banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 13:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 07 Mar 2012, 23:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
old fashion men je napisao:
A to sa krvlju je stvar vjere i ti kao nevjernik to ne možeš razumjeti.

Све, све... Али то с крвљу никако не могу сварити. Па, чак и Јевреји сматрају да се Закон треба прекршити ако је у питању спасавање живота, осим у случају убиства, сексуалног неморала и идолопоклонства. ( http://ohr.edu/311 )
Зато ја не контам тај став. Мада савршено разумијем одбијање крви (трансфузије) онда кад то није у сврху спасавања живота.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
начи то су јеховини,ти што куцају на врата и дијеле летке по граду, још један податак који поткрепљује мој став о њима као негативној појави у друштву.

Врућ љетни дан шетам се центром мога села и у самом центру на клупици двије жене средњих година недалеко од њих милицајац.
- Младићу? - виче једне
кажем молим
- узмите ово.
који ће ми враг?
- узмите и прочитајте.
али ја сам вјерник и не желим да узмем.
- узмите и ми смо вјерници......

Додамо ли овом дијалогу да се иста позивала на Бога,како то објашњавате ви боље упућени,живо ме занима?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
@old fashion man

old fashion men je napisao:
jellyfish je napisao:
da svaki njihov clan mora ici i pridobijati ljude za njihovu stvar.

Ne mora, ali oni to žele, to je služba Bogu i rade upravo ono što je Hrist rekao svojim slijedbenicima da rade, a to je da idu po dvoje od vrata do vrata i propovjedaju radosnu vijest.


Hrist je to rekao u vrijeme kad nije bilo medija. Sad svako moze saznati "radosnu vijest" iz milion drugih izvora i nema nikakve potrebe da se ide od kuce do kuce i propovijeda staromodnim nacinom kad se preko televizije ili interneta moze isto to reci milionima ljudi koje to zanima. Dakle nema nikakve potrebe da se propovijeda vijest hodajuci kao sto su to radili apostoli jer je taj nacin prevazidjen. Ja znam da si ti "old fashion man" ali ne mora se sve raditi na staromodni nacin.

Citiraj:
Isus jeste bio razapet na mučenički stub.


Neki kazu da je bio krst, Jehovini svjedoci kazu da je bio stub. Ali to nije bitno da bi postalo dogma. Ono sto je bitno je da je razapet za grijehe covjecanstva. A sad da li je bio stub ili krst, trojstvo ili jednojstvo to su sve stvari sporedne prirode od koje ne zavisi spasenje, niti zasluzuje da se vode rasprave ili ne daj boze ratovi oko toga.


Citiraj:
jellyfish je napisao:
teoretisanje o 1914 godini

To nije teoretisanje već proročanstvo koje se ispunilo.


To je neki tamo tumac biblije koji protumacio da je tako i Jehovini svjedoci su to prihvatili kao gotovu cinjenicu. Slicno kao sto su adventisti prihvatili 1844 godinu jer je tamo neko protumacio da je pocelo sudjenje te godine, tako su Jehovini svjedoci prihvatili 1914 da je tad pocelo novo doba.
Prorocanstvo se time nista nije ispunilo jer je bilo ratova i prije i poslije toga. Dalje nije uopste nastao neki bolji svijet vec gori sto puta posto je poslije toga bio drugi svjetski rat i poginulo je 70 miliona ljudi, vise nego u bilo kom ratu prije toga. I o kakvom tu boljem svijetu moze biti rijec kad su se nagore stvari desile u dvadesetom vijeku ukljucujuci i nuklearnu eksploziju.
Dalje, i taj sto je protumacio 1844, kao i taj sto je protumacio za 1914 su potpuno isti jer tumace bibliju prema vlastitom nahodjenju pretpostavljajuci da se bas to desilo. Razumijem, ako se saberu odredjeni brojevi i dobije ta godina 1844 ili 1914 u redu, ali otkud im tumacenje da je bas te godine pocelo sudjenje sto tumace adventisti za 1844 ili da je pocelo novo doba sto tumace Jehovini svjedoci za 1914 godinu. To je cista pretpostavka koja je od pomenutih vjerskih zajednica prihvacena kao dogma, a nema nikakvih dokaza da je tacno to tumacenje. Pa nisam ja toliko glup, bavio sam se proucavanjem raznih spisa od Nostradamusa preko svih ovih malih vjerskih zajednica i utvrdio preko vise autora da su to sve samo pretpostavke koje su te vjerske zajednice prihvatile.


Citiraj:
A to sa krvlju je stvar vjere i ti kao nevjernik to ne možeš razumjeti.


Ja sam vjerovatno daleko veci vjernik od tebe ali nema potrebe da ti to dokazujem. Samo sto ja ne vjerujem na nacin na koji vjeruje vecina ljudi, u odredjenu vjersku zajednicu, vec svoju vjeru temeljim na proucavanju vise razlicitih izvora svetih spisa razlicitih religija.
Isto kazu i neki muslimani za sve druge religije da su nevjernici, ali to je njihovo misljenje koje nije tacno.
Tako i ovo tvoje misljenje da sam ja nevjernik je netacno, a ti sad misli sta hoces.

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 08 Mar 2012, 00:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 00:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Opet cu ponoviti, ako Jehovinom svjedoku, kazes da ti ne dolazi u kuci, da nikad vise ne zelis da ti neko od njih udje u dvoriste, tako ce i biti. Oni imaju ceduljice,za svaku ulicu. U njih pisu kome su dali materijal, koga su posjetili taj dan itd sve po brojevima kuca...

Dakle, ako ljubazno zamolis J.S. da ti vise NIKAD ne dodje na vrata, nece doci i upisace br tvoje kuce, da ni drugi tu ne dolaze.
Ako uzmes, neki od materijala, oni ce se vratiti da cuju tvoje misljenje o onome sto si procitao.

Ne daju novac, ne uzimaju novac, ne psuju, ne kradu, ne daju krvi niti je uzimaju (to im je najveca mana) umjereni su u svemu, nisu nasilni, ne nose brade, uredno su obuceni, idu na kongrese, izmedju sebe sse nazivaju bracom i sestrama, ne postaju punopravan clan dok se ne krste, a za krstenje je potrebno izucavati i izuciti Bibliju. Ne slave slave, obiljezavaju dan kad je Isus rodjen. Nemaju vodju, postoje starijesine koje zajednicki odluciju o svemu ali i te starijesine ciste wc posle sluzbe (koja je nedeljom.) Srijedom imaju "teolosku" nastavu, uce o zivotinjama, biljkama, cvijecu, bolestima itd... Nema sexa prije braka, mladi mogu biti u vezi ali se ta veza ne iznosi u javnost osim ako nije u pitanju vjeridba tj dalji zajednicki zivot. Ne preporucuje im se brak sa osobama druge vjere odnosno "nevjernicima." Pomazu jedni drugima, drze se zajedno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 00:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
drinin vuk je napisao:
начи то су јеховини,ти што куцају на врата и дијеле летке по граду, још један податак који поткрепљује мој став о њима

Вала ја се не сјећам кад су ми ЈС задњи пут покуцали на врата! Али од СНСД-ова, СПРС-ова, СДС-ова и осталих -есова и њихових упаљача, блокова и хемијских оловака не могу живјети!
Толико о навалентности ЈС!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 01:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 695
Dali je iko od vas forumasa ovde jehovin svedok jer mi se cini da ih previse branite i navodite njihove dobre strane za neutralne ili pripadnike druge religije. Ja inace ni i sta od tih gluposti ne vjerujem (ateista sam) ali me zanima po cemu su oni bolji i losiji od ostalih religija jer su zapravo isti ali posto ih je mnogo manje lakse ih je "kontrolisati".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 01:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Ја сам атеиста. Али браним право сваког да мисли и вјерује шта хоће.
Уједно браним и своје право да њихово вјеровање и мишљење оспоравам...
А и нервира ме да се од ЈС начини сатанистичка секта, јер то нису... und so weiter... et ceterum...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 06:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
drinin vuk je napisao:
начи то су јеховини,ти што куцају на врата и дијеле летке по граду, још један податак који поткрепљује мој став о њима као негативној појави у друштву.

Врућ љетни дан шетам се центром мога села и у самом центру на клупици двије жене средњих година недалеко од њих милицајац.
- Младићу? - виче једне
кажем молим
- узмите ово.
који ће ми враг?
- узмите и прочитајте.
али ја сам вјерник и не желим да узмем.
- узмите и ми смо вјерници......

Додамо ли овом дијалогу да се иста позивала на Бога,како то објашњавате ви боље упућени,живо ме занима?


Više nisu tako agresivni,
jer su shvatili da su postali odbojni.

Više ne guraju u ruke Kulu Stražara,
a ja je uvijek uzmem sam i pročitam sve,
da bi ih uhvatio u neistini,
ali oni jako tu paze,
pa su napisane sve općenite i istinite stvari.
Ništa loše

To je za početak,
ali onda kada im se priđe -učlani,
onda počinje "učenje".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
JS imam u rodu i čitam kulicu i buđenje jer ima nekih zanimljivih detalja o biljkama ili o istorijskim detaljima i zato pročitam jer nemam od njih bojazni zato što poznajem tu nauku i znam gde šta čine pa kad god mi se ukaže prilika porazgovaram sa njima ustvari postavim samo 3 pitanja i oni se malo muče i pozdrave me i ostanem bez odgovora, ali dobro valjda će u sledećoj promeni učenja korigovat još nešto pa će onda stići konačno odgovori.

Kod njih mi se sviđa odevanje ženskog sveta i ljubaznost. Sviđa mi se što Pismom potkrepljuju ono što uspevaju potkrepiti i što izučavaju isto. I još jedna dobra osobina što sa svima žele podeliti svoja saznanja o Bogu. INAČE, ako vidite da idu po dva muškarca ne pustajte ih a ako je muško-ženska kombinacija onda može. Strategija je dok jedan govori drugi prati reakciju i sluša pitanja i sprema odgovor dok onaj prvi malo odugovlači sa predhodnim objašnjenjem da se pridobije vreme za drugog.

Na žalost kod mene to ne prolazi jer obojici dam 3pitanja i čekam 1-2 sata dok se ne oznoje i bude im veoma neprijatno i tad im zazvoni mobilni i moraju odmah da idu jer predhodno pošalju da ih nazovu.
:D

Što se tiče stuba ili stuba sa poprečnim drvetom na njemu imamo u klinastom pismu 24 veka p.n.e. dokaz da je pre tog vremena drveni znak u obliku slova Tau- ,,T.. predstavljao početno slovo imena boga sunca kao inkarniranog Nimroda kojeg je rodila Semiramida u imanu Tamuz.
To je Vavilonsko božanstvo na kome su pre 25-26 vekona p.n.e mučili osobe razapinjanjem na tom znaku i postoji mnoštvo tih zapisa kroz celu istoriju da je na tom inicijalu pogubljen svaki koji se nije pokorio Tamuzu kao božanstvu i bio mučen kao najgori čovek.
Dakle oblik je ,,T,, bio i ostao Vavilonsko nasleđe jer ga i Tajna Vavilon veliki i u vreme vladanja Rima nad Izrailjem koristili a i danas ga celivaju zamenivši živog koji je ŽRTVA prineta za napravu i izjednačiše TVAR sa TVORCEM.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 20:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Lavić

Odaj mi molim te ta 3 pitanja za JS.
Ajde reci ih!

--------------------------------
DRVO – na 5 mjesta – ostalo križ

DJELA APOSTOLSKA 5:30 Bog otaca naših uskrisi Isusa kojega vi smakoste objesivši ga na drvo
DJELA APOSTOLSKA 10:39 I njega smakoše, objesivši ga na drvo!
DJELA APOSTOLSKA 13:29 Pošto pak izvršiše sve što je o njemu napisano, skinuše ga s drveta i položiše u grob.
1.PETROVA 2:24 on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.
GALAĆANIMA 3:13 Krist nas otkupi od prokletstva Zakona, postavši za nas prokletstvom - jer pisano je (PON.ZAK.21,23): Proklet je tko god visi na drvetu
----------------------------------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 08 Mar 2012, 21:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
znaci drvo je u pitanju...amin.. :lol:
Spoiler:
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 11:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
JS - krivo:


Krist je umro na stupu, a ne na križu
(krivo, ali manje važno)
-------------------------------------------------
Zli će biti zauvijek uništeni
------------------------------------
Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti
(ako dušom smatramo tijelo - onda je OK)
------------------------------------------------------------
Pakao je opći grob čovječanstva
-------------------------------------------
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------
Tih 144 000 osoba ponovno su rođene kao duhovni Božji sinovi
-------------------------------------------------------------------------------------
Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni
--------------------------------------------------------------------------------------------
Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom
---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
piramida4 je napisao:
Lavić

Odaj mi molim te ta 3 pitanja za JS.
Ajde reci ih!

--------------------------------
DRVO – na 5 mjesta – ostalo križ

DJELA APOSTOLSKA 5:30 Bog otaca naših uskrisi Isusa kojega vi smakoste objesivši ga na drvo
DJELA APOSTOLSKA 10:39 I njega smakoše, objesivši ga na drvo!
DJELA APOSTOLSKA 13:29 Pošto pak izvršiše sve što je o njemu napisano, skinuše ga s drveta i položiše u grob.
1.PETROVA 2:24 on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.
GALAĆANIMA 3:13 Krist nas otkupi od prokletstva Zakona, postavši za nas prokletstvom - jer pisano je (PON.ZAK.21,23): Proklet je tko god visi na drvetu
----------------------------------------


A to je pikanterija pa se čuva. :)
To sam na onom forumu već rekao mislio sam da si zapamtio....reći ću jedno.
Jasno ti je da oni trče i govore kako je Božije IME JHVH i to je istina i jedno od 15-18 imena u službi.
Naglašavaju da se to ime izgovara Jehova ili Jahve nisu sigurni ali postoji desetak tih mogućnosti izgovaranja tog tetragrama tako da opet ništa time nisu postigli.

Znaš da nam je Isus rekao kako da se molimo Oče naš KOJI JESI ( i onda se kaže da se sveti to izgovoreno ime) a IME je ONAJ KOJI JESTE i mi ga redovno izgovaramo po ZNAČENJU kad god molimo Očenaš ,,KOJI JESI,, oni to neznaju pa žele svojom idejom ubaciti neki izraz koji ni sami neznaju kako je najpravilnije izgovoriti niti šta znači jer da znaju značenje videli bi ga u Očenašu.
Isus kaže Ocu kako nam objavi IME Njegovo a oni ga ne čuju.

Koje pitanje je:,,Pošto se jedino imenom JHVH spašavamo kakpo se ono pravilno izgovara i šta znači i pošto je to JEDINO IME za spasenješta da radimo sa tekstom da NEMA drugog IMENA datog ljudima pod nebom ZA SPASENJE osim imena Jehošue-Jošue, koje dakle ime odbacujemo a koje ostavljamo?,,
Ona dva su teža.
Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
piramida4 je napisao:
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------


Pa onda nece svi Jehovini svjedoci na nebo, a pogotovo ostali ako je tako :o

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
spavac je napisao:
znaci drvo je u pitanju...amin.. :lol:
Spoiler:
Slika

Ali neznamo koja vrsta drveta...ni obim ni visinu, najverovatnije je bilo bez roda jer u SZ takva se nisu sekla...a možda japanci ubacili neko svoje :D
Da su Nemci onda bi to bila stabilna gvozdena konstrukcija ovako neko drvce izgleda da je STUB jer drvo ima grane i koren.
Inače u kamen i gvožđe nebi mogli zakucati dakle konzilijum je jednoglasno odlučio da je drvo u pitanju.

A o toj drvenoj napravi nas obaveštava i klinasto i istorija i kojeg oblika beše ali to nije žrtva već predmet i ne služi za celivanje jer žrtvu Bog prima a ne čavle, koplje, ubrus,drvo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
jellyfish je napisao:
piramida4 je napisao:
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------


Pa onda nece svi Jehovini svjedoci na nebo, a pogotovo ostali ako je tako :o


Uh brate, pa koja će to gužva biti zamisli stoji 144000 koje inače nije definisano brojnošću to je samo ukrasna reč :D i stanu 144000 JS a pored njih 144000 ASD i počne rasprava: ,, Mi smo 144 a ne vi mi smo davali desetke i kupili mesta tamo,, ,, I mi smo davali i mi smo kupili,, a daleko odatle stoji 144000 Jakovljevih potomaka muških devica kojima je ugotovljeno to mesto i Isus uzima njih a ovamo dole nastupa vreme molbi za povraćaj novca uplaćenog za put u jednom pravcu ,Boni M, :cat:

Ali to nije tako jer živi neće preteći mrtve pa će zajedno otići a jedni ostaju gore a ostali posle večere i zvanja silaze da se uspostavi carstvo dole gde Isus STAJE NOGOM na zemlju i zato je satana svezan da milenijum miruje.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
http://www.youtube.com/watch?v=L-DLxhf- ... re=related

Za Duh,dušu i telo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
... a daleko odatle stoji 144000 Jakovljevih potomaka muških devica kojima je ugotovljeno to mesto i Isus uzima nji...

Ali to nije tako jer živi neće preteći mrtve pa će zajedno otići a jedni ostaju gore a ostali posle večere i zvanja silaze da se uspostavi carstvo dole gde Isus STAJE NOGOM na zemlju i zato je satana svezan da milenijum miruje.
Pozdrav.

Možeš li mi, molim te, malo detaljnije pojasniti ovaj post? Muške djevice i Isus staje nogom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
lavić je napisao:
jellyfish je napisao:
piramida4 je napisao:
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------


Pa onda nece svi Jehovini svjedoci na nebo, a pogotovo ostali ako je tako :o


Uh brate, pa koja će to gužva biti zamisli stoji 144000 koje inače nije definisano brojnošću to je samo ukrasna reč :D i stanu 144000 JS a pored njih 144000 ASD i počne rasprava: ,, Mi smo 144 a ne vi mi smo davali desetke i kupili mesta tamo,, ,, I mi smo davali i mi smo kupili,, a daleko odatle stoji 144000 Jakovljevih potomaka muških devica kojima je ugotovljeno to mesto i Isus uzima njih a ovamo dole nastupa vreme molbi za povraćaj novca uplaćenog za put u jednom pravcu ,Boni M, :cat:



Laviću,

pa i ja sam tu u 144000, i ja sam platio!!!!!!!!!!!!

Viče iz sveg glasa vjernik tradicionalista.
--------------------------------------------------------------------------
Istina je da u Bibliji piše da će se jako malo ljudi spasiti,
ali 144000 je jako malo od MNOŠTVA koje je opisano u Bibliji.

Otkrivenje 7,9
Nakon toga vidjeh: eno velikoga mnoštva, što ga nitko ne mogaše izbrojiti, iz svakoga naroda, i plemena, i puka, i jezika! Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem odjeveni u bijele haljine; palme im u rukama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 10 Mar 2012, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Piramida je očito otpadnik JS, najvjerovatnije je bio JS pa je iz nekog razloga isključen, ili je bio samo interesent koji je malo proučavao, pa sada mudruje po forumu.
Jesam li u pravu?
(ustvari siguran sam da jesam)

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs