banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Pa ti čitaj kako misliš da je primjerenije. ;) Ja i dalje kažem, nema šanse. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sve zavisi od nacina zivota i svakako da je svako od nas potencijalni samoubica, ali niko iz polazne tacke nece reci da je sklon tome i da bi se ubio da mu zagusti... Pre svega treba gledati na uzrok i posledicu... Licno, ne vodim (bar trenutno) neki zivot na rubu provalije, ne ulazim u rizicne zibotne odluke, koje mene i moju porodicu mogu staviti na iskusenje, finansijski ili bilo kako drugo. Sve dok se vodis razumom kroz zivot, do tada si siguran od pomisli na samoubistvo... Ljudi su skloni riziku, cesto zbog pohlepe, pa na kraju sebi oduzmu zivot kada krene nizbrdo...


Jedino kada bih sebi oduzeo zivot je bolest, neizleciva, ali i tada pod medicinskom kontrolom, znaci eutanazija, nikako da bih sam sebe ubio, jer smatram da tako olaksam familiji u svakom pogledu...

Iz ove rasprave treba izbaciti psihicke bolesnike jer oni nisu svesni tog cina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
mrkvica je napisao:
Citiraj:
A to "nikad" koje ja od tebe odagnavam, uvjek odjekne kao trazenje dodatnog tereta.

Boga mi, nije to kod mene slučaj. Ja tačno znam šta hoću i kad nešto kažem onda to ne govorim zato što sam poprilično sigurna nego zato što sam sigurna 100%. Poznajući sebe... džaba ti sva ta tvoja priča.



Ja veoma postujem samouvjerene ljude.
I da Bog da ti zivjela u sreci, zdravlju i veselju 100godina. Od srca zelim.
Ali sta si ti to prosla u zivotu pa da mozes reci da poznajes sebe?

I reci mi molim te, nema lose namjere, koliko ti imas godina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
To što sam ja proživjela u životu ne bih pričala ovdje nikad a pogotovo ne neznancu poput tebe. Imam 21.godinu što ne znači da mi je cijeli život med i mlijeko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Oldboy je napisao:
Ali sta si ti to prosla u zivotu pa da mozes reci da poznajes sebe?

I reci mi molim te, nema lose namjere, koliko ti imas godina?

Ovo je najbitniji deo... Vecina ovih sto pisu na temi, ukljucujuci i mene od 29, nije prosla u zivotu teske situacije koje bi bile sklone porazu i pomisli na samoubistvo... Lako je tvrditi nesto kada ti je jedini problem fakultet, ljubav, dzeparac i slicno, neko tu moze dodati tesku materijalnu situaciju u porodici, ali sa kojom se duze zivi i bori pa je na granici iznad nule... Slabe osobe se ubijaju u mladosti, najcesce zbog ljubavi ili losih ocena, jaki popustaju kasnije sa 40, 50 i vise godina, a ne sa 20


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Samo bih dodao da jaki ne popustaju ni sa 40, ni 50. To su oni samo malo jaci od ovih sto se ubiju sa 20. Jak covjek se nece ubiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
shakal je napisao:
Samo bih dodao da jaki ne popustaju ni sa 40, ni 50. To su oni samo malo jaci od ovih sto se ubiju sa 20. Jak covjek se nece ubiti.

Složila bih se.

Elem, kako vi to određujete koje su to situacije "pogodne" za samoubistvo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
shakal je napisao:
Samo bih dodao da jaki ne popustaju ni sa 40, ni 50. To su oni samo malo jaci od ovih sto se ubiju sa 20. Jak covjek se nece ubiti.

Istina, ali i to da malo doradim... Iznad jakih postoje i najjaci... Poena je da ovi jaki sto pucaju sa 40 to sebi dozvole zbog pogresnih zivotnih odluka, sebicnih ili pohlepnih


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
mrkvica je napisao:
To što sam ja proživjela u životu ne bih pričala ovdje nikad a pogotovo ne neznancu poput tebe. Imam 21.godinu što ne znači da mi je cijeli život med i mlijeko.


Ma ok, upali smo u glupu raspravu na jos gluplju temu.
Vjerujem da nije bilo med i mlijeko, ali nije nikome.
Ipak mislim da si premlada da bi mogla sagledati neke stvari.
Sto sigurno vrijedi i za mene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
@ Hertzog
Ne, ne. Ti si kukavica, pa zato se ne bi ubio. A ne zato što si narcis. :)
To na liniji logike već spomenute par postova iznad...

Sada ozbiljnije. O ovome sam baš mnogo razmišljao, nažalost, kada se ubio moj veoma blizak prijatelj. Nema tu jednostavnog i konačnog odgovora, jer nisu ni povodi jednostavni i slični. Ne treba ih osuđivati, jer su već sebi presudili. Svaki signal koji bi vodio prema tome treba biti signal za uzbunu. Od prijatelja do porodice. Ne znam koliko koristi od stručnjaka kod nas, osim tableta...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ljudi danas nemaju vremena ni za sebe, tako da je jako tesko primetiti signale...

Mrkvica previse burno reaguje na rasprave i cini mi se da na sve postove gleda kao na licni napad na nju... Nema potrebe, raspravljamo... Sklona si burnom reagovanju (cesto na forumu), mozda si zato i sklonija samoubistvu od nas flegmi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
shakal je napisao:
Samo bih dodao da jaki ne popustaju ni sa 40, ni 50. To su oni samo malo jaci od ovih sto se ubiju sa 20. Jak covjek se nece ubiti.



Jak covjek, suva voda, hladna vatra... to se u srpskom jeziku, ako nisam zaboravio, zove oksimoron:-)
Nema jakih ljudi vec samo "lakih" tereta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zajebi tu pricu, imas mnogo ljudi koje je u zivotu snaslo sve i svasta sto ih je moglo snaci, izgubili sve, pa opet nisu odustali i digli ruke (na sebe), vec nastavili dalje da se bore. Pozitivan stav moze iznijeti sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Mrkvica previse burno reaguje na rasprave i cini mi se da na sve postove gleda kao na licni napad na nju... Nema potrebe, raspravljamo... Sklona si burnom reagovanju (cesto na forumu), mozda si zato i sklonija samoubistvu od nas flegmi :D


To vi stičete utisak da ja burno reagujem. ;)
Možda ću se sutra samoubiti. Samo zbog ove tvoje izjave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Hertzog je napisao:
shakal je napisao:
Samo bih dodao da jaki ne popustaju ni sa 40, ni 50. To su oni samo malo jaci od ovih sto se ubiju sa 20. Jak covjek se nece ubiti.

Istina, ali i to da malo doradim... Iznad jakih postoje i najjaci... Poena je da ovi jaki sto pucaju sa 40 to sebi dozvole zbog pogresnih zivotnih odluka, sebicnih ili pohlepnih


Nema ljudi tu pravila,neko svoj"pakao"dozivi do 25-e,a neki ni pola toga nece osjetit ni sa 50 godina.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
To sam i ja napisao, samo malo komplikovanije :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Sljedeci put pisi jednostavnije,nisam ja ipak fakultetski obrazovan :)

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2012, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
shakal je napisao:
Zajebi tu pricu, imas mnogo ljudi koje je u zivotu snaslo sve i svasta sto ih je moglo snaci, izgubili sve, pa opet nisu odustali i digli ruke (na sebe), vec nastavili dalje da se bore. Pozitivan stav moze iznijeti sve.


Ja bih umjesto pozitivan stav upotrijebila borba za opstanak. U zivotu ili si gornji ili si donji. Neke sredine bas i nema. A kada dodje voda do grla ili plivas ili tones.

Da li su mi dolazile suicidne misli - jesu i bile su sekunde u pitanju ali hvala Svevisnjem pa ne pocinih glupost. Sada bih prije ubila osobu koja me dovela do takve situacije, nego sto bih na sebe digla ruku 8)

I nije bio momak u pitanju :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2012, 00:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
ajkula je napisao:
shakal je napisao:
Zajebi tu pricu, imas mnogo ljudi koje je u zivotu snaslo sve i svasta sto ih je moglo snaci, izgubili sve, pa opet nisu odustali i digli ruke (na sebe), vec nastavili dalje da se bore. Pozitivan stav moze iznijeti sve.


Ja bih umjesto pozitivan stav upotrijebila borba za opstanak. U zivotu ili si gornji ili si donji. Neke sredine bas i nema. A kada dodje voda do grla ili plivas ili tones.

Da li su mi dolazile suicidne misli - jesu i bile su sekunde u pitanju ali hvala Svevisnjem pa ne pocinih glupost. Sada bih prije ubila osobu koja me dovela do takve situacije, nego sto bih na sebe digla ruku 8)

I nije bio momak u pitanju :D


Znaci ljubavmik:-)
Odlicno objasnjeno, iskreno i jasno!
Ta zahvalnost je najljepsa od svega i to je jedini faktor u datom momentu koji odlucuje da li tones ili plivas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2012, 00:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Hertzog je napisao:
Slabe osobe se ubijaju u mladosti, najcesce zbog ljubavi ili losih ocena, jaki popustaju kasnije sa 40, 50 i vise godina, a ne sa 20

Ја мислим да се Јесењин убио због кеца из хемије, евентуално ОТВО-а... :lol:
Слабић... требао је сачекати да ојача, па да попусти у педесет и некој... :wink:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs