banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2012, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Ja čitam u Bibliji da je Ognjeno Jezero vječno, isto onako kao i Kraljevstvo Nebesko.

Ali ima nekih kojima se to ne sviđa, pa negiraju jasne Božje stihove, i tvrde suprotno.
Htio bi takve čuti, zašto tako misle, te da mi daju stihove iz Biblije, kojima potvrđuju svoje tvrdnje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Posto je moj post pao u sjenu, a ima veze sa ovom temom stavicu ga ovdje. Iako se ne slazem ni s piramidom, ni sa pankijem, jer jednostavno mi ne mozemo biti sigurni u vezi ovog pitanja, a evo i zasto:

panki je napisao:
Ognjeno jezero(zanimljivo je da vi što vam se sviđa za to se bukvalno zakačite, a kad je u pitanju, nešto što vama nije po volji, a ne Bogu onda razvlačite pismo kao žvakaću gumu) Jednostavno Bog je Ljubav, da li iko normalan ko nije sadista može da zamisli da Bog mene ako me ne spase zbog mog odbijanja npr. muči mene pred mojim roditeljima i sestrom i prijateljima svu večnost. Vatra gori dok ima goriva da gori, ne budite smešni(opet istražujte pismo u molitvi). Večna je posledica smrti grešnikove, a ne patnja ili kazna.


A da li iko normalan moze da zamisli Ausvic, Dahau ili Jasenovac ako je Bog ljubav. Mi ne znamo bozje zakone i kako oni funkcionisu pa ne mozemo podlijegati sentimentalnim izjavama da pakao ne postoji samo zato sto smatramo da "Bog to nebi dozvolio".
Ako vidimo sta Bog sve dozvoljava npr u Holokaustu, ili kompletnom 2 svjetskom ratu, u srednjem vijeku kad 2/3 populacije umre od kuge u najstrasnijim mukama i sl., onda me nebi cudilo da postoji i Ognjeno jezero.
Pogotovo sto imaju odredjeni stihovi u bibliji koji kazu da ce se dim mucenja njihovog dizati vavijek vijeka.

Sad ja ne znam hoce li Bog biti sentimentalniji na nebu nego sto je sad na zemlji pa dozvoljava patnje, samo hocu reci da ne mozemo izvlaciti zakljucke iz nase perspektive samo zato sto nam se ne svidja postojanje pakla da odmah kazemo da i ne postoji.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 15:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Ja čitam ovo u Bibliji - Božjoj istinito riječi:


Bogataš i Lazar

Luka 16:
(19) "Bijaše neki bogataš. Odijevao se u grimiz i tanani lan i danomice se sjajno gostio. (20) A neki siromah, imenom Lazar, ležao je sav u čirevima pred njegovim vratima (21) i priželjkivao nasititi se onim što je padalo s bogataševa stola. Čak su i psi dolazili i lizali mu čireve." (22) "Kad umrije siromah, odnesoše ga anđeli u krilo Abrahamovo. Umrije i bogataš te bude pokopan.
(23) Tada U TEŠKIM MUKAMA U PAKLU,

(NIJE TRENUTNA MUKA, VEĆ VJEČNA MUKA)
---------------------------------------------------------
podiže svoje oči te izdaleka ugleda Abrahama i u krilu mu Lazara (24) pa zavapi: 'Oče Abrahame, smiluj mi se i pošalji Lazara da umoči vršak svoga prsta u vodu i rashladi mi jezik jer se STRAŠNO MUČIM U OVOM PLAMENU.'

(NIJE TRENUTNA STRAŠNA MUKA, VEĆ VJEČNA MUKA STRAŠNA)
--------------------------------------------------------------------------------
(25) Reče nato Abraham: 'Sinko! Sjeti se da si za života primio dobra svoja, a tako i Lazar zla. Sada se on ovdje tješi, a ti se mučiš.

(LAZAR SE VJEČNO TJEŠI I UŽIVA, A ZLI SE VJEČNO MUČI)
----------------------------------------------------------------------------
(26) K tome između nas i vas zjapi provalija golema te koji bi i htjeli prijeći odavde k vama, ne mogu, a ni odatle k nama prijelaza nema.'" (27) "Nato će bogataš: 'Molim te onda, oče, pošalji Lazara u kuću oca moga. (28) Imam petero braće pa neka im posvjedoči da i oni ne dođu u ovo mjesto muka.'

(MJESTO MUKA NIJE TRENUTNA MUKA, VEĆ JE VJEČNA MUKA)
------------------------------------------------------------------------------
(29) Kaže Abraham: 'Imaju Mojsija i Proroke! Njih neka poslušaju!' (30) A on će: 'O ne, oče Abrahame! Nego dođe li tko od mrtvih k njima, obratit će se.' (31) Reče mu: 'Ako ne slušaju Mojsija i Proroka, neće povjerovati sve da i od mrtvih tko ustane.'"
-----------------------------------------------

Vrlo jasno i glasno rečeno da je muka vječna u Ognjenom Jezeru.
Plamen je vječan - zar je to problem Bogu učiniti?
Vječan je i život u Ognjenom Jezeru - zar je problem Bogu načiniti vječno tijelo?

Pa vječno tijelo će biti i u Kraljevstvu Nebeskom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Beze otvarate teme, ludi mary već objasnio i to u nekoliko različitih tema;

Citiraj:
Da li Biblija igdje naučava da mrtvi doživljavaju bol?
Prop. 9:5 "Živi su svjesni da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni baš ničega... Sve što ti ruka nađe da čini, čini snagom svojom jer nema rada ni domišljanja ni znanja ni mudrosti u Šeolu, mjestu na koje ideš" (Ako nisu svjesni ničeg nisu ni boli.), ( "Šeol", RS, NE; "grobu", DK; "podzemlju"; St; "carstvu mrtvih", Ša; "pedelu smrti", Ba.).
Psalm 146:4 "Izađe mu duh, on se vraća u zemlju svoju; tog dana njegove misli prestaju"

Ali osnovno pitanje ovde je postoji li vječna kazna, kako vole da naučavaju nazovihrišćani pridajući Bogu sadističke sklonosti koje su sastavni dio Sotonine osobnost i po tome vidimo ko je instalirao takvo učenje. Dakle, šta kaže Biblija?

Matej 25:46: "Ovi će otići u muku [odsijecanje, int; grčki kolasin] vječnu, a pravednici u život vječni" (The Emphatic Diagllot umjesto "muku" prevodi "odrezanje". u fus noti stoji: "kolasin... dolazi od kolazoo, što označava: 1. Odrezati, kao odsjeći grane s drveta, kresati. 2. Zauzdati, suzbiti... 3. (Oštro) kazniti. Odrezati nekoga od života, ili društva, ili čak zatvoriti nekoga, smatra se kaznom; - odatle ovo treće metaforičko značenje riječi. Usvojeno je primarno značenje, jer se bolje slaže sa drugim dijelom rečenice i tako čuva snagu ljepote antiteze. Pravednici idu u život, a zli u odrezanje od života, ili smrt. Vidi 2. Solunjanima 1:9.").

2. Solunjanima 1:9, RS: "Oni će pretrpjeti kaznu viječnog uništenja i isključenje od prisutnosti Gospodina i od slave njegove moći." ("pogibao vječnu", DK; "propast vječnu", Ša; "večne propasti", Ba; "kažnjeni vječnom propašću", St, DF, Ru, Ra.)

Juda 7 Ša: "Kao što Sodoma i Gomora i okolni gradovi, koji su griješili kao i oni bludom i išli za protunaravnom nasladom, postavljaju se za primjer sa svojom kaznom vječnog ognja." (Oganj koji je uništio Sodomu i Gomoru prestao je gorjeti prije nekoliko hiljada godina. Ali posljedice tog ognja su trajne; gradovi nisu ponovo sagrađeni. Međutim, Božiji sud nije bio samo protiv tih gradova, nego i njihovih zlih stanovnika. To što im se dogodilo upozoravajući je primjer. Isus prema Luki 17:29, kaže da su bili 'uništeni'; Juda 7 pokazuje da je to uništenje bilo vječno.)

Šta je vatrena gehena o kojoj je govorio Isus?

Prevodioci su grčki izraz geenam tou pyros preveli kao "oganj pakleni" i "oganj gehenski.
Dolina Hinnom (Gehena) nalazila se izvan zidina Jerusalima. Jedno vrijeme to je bilo mjesto idolopokloničkog obožavanja, uključujući i žrtvovanje djece. U prvom vijeku Gehenu se koristilo kao smetlište za spaljivanje otpadaka iz Jerusalima. I tijela uginulih životinja bacana su u tu dolinu da ih proguta vatra, kojoj je dodavan sumpor kako bi pripomogao gorenje. U Gehenu su bacana i tijela pogubljenih zločinaca, za koje se smatralo da su nedostojni da budu pokopani u pomen-grob.
Tako je u Mateju 5:29, 30 Isus govorio o tome da se nečije čitavo tijelo baca u Gehenu. Ako tijelo upadne u vatru koja neprestano gori, ono biva sprženo i izgori, ali ako padne na kosinu dubokog klanca, njegovo tijelo koje se raspada napuni se uvijek prisutnim crvima (Marko 9:47).
Živi ljudi nisu bacani u Gehenu; prema tome, to nije bilo mjesto svjesnog mučenja.
Prema Mateju 10:28, Isus je upozorio svoje slušatelje da se 'boje onog koji može i dušu i tijelo uništiti u Geheni'. Šta to znači? Zapazi da se ovde ne pominje mučenje u vatri Gehene, nego on kaže da se treba bojati onoga 'koji može uništiti u Geheni'. Time što odvojeno uništi cjelokupne izglede na život neke osobe; na taj način za njega nema nade u uskrsenje. Dakle, ukazivanje na 'vatrenu gehenu' ovde ima isto značenje kao i 'jezero ognjeno' iz Otkrovenja 21:8, naime, uništenje, 'drugu smrt'.

Šta Biblija kaže, koja je kazna za grijeh?
Rimljanima 6:23: "Jer je plata za grijeh smrt"

Da li je neko nakon svoje smrti i dalje podložan kažnjavanju zbog grijeha?
Rimljanima 6:7: "Jer koji umrije oprosti se od grijeha"



Citiraj:
gehena ili dolina hinom.
pojam gehena ili dolina hinom koristi se simbolički, gehena je u to vrijeme bila mjesto slično nekoj današnjoj deponij smeće i sve što je bilo trulo nepotrebno i zarazno poput trupla uginulih životinja uništavalo se spaljivanjem na mjestu koje se zvalo gehena i tu je uvjek tinjala vatra i vidio se dim uostalom kao i u današnjim deponijama, nešto kao jerusalemska deponija. stoga se osuda zlih metaforički naziva gehinnom, evo biblijski redci koji se vezuju uz tu riječ:matej10:28; 23:15; 23:33; 5:22, 29, 30; marko9:43, 45, 47; luka12:5; jakov3:6
bitno je naglasiti da ni životinje ni ljude nije se žive bacalo u gehinnom da bi bili živi spaljeni odnosno da bi ih se mučilo. dakle, to mjesto nikako ne može predstavljati nevidljivo područje u kojem se ljudske duše vječno muče u doslovnoj vatri ili ih vječno napadaju crvi koji ne mogu uginuti. budući da je mrtvim zločincima koje se također tamo bacalo bio uskraćen doličan pokop u spomen-grob, simbol nade u uskrsnuće, isus i njegovi učenici koristili su izraz gehena u značenju vječno uništenje, brisanje iz postojanja u božijem univerzumu, odnosno "druga smrt", vječna kazna što otprilike znači nema mogućnosti za uskrsenje.
židovski david kimhi (1160-1235), u svom komentaru za psalm 27:13, daje ovu istorijsku informaciju za gehinom: "i to je mjesto na zemljištu koje graniči sa jerusalimom, i to je odvratno mjesto, tamo se bacaju nečiste stvari i lešine. i tamo je neprestano gorila vatra kako bi spalila nečiste stvari i kosti lešina. stoga se osuda zlih metaforički naziva gehinom".

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 15:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
OFM

Juda 7 Ša: "Kao što Sodoma i Gomora i okolni gradovi, koji su griješili kao i oni bludom i išli za protunaravnom nasladom, postavljaju se za primjer sa svojom kaznom vječnog ognja." (Oganj koji je uništio Sodomu i Gomoru prestao je gorjeti prije nekoliko hiljada godina. Ali posljedice tog ognja su trajne; gradovi nisu ponovo sagrađeni. Međutim, Božiji sud nije bio samo protiv tih gradova, nego i njihovih zlih stanovnika. To što im se dogodilo upozoravajući je primjer. Isus prema Luki 17:29, kaže da su bili 'uništeni'; Juda 7 pokazuje da je to uništenje bilo vječno.)

Tek nakon Suda
bit će zli bačeni u Ognjeno Jezero.
Do tada - "spavaju" svi -i dobri i zli.

Sodoma i Gomora su kao gradovi - uništeni vatrom.
A Bog kaže - vječno.
Da - vječno - po sudu,
jer ti koji su tamo doživili 1. smrt,
doživit će i 2. smrt,
te će tada biti bačeni u vječno Ognjeno Jezero muka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 20:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Kakav je odgovor po
Bogataš i Lazar?

O čemu se to tu priča?

CRV

MARKO 9,48
gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi.

Ako crv ne gine - znači da je vječan.
Ako se oganj ne gasi - znači da je vječni oganj.

Vječno je vječno, sviđalo se to nekima ili ne. Tako piše jasno i glasno.

Zašto iz jasnoga radiš nejasno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 07:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Još jedna serija Biblijskih stihova koji dokazuju da je VJEČNO=VJEČNO,
ma šta god ti mislio o tome, jer to su tvoje želje i uredbe ljudske, a Biblija je jasna:

NEUGASIV OGANJ

JEREMIJA 21,12
dome Davidov! Ovako govori Jahve: "Svako jutro sudite pravedno, izbavite potlačene iz ruku tlačitelja, ili će moj gnjev planut` poput vatre, raspalit` se neugasivo zbog vaših opačina.
MATEJ 3,12
U ruci mu vijača, pročistit će svoje gumno i skupiti žito u svoju žitnicu, a pljevu spaliti ognjem neugasivim.
MARKO 9,43
"Pa ako te ruka sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u život, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi.
LUKA 3,17
U ruci mu vijača da pročisti gumno svoje i sabere žito u žitnicu svoju, a pljevu će spaliti ognjem neugasivim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Imaš gore o tome šta je Gehinom i o značenju riječi Gehinom, u Biblij sve ima svoje značenje i svaka riječ ima svoj razlog, malo istražuj, obrazuj se, pronađi kako su neke riječi izvorno zapisane na izvornim jezicima, pusti se V. Karadžića i njegovog prevoda, da bi razumio Bibliju moraš razumjeti i značenje i simboliku riječi u izvornom jeziku.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Priču o Bogatašu i Lazaru kojeg imenuje je sam Gospod ispričao a uvek postoji povod za tu priču kao i za svaku drugu.
U ovoj priči Gospod pred okupljenim bogatim u čenim slojek koji je u to vreme smatrao da samo bogati i učeni imaju živoz večni a siromašnima da je siromaštvo kazna od Boga i da oni nemaju spasenje.
Kad bi videli nekog pitali bi ko je zgrešio on ili njegov ko pa je zato jadan i bolestan ne videći da bolest može biti n slavu i popravljanje i da počinje priča u kojoj će ih Isus prozvati i objasniti da su u zabludi.

Kad čitamo oganj večni tu govori o ognju koji postoji večno. Kad govori o kazni posatoji kazna koja kažnjava nekoga da je večno kriv i kažnjen da ne,ma život. Ovde se jasno vidi da telo nije svesno muke kao ni u grobu jer se u oba slučaja govori o SMRTI kao prvoj i drugoj ali čovek sem tela ima duh i dušu i pošto je Duh svestan i živ tako može večno biti u kazni i osećati teret greha i biti svestan toga.

OFM je naveo mesto gde su anđeli pobune zatvoreni i njihovi duhovi šetaju i svesni su i muče se do vremena suda.
pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 09:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
old fashion men je napisao:
Imaš gore o tome šta je Gehinom i o značenju riječi Gehinom, u Biblij sve ima svoje značenje i svaka riječ ima svoj razlog, malo istražuj, obrazuj se, pronađi kako su neke riječi izvorno zapisane na izvornim jezicima, pusti se V. Karadžića i njegovog prevoda, da bi razumio Bibliju moraš razumjeti i značenje i simboliku riječi u izvornom jeziku.


To što govoriš, jednostavno nije istina.
To što pokušavaš, a dobro ti ide, ugurati ljudima u glave, je tvoja kriva dogma.
Da li shvaćaš da radiš po uredbama ljudskim, a ne po Bibliji?
Da li shvaćaš da takve stvari ne spašavaju.
Božja riječ - to mi daj, ne ljudsku.

Ne simboliziraj.
Da li imaš knjigu simbola?
Da li imaš knjigu simbola Katoličke Crkve,
ili imaš knjigu simbola Adventističke Crkve?
Božja riječ - ne ljudska!

Djela apostolska 12,21
U određeni dan sjede Herod odjeven u kraljevsko ruho na prijestol i stade im govoriti.

Djela apostolska 12,22
Narod izvikivaše: "Božji glas, a ne ljudski!

Djela apostolska 12,23
Umah ga, zbog toga što ne dade slavu Bogu, udari anđeo Gospodnji te on rascrvotočen izdahnu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kakvi simboli fino ti piše gore, Biblija je pisana određenim jezikom, riječi u svakom jeziku imaju određeno značenje i upotrebljavaju se da bi nešto predstavile, e sada kako ih ko prevede, Biblija se sinko studira.

Uzmimo na primjer, kod nas se koristi riječ za expres lonac, pretis lonac, da bi znao značenje riječi pretis moraš znati porijeklo i izvorno značenje te riječi (pretis je inače ime fabrike u kojoj su se proizvodili lonci), dakle pretis nema veze za značenjem expres, a ipak se na određenom području i u određenom jeziku koristi da označi expres.

Ukoliko u Bibliji nađeš riječ "oganj pakleni" i želiš da znaš na što se to odnosi, tada moraš znati kako ta riječ zvuči u izvornom jeziku i za što se upotrebljavala, tako riječ koju su neki preveli "oganj pakleni" u originalnom jeziku na kome je napisana piše se geenam tou pyros što znači oganj gehenski, naravno sada dolazimo do riječi Gehena i trebamo vidjeti što ona znači i tada dolazimo do ovoga:
Dolina Hinnom (Gehena) nalazila se izvan zidina Jerusalima. Jedno vrijeme to je bilo mjesto idolopokloničkog obožavanja, uključujući i žrtvovanje djece. U prvom vijeku Gehenu se koristilo kao smetlište za spaljivanje otpadaka iz Jerusalima. I tijela uginulih životinja bacana su u tu dolinu da ih proguta vatra, kojoj je dodavan sumpor kako bi pripomogao gorenje. U Gehenu su bacana i tijela pogubljenih zločinaca, za koje se smatralo da su nedostojni da budu pokopani u pomen-grob.

Kada sve to istražimo tada nam može biti jasno značenje i kontekst nečega, a ne kao ti slijepo se oslanjati na prevodioce koji su prevodili pod uticajem dogme i učenja crkve kojoj su pripadali, znači Vuk je prevodio Bibliju, a nije znao starogrčki niti Hebrejski, kako misliš da je to moguće!?

Jesi li konačno shvatio o čemu ti govorim?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
old fashion men je napisao:
Kakvi simboli fino ti piše gore, Biblija je pisana određenim jezikom, riječi u svakom jeziku imaju određeno značenje i upotrebljavaju se da bi nešto predstavile, e sada kako ih ko prevede, Biblija se sinko studira.

Biblija je za sve.
Jasno napisana u bilo kojem prevodu. Bit je svuda ista. Bog brine da se Biblija ne izmijeni.

A ti dida moj reci ti meni gdje da idem studirati? Kod Katolika, kod Pravoslavaca, kod Adventista,
kod JS, kod Židova? Gdje?
Kod koga si ti studirao svoju dogmu? Iz koje si Crkve, ako se ne sramiš svoje Crkve. Ako te sram tvoje Crkve - ne moraš mi odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Piramida, jedno pitanje pa budi tako milostiv i ljubazan i dogovori mi.


Kazes da si bio u jednoj crkvi pa su te izbacili, ne priznajes vjerovanje SPC, RKC, JS, Adventista, Baptista, Budista.. Sta ti u stvari nama pokusavas objasniti? Da smo svi mi u krivu samo ti jedini poznajes istinu?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
old fashion men je napisao:
Kada sve to istražimo tada nam može biti jasno značenje i kontekst nečega, a ne kao ti slijepo se oslanjati na prevodioce koji su prevodili pod uticajem dogme i učenja crkve kojoj su pripadali, znači Vuk je prevodio Bibliju, a nije znao starogrčki niti Hebrejski, kako misliš da je to moguće!?

Ja većinom koristim Jeruzalemsku, ali kad treba provjeriti, onda uzmem paralel Šarić, Dretar, DK.
Pa onda na e-Sword, pa po starima. U starima je isto tako jasno rečeno VJEČNO JE VJEČNO.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
jellyfish je napisao:
A da li iko normalan moze da zamisli Ausvic, Dahau ili Jasenovac ako je Bog ljubav. Mi ne znamo bozje zakone i kako oni funkcionisu pa ne mozemo podlijegati sentimentalnim izjavama da pakao ne postoji samo zato sto smatramo da "Bog to nebi dozvolio".


Vidi se da nemas mnogo veze sa Pravoslavljem, nisi slusao vjeronauku i kao mnogi ovde tumacis Boga i vjeru na svoj nacin.
Vama je ovde glavna parola "ja vjerujem, ali ne onako kako jedna od vjera kaze, ja imam svoje misljenje i svoju vjeru imam google itd..." Sto po Bibliji znaci da ste nevjernici. Neki od vas kazu, ja sam vijernik ali vjerujem da je Isus imao zenu (?) ili da je razapet na stubu (?)...mnogo neistina je sad ljudima dostupno, okrecete se istrazivanju. Kad je neko od vas otisao u crkvu i za sve najsnoce pitao nekog svestenika? Niko, nikad.
Sto se tice Ausvica, Jasenovca.....Bog je dao ljudima slobodu. Bog se nece vise javljati, posredno ni neposredno. Dakle, za ta ubistva, kriv je covjek a ne Bog, jer je covjek iskoristio svoju slobodnu za nedjela.
Grijesis kad kazes da mi ne znamo Bozije zakone. Oni su jasno definisani, a sad sto neko ne zeli da ih cita ili ih ignorise, to je druga stvar.
Imas 10 Bozijih zapovjseti, zar to nije zakon Boziji?
Imas i dve najvece zapovjesti: voli Bliznjega svoga kao i sebe samoga i voli Gospoda Boga svoga svim srcem svojim, svom dusom svojom...
Ja stvarno ne volim citati mnogo toga sto ovde napisete, jer se to kosi sa onim sto su mene ucili. Ok, imate svoje misljenje imate svoju novu vjeru i srecno vam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
ajkula je napisao:
Piramida, jedno pitanje pa budi tako milostiv i ljubazan i dogovori mi.


Kazes da si bio u jednoj crkvi pa su te izbacili, ne priznajes vjerovanje SPC, RKC, JS, Adventista, Baptista, Budista.. Sta ti u stvari nama pokusavas objasniti? Da smo svi mi u krivu samo ti jedini poznajes istinu?

Svaka Crkva ima nešto ispravno, a nešto neispravno. Sviđalo se to kome ili ne, ali to je istina.

Ti misliš da je tvoja Crkva jedina ispravna, a i svi ostali to misle, a istovremeno misliš da su sve ostale Crkve u krivu, a i svi ostali tako misle o drugima.
A samo jedna jedina Biblija - ista svima.
Pa zar se nikada nisi zapitao - pa kako je to moguće? Moguće je tako jer ne proučavaš B sam,
već slušaš učitelja, a onda ga ne provjeravaš samostalno kroz cijelu B, već mu slijepo vjeruješ.
A Bog lijepo kaže - sve provjeravajte.

I Galileo Galilej je bio sam na svijetu, kada je tvrdio tvrdnje. A da li je bio u pravu?
I Isus je bio na Zemlji sam, sam sa svojim (Božjim) naukom. I da li su mu Farizeji, Saduceji, Zakonoznanci vjerovali? A da li je bio u pravu?

Zato nemoj postavljati takva pitanja.
Ili neki mi kažu -ti ćeš nas učiti? Pa tek si se obratio! Nema (do sada) više od 4 godine.
Istina je istina. Istina boli. Boli one koji je nemaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
siki2086 je napisao:
Kad je neko od vas otisao u crkvu i za sve najsnoce pitao nekog svestenika? Niko, nikad.

Ovo ti je prilično teška "optužba".... Jedan od glavnih razloga porasta broja vjernika koji se odlučuju za alternativne vjerske skupine,kod nas poznate kao "sekte" je taj što se pravoslavni popovi u velikom broju slučajeva neće udostojiti da ti ispravno i sa potrebnom pažnjom odgovore na pitanja. Al' zato hoće ovi "alternativni". :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
VJEČNO JE VJEČNO


ŠKRGUT ZUBA


MATEJ 8,12
a sinovi će kraljevstva biti izbačeni van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

MATEJ 13,42
i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

MATEJ 13,50
i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

MATEJ 22,13
Tada kralj reče poslužiteljima: `Svežite mu ruke i noge i bacite ga van u tamu, gdje će biti plač i škrgut zubi.`
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

MATEJ 24,51
rasjeći će ga i dodijeliti mu udes među licemjerima. Ondje će biti plač i škrgut zubi.
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

MATEJ 25,30
A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.`
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

LUKA 13,28
"Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene.
AKO NIJE VJEČNO, KAKO ONDA PLAČ I ŠKRGUT ZUBA?

-----------------------------------------

Ono što je važno u Bibliji piše na puno mjesta.
Da se ureže.
Ali neki, jasnu Božju riječ negiraju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
ajde pročitaj još jednom moj post, kako nešto može biti isto ako se pogrešno prevede i pogrešno protumači :roll:
Ti sinko imaš probleme u komunikacij, ne slušaš što ti sagovornici govore, samim time i ne razumiješ rečeno, ista ti je stvar i sa Biblijom, površno je čitaš, ne interesuje te što tamo piše i značenje toga, rukovodiš se svojim predubjeđenjem, pa samim time i ne razumiješ napisano.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 10:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
old fashion men je napisao:
ajde pročitaj još jednom moj post, kako nešto može biti isto ako se pogrešno prevede i pogrešno protumači :roll:
Ti sinko imaš probleme u komunikacij, ne slušaš što ti sagovornici govore, samim time i ne razumiješ rečeno, ista ti je stvar i sa Biblijom, površno je čitaš, ne interesuje te što tamo piše i značenje toga, rukovodiš se svojim predubjeđenjem, pa samim time i ne razumiješ napisano.

Ti imaš izgrađeno od drugih predubjeđenje.
Ne čitaš samostalno Bibliju. Drugi ti je čitaju. Drugi ti je tumače. Zato si kao i oni u zabludi.
Značenje Biblije je u njoj napisano, a ne od uredaba ljudskih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs