banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2012, 13:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Na ovu temu me je potakla jedna recenica Talije iz sljedeceg posta:

viewtopic.php?f=38&t=59709&start=20#p1558063

Pa obzirom na obimnost materije, i razlicitost od gornje teme da u gornjoj temi nebi isli u "offtopic" mislim da zasluzuje posebnu temu.

Puno toga je napisano o uticaju vjerovanja u nesto da se to ostvari. Ovakvi primjeri su poznati u svetim knjigama, a i u svakodnevnim zivotima puno ljudi. Danas se cesto koriste tehnike "kreativne vizualizacije" ili "kvantnog principa" da bi se vjerom u nesto, odnosno mislima i nastojanjima vjerovanjem da ce se nesto ostvariti i cestim vizualiziranjem istog to potaci na ostvarenje. Ovo ima dosta naucnog a i prakticnog, iskustvenog osnova kao i uporiste u svetim knjigama u kojim pise da "ko vjeruje moze sve ostvariti". Na zalost postoje mnogi koji vjeruju ali im se manje stvari ostvare od onih sto manje vjeruju u te stvari. Da li je ovo narusavanje kosmickog principa. Ne. Samo postoje odredjene zakonitosti kako ovo radi, na neke mozemo uticati, a na neke ne. Procitajmo o cemu se radi, bar kako sam ja shvatio nakon citanja vise knjiga o tim temama, a dobro su dosli i vasi komentari i znanja na ovu temu:


Talija je napisao:
Poznato mi je da nam je život onakav kakve su nam misli, da nekad trebamo vizualizovati da bismo uživali u moentima kao da nam se zaprave događa to što vizualizujemo.



Da, citao sam mnogo o vizualizaciji i djelaovanju kvantne mehanike i uticaja na nas zivot posredstvom vizualizacije.
U stvari, vizualizacija je jedna vrsta vjere o kojoj se govori u bibliji. U bibliji kaze se ako se dovoljno nesto vjeruje da je princip da je velika vjerovatnoca da se to ostvari, pa se cak metaforicki navodi i na prvi pogled nemoguce stvari kao sto je "pomjeranje planina".
Vizualizacijom mi u stvari "vjerujemo" da ce se nesto desiti i onda se to cesto ispunjava. To je u stvari znaci neki nacin vjerovanja.
Medjutim, u cemu sam ja nasao problem kod svega ovoga. A to je da zakon nije univerzalan i da trebaju biti ispunjeni neki dodatni principi da bi vjerovanje, odnosno vizualizacija pomogla. Zasto? Pa zato sto postoje ljudi koji vise vjeruju u nesto i to im se ne ispuni, a drugi koji manje vjeruju to im se ispuni. Znaci, postoje neke stvari koje jos osim vjere i djelovanja uticu.
To su najcesce okolnosti i vjerovanja dtugih ljudi oko nas i mogucnost da se dato vjerovanje ispuni. Sve je to vjerovatno matematicki povezano i onda se dobije rezultat vjere. Dakle, vizualizacija i vjerovanje pozitivno utice, ali postoje odredjeni nepoznati zakoni po kojima radi i nekom se ispuni sve sto je verovao-vizualizirao, a nekom nesto, ali vjera i vizualizacija povecava vjerovatnocu, iako kazem prvenstveno sve zavisi od uslova u kojima se nadjemo.

Da bi ovo objasnio navescu dva primjera:

Naime, cuo sam da vise ljudi zele postati predsjednici SAD. Ali kao sto je poznato prema sadasnjem zakonu predsjednik SAD moze postati samo ko je rodjen u SAD.
Ali to ne sprecava mnoge koji vjeruju da je vjerom i trudom moguce uciniti sve da pokusavaju da postanu predsjednici SAD.
Gledao sam na televiziji jednu djevojku iz Hrvatske i jednog covjeka iz Juznoafricke republike koji cvrsto vjeruju i vizualiziraju da ce postati predsjednici SAD. Moram li govoriti da je vjerovatnoca za ovo smijesno mala. Medjutim, vjerovatnoca da Amerikanac postane predsjednik SAD koji isto ovako, ili cak manje vjeruje i vizualizira je daleko veca nego kod ovih dvoje.
Znaci, osim vjere i vizualizacije uticu i okolnosti.

Drugi primjer. U Sjevernoj Koreji postoji jedna "vrsta religije" koja se zove "Juche". To je tipicna "religija" slicna staljinistickom komunizmu koja vjeruje da je covjek gospodar svega i da svojom voljom i snagom moze sve. I zaista veliki broj ljudi u SK vjeruje u ovo. Oni vjeruju da su najbolji i najrazvijeniji na svijetu, vizualizuju, trude se, rade, ali imaju uzasno slabe rezultate.
Kad bi tehnika vizualizacije funkcionisala besprijekorno Sjeverna Koreja bi bila najbolja zemlja na svijetu, a u sustini je suprotno. Znaci zavisi i od drugih stvari.

Tehnika vizualizacije funkcionise dakle, i to je dokazano u zivotima mnogih slavnih ljudi koji kad pricaju kako su postali poznati. Samo je problem sto njen udio nije sto postotan nego zavisi i od drugih okolnosti i okruzenja.
Ako je okruzenje savrseno, vizualizacija ce uticati 100%. Medjutim, za neko dijete koje se rodi u SK ili Africi vrlo je mala sansa da postane poznati Holivudski glumac, ma koliko vjerovao i vizualizirao. Dok neko ko je rodjen u Holivudu sa istom ili daleko manjom kolicinom vizualizacije i vjere moze postati poznati holivudski glumac.

Ogranicenost vjere o kojoj govori biblija i druge knjige, ako nesto dovoljno vjerujes da mozes sve zavisi najvise od datih predispozicija. Mada, u nekim rijetkim okolnostima i ne postoji takva ogranicenost ali je vjerovatnoca mala.
To u stvari funkcionise u kvantnoj mehanici na osnovu principa neodredjenosti. Ovaj princip je jos eksperimentalno razradio fizicar Hajzenberg u proslom vijeku ispitujuci cestice. U fizici je vrlo neobican, i suprotan nasim svakodnevnim iskustvima, slicno kao teorija relativnosti samo jos gore. Naime, ovaj princip nam govori kako se polozaj ni jedne cestice u svemiru ne moze precizno znati. Odnosno, jedna cestica se istovremeno moze naci na vise mjesta. Ali postoji najveca vjerovatnoca gdje se ona nalazi. To u principu znaci da se neka cestica koju sad gledamo ovdje moze iznenada pojaviti u drugom dijelu svemira i nestati od nas ali je vjerovatnoca vrlo mala. Ali ako se na tu cesticu utice mislima ili elektromagnetnim poljem ili nekom drugom energijom vjerovatnoca njenog polozaja je odredjenija.

Slicno tome tehnikom vizualizacije i vjere u nesto vjerovatnoca ostvarenja tog cilja se povecava zahvaljujuci prirodnim zakonima kvantne mehanike i teorije relativnosti koje je tesko shvatiti iz svakodnevne perspektive. Ali ona funkcionise jer je dokazana eksperimentima, ali postoje vjerovatnoce i zakoni po kojima djeluje, jer da nije tako onda bi svi mogli biti sretni. Slicno kao sto pri ekstremnim brzinama dolazi do promjene klasicne mehanike u relativisticku, tako i uticajem ekstremno velike vjere dolazi do pomjeranja dogadjaja, odnosno sudbine. U stvari ne dolazi do mijenjanja mehanike, samo se pri velikim brzinama ona primjecuje vise. Isto tako i kod vjere, kod velike vjere u nesto pomjeraju se granice njenog djelovanja po nelinearnom principu kao u relativistickoj mehanici. Mada postoji veliku uticaj okolnosti u kojima se eksperiment izvodi. Isto tako je i sa vjerom, znaci slijed dogadjaja pored vjere zavisi i od mnogih drugih stvari. Kasnije, dolaskom novog svijeta o kojem se govori u svetim knjigama ova barijera ce biti ukinuta i bice beskonacne mogucnosti. Medjutim, u sadasnjim okolnostima mogucnost vjere osim ako ona nije ekstremno velika, je ogranicena, ali kao sto rekoh povecava drasticno vjerovatnocu dogadjaja.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 22:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, zakon privlačenja, od juče pregledah desetke filmova na ovu temu.
Evo šta jedan naučnik kaže o tome.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vyCgh8t6oUc[/youtube]

U Svetom Pismu piše, kao što si već pomenuo, kada se u nešto zaista bez imalo sumnje vjeruje u stanju smo da pomjeramo planine, Paulo Koeljo u svom "Alhemičaru" takođe spominje ovo isto, naime ako nešto svim srcem poželimo i vaseljena se pokrene da to ostvari, čak i Umberto Eko u svom "Ostrvu dana pređašnjeg" spominje metafizičke zakonitosti slične već navedenom (da ne ulazim u detalje jer ću se rasplinuti).

PS Zašto kod nekih ljudi ne funkcioniše to što oni žele, iz razloga što je njihova želja uvijek u budućnosti zamišljena a ne u sadašnjosti i uvijek će ostati u budućnosti, ili ako nema srca u onome što želimo, ako su to puste i prazne riječi onda ništa ne vrijedi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma sva ta spika se može sažeti u jednu rečenicu: "rodi me majko sretnog i u potok baci", mo'š ti vizualizirati i ovo i ono, ali ako to nije tvoja nafaka mo'š se jebat sa svojim htijenjem i vizualiziranjem.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
...


Da. Aurora je dala prvi dio filma "The secret".
A evo nasao sam i nastavak, gotovo jednako zanimljiv kao i prvi dio>

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
OFM, hoćeš da kažeš da je sve unaprijed zapisano?
Zar jeste?
Zar ne dade Bog ljudima slobodu izbora? Teorija o sudbini je kontradiktorna Božijem davanju ljudima slobode izobra.
Inače zašto bi išta radili, išta učili, trudili se ako je sve unaprijed zapisano? Bili bismo kao marionete.

Vizualiziraš, uneseš se u stanje sreće i ti tada JESI srećan. :) Zar ti se nikad nije desilo da se sjetiš nečega lijepog, pomisliš na neke nevine momente čiste sreće,npr. igre sa malim djetetom ili sa kućnim ljubimcem i šta tada osjećaš?

Rekla bih da je tvoj odgovor negativan u smislu da se nevjerovanjem protiviš toj fizičkoj zakonitosti svemira, tj. privlačenju. Svi se mi nevjerovanjem protivimo i to je naš najveći problem. Djeca vjeruju u sve i svašta, jer su otvorenog srca, a Isus reče da niko neće ući u Carstvo nebesko dok ne bude bezazlen kao dijete, jer dijete još uvijek nije zagađeno negativnim mislima.

Molim te pogledaj oba video materijala.

PS Pogledaću i taj nastavak filma.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Talija je napisao:
OFM, hoćeš da kažeš da je sve unaprijed zapisano?
Zar jeste?

Neću to da kaem, naprotiv, samo naglašavam da je sreća presudan faktor i to je to, ima koliko oš npr. đevojaka koje vizualiziraju kako će postati slavne pjevačice, završe akademiju, imaju fantastičan glas i ništa, dok ima onih koje ne vizualiziraju ništa, nema pojma o pjevanju beze mekeće ko Indira Radić, slučajno se pojebe sa pravim likom i kao ona je poznata estradna umEtnica, e tako ti je u svemu, jednostavno nad faktorom sreće ili "nafakom" niko nema kontrolu, niti je šta zapisano, kao što u Bibliji piše "sve je do vremena i nepredviđene zgode".

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Da li je ovo narusavanje kosmickog principa. Ne. Samo postoje odredjene zakonitosti kako ovo radi, na neke mozemo uticati, a na neke ne.

Nije narušavanje "kosmičkog principa", jer to jeste "kosmički princip" - doživljaji i životna iskustva su rezultanta koja proizilazi iz sume svih uticaja koji stavljaju u pogon atrakciju (bez obzira da li smo ih svjesni ili ne), a razumijevanje zakona atrakcije i analogije je ništa drugo do osvještavanje jedinke u pogledu tog procesa. Postati upoznat s nekim prirodnim procesom implicira da će to znanje biti korišteno, upotrebljeno, što je normalna stvar (takođe jedan od "kosmičkih principa", poznat kao zakon upotrebe); upravo bi suprotno (neupotreba) predstavljalo "narušavanje kosmičkog principa".

Znači, zakon analogije djeluje stihijski - a što smo ga više svjesni, veća nam je mogućnost da krotimo stihiju; pojedinac koji postane svjestan suštine samog procesa (ili nabasa slučajno na njega, npr. praktikujući vjerske prakse) će u neku ruku povećati sopstveni uticaj na "matriks stvarnosti" :D , ali će i dalje na njegov život itekako uticati rezultanta gomile neosvještenih elemenata bića, kojekakvog smeća iz podsvjesti, koje istim tim zakonom atrakcije privlači onu vrstu iskustava koju karakterišemo kao negativna. Vjerujem da samo oni koji su potpuno prosvjetljeni, oni koji su osvijetlili najmračnije kutke sopstva, mogu da manifestuju volju kroz direktan uticaj na vidljivu i nevidljivu sveukupnost... a pitanje je koliko je takvih bilo u dosadašnjoj evoluciji ljudske rase? Možda se mogu prebrojati na prste...

Elem, sad pročitaj knjigu Kybalion, mislim da će da te udari baš gdje treba :D

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 06:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
old fashion men je napisao:
Neću to da kaem, naprotiv, samo naglašavam da je sreća presudan faktor i to je to, ima koliko oš npr. đevojaka koje vizualiziraju kako će postati slavne pjevačice, završe akademiju, imaju fantastičan glas i ništa, dok ima onih koje ne vizualiziraju ništa, nema pojma o pjevanju beze mekeće ko Indira Radić, slučajno se pojebe sa pravim likom i kao ona je poznata estradna umEtnica, e tako ti je u svemu, jednostavno nad faktorom sreće ili "nafakom" niko nema kontrolu, niti je šta zapisano, kao što u Bibliji piše "sve je do vremena i nepredviđene zgode".

Sreća, a šta je sreća? Do koga zavisi sreća?
Sreća je, po meni, stanje duha, duhom osjećamo sreću, sreća je emocija, stanje, a ono ne dolazi spolja nego iznutra. Nekoga će neka sitnica dovesti u stanje sreće (čačkanje po vrtu, igranje sa životinjama, uživanje u prirodi), tj. sreća nije vezana za materijalna dobra nego za stanje duha. Poznato nam je da bogate i poslovno uspješne osobe ne moraju biti i srećne osobe, a osobe koje nemaju ništa mogu biti srećne, prvo mi pade na pamet taj banjalučki Ale (o kome se na forumu pisalo), koji je gradio ade na Vrbasu i bio - srećan.
Znaš šta je presudno? Ono šta želiš.
Iz gornjeg tvog primjera može biti da je ta akademski školovana pjevačica željela da nauči dobro da pjeva, da joj je to bio prioritet, a ova druga (kao Indira Radić) je željela da postane popularna. Dva različita prioriteta.

U svakom slučaju, dovođenjem sebe u stanje sreće mi uživamo ovdje i sada, a ne čekamo da se to nekad u budućnosti desi, a samo naše raspoloženje koje je u pozitivi privlači i drugu pozitivu. Dobitak (poboljšanje) je nusproizvod sređenog stanja naših misli a nikako cilj.

Kad smo iskreni sami sa sobom i kad bi nas neko pitao šta bi nas učinilo srećnim mnogi bi na prvu rekli novac, a sa iskrenim preispitivanjem kad razmislimo da li je to tačno, da li nas goli novac zaista može učiniti srećnim? Ne može, jer sreća je stanje duha, a novac je materijalna kategorija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 07:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Talija je napisao:
Sreća, a šta je sreća? Do koga zavisi sreća?
old fashion men je napisao:
kao što u Bibliji piše "sve je do vremena i nepredviđene zgode".

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 07:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, taj donji citat, pogotovo prvi dio "sve je do vremena" odavno sam ga svjesna, neke stvari ma koliko god sam se trudila nisu se realizovale sve dok nije sazrelo pravo vrijeme (tako ja to zovem). Od tada sve što ne mogu da riješim ostavim po strani i kasnije se sve bez problema riješi.

A što se tiče sreće, to je stanje duha. Za sreću nisu preduslov grandiozne ni materijalne stvari. Obično sreću izazivaju stvari koje nemaju baš nikakvu materijalnu vrijednost, stvari za koje ne možeš nikada reći da su naše lične, jer za šta god pomislimo da je naše pojavi se strah od gubitka, što po automatizmu kvari osjećaj sreće.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 07:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kad sam napisao "rodi me majko sretna i baci u potok", nisam mislio na sreću kao "stanje duha", već u smislu događanja stvari, ono nekad se kae "jebi ga nije imo sreće" ili "imo je sreće", znači trudi se, vizualiziraj, maštaj, upiri koliko o'š, ali ako te što se kaže ne posere džaba ti sve.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma griješiš :D Imaju ljudi običaj da za svaki uspjeh kažu da su sposobni tj. da je to njihova zasluga (svojataju uspjeh), a za svaki neuspjeh da je kriva karma, sudbina, kismet, "nije me majka rodila srećnog" (odriču se neuspjeha) :D
To su izgovori da bi se olakšalo sebi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Sa medicinskog stajališta dokazano je da efekat našeg odnosa prema bolesti u MNOGOME zavisi od osoda.Poznat je Placeto efekat i mnogi drugi koji su vršeni na raznim uzrastima i bolesnicima.
Pre više desetina godina nad velikim brojem studenata medicine je rađen test sa običnim vitaminskim prahom a to studenti nisu znali da je vitaminski već da je to nešto lekovito jer je otkriveno navodno da isti imaju ozbiljan zdravst. problem...i rezultati su bili neverovatni.

Osoba boluje od kancera i oni je uspavaju i naprave lali rez-plitak i sašiju bez odstranjivanja ičega i kad se pacijent probudi puste ga saopštivši da je sve prošlo u najboljem redu i da je sad zdrav. Osoba ode sretna kući pun životne energije i posle nekog vremena treba na kontrolu i ustanove da ništa nema.
Čitao sam o osobama koje su same sa svojim telom napravile sporazum da može bolst uzeti to telo i ubiti ali time oboje gube te predlažu bolesti i organima da se dogovore da će on telu davati najbolju hranu i minerale i radost a ono da ozdravi i mnogi ljudi su ozdravljali.

Gledao sam kako se trojica mole nad osobom koja ima veći kancer i za nepune tri minute kancer nestao praćen ultrazvukom.Mnogi pacijenti koji su verovali u svoj oporavak i oporavili su se a ko padne u depresiju brzo ode.Vera je vrsta energije koja nas povezuje sa univezalnim principima gde nam se otvara mogućnost upotrebe istih sebi na korist.Čovek nije svestan koje moći i sile može koristiti od Boga date i koje zakonitosti vladaju nad čim inače bi mogli ne uporedivo više znati i mnogo toga primenjivati.

Od davnina je poznato da biljke osećaju naše raspoloženje i da prisustvo u društvu raspoloženih osoba menja naše raspoloženje i zdravstveno stanje.Volja je takođe snažan faktor kao inicijator svega a vera je vodilja do cilja. Samo da se ova tema ne pretvori u suprotnost jer vizuelizacija i sl. se čini i u magijskim disciplinama...moj pogled na ovo je iz ugla vere u Boga i njegove sile i moći koja nam je dostupna a mi je uvek nismo svesni.

Bog vas blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Kod većine ljudi nesvjesni sadržaji daleko više dominiraju u udnosu na svjesni dio uma zato privlačenje sporo funkcioniše ili ne funkcioniše uopšte. Inače za balansirani mentalni razvoj ne treba vježbati samo vizualizaciju, već je potrebno razvijati zvuk, okus, miris, pokrete itd. Ima dobra knjiga na tu temu od F Bardona "Inicijacija u hermetizam", prevedena je na srpski, mislim da ima da se kupi u knjižarama u BL.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Stvar i jeste prenijeti pozitivne misli u podsvjesno, a to se radi ponavljanjem afirmacija (ne pukim ponavljanjem nego unošenjem sebe u tu misao, tj. mora se spojiti srce i emocija).
Nisam probala da vizualizujem što se tiče ove teme, ali jesam spontano, tj. kad nešto zamislim, toliko realno to uradim da zaista osjetim miris i ukus.

Warrior, da li postoji ta knjiga u pdf formatu? U gore pomenutom videu sam čula da je Plank izmislio termin Matrix (do sada je to za mene bio samo film) :) a mislio je na esencijalnu tvar koja popunjava sav "prazan prostor".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Može se naći pdf po netu, to bi trebalo da bude ovo _http://www.4shared.com/office/bylsyn6c/file.htm
Inače sam je ja čitao odavde: http://www.gnostic.org/kybalionhtm/kybalion.htm
Napisana je još početkom 20 vijeka, ali je potpuno primjenjiva i danas. U suštini, radi se o razradi hermetičkih ideja i principa, a napisana je tako da se lako čita i razumije.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hvala. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da malo ozivimo ovu zanimljivu temu, a sad posto je vikend i imate vise vremena mozete pogledati i koji film na ovu temu.
Evo jedan od najpoznatijih filmova na datu temu, iako ovaj ko ga je postavio na you tube mu je dao glup naziv, ali naziv nije bitan, bitna je sadrzina filma.
Ovo je jedini sto sam nasao s prevodom pa sam ga postavio iako ima glupo preveden naslov. Pa kog zanima neka pogleda:




[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FWZCBj6lhCc[/youtube]

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2012, 20:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Lijepo je dan započeti ovako: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8MEgbE6Y-o0[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2012, 21:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
a uspavati se ovako ili slično:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TjUX3CeRUZI[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs