banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Feb 2013, 23:35 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
taj tvoj drugi dio ne pobija copiranu izjavu koju sam postavio...samo je navodno ubacen tricky element "oprosteno ako pre nisi znao za navodno pravo ime Boga"..sad posto znas "pravo ime Boga" onda nema potrebe vise govoriti u molitvi ime Isus jer sad Bog tu molitvu vise ne cuje.. :puke:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 23:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Nisi čitao pažljivo. Čuje Bog tu molitvu sada, ali neće je čuti, tj. uslišiti tada, u vreme Nevolje. Međutim, i sada oni koji su saznali za izvorno jevrejsko ime, treba njega da koriste, a ne ime Isus. Jedino kad govore onima koji još to nisu saznali, mogu i dalje pominjati ime Isus pošto je nekima ta novost još tvrda hrana, pa tu treba postupati kao apostol Pavle koji kaže "Svima sam bio sve". Kad se i drugi pouče o izvornom jevrejskom imenu, onda i s njima u razgovoru treba koristiti izvorno jevrejsko ime. Ali, u vreme Nevolje, samo to jevrejsko ime, nikako Isus.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 02:00 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ostavi taj stih od Pavla tamo gdje mu je mjesto jer ovako kad te neko slusa moze steci dojam da je Pavle u ono vrijeme malo krao, malo se kurvao, malo tukao ljude samo da bi im se priblizio pa im onda objasnio hriscanstvo(svima sam bio sve)... Bog ce uslisiti i cuti molitve ko god ga prizove u vrijeme nevolje, ko god kaze "Boze pomozi mi" pa bilo to na engleskom, spanskom, jevrejskom turskom i td..

nema Bog specijalno ime na koje se odaziva i odgovora pa ako pogresno spelujes onda ti opali cushku il spusti telefon..Bog je Bog.

pre nekoliko mjeseci za jedno svoje razmisljanje si koristio mormone, sad koristis neku drugu crkvenu organizaciju vezano za specijalno ime Boga..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 08:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Pogrešno govoriš, ali dovoljno rekoh.
Što se tiče mormona (pominjao si ih ranije u vezi Knjige Istinitoga), nisam nikad preuzimao njihova razmišljanja. Oni se, kao i Jehovini svedoci ne spasavaju, a ako mi je neko razmišljanje isto kao njihovo, to može biti samo nešto u čemu se svi slažu, npr. da je JAOŠUA ha MAŠIJAH boravio na zemlji, u tome se slažu i mormoni i jehovini svedoci i mi hrišćani i to je nešto što mi ne preuzimamo od njih već to stoji zapisano u Svetom Pismu. Takođe, Knjiga Istinitoga nije nešto na šta ekskluzivno pravo imaju samo mormoni. Ja i ne znam da li oni tu knjigu čitaju ili ne čitaju, niti mi je bitno to da znam. Ja je čitam zato što je to zaista Knjiga Istinitoga.
Slava Istinitome u vekove!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
To što ti rekoh o imenu to ti i Spavac potvrdi kako se nebi vezivao za nešto što ne može biti ispravno.
Jehošua se izgovara na više različitih načina a misli na istu osobu.što se tiče mormona oni to i jesu :D
ako neko podržava nečije učenje treba i pozadinu i duhove da proverava po reči jer ima mnogo toga sakrivenog u službi i znakovima.
Mnogi lažni učitelji i proroci iziđoše zato treba malo pažljivije pratiti i proveravati kroz reč i sebe i druge.

Što bi meni smetalo šta ti pišeš....meni ne smeta,ali ako imam ljubavi za sagovornika onda ću želeti da ukažem na grešku sve do granice da ne pokvarim bratski odnos a da budem od pomoći.
Ako ne uspem mogu se samo moliti da Bog otvori i da se pozna i to je posao svih nas ako su nam namere dobre.
Svestan sam da su tvoje namere dobre ali znam i odakle izvire to što je tebe prevarilo zato ti i napomenuh ne prozivajući da si ti taj već odakle to stiže što ti prihvataš.

Dok ovako ćaskamo javiću se a kad budeš pisao o onome onda ću ćutati i moliti.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 01:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Varnava je napisao:
Nisi čitao pažljivo. Čuje Bog tu molitvu sada, ali neće je čuti, tj. uslišiti tada, u vreme Nevolje. Međutim, i sada oni koji su saznali za izvorno jevrejsko ime, treba njega da koriste, a ne ime Isus. Jedino kad govore onima koji još to nisu saznali, mogu i dalje pominjati ime Isus pošto je nekima ta novost još tvrda hrana, pa tu treba postupati kao apostol Pavle koji kaže "Svima sam bio sve". Kad se i drugi pouče o izvornom jevrejskom imenu, onda i s njima u razgovoru treba koristiti izvorno jevrejsko ime. Ali, u vreme Nevolje, samo to jevrejsko ime, nikako Isus.


Sad moze, a u nevolji ne?Pa jel se to Bog mjenja?Ne poznaje li Bog srce, i um?Koko je do sad Bog cuo molitve u ime Isus, sigurno ce ih cuti do kraja svijeta.Kazi mi gdje u Biblije kaze da ce Bog PRESTATI da cuje molitve u ime Isusa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 01:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Varnava je napisao:
Verujem u to, ali treba sve pročitati da se ne bi izveo pogrešan zaključak. Npr. i ovo:

Yes, the name JESUS CHRIST still has forgiving, healing, delivering, resurrection power, and of course in the name of JESUS CHRIST, prayers are still answered. But why would you want to use the name of JESUS CHRIST? Once you know the true Sacred Hebrew Name of your MESSIAH, you are held accountable for what you know. Before, when you didn't know, you had an excuse. Now you don't have an excuse. In these end times, YAHUVEH is using this Ministry and others to teach the importance of knowing the true Hebrew name of our MESSIAH...

Shout it until they hear and the message rings around the world, in the Great Tribulation there will be a great deception and at that time, no longer will YAHUVEH be able to answer prayers in the name of JESUS CHRIST, only in the Hebrew Name YAHUSHUA ha MASHIACH will hold healing, delivering, resurrection power. Because the one who is called the son of satan will use and deceive millions upon millions doing false signs, wonders and miracles while counterfeiting the name of JESUS CHRIST before the world. Even the elect will be deceived if possible. Beware, right now there are evil men with the spirit of the anti-christ and they use the name of JESUS CHRIST but they hate the Hebrew Name of YAHUSHUA for it is a constant reminder that YAH saves! YAHUSHUA is the only MASHIACH (Messiah)...

Oh, but in the Great Tribulation those who are saved now and have been living Holy before ME, MY spirit is within them, just as you were saved in the Name of Jesus, you'd still be calling upon HIM in that Name. And do not misunderstand ME, there is power, Heavenly power to back up that Name because of the mercy of your ABBA YAHUVEH. But in the Great Tribulation so many shall die, even though they are saved now, so many will wonder why their prayers are not answered. It is not because WE do not love them. And I do not speak of those who will go to the Sunday churches and will take the MARK, I speak to those who will call out in the Name of Jesus, who know that HE was the one that was crucified and rose again from the dead and on the 3rd day did arise.

Wait for them in Heaven. But they must understand while now there is power in that Name, there will be no power then in that Name. That doesn't mean for those who are still walking Holy before ME they will not return to Heaven, but it means I cannot answer them as I said it is MY anointing, like blowing a kiss to ABBA YAHUVEH that their prayers are answered but on that day I cannot back up the words they say for there will be another on the face of this earth who will say, "I am Jesus."

And although I know what Jesus they speak and call to, because that name will be as a curse, their prayers will not reach Heaven and they will wonder why. This is why you are warning them now. This is the importance of that Hebrew Name. You see satan does not want to use the Name YAH. Oh, I have many enemies out there who now dare to operate their ministries and use the Name YAH to deceive the wolves and the lambs. But the son of satan does not want to use the Name YAH, he wants to use the name that the world became familiar with and that was the name of J-E-S-U-S.

So although those whose names are written in the Lamb's Book of Life, during the Great Tribulation, they will return to Heaven. It will mean they have to give their life but they will never, ever enter into a Sunday church or their name will be blotted out. And there will be no salvations at that time in the name of J-E-S-U-S; it will only be in YAHUSHUA. Some will say YAHSHUA. But the Name YAH will not be left out.

Warn them. How could I answer them? How could MY Son YAHUSHUA answer them? When they scream out, "Jesus, help me," and the son of satan is there, and says, "Here I am." They will say, "Jesus save me, forgive me of my sins!" And the son of satan will say, "Here I am." Can you not see the danger? Can you not understand? You do not know the grief that I will feel when those whose names are written in the Lamb's Book of Life, who know better than to go to the Sunday churches will run and hide, and will have to give their lives because they will be crying out and they will refuse to say the Name of YAHUSHUA.

They will hold onto what they were taught and they will say the Name of Jesus and their prayers will not reach Heaven for I will not blow them like a kiss because the son of satan will cry out, "Here I am." This does not mean their name is blotted out. It merely means I cannot save their life. I cannot hide them. I cannot feed them. I cannot deliver them.

I ostalo.

jel ovo neko prorostvo i cije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 10:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
To što ti rekoh o imenu to ti i Spavac potvrdi kako se nebi vezivao za nešto što ne može biti ispravno.
Jehošua se izgovara na više različitih načina a misli na istu osobu.što se tiče mormona oni to i jesu :D
ako neko podržava nečije učenje treba i pozadinu i duhove da proverava po reči jer ima mnogo toga sakrivenog u službi i znakovima.
Mnogi lažni učitelji i proroci iziđoše zato treba malo pažljivije pratiti i proveravati kroz reč i sebe i druge.

Naravno, treba sve proveravati kroz reč Božiju što ja i činim i zato mi je sve u skladu sa tom rečju. Ako u nečemu pogrešim, ispravljam se. Međutim, ja vidim da ti to ne činiš, nažalost. Još se nisi pokajao za ono protivljenje Pismu koje sam navodio da činiš (a svaki čovek treba da se kaje što pre to bolje), a sad sam primetio da si u prethodnom postu rekao i ovo: “Da li ti imaš jedino ime dato za spasenje joju?”. Dakle, ni za ismevanje imena Božijeg se nisi pokajao već naprotiv nastavljaš i dalje. Samo zloduhu može smetati izvorno ime Božije.
lavić je napisao:
Što bi meni smetalo šta ti pišeš....meni ne smeta,ali ako imam ljubavi za sagovornika onda ću želeti da ukažem na grešku sve do granice da ne pokvarim bratski odnos a da budem od pomoći.
Ako ne uspem mogu se samo moliti da Bog otvori i da se pozna i to je posao svih nas ako su nam namere dobre.
Svestan sam da su tvoje namere dobre ali znam i odakle izvire to što je tebe prevarilo zato ti i napomenuh ne prozivajući da si ti taj već odakle to stiže što ti prihvataš.

Dok ovako ćaskamo javiću se a kad budeš pisao o onome onda ću ćutati i moliti.
Pozdrav.

Nisam s tobom u bratskom odnosu. Ne ćaskam sa zlim duhom. Mogu samo da razobličavam neistinu i branim istinu od napada i da ti poželim da se oslobodiš tog duha. U bratskom odnosu sam sa onima koji sleduju Sveto Pismo, a nikako s onima koji mu se protive. Taj zli duh iz tebe iznosi mnoge istine Pisma, često se poziva na Pismo, ali pored istina iznosi pomešane i neistine, protivi se Pismu. A sve taj duh lukavo zaodeva sladunjavim, lažnobratskim rečima. Međutim, JAOŠUA kaže da “iznutra, iz srca ljudskog, izlaze misli zle,..., lukavstvo, huljenje na Boga,...” (Marko 7:21,22). Zaista, “po plodovima njihovim poznaćete ih”.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 10:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
ihtus je napisao:
Varnava je napisao:
Nisi čitao pažljivo. Čuje Bog tu molitvu sada, ali neće je čuti, tj. uslišiti tada, u vreme Nevolje. Međutim, i sada oni koji su saznali za izvorno jevrejsko ime, treba njega da koriste, a ne ime Isus. Jedino kad govore onima koji još to nisu saznali, mogu i dalje pominjati ime Isus pošto je nekima ta novost još tvrda hrana, pa tu treba postupati kao apostol Pavle koji kaže "Svima sam bio sve". Kad se i drugi pouče o izvornom jevrejskom imenu, onda i s njima u razgovoru treba koristiti izvorno jevrejsko ime. Ali, u vreme Nevolje, samo to jevrejsko ime, nikako Isus.


Sad moze, a u nevolji ne?Pa jel se to Bog mjenja?Ne poznaje li Bog srce, i um?Koko je do sad Bog cuo molitve u ime Isus, sigurno ce ih cuti do kraja svijeta. Kazi mi gdje u Biblije kaze da ce Bog PRESTATI da cuje molitve u ime Isusa?

Naveo sam te citate gde piše da Bog i dalje čuje molitve u ime Isusa, ali da u doba antihrisne Nevolje neće uslišiti te molitve već samo ako se pominje izvorno jevrejsko ime JAOŠUA. To ime je anđeo Gavrilo objavio Mariji. Bog je sada blagoslovio ime Isus i njime se leče ljudi, izgone demoni, itd., ali u doba Antihrista tako neće biti, jer će Antihrist uzeti za sebe ime Isus. On neće uzeti za sebe ime JAOŠUA, jer ne podnosi pominjanje Boga u samom imenu (JAOŠUA = "Bog spasava"), već će uzeti ime Isus. I zato tada Bog više neće blagosiljati kroz ime Isus već samo kroz originalno jevrejsko ime JAOŠUA.
ihtus je napisao:
jel ovo neko prorostvo i cije?

Jeste, to je Elizabetino proroštvo. Navedeno je ovde http://www.amightywind.com/prophecy/iprophecynum.htm još dosta proroštava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Varnava je napisao:
ihtus je napisao:
Varnava je napisao:
Nisi čitao pažljivo. Čuje Bog tu molitvu sada, ali neće je čuti, tj. uslišiti tada, u vreme Nevolje. Međutim, i sada oni koji su saznali za izvorno jevrejsko ime, treba njega da koriste, a ne ime Isus. Jedino kad govore onima koji još to nisu saznali, mogu i dalje pominjati ime Isus pošto je nekima ta novost još tvrda hrana, pa tu treba postupati kao apostol Pavle koji kaže "Svima sam bio sve". Kad se i drugi pouče o izvornom jevrejskom imenu, onda i s njima u razgovoru treba koristiti izvorno jevrejsko ime. Ali, u vreme Nevolje, samo to jevrejsko ime, nikako Isus.


Sad moze, a u nevolji ne?Pa jel se to Bog mjenja?Ne poznaje li Bog srce, i um?Koko je do sad Bog cuo molitve u ime Isus, sigurno ce ih cuti do kraja svijeta. Kazi mi gdje u Biblije kaze da ce Bog PRESTATI da cuje molitve u ime Isusa?

Naveo sam te citate gde piše da Bog i dalje čuje molitve u ime Isusa, ali da u doba antihrisne Nevolje neće uslišiti te molitve već samo ako se pominje izvorno jevrejsko ime JAOŠUA. To ime je anđeo Gavrilo objavio Mariji. Bog je sada blagoslovio ime Isus i njime se leče ljudi, izgone demoni, itd., ali u doba Antihrista tako neće biti, jer će Antihrist uzeti za sebe ime Isus. On neće uzeti za sebe ime JAOŠUA, jer ne podnosi pominjanje Boga u samom imenu (JAOŠUA = "Bog spasava"), već će uzeti ime Isus. I zato tada Bog više neće blagosiljati kroz ime Isus već samo kroz originalno jevrejsko ime JAOŠUA.
ihtus je napisao:
jel ovo neko prorostvo i cije?

Jeste, to je Elizabetino proroštvo. Navedeno je ovde http://www.amightywind.com/prophecy/iprophecynum.htm još dosta proroštava.


Ok razumio sam sta govoris, ali mi nisi odgovorio na pitanje.Pa jel se to Bog mjenja?. Kazi mi gdje u Biblije kaze da ce Bog PRESTATI da cuje molitve u ime Isusa?[/quote]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 14:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
ihtus je napisao:
Ok razumio sam sta govoris, ali mi nisi odgovorio na pitanje.Pa jel se to Bog mjenja?. Kazi mi gdje u Biblije kaze da ce Bog PRESTATI da cuje molitve u ime Isusa?

U Bibliji je zapisano da će se pojaviti Antihrist, što znači umesto Hrista. To znači da vanbiblijsko otkrivenje Duha Svetoga (koje samo dodatno opisuje šta će biti) je u saglasnosti sa ovim mestom Pisma. Bog dopušta opštepoznatu grčku varijantu Isus do pojave Antihrista koji će uzeti to ime za sebe i koji neće samo reći “Ja sam Hristos” već "ja sam Isus Hristos”. Ali, Antihrist neće nikad reći “Ja sam JAOŠUA (=JAOE spasava)” i zato će Bog uslišiti samo onoga ko bude tada koristio ime JAOŠUA. Napisao sam ti da je anđeo Gavrilo otkrio Mariji ime JAOŠUA, a ne Isus i zato Bog ne može ni reći da će ikad prestati ime Isus pošto ono nikad nije ni bilo zapoveđeno Mariji već JAOŠUA. Jer, ne može prestati nešto što nikad nije ni bilo (Njegovo ime). Bog se ne menja, On dejstvuje ili po volji ili po dopuštenju, to su dva načina njegovog nepromenljivog delovanja. Bog je samo zbog našeg neznanja, po velikoj milosti Svojoj, dopustio to ime Isus, ali u vreme Nevolje kad Antihrist uzme to ime, Bog će uslišiti molitve samo u ime JAOŠUE, tj. ukinuće Svoje dopuštenje. Ukidanje dopuštenja Njega ne menja, kao što Ga ne menja ni uvođenje dopuštenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 14:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
Volja JAOE je da objavim i sledeće:

Rat između Izraela i Sirije počeće 15. marta 2014. godine u 06:10h (pre podne) vazdušnim (avionskim) napadom Sirije na Izrael. Istog 15. marta, dakle prvog dana rata, Izrael će potpuno uništiti Damask (što će biti ispunjenje biblijskog proroštva Isaija 17:1).

Indikativno je da će tog dana početi i praznik Purim, a o tome objavljujem na ovogodišnji Purim (verujem, ne slučajno:)) - napomena moja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 17:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Varnava je napisao:
ihtus je napisao:
Ok razumio sam sta govoris, ali mi nisi odgovorio na pitanje.Pa jel se to Bog mjenja?. Kazi mi gdje u Biblije kaze da ce Bog PRESTATI da cuje molitve u ime Isusa?

U Bibliji je zapisano da će se pojaviti Antihrist, što znači umesto Hrista. To znači da vanbiblijsko otkrivenje Duha Svetoga (koje samo dodatno opisuje šta će biti) je u saglasnosti sa ovim mestom Pisma. Bog dopušta opštepoznatu grčku varijantu Isus do pojave Antihrista koji će uzeti to ime za sebe i koji neće samo reći “Ja sam Hristos” već "ja sam Isus Hristos”. Ali, Antihrist neće nikad reći “Ja sam JAOŠUA (=JAOE spasava)” i zato će Bog uslišiti samo onoga ko bude tada koristio ime JAOŠUA. Napisao sam ti da je anđeo Gavrilo otkrio Mariji ime JAOŠUA, a ne Isus i zato Bog ne može ni reći da će ikad prestati ime Isus pošto ono nikad nije ni bilo zapoveđeno Mariji već JAOŠUA. Jer, ne može prestati nešto što nikad nije ni bilo (Njegovo ime). Bog se ne menja, On dejstvuje ili po volji ili po dopuštenju, to su dva načina njegovog nepromenljivog delovanja. Bog je samo zbog našeg neznanja, po velikoj milosti Svojoj, dopustio to ime Isus, ali u vreme Nevolje kad Antihrist uzme to ime, Bog će uslišiti molitve samo u ime JAOŠUE, tj. ukinuće Svoje dopuštenje. Ukidanje dopuštenja Njega ne menja, kao što Ga ne menja ni uvođenje dopuštenja.

Gdje u Bibliji pise da ce ga ukinuti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 17:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
hocu reci jedna tako vazna stvar trebala bi bar u otkrivenju da stoji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 17:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Ko je doticna Elizabeta?Jesu li se to nena prorostva?Zasto vjerujes da govori po Bozijem nadahnucu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2013, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Varnava je napisao:
lavić je napisao:
To što ti rekoh o imenu to ti i Spavac potvrdi kako se nebi vezivao za nešto što ne može biti ispravno.
Jehošua se izgovara na više različitih načina a misli na istu osobu.što se tiče mormona oni to i jesu :D
ako neko podržava nečije učenje treba i pozadinu i duhove da proverava po reči jer ima mnogo toga sakrivenog u službi i znakovima.
Mnogi lažni učitelji i proroci iziđoše zato treba malo pažljivije pratiti i proveravati kroz reč i sebe i druge.

Naravno, treba sve proveravati kroz reč Božiju što ja i činim i zato mi je sve u skladu sa tom rečju. Ako u nečemu pogrešim, ispravljam se. Međutim, ja vidim da ti to ne činiš, nažalost. Još se nisi pokajao za ono protivljenje Pismu koje sam navodio da činiš (a svaki čovek treba da se kaje što pre to bolje), a sad sam primetio da si u prethodnom postu rekao i ovo: “Da li ti imaš jedino ime dato za spasenje joju?”. Dakle, ni za ismevanje imena Božijeg se nisi pokajao već naprotiv nastavljaš i dalje. Samo zloduhu može smetati izvorno ime Božije.
lavić je napisao:
Što bi meni smetalo šta ti pišeš....meni ne smeta,ali ako imam ljubavi za sagovornika onda ću želeti da ukažem na grešku sve do granice da ne pokvarim bratski odnos a da budem od pomoći.
Ako ne uspem mogu se samo moliti da Bog otvori i da se pozna i to je posao svih nas ako su nam namere dobre.
Svestan sam da su tvoje namere dobre ali znam i odakle izvire to što je tebe prevarilo zato ti i napomenuh ne prozivajući da si ti taj već odakle to stiže što ti prihvataš.

Dok ovako ćaskamo javiću se a kad budeš pisao o onome onda ću ćutati i moliti.
Pozdrav.

Nisam s tobom u bratskom odnosu. Ne ćaskam sa zlim duhom. Mogu samo da razobličavam neistinu i branim istinu od napada i da ti poželim da se oslobodiš tog duha. U bratskom odnosu sam sa onima koji sleduju Sveto Pismo, a nikako s onima koji mu se protive. Taj zli duh iz tebe iznosi mnoge istine Pisma, često se poziva na Pismo, ali pored istina iznosi pomešane i neistine, protivi se Pismu. A sve taj duh lukavo zaodeva sladunjavim, lažnobratskim rečima. Međutim, JAOŠUA kaže da “iznutra, iz srca ljudskog, izlaze misli zle,..., lukavstvo, huljenje na Boga,...” (Marko 7:21,22). Zaista, “po plodovima njihovim poznaćete ih”.


Zaista je onaj citat dobar da se po plodovima poznaju zato te ne mogu nazvati ,,zloduhom,, kao ti mene. Ne teram te da budeš samnom brat jer meni su braća svi koji su telo Hristovo.
Da li si i pre razobličavao istinu? Zašto sad tu istinu od pre ponovo razobličavaš....opredeli se.
I šta ima čovek od datuma kad će ko zaratiti...piši o žigu zveri to je mnogo potrebnije i korisnije....zaboravih to sad još nije na snazi već će biti za koju deceniju ..prolongirali malo.. :D

Vidi, ako sam ja kriv zbog tvog promašaja ti opleti po meni ako će ti biti lakše samo nemoj ići za zvezdarima i gatalicama čitaj da nije naše da znamo vremena a ti u minut tačan kao Japanac samo nisi naveo po kojem vremenu ostaviću ovaj tvoj tekst i budi tu 2014 da uporedimo vreme čisto radi dosade i opet ti neću reći ,,zloduh,, kao ti meni.

Pozdravljam.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2013, 21:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
ihtus je napisao:
Gdje u Bibliji pise da ce ga ukinuti?

To sam ti već odgovorio u tom delu koji citiraš. Evo, glavni boldirani deo:
"i zato Bog ne može ni reći da će ikad prestati ime Isus pošto ono nikad nije ni bilo zapoveđeno Mariji već JAOŠUA. Jer, ne može prestati nešto što nikad nije ni bilo (Njegovo ime)."
Dakle, Bog neće ukinuti svoje ime, jer je ono JAOŠUA. Ono ostaje. Isus je samo pogrešan grčki prevod. Bog je po svojoj milosti dopustio i blagoslovio ime Isus, ali neće dopustiti u vreme Antihrista, jer će Antihrist to opštepoznato ime uzeti za sebe. Tada će Bog primati samo molitve u ime JAOŠUE.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2013, 21:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
ihtus je napisao:
Ko je doticna Elizabeta?Jesu li se to nena prorostva?Zasto vjerujes da govori po Bozijem nadahnucu?

Elizabeta je prorok Božiji. Pripada Nevesti JAOŠUE. Njena proroštva su na almightywind.com, a sva ostala sa ove teme (o 2013., 2014., 2015., 2019., 2020., 2026., 2029. i 2036. godini) su od mog brata u Hristu. Prepoznajem da govori po Božijem nadahnuću po njenim plodovima.
Evo nešto na tom sajtu i na srpski prevedeno:
http://www.amightywind.com/serbian.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2013, 22:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
lavić je napisao:
Zaista je onaj citat dobar da se po plodovima poznaju zato te ne mogu nazvati ,,zloduhom,, kao ti mene. Ne teram te da budeš samnom brat jer meni su braća svi koji su telo Hristovo.
Da li si i pre razobličavao istinu? Zašto sad tu istinu od pre ponovo razobličavaš....opredeli se.
I šta ima čovek od datuma kad će ko zaratiti...piši o žigu zveri to je mnogo potrebnije i korisnije....zaboravih to sad još nije na snazi već će biti za koju deceniju ..prolongirali malo.. :D
Vidi, ako sam ja kriv zbog tvog promašaja ti opleti po meni ako će ti biti lakše samo nemoj ići za zvezdarima i gatalicama čitaj da nije naše da znamo vremena a ti u minut tačan kao Japanac samo nisi naveo po kojem vremenu ostaviću ovaj tvoj tekst i budi tu 2014 da uporedimo vreme čisto radi dosade i opet ti neću reći ,,zloduh,, kao ti meni.
Pozdravljam.

Rekao sam da zloduh govori iz tebe zbog tvog upornog protivljenja Pismu, a naročito zbog ismevanja imena Božijeg JAOE.
Što se tiče biometrije, mogu reći da sam bio Savle po tom pitanju. Iskreno sam verovao da je biometrija već sad neprihvatljiva dok me Duh Sveti nije umudrio da je neprihvatljiva tek u doba Antihristove svetske vladavine kad se biometrijski dokumenti neće moći dobiti bez žiga zveri. Ja sam ispravio pogrešan stav o biometriji, ti mnoge svoje pogrešne stavove nažalost nisi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2013, 22:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
JAOE kaže:
1) Rat između Izraela i Sirije će se završiti 28. novembra 2015.
2) Peter Turkson iz Gane će biti izabran za novog papu 21. marta 2013. u 09:30h AM.
3) III Svetski rat će biti inicaran događajima u Srbiji. Počeće 18. novembra 2019. u 06:56h AM, a završiće se 29. decembra 2019. Rim će biti uništen 28. decembra putem 11 nuklearnih bombi koje će doleteti iz Rusije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 151 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs