banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
2.SOLUNJANIMA 1:
1.6. Jer je pravedno u Boga da vrati muke onima koji vas muče;
1.7. a vama, mučenima, zajedno s nama spokojem uzvrati kad se Gospodin Isus objavi s nama, zajedno s anđelima svoje moći,
1.8. u ognju žarkome i osveti se onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa.
1.9. Oni će biti kažnjeni vječnom propašću, daleko od lica Gospodnjega i od slave njegova veličanstva.

Bog se u Bibliji spominje i kao; bijesan, gnjevan, istrebljivač, iskaljivač, mač pokolja, ljubomoran, ljutit, osvetoljubiv, prestrašan, razjaren, srdit, strahovit, žestok, jarostan, da je mač naoštren za klanje,……
Da zatire, istrebljuje, uništava, raspršuje, rasijava, zastrašuje, šalje kugu, glad, zaustavlja kišu, zatvara maternicu za rađanje, razara, opustošuje, razvaljuje, mrzi, kažnjava, kolje, ćelavi, gazi, briše, daje nevolju, pustošenje, užas, hara, udara, proklinje, 2/3 ljudi će istrijebiti,…….

Bog je dobar za dobre, a zao za zle, ali i ti zli imaju priliku da se spase.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bog je po mom ubjeđenju ljubav (dobrota), a svo zlo koje nam se desi je uzrokovano našim voljnim odstupanjem od Boga (od dobra) a ne njegovom osvetoljubivošću.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Bog je po mom ubjeđenju ljubav (dobrota), a svo zlo koje nam se desi je uzrokovano našim voljnim odstupanjem od Boga (od dobra) a ne njegovom osvetoljubivošću.


Slabo čitaš Bibliju!
Sada čitaj ono što ti učitelji ne daju da čitaš,
kakav je Bog za zle:

LEVITSKI ZAKONIK 26,25
Na vas ću dovesti mač neka se iskali osvetom za Savez. A kad se zbijete u svoje gradove, poslat ću na vas kugu i bit ćete predani u ruke neprijatelju.
BROJEVI 31,4
da na Midjancima izvrše Jahvinu osvetu. Na vojnu opremite po jednu tisuću od svakoga izraelskog plemena!
PONOVLJENI ZAKON 32,43
Kličite, o nebesa, s njime, obožavajte ga, sinovi Božji! Kličite, puci, s njegovim narodom, uznosite snagu njegovu, poslanici Jahvini. Jer će krv slugu svojih osvetiti, istom mjerom vratit` dušmanima, naplatit će od onih koji njega mrze, očistit` od grijeha zemlju svog naroda.
1. SAMUELOVA 15,2
Ovako govori Jahve nad vojskama: `Odlučio sam osvetiti ono što je Amalek učinio Izraelu zatvarajući mu put kad je izlazio iz Egipta.
2. SAMUELOVA 22,48
Bog koji mi daje osvetu i narode meni pokorava.
2. KRALJEVIMA 9,7
Ti ćeš pobiti obitelj Ahaba, gospodara tvoga, a ja ću osvetiti krv svojih slugu proroka i krv sviju službenika Jahvinih na Izebeli
2. LJETOPISA 20,9
`Kad navali na nas kakvo zlo, osvetni mač ili kuga, ili glad, te kad stanemo pred ovim Domom i pred tobom, jer je tvoje Ime u ovom Domu, i zavapimo k tebi iz svoje nevolje, usliši nas i spasi.`
2. LJETOPISA 24,22
Ni kralj Joaš ne sjeti se ljubavi koju mu učini otac Jojada, nego mu ubi sina; a on je umirući rekao: "Jahve neka vidi i osveti!
PSALAM 9,13
jer ih se spomenu kao osvetnik krvi i siromaškog jauka ne zaboravi. $HET
PSALAM 18,48
Bog koji mi daje osvetu i narode meni pokorava.
PSALAM 94,1
Bože osvetniče, Jahve, Bože osvetniče, pokaži se.
MUDRE IZREKE 6,34
Jer bijesna je ljubomornost u muža: on ne zna za milost u osvetni dan;
MUDRE IZREKE 23,11
jer je moćan njihov osvetnik: branit će njihovo pravo protiv tebe.
IZAIJA 1,24
Stog ovako govori Jahve, Gospod nad Vojskama, Junak Izraelov: "Ah, kad se iskalim na protivnicima i osvetim dušmanima!
IZAIJA 34,8
jer Jahvi je ovo dan odmazde, godina naplate da Sion osveti.
IZAIJA 47,3
Nek` se golotinja tvoja otkrije, nek` se sramota tvoja pokaže! Ja ću se osvetiti, odvraćat` me nitko neće.
IZAIJA 59,17
Pravednost je obukao k`o oklop, stavio na glavu kacigu spasenja. Osvetom se odjenuo k`o haljom, ogrnu se revnošću kao plaštem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Osvetoljubivi Bog -za zle


IZAIJA 63,4
Jer dan osvete bijaše mi u srcu, došla je godina mojeg otkupljenja.
JEREMIJA 5,9
Pa da to ne kaznim - riječ je Jahvina - narodu takvu da se ne osvetim?
JEREMIJA 5,29
Pa da to ne kaznim - riječ je Jahvina - narodu takvu da se ne osvetim?
JEREMIJA 9,8
Pa da ih zbog toga ne kaznim - riječ je Jahvina - narodu takvu da se ne osvetim?
JEREMIJA 46,10
Ovo je dan Jahve nad Vojskama - dan osvete da se dušmanima svojim osveti: mač će se nažderati, nasititi, glad utoliti krvlju njihovom! Jer Gospod, Jahve nad Vojskama, ima žrtveno klanje u sjevernoj zemlji uz obalu Eufrata.
JEREMIJA 50,15
Sa svih strana nek` zaore poklici bojni. On se predaje! Stupovi mu padaju, bedemi se ruše: to Jahvina je osveta! Osvetite se Babilonu, vratite mu milo za drago!
JEREMIJA 50,28
Čujder glasa onih što pobjegoše, što utekoše iz zemlje babilonske da jave na Sionu osvetu Jahve, Boga našega, osvetu Hrama njegova!
JEREMIJA 51,11
Naoštrite strelice, napunite tobolce! Jahve potače duh kraljeva medijskih jer naumi zatrti Babilon, Jahvina je to osveta, osveta za Hram njegov.
JEREMIJA 51,36
Zato ovako govori Jahve: "Gle, ja ću braniti parnicu tvoju i krvavo te osvetiti. Sasušit ću more njegovo i presahnut ću izvore njegove.
JEREMIJA 51,56
Jest, pustošnik dođe na Babilon, uhvaćeni su ratnici njegovi, lukovi im polomljeni. Zaista, Jahve je Bog osvetnik koji plaća po zasluzi!
EZEKIEL 5,13
Tako ću iskaliti gnjev svoj i smirit će se jarost moja kad im se osvetim. I kad iskalim jarost svoju nad njima, spoznat će da sam to ja, Jahve, u ljubomori svojoj bio rekao.
EZEKIEL 25,14
Tako ću se osvetiti Edomu rukom svojega naroda izraelskog. Oni će postupiti s Edomom prema mojem gnjevu i mojoj srdžbi. I spoznat će moju osvetu!` - riječ je Jahve Gospoda.
EZEKIEL 25,17
Tako ću im se strašno osvetiti kaznama jarosnim. I kad im se osvetim, znat će da sam ja Jahve.`
JOEL 4,4
"I vi, Tire i Sidone, što hoćete od mene? I vi, filistejski kraljevi? Želite li mi se osvetiti? Ako se budete svetili meni, osveta će brzo na vaše glave.
JOEL 4,21
"Osvetit ću krv njihovu za koju se nisam još osvetio." Jahve će dići Dom svoj na Sionu.
MIHEJ 5,14
U gnjevu, u bijesu, izvršit ću osvetu na narodima koji nisu slušali.
NAHUM 1,2
Jahve je Bog ljubomoran i osvetnik! Jahve se osvećuje, gospodar srdžbe! Jahve se osvećuje svojim protivnicima, ustrajan u gnjevu na neprijatelje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 11:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
I u NZ - osvetoljubivost Boga Jedinoga Jahve


1. SOLUNJANIMA 4,6
pa time ne prikraćivati i varati svoga brata. Jer Gospodin je osvetnik za sve to, kao što vam već rekosmo i posvjedočismo.
2. SOLUNJANIMA 1,8
u ognju žarkome i osveti se onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa.
OTKRIVENJE 6,10
Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?
OTKRIVENJE 19,2
Doista, istiniti su i pravedni sudovi njegovi jer osudi veliku Bludnicu, što pokvari zemlju bludom svojim, i osveti na njoj krv slugu svojih!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 11:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Ako Pakao – Ognjeno Jezero - nije strašan i vječan, zašto Sin kaže:

MATEJ 18,8
Pa ako te ruka ili noga sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Bolje ti je ući u život kljastu ili hromu, nego s obje ruke ili s obje noge biti bačen u oganj vječni.
(9) I ako te oko sablažnjava, izvadi ga i baci od sebe. Bolje ti je jednooku u život ući, nego s oba oka biti bačen u pakao ognjeni."

Plač i škrgut zuba i crv u Paklu – ne znači bezbolna smrt, već vječna patnja u mjestu Ognjeno Jezero, za razliku od vječnog života u Kraljevstvu Nebeskom.
Crv ne umire, niti se vatra gasi!

MARKO 9,48
gdje CRV NJIHOV NE GINE NITI SE OGANJ GASI.

Zašto bi Bog lagao?

Mogao je reći - vječan je život dobrih u Kraljevstvu Nebeskom, a zle ću spaliti i neće ih više biti!
Ali tako ne piše, i ja vjerujem svom Bogu - kako On kaže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 11:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Nemam učitelje koji mi brane bilo šta.
Čitam sama (svojevoljno), ali ne dolazim u iskušenje da pomislim da sam jedino ja u pravu. Što me interesuje pitam


Ne kažem da je tvoj učitelj - lažni učitelj, ali znaš upozorenja - mnoga, da će ih biti i da ih već ima - lažnih učitelja!

I ti si sad u nekoj problematici, i ideš pitati učitelja.
A šta ako je on lažni učitelj? Kakav će ti on odgovor dati?

Zato ti je najbolje - uzmi bilo koju Biblijsku tražilicu, ja konkretno imam od Adventista,
http://biblija.biblija-govori.hr/index. ... =stvarnost
upišeš neki pojam -nejasni, te dobiješ kroz cijelu Bibliju - što se o tome govori.
I to je istina - sva istina, ne djelomična koja vodi vodu na moj ili tvoj mlin
Neznanje ne spašava.
Kad ti je opet "kriv" prijevod - staviš na istoj - usporedni prijevod 4 Biblije.
Kad ti ni tu nije jasno - odeš na e-Sword i tu sve pregledaš.
To je istina onoga koji istražuje istinu u Bibliji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 11:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ok, ali moraš priznati da ima dosta metafore, npr. "škrgut zuba" je figurativno rečeno za stanje duše, jer poznato je da nema tjelesne patnje nego duhovne i to nakon smrti jer nakon smrti nema pokajanja ni ispravljanja grešaka. Odsustvo Boga duša osjeća kao odsustvo milosti, osjeća patnju jer je odsječena, odvojena od suštine tj. Boga.
SP je puno metafora jer tako mora biti da bi se nešto plastično dočaralo. Stanje duha, duše, je teško opisati ako se ne koriste metafore. Takođe u metaforama se piše vezano za Boga, jer Bog nema "prst", "stopalo" itd. kroz metafore Bogu su date skoro pa ljudske karakteristike a što je daleko od istine, jer Bog je neopisiv.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 12:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Da, ima metafora,
ali - da li vjeruješ u "metaforu" - VJEČNO? Da li vjeruješ u VJEČNO Kraljevstvo Nebesko za dobre?
Pa da, vjeruješ, kao i svi ostali. Ali zašto onda ne vjeruješ i u VJEČNO Ognjeno Jezero?
Zašto ne vjeruješ istoj riječi VJEČNO - upotrebljenoj u istoj rečenici za Kraljevstvo i Jezero?

MATEJ 25,46
"I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni.

U jednoj rečenici upotrebljena je 2 puta ista riječ.

G166 αἰώνιος aiōnios ahee-o'-nee-os
From G165; perpetual (also used of past time, or past and future as well): - eternal, for ever, everlasting, world (began).

Od G165,
trajna (također se koristi prethodnih vremena, ili prošlost i budućnost, kao i): - vječna, zauvijek, vječno, svijet (počela).

Ponovno - vječna muka je doslovno - VJEČNA! Zato ne zavaravajmo široke narodne mase kojima odgovara definicija vječno - kao nevječno! Na taj način se mijenja jasna Božja riječ, laže narod,
daje lažna nada zlima, da se neće VJEČNO patiti.
Stimuliraju se zli - radite zlo i dalje - nema kazne, možeš samo umrijeti i gotovo - evolucionizam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vjerujem u termin "vječno" jer duša je besmrtna.
Ne vjerujem u reinkarnaciju, prema tome duša nema popravni ispit.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 13:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Vjerujem u termin "vječno" jer duša je besmrtna.
Ne vjerujem u reinkarnaciju, prema tome duša nema popravni ispit.

A da li vjeruješ u vječnost Ognjenog Jezera, vječnost muka za zle, vječnost škrguta zubi,
vječnog crva i vječne vatre?
Da li vjeruješ da oni zli koji će biti uskrsnuti na drugo uskrsnuće, da će i ti dobiti neraspadljivo novo vječno tijelo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Muka i mučenje duše ne dolazi spolja, nego iznutra, griža savjesti i kajanje, to je najveća kazna za dušu (čak i kada je čovjek živ (šta je gore od griže savjesti i osjećaja odvojenosti od zajednice??), mada tada ima još prilike za ispravljanje grešaka).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 13:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Muka i mučenje duše ne dolazi spolja, nego iznutra, griža savjesti i kajanje, to je najveća kazna za dušu (čak i kada je čovjek živ (šta je gore od griže savjesti i osjećaja odvojenosti od zajednice??), mada tada ima još prilike za ispravljanje grešaka).


Nisi mi baš direktno odgovorila.

A što je sa ljudima koji su toliko oguglali u zločinu,
da im je ubiti čovjeka- kao nekome zgaziti mrava?

Pa oni nemaju trunke griže u sebi.

E - zbog takvih,
a to su i svi oni koji nisu prihvatili riječ,
a ne prihvatiti riječ - znači omalovažiti Jedinoga Stvoritelja Boga Oca Jahvu,
postoji upozorenje - kako će im biti,
tako da ne će moći reći - pa nismo znali za vječnog crva, plamen, muku....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 13:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pretpostavljam da u ljudskom tijelu, ogrezlom u grijehu duša ne dolazi toliko do izražaja, zaslijepljuju i zagušuju je razni poroci, navike i td. a duša van tijela je daleko samosvjesnija i svjesna grijeha jer ona je ipak božija iskra i prema tome načinjena kao dobra a ne loša.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Čitajući nerazumjevanje i gluposti koje piše ovaj piramida, pomislim da su bili u pravu oni koji su zabranjivali prevođenje Biblije.
Čovječe kako ne razumiješ da su tebi drugi servirali sve što čitaš, servirali su ti i način na koji to trebaš razumjeti, ja ti samo kažem ako u vukovom prevodu pročitaš riječ pakao, treba da znaš koja je to riječ u izvornom jeziku na kojem je napisana i izvorno značenje te riječi, da bi uopšte shvatio šta ta riječ znači i predstavlja, kao što sam ti objasnio u prvom postu sa riječi geenam tou pyros ili sa grčkom riječi kolasin ili riječ Šeol, međutim ti uopšte ne čitaš niti razumiješ napisano.

Tebi pakao predstavlja mjesto gdje Bog vječno peče ljude na ražnju, a oni ne mogu umrijeti, upravo zbog toga jer nemaš pojma o značenjima riječi, koje su oni koji Bogu pridodaju sadističke sklonosti kao o nekom manijaku koji voli da vječno muči ljude tebi nametnuli, a uopšte nemaju to značenje, to je i njihov cilj da se Bog doživljava kao manijakalni sadista, a vidimo i na tvome primjeru da u tome uspijevaju, da nekoj grčkoj riječi daju sasvim drugo značenje od onoga što ona znači i ti i takvi kao ti u svom neznanju to popušite, a sve zato jer kontrirate Hristu i onome što je on naučavao i onome što je uspostavio. Ključna grčka riječ ti je eklesija, a ti razmišljaj šta ta riječ znači..

Ti diječko možeš i tristo godina čitati Bibliju ali nećeš shvatiti niti slova iz iste, žao mi je ali to je jednostavno tako.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
Pretpostavljam da u ljudskom tijelu, ogrezlom u grijehu duša ne dolazi toliko do izražaja, zaslijepljuju i zagušuju je razni poroci, navike i td. a duša van tijela je daleko samosvjesnija i svjesna grijeha jer ona je ipak božija iskra i prema tome načinjena kao dobra a ne loša.


Sestro sve je Bog dobro stvorio i to na početku se stalno ponavlja ta reč.
Da li je telo samo odlužilo bez Duha i duše šta će uraditi?
Telo samo funkcioniše kao mašina i bez očiju i ušiju nebi video plod a bez razuma nebi se ni hranilo i tako je telo manje krivo jer je ono u službi srca i razuma a to sve po duhu ide.

Kad Pavle kaže da se bori protiv tela bori se i sa razumom jer Duh Božiji ima drugo htenje od našeg razuma i našeg duha i ta borba se prvo odvija u našem duhu i stiže osvedočenje o grehu koje mozak saznaje i registruje kao osečanje i spoznaju pa prenosi telu.
U pravu si da postoji element duhovnog u nama ali onnije samo iskra daleko od tela NIKAKO već taj duh može biti u pobuni ili u poslušnosti jer on upravlja srcem i razumom a oni telom.

Zato Duh sveti svedoči našem duhu ko smo i gde smo i gde trebamo biti i čeka na izbor i odluku pa ako se naš duh povinuje Božijem onda i čini volju Božiju a ne našu.Mislim da ne kvarimo temu jer u jezero ide sve.

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 19:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tijelo ima svoju "magiju", nije tijelo samo mašina. Hormoni koji utiču na naše strasti (ovakve i onakve), navale endorfina i td. utiču na ponašanje čovjeka. Opijati utiču na tijelo, a tijelo se buni, traži (npr. alkohol, droge), gdje je duša slabašna prevagu nose iskušenja, zato i jeste potrebna stalna borba protiv htijenja tijela.
Kakva je duša u grešnom tijelu? Zamagljena strastima, grijesima, kao prljavo ogledalo, ali i dalje božanska i u samoj svojoj suštini dobra.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
old fashion men je napisao:
Tebi pakao predstavlja mjesto gdje Bog vječno peče ljude na ražnju, a oni ne mogu umrijeti, upravo zbog toga jer nemaš pojma o značenjima riječi, koje su oni koji Bogu pridodaju sadističke sklonosti kao o nekom manijaku koji voli da vječno muči ljude tebi nametnuli, a uopšte nemaju to značenje, to je i njihov cilj da se Bog doživljava kao manijakalni sadista, a vidimo i na tvome primjeru da u tome uspijevaju,


Ljudi kad vide kakve se patnje desavaju na zemlji lako povjeruju da je to moguce istina o paklu.

Zasto? Pa bog koji dozvoli da 2/3 ljudi umru od kuge u najstrasnijim patnjama i to nevini ljudi su bili vecinom, kao i u Ausvicu. Zasto onda nebi dozvolio da oni koji nisu nevini gore u paklu, kad je dozvolio da nevini stradaju?
Tako da je prica o paklu sasvim logicna. A biblija ima dvosmisleno znacenje o tom pitanju.
Na nekim mjestima pise da postoji pakao na nekim da ne. Ali ne mozemo mi zbog nasih osjecaja "da je to nemoguce" odbaciti mogucnost da bog ima neki pakao i na nebu za zlocince, ako ga vec ima za nevine na zemlji.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 20:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
old fashion men je napisao:
Čitajući nerazumjevanje i gluposti koje piše ovaj piramida, pomislim da su bili u pravu oni koji su zabranjivali prevođenje Biblije..


Ja tebi nikada ne bi rekao da si ti taj koji ništa ne razumije, jer su mu drugi servirali info,
ne bi ti nikada rekao da pišeš gluposti, jer bi uvijek mislio da si zaveden.

Ali ja sam Kršćanin, te se ne vrijeđam, i trudim se ne vrijeđati druge, a mislim da su takva i pravila foruma.

A možeš se i meni direktno obratiti, a ne drugima -
"gluposti koje piše ovaj piramida"

Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.
Nadam se da će mo skupa biti u Kraljevstvu Nebeskom,
te da nitko neće trebati direktno iz Vječnog Ognjenog Jezera dokazivati istinu.

old fashion men je napisao:
Ti diječko možeš i tristo godina čitati Bibliju ali nećeš shvatiti niti slova iz iste, žao mi je ali to je jednostavno tako.


Voli te tvoj diječko takvoga kakav jesi.

Vidim samo ovo što je poražavajuće za tebe i tebi slične.

NEMAŠ NITI JEDNOGA STIHA.
Imaš samo uredbe ljudske.

Onaj koji proučava zbiljski Bibliju,
taj stalno citira Bibliju.

Biblija je Zakon.
Citiraj Zakon, molim te.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
jelly
Te patnje ne uzrokuje Bog već ljudi, prema tome nemojmo Boga okrivljavati, on je pustio da se stvari dešavaju, pustio je da se riješi sporno pitanje, Sotona, a i ljudi koji su od Adamova grijeha postali nesavršeni ustvrdili su da Ljudi mogu odlično da žive i da se snađu i bez Boga, a Sotona je još i dodao da će svi prići njemu, Bog je rekao bujrum i kao fer igrač dopustio određeno vrijeme da se takve klevete dokažu. Uskoro će se dokazati da te klevete nisu bile tačne, tada će Bog da riješi stvar, međutim pitanje je ko će se naći i ko će zaslužiti da se nađe u knjizi života.

Piramida
kakve uredbe ljudske, ja ti govorim o značenju izvornih biblijskih riječi izvornog biblijskog jezika, znači nemam namjeru raspravljati o pismu sa nekim ko ne razumije osnovne pojmove iz pisma, stoga ti i ne citiram biblijske retke jer to bi bilo "bacanje bisera pred svinje"

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs