banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Maj 2024, 21:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Sep 2012, 00:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Па и у 1005 имаш збир 6, можеш тако разне године добити. Али, то нема везе с овим што сам написао о 2004. години и повезаности са 2043. као и са библијском генерацијом од 40 година и све остало што сам написао у последњем посту (прочитај и остало што сам написао од почетка теме), а што показује да се не ради ни о каквим "наштимавањима", јер тако нешто се не може наштимати, већ сведочи о савршеној Божијој промисли и поретку. Иначе, 6 није ђавољи број, већ 666, а ни он то није сам по себи (узмимо као пример 666. страну Библије) већ само као део личног нумеричког идентификатора додељеног човеку од "звери".
Период Невоље 2036.-2043. је проречен и у Библији (писао сам овде о томе). Математика само додатно то потврђује. Мада, и сама Библија је пуна математике .:)
Мел Гипсон је човек са својим врлинама и манама, падовима и устајањима, али мислим да је овај његов филм био по вољи Божијој, да је ту сам Бог "умешао прсте". :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2012, 09:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Varanavi bratu mom mir i blagoslov želim.

,, У међувремену, многи ће Јевреји (али и други народи) признати Антихриста за месију, дотле ће се неки и покајати, али нарочито обраћење Јевреја биће у току друге 3,5 године када ће верни Јевреји бежати у горе ("Тада који буду у Јудеји нека беже у горе" - Мат. 24:16).,,

Brate, rekao sam već ranije za 24 gl. Mateja koju si čitao koliko znam iz tvog pisanja međutim vidim ponovo se vadi iz odgovora za HRAM i ubacuje u posledak to nije dobro raditi a niti određivati godinu ni dan brate to ti tvrdim ne iz moje glave vez iz Biblije.
Josif flavije opisuje taj događaj kako treba da je vojska opkolila grad i povukla se i tad su mnogi koji su bili poslušni izašli iz grada pre nego je opsada počela do malte ne istrebljenja.
Od tri pitanja i 3 odgovora sve ima svoje mesto a prebacivanje odgovora u vezi hrama u ono vreme za posledak i dolazak nije dobar posao.

Polako preispitaj i nemoj molim te povoditi se za fanatičkim izjavama jer tako što od tebe ne očekujem ostani dosledan reči Božjoj a ne za ljudima.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2012, 20:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Овде viewtopic.php?f=38&t=48064 кажеш да се Мат. 15-21 односи на 70. годину. Познато ми је то од Јосифа Флавија, али то што се десило 70. године било је само слика онога што ће се десити у последња времена. Јер, нпр. стих 21 "Јер ће бити невоља велика каква није била од постања света досад нити ће бити" говори да се ради о последњем времену када Антихрист буде владао светом.
Не поводим се за фанатичним изјавама (не знам на које мислиш), већ ми је управо реч Божија изнад свега и о томе све време и пишем. У вези одређивања године већ сам одговорио, такође библијски засновано, па даље не вреди понављати. Ко има очи да види нека види. Свако добро, такође.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2012, 20:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Још један показатељ да је 2043/44. година Другог доласка добија се кад се упоређењем текстова Светог Писма утврди да Израел није био у Египту 430 већ 210 година.

"А кад сунце беше на заласку, ухвати Аврама тврд сан, и гле, страх и мрак велик обузе га. И Господ рече Авраму: Знај зацело да ће семе твоје бити дошљаци у земљи туђој, па ће јој служити, и она ће их мучити четири стотине година." (Постање 15:12-13; види Дела 7:2-3, 5-6)

"И отидоше синови Израиљеви из Рамесе у Сохот, око шест стотина хиљада пешака, самих људи осим деце…А бавише се синови Израиљеви у Мисиру четири стотине и тридесет година. И кад се наврши четири стотине и тридесет година, у исти дан изађоше све војске Господње из земље мисирске." (Излазак 12:37,40,41)

Међутим, Свето Писмо на другом месту каже другачије:
И боравак деце Израела која су живела у земљи египатској у ропству, био је 210 година. А на крају 210 година, Господ је моћном руком извео децу Израела из Египта.” (Истинитога 81:3-4)


Кад се упореде разни делови Писма, онда се види да је оно што о овоме пише у Књизи истинитога тачно а да је оно што пише у Књизи изласка 12:40 нетачно. Нетачно зато што је људски фактор који се временом умешао у тачно Божије откривење, нетачан.
Два датума су несумњиво тачна и могу се узети као аксиом:
1. 458/7BC - Јездрин излазак из Вавилона.
2. 1448/7BC - Израелов излазак из Египта.


Посматрајући године Пада Адама, Доласка Израела у Египат, Јездриног изласка из Вавилона, годину испуњења Данила 8:14, и годину Страшног суда и узевши у обзир Верзију 210, тј. да је Израел био у Египту 210 година, може се видети задивљујући хронолошки модел:

2300 + 1200 + 2300 + 1200 = 7000

Ако се примени Верзија 430, тј. да је Израел био у Египту 430 година, добија се:

2080 + 1420 + 2300 + 1200 = 7000

Види се да овај други модел не садржи никакву правилну ритмику и да није од Бога. Бог није Бог нереда него реда и све што чини, чини у својим божанским пропорцијама!

Додатни разлози у прилог Верзије 210 су:

Главни разлог је тај што ова верзија садржи у себи пророчку симболику која се тиче васкрсења док друга не садржи.
Као што је Христос рекао "трећег дана васкрснућу" и васкрсао трећег дана тако је и избавио свој народ под Мојсијем из египатског ропства у трећем столећу.
Као што је Христос рекао "трећег дана васкрснућу" и васкрсао трећег дана тако ће и доћи Други пут (у смислу појаве Христове ради вазнесења Цркве - 1 Сол. 4:17) да избави свој народ у трећем хиљадугодишту тачно 2010 година од свог Првог доласка (у смислу почетка јавне службе, тј. крштења Христовог):
Први долазак 26/7AD– Други долазак 2036/7AD.

(Иначе, број 200 у библијској нумерологији означава "недостатак до пуноће" и у овом случају јесте број који показује колико година недостаје до испуњења година до Појаве Христове. Број 10 означава "савршенство божанског реда; савршенство реда које заокружује нешто; комплетност циклуса". Дакле, број 2010 = (200 x 10) + 10 говори да је од Првог доласка Христовог 26/27 AD до прве Појаве Христове (у оквиру Другог доласка) 2036/37 AD потребно да се испуни толико година да би се године "заокружиле", да би се испунило "савршенство божанског реда" и божанских пропорција).

Као што је Христос рекао "трећег дана васкрснућу" и васкрсао трећег дана, тако је не случајно Мојсије у својој 3. години живота скинуо Фараону круну са главе и ставио је на своју (Истинитога 70:1).
Као што је Христос рекао "трећег дана васкрснућу" и васкрсао трећег дана, тако је и Мојсије у 3. години од свог првог доласка Фараону са захтевом о изласку, извео Израел из Египта (и то у 3. столећу од доласка у Египат) (Истинитога 80:1).

=> 2 + 1
200 + 10
2000 + 10

Симболизам просто захтева да излазак из Египта буде током 3. столећа који се исто може сматрати "даном" у столетном смислу, а не током 5. столећа како је по Верзији 430, јер се тада губи симболичка веза. А Бог није Бог нереда него реда и све чини у својим божанским пропорцијама!

Секундарни разлози:
1. По Верзији 210, Потоп се догодио 1718 година од Пада. Интересантно је с друге стране да по легенди Толтека, народа који је освојио већи део Мексика у 9. - 10. в. посл. Христа, препотопски свет је трајао 1716 година. Разлике скоро да уопште нема!

2. По Верзији 210, од Потопа 2239BC до пада Вавилона 539BC има округло 1700 година, што није безначајно, јер је Потоп означавао пад препотопског "Вавилона", а добија се тако цела, округла цифра.

3. По Верзији 210, од рођења Авраама (2010 г. од Пада) до Изласка из Египта (2510 г. од Пада) има 500 година. Опет значајна округла цифра.

4. По Верзији 210, од Пада до Доласка у Египат има 2300 година док по Верзији 430 има 2080. Први број је округлији и има већи хронолошки значај.

5. По Верзији 210, од Доласка у Египат 1658/7BC до 2043/4AD има 3700 година док по Верзији 430 има 3920. Први број је округлији и има већи хронолошки значај.


Дакле, Верзија 210 је још једна снажна потврда године 2043/4AD као године Другог Христовог доласка јер са њом ствара задивљујући модел наизменичног смењивања 2300-годишњих и 1200-годишњих периода. Тај модел има у себи ред, док други, по Верзији 430, нема у себи ред, а Бог је Бог реда а не нереда. Зато је први модел истинит.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2012, 20:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Додатно појашњење
Период од 400 година који се помиње у Постању 15:12-13,16 и Истинитога 13:17-19 се не односи на време од доласка Израела у Египат до Изласка из Египта, како многи тумаче, него на време од рођења Исаака до Изласка из Египта. То потврђује и Галатима 3:16-18: "А Аврааму и сјемену његову речена бише обећања. А не вели: и сјеменима, као за многа, него као за једно: и сјемену твојему, које је Христос. Ово пак велим: завјета, који је од Бога потврђен за Христа, не одбацује закон, који је постао послије четири стотине и тридесет година, да укине обећање. Јер ако је нашљедство од закона, онда већ није од обећања, а Аврааму обећањем дарова Бог." Павле јасно каже да је закон постао 430 година након завјета тј. обећања које је Бог дао Аврааму, а не након доласка у Египат. Бог је то обећање први пут дао пред Авраамов други одлазак у Харан 2080.г. од Пада (Ист.13:17-20), тачно 430 година пре изласка Израела из Египта и давања закона на Синају 2510.г. од Пада. Гал. 3:16-18, међутим, противречи Изласку 12:40 где се каже: "А бавише се синови Израиљеви у Мисиру четири стотине и тридесет година". Горе видимо да Павле каже да је 430 година прошло од обећања датог Аврааму а не од доласка у Египат. То обећање је, по Светом писму, дато пре него што се Исаак родио, а самим тим и пре него што се Јаков родио. А Јаков је дошао са 130 година у Египат (Пост. 47:28). Значи оно је дато најмање 130 година пре доласка у Египат. И ако онда од 430 одузмемо бар тих Јаковљевих 130 година добијамо да на боравак у Египту преостаје још само 300 година. А када се још урачунају и Исаакове године са којима је родио Јакова видимо да боравак у Египту не само да није могао да буде 430 година како се каже у Изл. 12:40, него да је морао бити мањи од 300 година. У супротном Гал. 3:16-18 није тачно. Дакле, или је Гал. 3:16-18 тачно или Изл. 12:40. Никако и једно и друго. Нема сумње да је Галатима 3:16-18 реч Божија, а да је Излазак 12:40 подметнута реч човечија, "квасац фарисејски", "квасац масоретски".

Реч дату у Гал. 3:16-18 потврђују и Дела 7:5-7: "И не даде му нашљедства у њој ни стопе; и обрече му је дати у држање и сјемену његову послије њега, док он још немаше дјетета. Али Бог рече овако; сјеме твоје биће дошљаци у земљи туђој, и натјераће га да служи, и мучиће га четири стотине година. И народу коме ће служити ја ћу судити, рече Бог; и по том ће изићи, и служиће мени на овоме мјесту". Дакле, јасно се потврђује да је обећање дато Аврааму пре рођења Исаака, што значи да исказ "430 година од обећања до закона" (Гал. 3:16-18) потпуно искључује исказ "бавише се синови Израиљеви у Мисиру 430 година" (Изл. 12:40).

Као што је Авраам кад му је дато обећање био "дошљак у земљи туђој" (Дела 7:6), тако је и Исаак био "дошљак у земљи туђој". Ханаан је дат Израелу у наследство тек при Исусу Навину, све дотле је то била туђа земља за Авраама и његово семе. Зато речи "…сјеме твоје биће дошљаци у земљи туђој … четири стотине година" почињу да се рачунају од рођења Исаака а не од доласка у Египат на челу са 130-годишњим Јаковом.

Према томе, речи "и народу коме ће служити ја ћу судити" (Дела 7:7) се не односе само на Египћане него и на Ханаанце који су доживели суд Божији приликом, за њих разорног, освајања Ханаана под Исусом Навином. Зато је Бог рекао "а они ће се у четвртом кољену вратити овамо; јер гријесима Аморејским још није крај" (Пост. 15:16) Ако се под "народом коме ће служити ја ћу судити" (Дела 7:7) подразумевају искључиво Египћани зашто се овде помињу Аморејци? Свакако зато што се под "народом" коме ће бити суђено не мисли само на Египћане него и на Аморејце. А ако се мисли и на Аморејце онда то значи да се период службе од 400 година "народу коме ће бити суђено" не односи само на боравак у Египту него и на време пре доласка у Египат када су Авраам и семе његово били дошљаци у земљи туђој, земљи Аморејској, Хананејској, и Хетејској, и Ферезејској … (Пост.15:18-21)

Све је ово јако важно јер потврђује истину о 210-годишњем боравку Израела у Египту, која опет са своје стране потврђује годину 1658/7BC као годину Доласка у Египат, а која је опет кључна у цикличном хронолошком моделу 2300-1200-2300-1200. Јер од Пада 3958/57 BC до 1658/7BC има тачно 2300 година, а од 1658/7BC до 458/7BC (Јездрин повратак у Јерусалим) има тачно 1200 година. А суштински део тог чудесног Божијег цикличног хронолошког модела је и 2043/4. година. Јер, од 458/7BC следећи циклус је 2300 година (Данило 8:14) до 1843/4 AD, а од те до 7000. године, године Страшног суда, остаје још један циклус од 1200 година. А речено је да царство Христово након Другог доласка неће трајати 1200 него 1000 година што значи да ће оно започети тачно 200 година после 1843/4. а то је 2043/4. година. Уз то, као што је претходно речено, број 200 у библијској нумерологији означава "недостатак до пуноће" и у овом случају јесте број који показује колико година недостаје до испуњења година до Другог доласка Христовог у слави.

Дакле, читава ова прича, горе изнесена, није ништа друго до још један библијски доказ да 2043/4. година јесте година Другог Христовог доласка у слави.

Толико. Богу слава за све!
Маран ата!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Varnava je napisao:
Овде viewtopic.php?f=38&t=48064 кажеш да се Мат. 15-21 односи на 70. годину. Познато ми је то од Јосифа Флавија, али то што се десило 70. године било је само слика онога што ће се десити у последња времена. Јер, нпр. стих 21 "Јер ће бити невоља велика каква није била од постања света досад нити ће бити" говори да се ради о последњем времену када Антихрист буде владао светом.
Не поводим се за фанатичним изјавама (не знам на које мислиш), већ ми је управо реч Божија изнад свега и о томе све време и пишем. У вези одређивања године већ сам одговорио, такође библијски засновано, па даље не вреди понављати. Ко има очи да види нека види. Свако добро, такође.


Brate moj, od 15 do 22 stiha je o HRAMU i 70-oj godini.
Nije tu reč o POSLEDNJEM vremenu već vremenu HRAMA i srtadanja i nevolje za JEVREJE jer njima se Hrist obraća. Zatim u 34-35 stihovima potvrđuje svoju izjavu prisutnima o hramu i svemu rečenom istom.

Računaj brate ti ćeš se sramiti zbog tog ne ja, izvini što te upozorih.
Samo OTAC zna reče Hrist e sad valjda se ne dopisujem sa Bogom...
Ja te kao brata poštujem ti čini šta želiš ali to nije po Pismu.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2012, 10:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
Samo OTAC zna reče Hrist...

+1 :thumbright:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2012, 18:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Varnava je napisao:
Овде viewtopic.php?f=38&t=48064 кажеш да се Мат. 15-21 односи на 70. годину. Познато ми је то од Јосифа Флавија, али то што се десило 70. године било је само слика онога што ће се десити у последња времена. Јер, нпр. стих 21 "Јер ће бити невоља велика каква није била од постања света досад нити ће бити" говори да се ради о последњем времену када Антихрист буде владао светом.
Не поводим се за фанатичним изјавама (не знам на које мислиш), већ ми је управо реч Божија изнад свега и о томе све време и пишем. У вези одређивања године већ сам одговорио, такође библијски засновано, па даље не вреди понављати. Ко има очи да види нека види. Свако добро, такође.


Brate moj, od 15 do 22 stiha je o HRAMU i 70-oj godini.
Nije tu reč o POSLEDNJEM vremenu već vremenu HRAMA i srtadanja i nevolje za JEVREJE jer njima se Hrist obraća. Zatim u 34-35 stihovima potvrđuje svoju izjavu prisutnima o hramu i svemu rečenom istom.

Као што већ рекох у претходним постовима, Господ нам често даје двоструку поруку. Он није овде говорио само о разарању храма 70. године. Он говори и о последњем времену. То показује нпр. 21. стих, јер 70. године није била највећа невоља од Постања света. Било је и биће и већих невоља од те која се догодила 70. године, а највећа ће бити у време Антихриста. Разарање храма 70. године је слика опустошења храма Божијег у последња времена. А какво ће опустошење задесити храм Божији у последње време? Па такво да ће нпр. екуменизам цветати у храмовима, да ће људи у њима "имати обличје побожности, а силе ће се њезине одрећи", да ће храм душа људских бити пуст, јер "што ће се безакоње умножити, охладњеће љубав многих", напослетку да ће се појавити "човек безакоња, син погибли, који се противи и преузноси изнад свега што се зове Бог или светиња, тако да ће сам сести у храм Божији као Бог, тврдећи за себе да је Бог".
Наравно, Црква Божија ће остати до краја века, јер по обећању Господњем, ни врата пакла неће је надвладати. Али, Њу ће чинити мало стадо. Већина ће поћи за Антихристом.
lavić je napisao:
Računaj brate ti ćeš se sramiti zbog tog ne ja, izvini što te upozorih.
Samo OTAC zna reče Hrist e sad valjda se ne dopisujem sa Bogom...
Ja te kao brata poštujem ti čini šta želiš ali to nije po Pismu.

У Писму јасно пише: "А о дану том и часу нико не зна, ни анђели небески, до Отац мој сам." (Мат. 24:36), а не "А о години тој нико не зна, ни анђели небески, до Отац мој сам." И кад се прочитају преостали стихови од Мат. 24:37 па до краја 24. главе, јасно је да Господ овде говори о дану и часу, а не о години. Не треба учитавати у Писмо оно што не пише. Добронамерно то говорим...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2012, 20:55 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
knjiga Istinitog, gdje se nalazi?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2012, 08:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Помиње се у Књизи Исуса Навина 10:13 и Другој Самуиловој 1:18. Можеш одавде читати: sacred-texts.com/chr/apo/jasher/index.htm.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2012, 18:22 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ah to..pitanje koliko je autenticna, ima 2-3 verzije..uglavnom popularna medju mormonima al cak ni oni ne znaju koliko je autenticna sa knjigom spomenutom u S.Z..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2012, 12:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Ја сам читао ту верзију, друге ми нису доступне. Можеш слободно да читаш, слично, као што и поред разлика (које су нам такође од користи да их знамо), можеш да читаш Септуагинту или масоретску Библију, итд.
Нека ти буде на корист и радост ова лепа Божија књига!
Свако добро!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2012, 10:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Jel ti Varnava ides u neku crkvu ili zajednicu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 23:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Припадам домаћој локалној Цркви. Нисам ни у једној од познатих деноминација.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 00:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Narodski rečeno, sekta...

Odlična tema...nasmija me pra'o.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 08:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Džontra je napisao:
Narodski rečeno, sekta...

Odlična tema...nasmija me pra'o.
Црква Божија је и у доба апостола називана сектом и јересју (провери у Писму). Што се смејања на тему тиче, немој да будеш међу ругачима за које је Господ прорекао да ће се појавити у последња времена.
Свако добро.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2012, 18:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
На основу нових података, у вези са хронологијом по Књизи Истинитога, види се да је Адам имао 62 године у време Пада.
Адам је родио Сета и када му је било 192 и када му је било 130 година. 192 је имао од свог стварања, а 130 од свог пада.
Библијско значење броја "2": http://www.biblestudy.org/bibleref/m...n-bible/2.html
62 = (6x10) + 2
6 - "човек"
10 - "савршенство божанског реда"
2 - "пад" (у овом случају)
--------------------------------------------------
62 = "човек" створен по "савршенству божанског реда" "пада"

Авраам се није родио 2010. године од пада Адамовог, већ од стварања Адамовог.
Број 2 означава неку промену било набоље било нагоре.
Као што је од појаве (стварања) Адама до појаве (рођења) Авраама (слика Христа) протекло 2010 година, а до доласка на власт Нимрода (слика Антихриста) 2000 година (промена нагоре од стварања Адама коме је од Бога дата власт над сваким створењем до доласка богоборног Нимрода на власт), тако ће и од појаве Христове 26/27AD до Његове појаве при Вазнесењу Цркве (Вазнесењу васкрслог "тела" Христовог) 2036/37 AD, проћи 2010 година, а до јавне појаве Антихриста 2000 година (промена нагоре од Христове појаве као Месије који је дошао да успостави Божије Царство до јавне појаве Антихриста са преузимањем јавне моћи). ==> Антихрист је рођен 1996/97 AD, и долази на јавну сцену са циљем јачања моћи и власти 2026/27 AD (слично Нимроду који је са 30 година дошао на власт с тим што овде Антихрист се јавно појављује са 30 година уз могуће стицање одређене власти и јача моћ све док 2036. не стекне јаку власт у свету, а 3,5 године касније се прогласи и „Богом“).


Број 2000 = 2x1000 = "пад" x "савршенство" = "савршенство пада", "врхунац пада".

Нимрод који симболише Антихриста је рођен 1970. године од стварања Адама, тачно 200 година пре рођења Јакова који симболише Христа – промена набоље.
Антиох Епифан који такође симболише Антихриста долази на власт 175 BC, дакле тачно 200 година пре појаве Христа 26 AD. Према томе, опет имамо промену назначену бројем 2, такође и у овом случају промену набоље - са доласка на власт безаконог Антиоха Епифана на долазак Христа ради своје мисије успостављања владавине Царства Божијег. Такође, Антиох Епифан је рођен 215 BC, што значи да је на власт дошао са 40 година, а толико ће имати и Антихрист (чији је Антиох Епифан праобраз) кад завлада светом.

Један од знакова да је Антихрист рођен 1996. године је и то што је тада пресушио Мавријски храст код којег се Бог некад јавио Авраму:
http://en.wikipedia.org/wiki/Oak_of_Mamre
http://www.panoramio.com/photo/34770455
Та година је позната и по томе што је тада клониран први сисар - овца Доли што је тада била сензационална вест. Ево још једног у низу примера:
http://borbazaveru.info/content/view/2394/
Генетске манипулације ("играње Бога") су један од главних узрока који ће изазвати велике невоље у свету кад све то доживи врхунац.

Маран ата!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2012, 18:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
У Библији се каже да нико осим Бога не зна дана и часа кад ће Он други пут доћи, а не да се не може знати година Његовог доласка или раније година доласка Антихриста...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2012, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Varnava je napisao:
У Библији се каже да нико осим Бога не зна дана и часа кад ће Он други пут доћи, а не да се не може знати година Његовог доласка или раније година доласка Антихриста...

E jebiga, opet neko iskirvljavanje stvari. Da ti neko kaze da ne znas dana i casa svoje smrti, ti bi rekao da znas bar godinu.... Isto sranje.... Sektasi, traze, tumace, zbrajaju a nikad nista shvatiti nece...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2012, 00:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Господ рече да ћемо за сваку празну реч дати одговор у дан Суда...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs