banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Maj 2012, 06:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
nasmjeshiti luzer je napisao:
I da, death metal se po mnogo čemu može stavljati u isti koš sa klasikom, jer vuče uticaje iz iste, tačnije, gotovo svi podžanrovi metala su dobrim dijelom upravo klasika, to je valjda već odavno postalo jasno.

Dobro, neka onda u psihijatrijskim ustanovama pacijentima pustaju death metal umjesto klasicne muzike :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 07:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka
S muzikom moze da bude kao i sa alkoholom, kakvog si raspolozenja, slusanje odredjene muzike ce samo poduplati isto, jer iz odredjenog raspolozenja proizilazi uglavnom zelja da takvo stanje ne prestane. A da li moze biti zla, ipak bih prije istakla da je bitno ko slusa a ne sta slusa. Poznajem ljude koji slusaju cajke, novokomponovane, pa su ljudine i po, a ne konzerve koje lupaju sve oko sebe i dave svojim izborom muzike, jednostavno im prija uhu. I obrnuto. Tako da, ko slusa a ne sta slusa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Teret dokaza je u ovom slučaju na tebi, ti si taj koji bi trebalo da dokaže "misterioznu zlu muziku koja upravlja mozgom" i slično. I kako je konkretno zli metalci i ini koriste da bi kontrolisali mase. To što ti kažeš da nešto postoji, meni ništa ne znači. Do tada, stoji ovo moje, da su ipak ljudi ti koji su zli.


http://www.edu-cyberpg.com/Music/Mice_a ... nt_Mo.html

Sah-mat.

Spoiler:
Slika


Ovo mi ja najjace (moj slobodan prijevod):

Citiraj:
Interesantno je da je David godinu dana ranije sproveo prvi eksperiment koji je morao prijevremeno prekinuti. Razlog je bio taj sto je sve miseve drzao u istom kavezu, i one koji su bili izlozeni teskom roku kao i one druge, i ovi prvi su postali toliko agresivni da su izgrizli miseve iz druge grupe

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Japanski naucnik (zbog nekih smjelih pretpostavki dosta je osporavan u naucnom svijetu) Masaru Emoto takodje je uradio jedan interesantan eksperiment; pustao je razlicitu muziku pored obicne vode i onda je tu vodu zamrznuo i uslikao nastale kristale (valja napomenuti da voda ne razumije sta pjevaci mumljaju nego samo reaguje na tonove, kao i misevi iz prethodnog eksperimenta).
Lijevo gore je Mocartova simfonija, desno gore je Bah, lijevo dole je japanska pop-muzika a desno dole heavy-metal muzika.

Slika

Stari Grci su cak preporucivali odredjene vrste tonova za lijecenje odredjenih psihickih oboljenja. Indijske Vede su se u velikom obimu pozabavile muzikom i uticajem muzike na covjeka. Cak i Sveto Pismo spominje kako su trubama sruseni jerihonski zidovi.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ne znam gdje ovo da stavim, pa neka ga barem privremeno tu:


Citiraj:
Megadet vam može spasiti život

Kako uplašiti vukove? Jednostavno - hevi metal muzikom, ali ne bilo kojim izvođačem, već isključivo pjesmama sastava Megadet.
Norvežanina Voltera Akra (13) umalo je napao čopor vukova dok se vraćao iz škole. Mladić se nalazio na pola puta do kuće, kada su iz šume pored puta izašla četiri vuka i krenula ka njemu.
Jedino "sredstvo za odbranu" bio mu je mobilni telefon na kojem je imao muziku američkog hevi metal benda Megadet.
Kada je pustio prvu pjesmu vukovi su počeli da se povlače... Iznenađeni dječak je samo pojačao ton i vukovi su se razbježali, a on je sigurno stigao kući.


Izvor: dan.co.me

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Da je im pustio Exploited, vukovi bi kasnije napadali samo predsjednika opstine dok ne bi postavio ulicnu rasvjetu i zicanu ogradu oko puta.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 00:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
osamstotinazena je napisao:
Megadet i vukovi

I negdje u Britaniji, čini mi se, su plašili vrane sa Tinom Tarner.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
ја сам зао...буууу


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 00:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Postoji i onaj Mythbusters eksperiment kad su poredili biljke kojima je puštana klasična muzika, biljke kojima je puštan rok/metal i biljke koje su rasle u tišini; svi ostali uslovi su bili identični; iz nekog razloga najbolje su rasle biljke kojima je puštan rok i metal... Ja nešto kontam, možda osobe koje su provodile eksperimente vole da slušaju rok, a ne vole klasiku; tako su bili bolje raspoloženi uz rock, a dobro i pozitivno raspoloženje ljudi koji se brinu o biljkama navodno može da pozitivno utiče na same biljke.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 01:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Vjerujem da si pročitao članak do kraja, ili bar do dijela gdje se govori o (ne)pouzdanosti rezultata dobijenih na osnovu ekperimenata nad laboratorijskim miševima, no dobro, za slamku se hvata ko nema za šta drugo. Pošto 9-10 dana nije bilo dovoljno za neki ozbiljniji rezultat, uzmi slobodno više vremena, neće rasprava nigdje pobjeći.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 05:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Vjerujem da si pročitao članak do kraja, ili bar do dijela gdje se govori o (ne)pouzdanosti rezultata dobijenih na osnovu ekperimenata nad laboratorijskim miševima, no dobro, za slamku se hvata ko nema za šta drugo. Pošto 9-10 dana nije bilo dovoljno za neki ozbiljniji rezultat, uzmi slobodno više vremena, neće rasprava nigdje pobjeći.


A meni se čini da si ti pročitao kraj a ne početak. Na sam eksperiment nemaš šta da kažeš nego se hvataš jednog komentara koji se čak ni ne odnosi direktno na ovaj eksperiment niti ga dovodi u pitanje nego samo iznosi sumnju u pouzdanost eksperimenata sa miševima, bez ičega konkretnog, bez ijednog primjera gdje su to rezultati bili iskrivljeni zbog stresa kojem su izloženi miševi. Osim toga, u ovom eksperimentu su dvije grupe miševa živjele u 100% jednakim uslovima, i na kraju su samo miševi-metalci pobudalili. Da, nepouzdano je to sve, zato se više ne rade eksperimenti na životinjama nego na ljudima..

Znači trenutno je skor 1:0 za nauku protiv heavy-metala.

Goiiiiiiiiiiiing doooooown!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 05:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Шајин je napisao:
ја сам зао...буууу


Kao što već rekoh, ja lično ne govorim ovdje u terminima dobra i zla, nego razmišljam o štetnosti određene vrste muzike. Može ovdje sve i jedan metalac da potvrdi trijumfalno kako nije zao, meni je trenutno nebitno kakav je ko, ali da li može potvrditi da mu stalna izloženost metalu i teškom roku nije škodila na dubljoj psihičkoj ravni? :muk u prostoriji:
To je bila svrha eksperimenta, da istraži uticaj muzike bez obzira na subjektivni doživljaj iste. Tako da ne može Popke da koristi argument kako nekoga hrišćanska muzika baca u ubilački zanos jer recimo ne voli papu ili krst.
Nemojmo da ispadne da sad neko nekoga svrstava u loše ljude samo zbog muzike koju sluša.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 09:25 
Citiraj:
ali da li može potvrditi da mu stalna izloženost metalu i teškom roku nije škodila na dubljoj psihičkoj ravni?


Ja sam davno svoj mozak prodao djavlu...evo sta slusam ujutru... :D :D :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Uqp1meIVwrI[/youtube]


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo upravo pogledao na netu, kazu da ko slusa tu vrstu muzike otupi mu culo ukusa pa samo piletinu i jaja jede.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 10:19 
To ti govorim cijelo vrijeme...


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Hristov je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Vjerujem da si pročitao članak do kraja, ili bar do dijela gdje se govori o (ne)pouzdanosti rezultata dobijenih na osnovu ekperimenata nad laboratorijskim miševima, no dobro, za slamku se hvata ko nema za šta drugo. Pošto 9-10 dana nije bilo dovoljno za neki ozbiljniji rezultat, uzmi slobodno više vremena, neće rasprava nigdje pobjeći.


A meni se čini da si ti pročitao kraj a ne početak. Na sam eksperiment nemaš šta da kažeš nego se hvataš jednog komentara koji se čak ni ne odnosi direktno na ovaj eksperiment niti ga dovodi u pitanje nego samo iznosi sumnju u pouzdanost eksperimenata sa miševima, bez ičega konkretnog, bez ijednog primjera gdje su to rezultati bili iskrivljeni zbog stresa kojem su izloženi miševi. Osim toga, u ovom eksperimentu su dvije grupe miševa živjele u 100% jednakim uslovima, i na kraju su samo miševi-metalci pobudalili. Da, nepouzdano je to sve, zato se više ne rade eksperimenti na životinjama nego na ljudima..

Znači trenutno je skor 1:0 za nauku protiv heavy-metala.

Goiiiiiiiiiiiing doooooown!


Pročitao sam čitav članak. To na kraju nije komentar, već govori o ozbiljnoj studiji koji se ne odnosi na prethodni eksperiment direktno, ali ga i te kako dovodi u pitanje. Znaš kako nauka funkcioniše, jedan eksperiment ovakve vrste nikad nije pouzdan (čak nećemo ni uzimati u obzir da ga je radio srednjoškolac, što samo može da poljulja kredibilitet eksperimenta), tek više njih koji se izvedu pod jednakim uslovima, kad se dobiju približni rezultati, mogu da odvedu u nekom smjeru. Na miševima se testiraju razne vakcine, koje često daju pozitivne rezultate, pa opet treba obaviti još mnogo testova kako bi se vidjelo kakav to može imati uticaj na ljude. Prosto, jer miševi nisu ljudi, mada ima ljudi koji su miševi :D

Dobar pokušaj, ali vjerujem da možeš i bolje, tako da, keep on diggin', babe! :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ne znam dal da se smijem ili da plačem, čitajući ovu temu...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
čak nećemo ni uzimati u obzir da ga je radio srednjoškolac, što samo može da poljulja kredibilitet eksperimenta


:lol: :lol: Sve si rekao. Necemo vjerovati ni tipu sto je otkrio DNK jer mu je IQ bio 115 :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Znao sam da ćeš se upecati na taj dio, zato sam ga i dodao. To je bila neka vrsta testa, ako se uhvatiš samo za to, znači da nemaš ništa drugo. I bi tako. A ja fino rekoh, da to samo može da odmogne eksperimentu, ne i da ga potpuno diskredituje.

Dosadašnja rasprava nije pokazala da je neka muzika loša po sebi, ali je pokazala da čak i dugogodišnje slušanje "fine" i "dobre" muzike nekog ne uspije načiniti finim čo'jekom.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Ћаћа дијалектике. Шегртски наклон.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs