kome će biti korišćeno nuklearno oružje. U tom ratu pored Srbije učestvovaće i Makedonija, Albanija, Grčka, Bugarska, Rumunija, Mađarska, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija.
Nuklearne bombe pašće na Ameriku, Evropu i Rusiju. Na Srbiju neće pasti.
Posle 3. Svetskog rata 2019. Kosovo i Metohija će ponovo biti u sastavu Srbije, a Golanska visoravan će ponovo biti u sastavu Izraela.
Vojvodina će ostati u sastavu Srbije (i do i posle 2019. godine).

Slava Adonai Eloahi JAOE u ime JAOŠUA ha MAŠIJAH!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2013, 19:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
Varnava je napisao:
Volja Duha Svetog je da objavim ono što je nedavno otkrio mom bratu u Hristu, pa ovom prilikom to i činim.

Duh Sveti je potvrdio da se 1996. godine rodio Antihrist, 2026. je njegova javna pojava, 2029. je Vaznesenje Neveste Hristove, a 2036. godine Drugi dolazak JAOŠUE ha MAŠIJAHA.

U vezi biometrijskih dokumenata Duh Sveti kaže sledeće:
- da su biometrijski dokumenti prihvatljivi do 2029. godine
- da se sme putovati sa biometrijskim dokumentima.
- da kroz biometrijske dokumente nećemo primiti žig zveri.
- da ako se i kada se pojavi (tamo gde se pojavi - napomena moja) smemo prihvatiti Univerzalnu kartu.
- da kroz Univerzalnu biometrijsku kartu nećemo primiti žig zveri.
- Od 2029. godine biometrijska dokumenta su neprihvatljiva, jer se neće moći dobiti bez uporednog prihvatanja žiga zveri. Dakle, ako čovek ne primi žig zveri neće moći ni univerzalnu kartu, a ako nju nema ne može ni da kupuje, ni da prodaje, ni da radi, ni da putuje...
(Oni koji su čitali moje pisanje o biometrijskim dokumentima na ovom forumu znaju da sam ja pisao da su ona žig zveri i da su neprihvatljiva. Očito je da sam pogrešio, Duh Sveti me je sada umudrio. Neka mi oproste svi koje sam možda doveo nepotrebno u smutnju. Neka bi Bog JAOE dao da svi oni pročitaju ovo što On govori o biometrijskim dokumentima. Dakle, biometrijska dokumenta su neprihvatljiva od 2029. godine, ne pre – napomena moja)

U vezi ratova Duh Sveti kaže:
2014-2015. godine će biti rat na Bliskom Istoku u kome će učestvovati Izrael, Sirija, Iran, Amerika, Rusija. Egipat, Jordan, Liban, Turska i Irak neće učestvovati. U tom ratu neće biti korišćeno nuklearno oružje i neće biti ratnih dejstava ni na američkoj ni na ruskoj teritoriji. Rat će se završiti na štetu države Izrael koja će izgubiti Golansku visoravan. Balkan neće biti umešan. Damask će biti razrušen 2014. godine (što će biti ispunjenje biblijskog proročanstva Isaija 17:1; simptomatično je i da će 2014-2015. biti ukupno 4 pomračenja meseca, sva na biblijske praznike što je vrlo retko u istoriji i uvek označava velike događaje, a biće i dva pomračenja sunca, takođe na biblijske praznike – napomena moja).

2019. će biti 3. Svetski rat (završiće se iste godine), koji će biti iniciran na Balkanu, i u kome će biti korišćeno nuklearno oružje. U tom ratu pored Srbije učestvovaće i Makedonija, Albanija, Grčka, Bugarska, Rumunija, Mađarska, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija.
Nuklearne bombe pašće na Ameriku, Evropu i Rusiju. Na Srbiju neće pasti.
Posle 3. Svetskog rata 2019. Kosovo i Metohija će ponovo biti u sastavu Srbije, a Golanska visoravan će ponovo biti u sastavu Izraela.
Vojvodina će ostati u sastavu Srbije (i do i posle 2019. godine).

Slava Adonai Eloahi JAOE u ime JAOŠUA ha MAŠIJAH!

znas lid a za samo jedan od ovih datuma mozes dovoljno biti kriv Bogu? a kamoli za ovoliko koliko si ih naveo! sto bi trcao pred rudu ili uprezao kola ispred konja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2013, 19:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
Varnava je napisao:
Volja Duha Svetog je da objavim ono što je nedavno otkrio mom bratu u Hristu, pa ovom prilikom to i činim.

Duh Sveti je potvrdio da se 1996. godine rodio Antihrist, 2026. je njegova javna pojava, 2029. je Vaznesenje Neveste Hristove, a 2036. godine Drugi dolazak JAOŠUE ha MAŠIJAHA.

U vezi biometrijskih dokumenata Duh Sveti kaže sledeće:
- da su biometrijski dokumenti prihvatljivi do 2029. godine
- da se sme putovati sa biometrijskim dokumentima.
- da kroz biometrijske dokumente nećemo primiti žig zveri.
- da ako se i kada se pojavi (tamo gde se pojavi - napomena moja) smemo prihvatiti Univerzalnu kartu.
- da kroz Univerzalnu biometrijsku kartu nećemo primiti žig zveri.
- Od 2029. godine biometrijska dokumenta su neprihvatljiva, jer se neće moći dobiti bez uporednog prihvatanja žiga zveri. Dakle, ako čovek ne primi žig zveri neće moći ni univerzalnu kartu, a ako nju nema ne može ni da kupuje, ni da prodaje, ni da radi, ni da putuje...
(Oni koji su čitali moje pisanje o biometrijskim dokumentima na ovom forumu znaju da sam ja pisao da su ona žig zveri i da su neprihvatljiva. Očito je da sam pogrešio, Duh Sveti me je sada umudrio. Neka mi oproste svi koje sam možda doveo nepotrebno u smutnju. Neka bi Bog JAOE dao da svi oni pročitaju ovo što On govori o biometrijskim dokumentima. Dakle, biometrijska dokumenta su neprihvatljiva od 2029. godine, ne pre – napomena moja)

U vezi ratova Duh Sveti kaže:
2014-2015. godine će biti rat na Bliskom Istoku u kome će učestvovati Izrael, Sirija, Iran, Amerika, Rusija. Egipat, Jordan, Liban, Turska i Irak neće učestvovati. U tom ratu neće biti korišćeno nuklearno oružje i neće biti ratnih dejstava ni na američkoj ni na ruskoj teritoriji. Rat će se završiti na štetu države Izrael koja će izgubiti Golansku visoravan. Balkan neće biti umešan. Damask će biti razrušen 2014. godine (što će biti ispunjenje biblijskog proročanstva Isaija 17:1; simptomatično je i da će 2014-2015. biti ukupno 4 pomračenja meseca, sva na biblijske praznike što je vrlo retko u istoriji i uvek označava velike događaje, a biće i dva pomračenja sunca, takođe na biblijske praznike – napomena moja).

2019. će biti 3. Svetski rat (završiće se iste godine), koji će biti iniciran na Balkanu, i u kome će biti korišćeno nuklearno oružje. U tom ratu pored Srbije učestvovaće i Makedonija, Albanija, Grčka, Bugarska, Rumunija, Mađarska, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija.
Nuklearne bombe pašće na Ameriku, Evropu i Rusiju. Na Srbiju neće pasti.
Posle 3. Svetskog rata 2019. Kosovo i Metohija će ponovo biti u sastavu Srbije, a Golanska visoravan će ponovo biti u sastavu Izraela.
Vojvodina će ostati u sastavu Srbije (i do i posle 2019. godine).

Slava Adonai Eloahi JAOE u ime JAOŠUA ha MAŠIJAH!

znas lid a za samo jedan od ovih datuma mozes dovoljno biti kriv Bogu? a kamoli za ovoliko koliko si ih naveo! sto bi trcao pred rudu ili uprezao kola ispred konja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2013, 06:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
ispravka je napisao:
znas lid a za samo jedan od ovih datuma mozes dovoljno biti kriv Bogu? a kamoli za ovoliko koliko si ih naveo! sto bi trcao pred rudu ili uprezao kola ispred konja?

Bio bih kriv Bogu da nisam objavio ono što je Njegova volja da objavim.

JAOE još kaže:
-Sledeći papa posle Benedikta XVI neće biti poslednji papa (kako neki pogrešno interpretiraju) već pretposlednji. To će biti Peter Turkson. Proroštvo Malahijino je istinito, od Boga je. Poslednji papa nije lažni prorok o kome se govori u 13. gl. Otkrivenja, i nije Antihrist.
Sledeći papa rimski Peter Turkson iz Gane će biti papa do 2019., tokom koje će prestati da vrši tu funkciju. Te 2019., tokom 3. Svetskog rata, grad Rim će biti razrušen, tako što će na njega pasti više nuklearnih bombi. Peter Turkson će preživeti tu 2019. godinu i od sledeće 2020. više neće biti papa. Biće smenjen, protiv svoje volje, papom koji će biti poslednji i koji će doći iz SAD, koji će biti belac i koji će biti na funkciji od 2020-2036 g. Rim će biti potpuno razrušen, i Vatikan sa svojom katedralom Sv. Petra. Zbog rušenja Vatikana sedište poslednjeg pape neće više biti u Rimu nego van njega, ali još uvek u Italiji. Peter Turkson iz Gane, pretposlednji papa, će biti živ sve do 2036 (tj. do Drugog dolaska JAOŠUE ha MAŠIJAHA), neće priznavati svoju smenu, papu iz Amerike će smatrati nekanonskim tako da će doći do raskola. Većina kardinala biće na strani Petera Turksona dok će manjina biti na strani pape-Amerikanca. Zvanično priznanje sveta biće na strani pape-Amerikanca. Turkson će isto tako od 2020 do 2036. boraviti u Italiji.

- Kina, Japan, Australija, Novi Zeland, Kanada takođe će učestvovati u 3. svetskom ratu. Nuklearne bombe će padati i na teritoriji Kine, Japana i Kanade. Na Australiju i Novi Zeland neće pasti.
Srbija u 3. Svetskom ratu 2019. neće biti neutralna nego će aktivno učestvovati. Nuklearne bombe neće pasti na nju.
Japan neće potonuti u more ni pre ni posle 2019. kako neki govore.
Kina neće vojno napadati Rusiju.
Biće nuklearnog rata između Indije i Pakistana. Pobediće Indija. Taj sukob dogodiće se 2019. godine.
Doćiće do sukoba između Severne i Južne Koreje. U tom sukobu biće korišćeno nuklearno oružje. Sukob će se dogoditi 2019. godine i biće sastavni deo 3. Svetskog rata koji će se dogoditi te godine. Nuklearne bombe će pasti i na Severnu i na Južnu Koreju. Pobediće Južna Koreja.

- 2014-2015. Izrael će izgubiti celu Golansku visoravan (a ne samo deo), a sve ostale granice ostaće nepromenjene. U tom ratu pobediće Sirija. Izrael će povratiti Golan posle 3. Svetskog rata 2019. godine.

- Antihrist je rođen u Siriji 1996. godine i potiče, ne od Jakova i nekog od njegovih 12 sinova, već od Isava preko Amalika. Javno će se pojaviti prvi put na političkoj sceni 2026. godine.

Slava JAOE u vekove!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2013, 19:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
ko je JAOE?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2013, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Eh, Varnava, Varnava brate moj dragi........
Dobro si počeo onih godina a sad DUH koji pominješ ima MALO manjkavosti da ne pišem cele stranice o tome preskačem to jer samo ti brate u to veruješ a to se kosi u desetine tačaka sa biblijom.....šta reći...?
Seti se bracika da sam ti pre nekoliko godina pisao da biometrija NIJE ŽIG i dokazivao argumentima zašto nije i ti si išao za čovekom i tad te nisi mogao čuti šta ti tvoj brat savetuje, ali dobro to si prihvatio ali na POGREŠAN NAČIN jer ga nisi ti razumeo već samo prihvatio bez dokaza a to je čvrsto kao vrba.

Tek sad si uleteo u veliku mrežu prevare lukavo smišljene, počeo si pisati kao nedaj Bože tzv. JS
Senzacionalizam i fanatizam zahvata plašljive i one koji žure ispred te se zapliću.Nekad se to čini iz interesne sfere da bi se blagajna napunila i tad čovek vidi da je bio naivan i ostao bez novca.
Kod tebe nije interes u pitanju već brzina i površnost (izvini možda grešim ali tako vidim tok pisanja)
Ponavljam neću demantovati tačku po tačku već samo podsetiti da se izjave u Bibliji moraju podudarati izjavi Svetog duha jer po istom stiže a ako ide demant onda treba stati i razmisliti što ti i predlažem da učiniš.

Samo MALO da si pratio što si napisao ta ,,proroštva,, video bi greške a Danila cepam i u pećku kao i Pavlove zapise jer si ih srušio a o izjavama ko šta zna to piše odmah u početku Mojsija.

,,Slava JAOE u vekove!,,

Slave svoje nikome neće dati a zašto to činiš?

Bog te blagoslovio i pomogao da razumešozbiljnost onoga ušta si uleteo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2013, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,...Neka bi [url]Bog JAOE[/url] ...,,

Pa što odmah ne reče da postoji više bogova...sad shvatam.
Izvini što te remetih ako ti bog jojo kaže ti zapiši.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 17:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
ihtus je napisao:
ko je JAOE?

= „Onaj koji jeste“,
= „Onaj koji je uvek nepromenljivo bio, koji nepromenljivo jeste i koji će uvek nepromenljivo biti“,
= „Tvorac svega vidljivog i nevidljivog“
= „Otac Nebeski“
= „Otac Nebeski, Sin JAOŠUA ha MAŠIJAH, i Sveti Duh“,
= „Sveta Nerazdeljiva Jednosuštna Trojica“
...
...

= YHWH (latinična transkripcija jevrejskih slova) = JAOE (pravilan izgovor)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Gdje se spominje JAOE?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 17:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Talija je napisao:
Gdje se spominje JAOE?

U Svetom Pismu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 18:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Eh, Varnava, Varnava brate moj dragi........
Dobro si počeo onih godina a sad DUH koji pominješ ima MALO manjkavosti da ne pišem cele stranice o tome preskačem to jer samo ti brate u to veruješ a to se kosi u desetine tačaka sa biblijom.....šta reći...?
Seti se bracika da sam ti pre nekoliko godina pisao da biometrija NIJE ŽIG i dokazivao argumentima zašto nije i ti si išao za čovekom i tad te nisi mogao čuti šta ti tvoj brat savetuje, ali dobro to si prihvatio ali na POGREŠAN NAČIN jer ga nisi ti razumeo već samo prihvatio bez dokaza a to je čvrsto kao vrba.

Tek sad si uleteo u veliku mrežu prevare lukavo smišljene, počeo si pisati kao nedaj Bože tzv. JS
Senzacionalizam i fanatizam zahvata plašljive i one koji žure ispred te se zapliću.Nekad se to čini iz interesne sfere da bi se blagajna napunila i tad čovek vidi da je bio naivan i ostao bez novca.
Kod tebe nije interes u pitanju već brzina i površnost (izvini možda grešim ali tako vidim tok pisanja)
Ponavljam neću demantovati tačku po tačku već samo podsetiti da se izjave u Bibliji moraju podudarati izjavi Svetog duha jer po istom stiže a ako ide demant onda treba stati i razmisliti što ti i predlažem da učiniš.

Samo MALO da si pratio što si napisao ta ,,proroštva,, video bi greške a Danila cepam i u pećku kao i Pavlove zapise jer si ih srušio a o izjavama ko šta zna to piše odmah u početku Mojsija.

,,Slava JAOE u vekove!,,

Slave svoje nikome neće dati a zašto to činiš?

Bog te blagoslovio i pomogao da razumešozbiljnost onoga ušta si uleteo.

Ja sam već u svom postu 10.02.2013. napisao da sam ispravio svoj pogrešan stav o biometriji. Svaki čovek kad uvidi da pogreši treba da se ispravi, a nema nepogrešivog čoveka, samo je Bog nepogrešiv. A ti nisi ispravio ni pogrešan stav o Gogu i Magogu, ni ostalo u čemu sam ti dokazao da grešiš (Bog je ostavio nebeska videla za znake, a ti one koji prate te znake zoveš pogađačima, govoriš da je nevolja kakva ne bi od postanja sveta ona iz 70. godine iako se to odnosi na sedmogodišnju antihristovu nevolju, itd.). Ali, dobro, nisam ni ja odmah spoznao svoju grešku u vezi biometrije, dok me Duh Sveti nije umudrio, pa ne mogu ni od tebe očekivati da svoje greške odmah ispraviš. I što je najvažnije, ja se nisam svesno protivio istini nego sam iskreno verovao da je biometrija neprihvatljiva dok nije Duh Sveti otkrio da je prihvatljiva do 2029. godine.
Na ove tvoje ponovljene klevete "senzacionalizam i fanatizam" i ostalo nema potrebe da odgovaram, jer sam ti već odgovarao na to. Samo mogu ponoviti reči Gospodnje: "Zašto zlo mislite u srcima svojim".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 18:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
,,...Neka bi [url]Bog JAOE[/url] ...,,

Pa što odmah ne reče da postoji više bogova...sad shvatam.
Izvini što te remetih ako ti bog jojo kaže ti zapiši.

Tvoji komentari su postali dostojni ignorisanja.


Poslednji put menjao Varnava dana 22 Feb 2013, 18:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Varnava je napisao:
lavić je napisao:
,,...Neka bi [url]Bog JAOE[/url] ...,,

Pa što odmah ne reče da postoji više bogova...sad shvatam.
Izvini što te remetih ako ti bog jojo kaže ti zapiši.

Tvoji komentari su postali dostojni ignorisanja.


,,"Zašto zlo mislite u srcima svojim".,,


Neka te Bog blagoslovi bracika moj.
Što se tiče transkripcije to je klizav teren.
Hrist reče da je OBJAVIO IME Oca zar ne? Naravno da jeste i zato kaže: ,,Oče naš KOJI JESI (pa onda to izgovoreno IME po OPISU) NEKA SE SVETI...,,
Kad je telo pitalo Oca Duha zašto ostavi-izađe nije niti izgovorio niti je napisano tako kako ti nudiš.

Ako idemo u original onda je JEHOŠUA a ne Jošua.
Da li ti imaš jedino ime dato za spasenje joju?
Ako ti nije problem pitaj nekog od rabina da ti isčita ime Boga (ako ne bude hteo a neće) onda zamoli za prevod IMENA Jehošua. Sva imena-nazivi su OPISNI i služe da pokažu ko je to.

Mir ti i svako dobro.

PS.- izvini,neću se ubacivati piši slobodno sve.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 21:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Normalnije si pisao u ovom poslednjem postu, pa ću ti odgovoriti.
JAOŠUA znači "Bog spasava". Detaljno objašnjeno imaš ovde http://www.amightywind.com/sacrednames/index.htm o imenima JAOE, JAOŠUA, RUAH ha KODEŠ, kao i o mnogo čemu drugom.
Jeste da je na engleskom, ali verujem da ćeš razumeti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 22:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
"Once the anti-christ is revealed and is using the name Jesus, YAHUVEH will NOT hear any prayers said in the name of Jesus. How could HE when the anti-christ is using this name and deceiving billions. You must use the Sacred Names of YAHUSHUA and YAHUVEH/YAHWEH in the Great Tribulation or your prayers will NOT be heard."

sa tvog linka sam copirao ovo..jel ti stvarno u ovo gore vjerujes?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 23:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Verujem u to, ali treba sve pročitati da se ne bi izveo pogrešan zaključak. Npr. i ovo:

Yes, the name JESUS CHRIST still has forgiving, healing, delivering, resurrection power, and of course in the name of JESUS CHRIST, prayers are still answered. But why would you want to use the name of JESUS CHRIST? Once you know the true Sacred Hebrew Name of your MESSIAH, you are held accountable for what you know. Before, when you didn't know, you had an excuse. Now you don't have an excuse. In these end times, YAHUVEH is using this Ministry and others to teach the importance of knowing the true Hebrew name of our MESSIAH...

Shout it until they hear and the message rings around the world, in the Great Tribulation there will be a great deception and at that time, no longer will YAHUVEH be able to answer prayers in the name of JESUS CHRIST, only in the Hebrew Name YAHUSHUA ha MASHIACH will hold healing, delivering, resurrection power. Because the one who is called the son of satan will use and deceive millions upon millions doing false signs, wonders and miracles while counterfeiting the name of JESUS CHRIST before the world. Even the elect will be deceived if possible. Beware, right now there are evil men with the spirit of the anti-christ and they use the name of JESUS CHRIST but they hate the Hebrew Name of YAHUSHUA for it is a constant reminder that YAH saves! YAHUSHUA is the only MASHIACH (Messiah)...

Oh, but in the Great Tribulation those who are saved now and have been living Holy before ME, MY spirit is within them, just as you were saved in the Name of Jesus, you'd still be calling upon HIM in that Name. And do not misunderstand ME, there is power, Heavenly power to back up that Name because of the mercy of your ABBA YAHUVEH. But in the Great Tribulation so many shall die, even though they are saved now, so many will wonder why their prayers are not answered. It is not because WE do not love them. And I do not speak of those who will go to the Sunday churches and will take the MARK, I speak to those who will call out in the Name of Jesus, who know that HE was the one that was crucified and rose again from the dead and on the 3rd day did arise.

Wait for them in Heaven. But they must understand while now there is power in that Name, there will be no power then in that Name. That doesn't mean for those who are still walking Holy before ME they will not return to Heaven, but it means I cannot answer them as I said it is MY anointing, like blowing a kiss to ABBA YAHUVEH that their prayers are answered but on that day I cannot back up the words they say for there will be another on the face of this earth who will say, "I am Jesus."

And although I know what Jesus they speak and call to, because that name will be as a curse, their prayers will not reach Heaven and they will wonder why. This is why you are warning them now. This is the importance of that Hebrew Name. You see satan does not want to use the Name YAH. Oh, I have many enemies out there who now dare to operate their ministries and use the Name YAH to deceive the wolves and the lambs. But the son of satan does not want to use the Name YAH, he wants to use the name that the world became familiar with and that was the name of J-E-S-U-S.

So although those whose names are written in the Lamb's Book of Life, during the Great Tribulation, they will return to Heaven. It will mean they have to give their life but they will never, ever enter into a Sunday church or their name will be blotted out. And there will be no salvations at that time in the name of J-E-S-U-S; it will only be in YAHUSHUA. Some will say YAHSHUA. But the Name YAH will not be left out.

Warn them. How could I answer them? How could MY Son YAHUSHUA answer them? When they scream out, "Jesus, help me," and the son of satan is there, and says, "Here I am." They will say, "Jesus save me, forgive me of my sins!" And the son of satan will say, "Here I am." Can you not see the danger? Can you not understand? You do not know the grief that I will feel when those whose names are written in the Lamb's Book of Life, who know better than to go to the Sunday churches will run and hide, and will have to give their lives because they will be crying out and they will refuse to say the Name of YAHUSHUA.

They will hold onto what they were taught and they will say the Name of Jesus and their prayers will not reach Heaven for I will not blow them like a kiss because the son of satan will cry out, "Here I am." This does not mean their name is blotted out. It merely means I cannot save their life. I cannot hide them. I cannot feed them. I cannot deliver them.

I ostalo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs